Sami

jurists
:)) Da labi, kāds vēl padomās, ka ziemā uz bļitkas ir pats īstākais laiks :))
Bet ja kas, vakar biju aizbraucis uz copi, pavelcēties un pasēdēt uz breksi no krasta un entuziastu vēl pietiek kuri braukā tieši uz kvoku. Citu neko nedara, kā nolaiž paiku un mēģina ko pacelt. Divas laivas tādas redzēju.
Pats jau itkā esmu šo sezonu beidzis, copenītes dus ziemas miegu bet ar lielu interesi vēroju vai kādam kas izdosies vai nē, varbūt pa ātru esmu atmetis ar roku šim pasākumam. Bet sev par mierinājumu neko aizdomīgu neredzēju un varēšu mierīgi pa naktīm gulēt.
Bet chyrka
Lai tev veicas protams, tikai tie kas skrien augšā un itkā neņem, varbūt vienkārši ir no tādas sugas zivīm, kurām neinteresē tā paika kas ir uzkabināta uz āķiem. Vasarā itin bieži tādus skatus nākas redzēt un tad domā, ka kvoks ne tāds, vai laiks nav pareizais vai varbūt laiva par platu un vēl visādas nelaimes.
Kādas pāris nedēļas atpakaļ es arī biju iebraucis cerību pilns vēl izpausties meistarībā un kādu samu piečakarēt bet ja arī šis gadalaiks ir tik labvēlīgs, ka sams vēl neguļ un meklē barību, tad atliek paskatīties eholotā uz to zivju baru migrāciju vai kā to pareizāk nosaukt, un viss būs skaidrs, kāpēc sams negrib copēt, tam vairs nav jānopūlas sagādāt sev barību, tā pati iepeld mutē, atliek tik drusku dziļāk ieelpot un viss notiek.Un tas kurš ir jau salasijis sev pilnu vēderu, tas droši vien ir ieņēmis savu labāko vietu zemūdens viesnicā ziemas miegam.
Bet ja kāds pa kādam badīgam garāmgājējam vēl uzkabina uz āķi, nemāniet sevi un citus, tā ir tikai un vienīgi veiksmīga sagadīšanās un nav tur nekāda loma vairs kvokam vai pat barībai uz āķi. Un ja kādam samu copmanim tiešām vēl nav miera, tad es ieteiktu, tikai un vienīgi zivi kabināt, dzīvu un kustīgu plici 10 -15 cm izmērā. Lielakus var nekabināt, tie rezultātus šosezon vair nenesīs. Un ja nebūs sams, tad vismaz prāvu līdaku noķert būs iespēja.
Tāds ir mans personīgais viedoklis.
28.septembris 2012, 13:44 | links
 
.... vēl drusku pa agru, labāk oktobra beigās - novembra vidū
28.septembris 2012, 08:22 | links
 
tris dienas nodauzijos zili melns... iznakums viens 2kg un tris copites..... celas augsa tiri labi tikai nenem nevelna... gudrie pasakiet kapec nenem....????
27.septembris 2012, 23:24 | links
 
Šogad samu cope uz kvoku ir vienkārši murgs. Man vienu brīdi sāka likties, ka pa ziemu visas iemaņas ir zudušas. Neskatoties uz to, ka ir uzskrūvēti pāris ievērības cienīgi izmēri, lielākais 20 kg, kopumā ir ļoti, ļoti maz pēc skaita un nerealizētām copēm.
Šogad vēl ir viens zīmīgs fakts, neviens mazais (1,5 -2 kg) neskrien augšā, ja trāpās, tad tādi ap 3 kg un +, slikti jau nav bet iepriekšējos gados tieši šie mazie sagādāja gan raizes, gan copes prieku, tieši no piecopes viedokļa raugoties, šogad jāiztiek ar to kas piesakās.
Un cik man paziņas braukā uz gruntenēm no krasta, tad arī stāsta, ka neko lielāku par 500 gr izstīvēt nav izdevies.
Atliek secināt, ka mazie vairs neceļas un ņemas pa apakšu bet lielie vienkārši peld garām un ēst negrib nemaz.
17.septembris 2012, 11:55 | links
 
Šogad laikam tik izredzētajam gadās šis ūsainis.....spriežu pēc klusuma šai sadaļā.....bet nu nekas, nākamgadam paliks vairāk....
14.septembris 2012, 14:11 | links
 
zipcs
Nezinu kā uz velci bet uz kvoku vienu 2,5 kg vēl izdevās piemānīt.
14.septembris 2012, 12:52 | links
 
Kautkas vēl ar samiem notiekās? Vēl uz velci var cerēt par kādu kurkuli? :)
11.septembris 2012, 21:39 | links
 
laiparauj
Uz gruntenēm vēl var cerēties bet pa manam, no laivas uz kvoku iespringt nav vērts.
Laiks un ūdens paliek aizvien vēsāks, līdz ar to sams arī paliek tuvāk gruntij. Zivis lasās baros, līdz ar to ūsaunais atverot savu ,,šīberi,, sasmeļ sev paiku bez īpašām problēmām.
Vakar biju vēl iebraucis pamēģināt no rīta, tikai vienu izdevās pacelt apmēram 3 metrus no grunts bet copi tā arī nesagaidiju. Noliku kātus krastā un aizbraucu uz velci.
7.septembris 2012, 23:14 | links
 
nesanāk man atrast sakarīgu ifo !!!!!!!!

kad Ūsainajam apetīte sāk pazust ????
6.septembris 2012, 22:20 | links
 
Paldies par to pašu.:))
28.augusts 2012, 16:51 | links
 
balalashka
Zem Ķeguma hesa nekad neesmu copējis, tādēļ neko prātīgu ieteikt nevarēšu. Bet domāju, ka iespringt īpaši nav vajadzīgs. Paskaties kur veči ir sēdējuši no krasta, kur ir izmīdīti laukumi un riktējies tik iekšā. Tur kur ir ķēruši breksi vai ko citu, tur arī samēni grozās. Jo ēst gribas visiem. Vieni meklē makaronus vai kādu tārpu ko no āķi noēst, citi meklē tieši tos ēdājus kuri aizkavējas ēdamzālē.
Samu gruntenēm es nekādas sistēmas netaisu, tieši otrādi, jo vienkāršāk, jo labāk. Viens svins (slīdošais), zem tā pavadu no pītās auklas un vienu maziņu āķīti apakšā (lai tikai notur paiku) un otru drusku lielāku kādus 5 cm augstāk un riktīgu pačku ar naktstārpiem vai gliemežiem, vai beigtu bet svaigu zivi. Beigtu vajag tāpēc, lai nesapin visu auklu propellerī kamēr sams atnāk ciemos. Vēl var likt vardi, var cāļu aknas bet tās ļoti ir jāprot uzkabināt un iemest (krīt nost). Tālu mest nevajag, pietiek tūlīt aiz zālēm, jo sams lien baroties pat līdz krastam izlienot tām cauri. Vari pamēģināt vēl tādu viltību, to ko liec uz āķi, no vienas puses riktīgi apdedzini, labāk uz sveci vai es izmantoju gāzes degli (tādu puslitra burkas lielumā, atgriez krānu un uzklikšķini un liesma kā vajag). Gruzduma smaka labi tos piesaista.
Esmu noķēris samēnu arī izmantojot pludeni, tā kā taisa uz līdakām. Apmēram metru no pluda līdz āķim, virsū karūsiņa un iemet uz reiz aiz zālēm. Toreiz gan doma bija noķert līdaku bet pieteicās 2,5 kg samēns. Arī bija prieks.
Tagat vairs tādus neķeru, jo sapratu, ka nav tur ne gaļas, ne arī to par samu copi nosauksi. Tagat samus ķeru no laivas un pavisam citām metodēm. Dažreiz, kad braucam uz vairākām sutkām copēt, tad ir vērts mēģināt uz gruntenēm bet ar stipri lielākiem kalibriem. Lielie sami ir viltīgi un ļoti gudri. Lai noķertu lielu samu ir jāziedo laiks vismaz 3-5 sutkas. Tad liek uz riktīgiem āķiem apmēram 500 -800 gramīgu breksi, un ievelk grunteni ar laivu līdz bedres malai vai vecās gultnes kantij, ar riktīga svina palīdzību to noliek pie zemes un tad ir tikai kārtējais veiksmes moments jāsagaida. Ja paveiksies, tad ēdīsi samu, ja ne, tad varēsi uzcept to pašu breksi :)) Tas bija joks :))
28.augusts 2012, 16:43 | links
 
Nu bus uz vietas taadi jamegina sakert!
Karusas man tepat pie majas var sakert.
Paldies
28.augusts 2012, 16:29 | links
 
es lieku vienu āķi degunā, otru aiz spuras.

Skaisti jau būtu 200-300gr plicēnu/breksēnu, bet kur Tu viņu uz sitiena dabūsi?? ja brauc ar nakšņošanu, tad cita lieta, ziedo vienu vakaru brekšiem, pličus izvadā eksursijā uz samiem...a ja viendiennieks...

var mēģināt karūsas, dzīvo viņas labi, bet neko daudz uz karūsām neesmu noķēris...turklāt karūsa nav pārāk legāli...un tāpat viņa jābrauc ķert kautkur

asari esmu pāris reizes peldinājis, bet garām, tad labāk lielu vardi...

ir bijusi doma maximā paņemt mazu karpiņu :)
28.augusts 2012, 16:11 | links
 
Ka pareizi sasiet sistemu uz dzivo uz samiem,kadas dzivas zivtinas lai liek,esmu iesacejs samu copee???
28.augusts 2012, 16:02 | links
 
Atsuti kraft savu numuru privati,ja vari,gribetos precizet tas vietas?
28.augusts 2012, 16:00 | links
 
balalashka pamēģini pretī ciemupei. Tur ir vietas kur tikt klāt upei. Turklāt tagad ir brīvs krasts, jo zems līmenis.
28.augusts 2012, 12:44 | links
 
Jā sameļi jau galīgi azvereļi :( Brekšojot 3sami. 2 brekši. psc..:( brekšu baru nekādi nevaru savākt pietiekamu, lai padzen tos kurkuļus nah...

24-25 bija laba samu nakts. uz dzīvo. pie paša krasta plosija mailes tā tikai. Ja sēdētu visu nakti, noteikti varēja strādāt iesvīdis. Nekādi lielie gan nebija..
28.augusts 2012, 12:40 | links
 
Paldies veliks!!!
Es ar gruntenem domaju.
Kura puse lejpus hesa ir bedres???
28.augusts 2012, 11:33 | links
 
balalashka
Uz rudens pusi visiem samiem vajadzētu doties tuvāk savām bedrēm, tādēļ es no savas puses uzvēlētos tās vietas kur ir lielāki dziļumi. Ja runa ir par copi no laivas. Ja no krasta, tad tas ir tikai veiksmes jautājums, jo kurkuļi sākot no pēcpusdienas uz gruntenēm uzglūn un aizbiedē brekšus praktiski visā Daugavas garumā.
28.augusts 2012, 00:14 | links
 
Sveiki!!!
Trestdien doma braukt uz nakti pie Ķeguma hesa,kura puse butu labak uz samiem.Nekad neesmu pie hesa makskerejis.Un kur var nopirkt licenzi???Paldies par info.
27.augusts 2012, 21:37 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager