Sami

Ja kāts peldoš, tad gan jau kāds to makšķeri atradīs agri vai vēlu :)

Man divus gadus atpakal'j arī bija bonusiņš, samu makšškeres veidā. :) Galā bija ap 4-5kg kukainis, tākā ,nekādu monstru nemaz nevajag, lai ierautu ūdenī.

Vīkendā uz mailīti kautkāds nemēra kurkulis paņēma zandarta vietā un ar gandrīz ierāva rīku upē, jo netīšām biju aiztaisījis spoles lociņu.
21.augusts 2012, 09:35 | links
 
V.S.O.P PAR TO PAIKAS DOŠANU UN CIRŠANU , TAS TIKAI SĪKAJIEM, LIELAIS ,KA ŅEM TA ŅEM :)))
PROTAMS DZĪVO ĻOTI AGRESĪVI, TĀRPUS MIERĪGĀG- AR JŪTĀM:))) NE ASKAS!!!
21.augusts 2012, 09:31 | links
 
V.S.O.P- nepiekrītu par pludu, jo ir reizis ka šis apčamda un attaisot lociņu pluds aiz laivas jau paliek kādu 10 metrus un seko rāviens(arī pie lielas straumes vai vēja vienu var palaist tālāk no laivas, bet nu tas kartam savas, izskatās interesantāk), par bremzi piekrītu , vajadzēja uzlikt uz brīvo, režīmu, bet nu kas būtu domājis , kā vienmēr pārsteidza neīstajā brīdī:))) Eholotā to neredzēju, kā tu saki uzbruka no sāniem!!!
21.augusts 2012, 09:28 | links
 
Ja sams pirms tam paiku ir nopētījis un par labu atzinis, tad viņš mēdz uzbrukt no sāna, strauji, eholotā vari pat nepagūt pamanīt zivs tuvošanos. Nav jau viņam viegli dancojošu karūsu noķert, tāpēc arī uzbrukums normāls. Copējot zem laivas lietot pludiņus nav nekādas jēgas, lieks aksesuārs. Bremzi vienmēr noregulēju uz robežas, lai kāts "neaizlidotu", jo bija gadījums, kad 0,4 pīto norāva trešajā pumpējienā tieši dēļ neiekustinātas bramzes lētajam Okumas "muļtjikam". Visas tās runas par ierīšanu, dod, lai iet un pēc tam cērt... LV tas ir no kurkuļu medībām, lielais ņem un iet tālāk...
21.augusts 2012, 09:22 | links
 
Copenes arī bija žēl , tomēr dāvināta uz vārda dienu:((( Domāju ka liels, jo smagā makšķere ar lielo 4000 twinpower shimno aizlidoja kā šampja korķis, man pat bija doma lekt pakaļa ūdenī nu pietrūka kādi 5 cm, un būtu saķēris, bet kabatās mašīnas atslēgas , telefons u cigaretes, kuras pēc tam mazliet nomierināja prātu. AAi nu ko vairs, līdz trijiem naktī nevarēju aizmigt!!!Šodien taisīšu jaunu copesrīku, vienīgi uz emociju pamata vakar vēlu vakarā uztaisīju kvoku, izskatās nu ļoti labi, varbūt rītvakar nomēģināšu.
21.augusts 2012, 09:10 | links
 
izlasiiju, man ar skrobe, bet ne par copeni, taa laikam katrs savu vienu, divas ir nosliicinaajis, tas piederas pie lietas, man vairaak interesee, cik liels kurkulis vareeja buut :)
21.augusts 2012, 09:03 | links
 
Izstāstīši mazu kuriozu. Meitai pēc izvilktā sama nopirku un aprīkoju makšķeri, šai arī ļoti patika samu zveka ar kvoku, it sevišķi buļķšķināšana pa ūdeni:)) Iebraucot ūdenī sākām aktīvi meklēt lielo ūsaino! Ju pēc kādas pusstundus eholots zīmē kustību par sama klātbūtni. Viss notiek kā parasti- klusums laivā un tikai cerīga lūkošanās uz pludiem! Meita, kā vienmēr savā amplūā skatās apkārt un priecājās par silto vakaru. Te nu bija- pamanīju, ka makšķere , kas atradās viņai blakus, bet no manīm otrā laivas galā, pludiņu pēkšņi parāva zem ūdens, kuram galā izmisīgi raustījā karūsis. Tas bija kā zibens spēriens gaišā dienas laikā, jau pēc mirkļa mēs laivā palikām ar lielām acīm un jaunā makšķere ar visu ūsaino tagad peld pa dzelmes grunti:((( Kādu mirkli pasēžot laivā domājām, kas tas tagad bija un ar nožēlu pavadījām pēdējās gaitās jauno zvejasrīku:(( Protams tika ar enkuru pārravēts viss rajons, bet ko Daugaviņa paņēmusi, tas uz visiem lakiem, tā uz šīs skumjās nots beigšu!!! Mans personīgais novērojums, ja dodieties uz šāda veida zveju un uzticat makšķeri bērnam , noteikti to vajag siet pie laivas, jo uz atbildi kāpēc tu nepaķēri makšķeri- atbilde bija ,,es pārbijos,,!!! Un tas ir tikai normāli jo tā aizgāja ar lielu blīkšķi. Visiem nnne asakas!!!
21.augusts 2012, 08:56 | links
 
taa vinji dara. Hvz, kaapeec. Bet ir reizes katru gadu, kad kursh paceljaas, tas panjem.tad aatri beidzaas eesma, 3 zivis laivaa un bai-bai :)
13.augusts 2012, 23:27 | links
 
eDZH
biju uz samiem sodien... esma bija karusinja un naktstārpi - paceelaas toch kaadi 30sami un neviens nepaņēma - kāpēc tā? :( kas jāmaina?

Kāpēc tu domā, ka tie bija sami !??
Vai tajā vietā neviena cita zivs nedzīvo ???
Zandarti, līdakas un asari arī reaģē uz kvoka skaņu, vienkārši radošas intereses pēc, tikai tie neēd to barību kas ir uz āķa un tādēļ liekas, ka sami nāk augšā un neēd. Pie kam par brekšu izlēcieniem laikam runāt būtu lieki, tie nāk tā uz augšu, ka pat virs ūdens tos var redzēt.
Lai atšķirtu samu no citām zivīm, būs laikam kāds laiciņš jānobrauc laivā un jāpavēro eholots. Tos var atpazīt pēc gaitas bet pēc formas laikam lielākā daļa eholotu zivis rāda vienādas. Izņemot tur lielāks vai mazāks.
Tākā nesatraucies, viss ir kārtībā, jo samiem šogad ,,Gavēnis,,.
12.augusts 2012, 23:46 | links
 
eDZH, tos pušķīšus no vistu spalvām nesien no tām garajām spalvām, bet no īsajām, apsvilini un to pušķīti piesien pie āķa, uz kura ir samaukta pārējā ēsma - naktenieki, vīngliemēži vai ,kas cits.
Ļoti samam patīk izlobītas upju gliemenes, bet kārtīgu čupu uz āķa. Spalvu vietā var izmantot arī gabaliņus voiloka no krievu vaļenkiem . Izcērt vidū nelielu caurumiņu, lai vieglāk uzmaukt uz āķa un arī apsvilini. Smird jau nu pretīgi, bet samam tāda smaka laikam ir pa prātam. Vistu spalvu vietā var izmantot ari citu putnu spalvas - baložu tītaru, kaiju , vārnu u.c.
12.augusts 2012, 21:29 | links
 
a kaa tiesi tas vistu spalvas jaliek? :O :O
12.augusts 2012, 18:55 | links
 
vajag pamainiit,liec naktstaarpus tadu ritiigu kumosu,kadus 10-15gb,ja nee tad gliemjus,padedzini vistu spalvas puskiti uz aaka,kautko jau shie pakers
12.augusts 2012, 17:15 | links
 
biju uz samiem sodien... esma bija karusinja un naktstārpi - paceelaas toch kaadi 30sami un neviens nepaņēma - kāpēc tā? :( kas jāmaina?
12.augusts 2012, 17:02 | links
 
ar kvoku bus gruti nokert labak pamegini makskeri :D
10.augusts 2012, 23:49 | links
 
sveiki, kāds nevarētu apmēram pastāstīt kā pareizi jāķer ar kvoku sami?? visu pamatā es zinu, bet tur tālāk.. nianses? vai ari atsutit kadu video es neko lāgā nevaru atrast.. :(
Paldies :))
10.augusts 2012, 23:05 | links
 
Sami tajā posmā ir manīti,dziļumos no 2 līdz 40m. šamie pārsvarā ķerās uz plastmasas vobleriem........
8.augusts 2012, 17:13 | links
 
kāds var mani abgaismot, kāa ir ar samiem uz velci posmā no kokneses līidz aizkrauklei, uz kādiem vobleriem, kādāa dziļumā ?
8.augusts 2012, 09:53 | links
 
Vakar pēcpusdiena un šodienas rīts-pilnīgs tukšums(viens mini-zemmērs naktī puikam uz gruntenes(protams,turpina peldēt)).Sajūta tāda ka galīgi nesanāk tā klapēšana(varbūt tā arī ir),kaut gan agrāk vismaz kaut kādi mazie bija-augšā nekas neceļās,tā it kā tur neviena nebūtu,tikai dikti reti kāds parādās(bet ļoti reti) nez no kurienes un uzreiz pazūd
6.augusts 2012, 21:20 | links
 
Kārtējās brīvdienas pie ūdeņiem aizvadītas un īpaši palielīties nav ar ko.
Viena 2 kg līdaka
Viens 2,5 kg samiņš un 5 zemmēra zandarti.
No krasta puikas uz gruntenēm saskrūvēja ap 20 breksēnus no kuriem 4 lielākos atvedām uz māju un līdaku arī atvedām, par cik tā tik ilgi dabūja vizināties pie laivas borta, ka palika šai garlaicīgi, žāvājās kamēr aizrijās ar gaisu un izbeidzās.Samēnu un pārējos brekšus amnestēju, par cik bada nāvē vēl nemirstu :)
Parunājos vēl ar divām velcētāju ekipāžām un tie arī sūdzējās, ka neko prātīgu vairs noķert nevar.Viens izteicās, ka varētu būt tā, ka sami tikai tiko esot beiguši nārstot, tāpēc tāds klusums un nereaģē uz kvoku. Tos iepriekšējos ko tiku noķēris apēšanai, tā arī bija, visiem pilnīgi tukši vēderi, pat ne mailes nebija iekšā. Iznāk tā, ka tiko tikai sāk kūņoties uz augšu. Kāds jau pa kādam noķer bet masveidā vēl nekas nenotiek. Kopumā šis gads tāds patukš sanāk. Kautgan blakus vietā kaimiņš esot tādu ap 20 kg uzklapējis augšā šorīt no rīta, tā man puikas teica. Tākā, ir kam veicas arī tad, kad citiem jānovizinās gandrīz pa tukšo. Kā es sevi mierinot vienmēr saku, viena zivs ir labāk kā nekas bet tas nekāds rādītājs nav, jo kopumā pārējais laiks ir notērēts par pliku velti un ja nebūtu palaimējies ar to vienu, tad domātu tieši tā pat kā visi pārējie, kuri palikuši sausā.
Bet nekas, vasara vēl nav galā un ja sami turpinās neķerties, tad brauksim atriebties uz brekšiem, tie vismaz ir kā dubļi Daugavā.
5.augusts 2012, 23:53 | links
 
Nee mazliet citur. Un vispaar nevella nevar teikt sapriecaajos par samu kvokošanu agraak Latvijā un halljava beidzaas. Viss ir relatiivs un elementaari sasniedzams:(
5.augusts 2012, 20:05 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager