Sami

Šai sezonā nav sanācis bieži tikt līdz upei bet ar visu to, zināmus secinājumus izdarīt var. No 4 reizēm 2 pilnīgi tukšas, divās gan paveicās, it sevi
šķi pēdējā bet secinājums ir šāds - kautkā samiem nav apetītes. Augšā ceļās, pat tīri tā neko taču neēd un bieži vien pat nepieskaras paikai vispār.(tas par kvokošanu no laivas). Iespējams pa grunti ir līdzīga situācija.
Un laika apstākļi patreiz galīgi nepriecē, tādā vējā ar laivu pat enkuri un bremzes nepalīdz.
Un šogad esmu novērojis vēl tādu lietu, ka ļoti krasi ,, notrūkst,, copes laiks un ne tikai no laivas bet arī no krasta ar gruntenēm. Ūdens līmeņa svārstības tobrīd nekādas būtiskas nenovēroju, atliek vainot vien vējaino laiku.
17.jūlijs 2012, 12:44 | links
 
emonts,
ja vietas vēl bij brīvas, mož tās nebija tās labākās.. :)
vispār cilvēku pie upes nenormāli daudz...
pašam ar zanderi uzlika mīksto...
16.jūlijs 2012, 12:18 | links
 
Bijām no sestdienas uz svētdienu kaut kur Staburaga rajonā. Atbraucam ...ideāli labākās vietas brīvas, berzējam rokas nu tik būs...saķeram mailītes un uz priekšu. Līdz ar nakts melnumu cerības plok, bet līmenis ceļas....līdz rītam pacēlās vairāk par metru. Rezultāts 2 nerealizētas zandartu copes un no samēniem ne miņas...liekas vispār nebija pat copes. Neko nesaprotu....līmenis vainīgs vai kas cits....vai tāda līmeņa svārstība parasta lieta vai man paveicās kā vienmēr....
16.jūlijs 2012, 11:24 | links
 
neviens šeit Brusi, nestrīdās, bet gana zosis, ar jefiņu, kurš apakšbikses bija uzvilcis otrādi, pāri galvai ar vīli uz otru pusi, un uzlicis krūšturus:)

ehh..., sestdienas vakars, vakars kluss, jāiemet kāds pludiņš:)
14.jūlijs 2012, 15:24 | links
 
 
Veči beidziet strīdēties par kvokiem. Universālu visiem nebūs nekad.Vienam patīk līkais,otram taisnais.Vienam makšķerniekam plauksta liela,otram maza.Vienam ir absolūtā dzirde,otram visi kvoki skan vienādi [personīgi]. No koka sanāk Stradivāri vijole un širpotrebs. Kuru pirkt?Iemācīt rīkoties,hm.Ziemā bļitkotājiem pat ar vienādām makšķerēm,auklām,mormiškām,lomi atšķiras.Kāpēc.Tāpēc,ka vienam būs dabas talants to mormišku kustināt un otrs var skatīties mēnešiem un tāpat neko nesapratīs.
BET,iespējams nomainot mormišku pret balansieri vai bļitku apķers visus.
Tāpēc domāju,ja nu ir tā milzīgā vēlēšanās un pacietība ķert tieši samus iespējams 1 vai 101 kvoks ir domāts tieši tev.;)

http://www.youtube.com/watch?v=EcYitnH3ua0&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=fcquZsielNw&feature=related
14.jūlijs 2012, 14:50 | links
 
Aizvakar ūdeni nometa pamatīgi, vismaz 1,5 metri, pērse sausa bija..Vakar visu dienu bija lejā, šodien atkal augšā. Zivīm šitie izgājieni aboslūti nepatīk ...:( Visas sēres sausas, visas sīkās zivteles vecajā gultnē pa virsu, zandarti pierijušies līdz ūkai, viens aš divus svaigus asarēnus atrija... čakarē Daugavu tā elektroniskā HESu vadības programma...
14.jūlijs 2012, 11:57 | links
 
Japp, ir tads punkts, palaidu garam, sorry!
13.jūlijs 2012, 13:45 | links
 
19.2. līdaku, taimiņu un samu – sākot ar 50 centimetriem;


Rīt braukšu arī kurkuļus medīt........
13.jūlijs 2012, 13:40 | links
 
Viri, ka isti ir ar samiem, es domaju par atlajuto izmeru, skatijos NOTEIKUMUS,un vienigais ko atradu bij ka var paturet 3. si sugas braljus?

P.S. Neesmu samu meginajis medit, vienkarsi iedomajos ka isti ir ar siem!
13.jūlijs 2012, 13:25 | links
 
Ak jā! Var jau iedomāties, ka tie zanderu mazuļi kurus kaut kur Pļaviņu ūdenskrātuves teritorija ielaiž aiziet ari līdz Dunavai, tad tā nemaz nav. Noķeriet posmā Dunava Jēkabpils kādu mēra zanderu. Es pat negribu runāt par trofeju 2kg. un vairāk.
13.jūlijs 2012, 12:50 | links
 
Kaut kā pazuda jautājuma sākums:
Jautajums:"Kāpēc ūdens līmenis pie Pļaviņām jau vairāk kā nedēļu ir vismaz 2m. mazāks kā parasti? Nekur LE lapa to neatrodu. Kas samaksās par izjāto, iznīcināto, noslepkavoto brekšu nārstu, jo sēkļi un vecās klintis, kuras brekši iemīļojuši nārstam, ir izlīduši virs ūdens un viss tur ir sakaltis un kaiju izēsts.......
13.jūlijs 2012, 12:46 | links
 
Sveiki! Tas no LE mājas lapeles:
" Ūdens līmeņa pazemināšana, lai veiktu plānotos remontdarbus hidrobūvēm, tajā skaitā dzelzsbetona konstrukcijām un betona virsmām ūdens līmeņa mainīgajā zonā, Rīgas HES ūdenskrātuvē notiks laika periodā no šā gada 1. augusta līdz 16. septembrim."
Jautajums >, jo sēkļi un vecās klintis, kuras brekši iemīļojuši nārstam, ir izlīduši virs ūdens un viss tur ir sakaltis un kaiju izēsts. Vai nevarētu, kāda LE funkcionāra bērnu uzsēdināt uz kādām divām dienām šajās vietās pavadīt laiku bez ūdens, bez paikas, lai pakalst?
Jau pagājušo gadu, kad notika Pļaviņu HES remonts, notika šī nārsta apzināta likvidācija tieši tādā pašā veidā. Kad LE ielaidīs lašus, nēģus arī pie Jēkabpils. Vecajie saka, ka pirms Hesiem tie šeit bija. Un nevajag man te gudri "DIRST" par miljoniem, kuri izmantoti mazuļu ielaizšanai. Tas noteikti kaut kur notiek, bet pe Jēkabpils gan nē. Man sāp sirds un metās šērmi ap dūšu, kad par to runaju. Es katru dienu braucu ar savu liellaivu pa Daugavu pie Pļaviņam un visu to redzu. Hau esmu runajis!!!
13.jūlijs 2012, 12:41 | links
 
Frenks
Es gan piekritīšu Baltais.Mans no samiem neko nejēdz!
:D
13.jūlijs 2012, 06:51 | links
 
Koknesē vairāk zacepu, nekā Pļaviņās.
Dziļums ir laimes spēle. Var būt, var nebūt. Kā jau iepriekšējie oratori minēja - var būt arī 2m dziļumā (seklumā) pie krasta.
Tajās vietās gan 2m dziļumu īpaši bieži neesmu manījis :)
12.jūlijs 2012, 23:08 | links
 
Frenks
Tas Urmaas jau no samiem nejēdz:)
12.jūlijs 2012, 21:28 | links
 
Urmas, laikam nepiekritīšu apgalvojumam, ka lielie ir tikai 30 m dziļās bedrēs. Naktīs viņi ir pat pie krasta dažu metru dziļumā.Arī pēc lietus viņi tusējas krastu tuvumā, jo cer uz lietus ūdeņu ieskalotām ēdamlietām :kurmjiem, žurkām ,vīngliemēžiem, vardēm, ķirzakām, nakteniekiem u.c. radījumiem. Taču daudzreižu vakaros ir redzēts, ka sams pie krasta atrāda savu kādus pāris metrus garo sānu.
12.jūlijs 2012, 21:22 | links
 
Un vispār , brauc samos kaut vai uz Kazdangu , tikai nelien tur , kur copēju es . DDD
12.jūlijs 2012, 19:56 | links
 
Baltais
Tu neko nesaproti.VISI lielie sami dzīvo bedrēs,kuru dziļums pārsniedz 30m!!!
:)))
12.jūlijs 2012, 19:51 | links
 
Samuberns
A kāpēc tu gribi dziļāku,ap 8m būs pašā laikā.
12.jūlijs 2012, 19:46 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager