Sami

lielie "kvokotaji" vēl nav piekvokojušies "pilni" kā mārki :D ?
bet ja nopietni ,tad kāda jēga no kvokošanas un sama celšanas augšā ,ja tāpat var taču uz dzīvo ar gruntenes palīdzību turpat apakšā viņu mānīt?

vitjka, 15.jūnijs 2016, 20:23

Vitjka man ar tāda doma bij .Vienkārši nolaid ēsmu gar grunti un dreifē . Domāju ka tas dotu daudz lielāku rezultātu nekā parastā velce. Bet fiška jau tajā ka laikam tā nav , jo šim ir kaut kāds klikšķis uz plunkšķi un viņš iet lūrēt . Tas kvoks viņu dienas laikā izsit no miega . Barojas ta viņš vakarā un naktī .

Bralitis, 15.jūnijs 2016, 20:36



bralit, barojas pa dienu bieži vien-ij redzēts rīkojam medības, ij ar tikko noķerta sapala vai līņa asti no mutes karājamies izvilkts.
15.jūnijs 2016, 21:00 | links
 
lielie "kvokotaji" vēl nav piekvokojušies "pilni" kā mārki :D ?
bet ja nopietni ,tad kāda jēga no kvokošanas un sama celšanas augšā ,ja tāpat var taču uz dzīvo ar gruntenes palīdzību turpat apakšā viņu mānīt?

vitjka, 15.jūnijs 2016, 20:23


Vitjka man ar tāda doma bij .Vienkārši nolaid ēsmu gar grunti un dreifē . Domāju ka tas dotu daudz lielāku rezultātu nekā parastā velce. Bet fiška jau tajā ka laikam tā nav , jo šim ir kaut kāds klikšķis uz plunkšķi un viņš iet lūrēt . Tas kvoks viņu dienas laikā izsit no miega . Barojas ta viņš vakarā un naktī .
15.jūnijs 2016, 20:36 | links
 
tas jau tāpat kā karpas,brekši,līņi -jāķer tur un tajā dziļumā kur šie uzturas un barojas (uz grunts) vai ne tā ?
15.jūnijs 2016, 20:26 | links
 
lielie "kvokotaji" vēl nav piekvokojušies "pilni" kā mārki :D ?
bet ja nopietni ,tad kāda jēga no kvokošanas un sama celšanas augšā ,ja tāpat var taču uz dzīvo ar gruntenes palīdzību turpat apakšā viņu mānīt?
15.jūnijs 2016, 20:23 | links
 
Bračiņ, zinot tevi, Tu točna aplauzīsies. :)

urmaas, 15.jūnijs 2016, 15:59


Pēc tik daudz aplauzieniem Urmās būtu jau laiks pirmajam samam.

Dady provēju uz Ds ,provēju uz downriggeri ,ar nirējiem un citiem krāmiem. Samam interesē tikai reāli ēdamas lietas kam ir smaķis. Viens krievs kas samus ķer stāstīja jūtubē statistiku . 1 vieta -kvoks 60 % iespējamība , 2 vieta gruntene 30% iespēja , 10 % paliek uz velci un citu ākstīšanos . Pamatojums bij ļoti saprotams un vienkārš - samam galvenais maņu orgāns ir oža un vibrācijas ko uztver tikai ar ūsām . Redz viņš kā kurmis un mākslīgo ēsmu paķer tikai ja viņam tirina gar pašu mūli.
Man nevajag tādu kuru kokā pakar - gribu kaut 2-3 kg smagu .Ja būs 70 nieks -ar būs labi :)

Visas iespējamās LV zives esmu noķēris -palicis Sams un Menca . A laiks ta iet ,jaunāks nepalieku :) Menca pa tālu ,līdz samam 60 km :)

Pagāšgad kad biju uz velci netālu viens puika piebrauca ,pakvokoja ,pakvokoja izcēla 2 gab - tādi ap 2-3 kg ,pateica ka šodienai pietiekot un vilka uz māju kūpināt . Urmās ! Es ar gribu kūpinātu samu !!
15.jūnijs 2016, 20:14 | links
 
Ak šis mūžam cerētais loms ko nosist un pakārt kokā!)))Tik cerēts ,lolots,neaizsniedzams un teiksmains!Lai veicas ūdeņus kulstot!Es ir drusku pagaidīt,manam pašlaik stiklači prātā!
P.S.Lielākie parasti ķeras uz cūku aknām iepriekš iebarojot,bet divmetrīgie tikai uz govs tesmeni kam katrā cicī pa kārtīgam troiņikam!
15.jūnijs 2016, 19:50 | links
 
vlDream

paldies! tagad zināšu :)

Abavnieks, 15.jūnijs 2016, 18:17

es nēsu samenieks bet biju uz copi ar gruntenēm uz sammiem protams es neko nenoķēru tik aprāvu sistēmu bet čomi gan pa kādam dabuja
15.jūnijs 2016, 18:22 | links
 
vlDream

paldies! tagad zināšu :)
15.jūnijs 2016, 18:17 | links
 
sveiki saminieki!

jautājums, vai kaut kur Rīgas apkārtnē, +/- 40-50km, būtu iespējams un vērts mēģināt noķert samu, vai vismaz cerēt uz to? doma, par ķeršanu no krasta, ar grunteni. uz nakts copi.

ideāli būtu, ja kāds var ieteikt kādu vietu, kas nu gluži nebūtu pašā pilsētas centrā.

baigi jau nu gribas pamēģināt...samos vēl nav būts

paldies

Abavnieks, 15.jūnijs 2016, 18:08

iespēja ir vienmēr
15.jūnijs 2016, 18:15 | links
 
sveiki saminieki!

jautājums, vai kaut kur Rīgas apkārtnē, +/- 40-50km, būtu iespējams un vērts mēģināt noķert samu, vai vismaz cerēt uz to? doma, par ķeršanu no krasta, ar grunteni. uz nakts copi.

ideāli būtu, ja kāds var ieteikt kādu vietu, kas nu gluži nebūtu pašā pilsētas centrā.

baigi jau nu gribas pamēģināt...samos vēl nav būts

paldies
15.jūnijs 2016, 18:08 | links
 
...tie kas māk kvokot, tie reti kad tukšā paliek (par izmēru nerunāju). Piemēram vakar vakarā, kad Rīgas hes aiztaisīja beidzot slūžas, sami sāka celties ļoti labi.

pdda, 15.jūnijs 2016, 14:32

celties jau ceļās, bet cik līdz ēsmai atnāk un cik paņem?? ...raudāt gribās, kad atceros "tos laikus", kad praktiski kurš cēlās (nu resnās svītras), tas bija uz āķa..., bet droši vien jāsamierinās, labāk jau nepaliks... :))

Jau pāris gadus atpakaļ radās doma, ka vajag nevis dabīgo ēsmu, bet mākslīgo mēģināt (vertikālā bļitka, šķērsene, džigs, DS, utt.), bet problēma tā, ka kvokot māku, bet piem DSot ne, līdz ar to terorija palika nepārbaudīta...

daddy_j, 15.jūnijs 2016, 16:17


Ja mākslīgā ēsma tad ļoti labs variants ir velce + downriggers, un uz Drop shot domaju ka mērķtiecīgi tirināt 20-25cm zivtiņu būs grūti un dārgi (uz inventāru saskries baigais cipars). Tomēr vismaz pagaidām vislabākais rezultāts ir uz dzīvo ēsmu, un otrā vietā liktu samu Berkley peletes, tās ar reizēm izšauj.
15.jūnijs 2016, 16:40 | links
 
...tie kas māk kvokot, tie reti kad tukšā paliek (par izmēru nerunāju). Piemēram vakar vakarā, kad Rīgas hes aiztaisīja beidzot slūžas, sami sāka celties ļoti labi.

pdda, 15.jūnijs 2016, 14:32


celties jau ceļās, bet cik līdz ēsmai atnāk un cik paņem?? ...raudāt gribās, kad atceros "tos laikus", kad praktiski kurš cēlās (nu resnās svītras), tas bija uz āķa..., bet droši vien jāsamierinās, labāk jau nepaliks... :))

Jau pāris gadus atpakaļ radās doma, ka vajag nevis dabīgo ēsmu, bet mākslīgo mēģināt (vertikālā bļitka, šķērsene, džigs, DS, utt.), bet problēma tā, ka kvokot māku, bet piem DSot ne, līdz ar to terorija palika nepārbaudīta...
15.jūnijs 2016, 16:17 | links
 
Bračiņ, zinot tevi, Tu točna aplauzīsies. :)
15.jūnijs 2016, 15:59 | links
 
15.jūnijs 2016, 15:13 | links
 
Visu laiku dzirdu tos ņaudētājus un čīkstētājus ka grūti ,sarežģīti . A kas ir viegli? Viegli ir 6 reizes aizbraukt ,bezjēdzīgi velcēt un skatīties kā kvokotāji vismaz kaut ko dabū ? Nu nav ne ar ko tas vecis labāks par mani vai es tupāks par viņu ka neiemācīšos pareizo plunkšķi atrast . Gribu es to savu samu noķert un viss.

Bralitis, 15.jūnijs 2016, 13:44

Manuprāt Tu esi gadus 10 nokavējis, lai LV kvokot mācītos :) pašreiz kvoko visi un visur un nabaga sami vnk dūņās ierokas, vai laižās ar trešo kosmisko kvoku sadzirdot.

Bet nu, mēģini, lai veicas!

daddy_j, 15.jūnijs 2016, 13:50


Nu nav jau tik traki, bet daļa taisnības Jums ir, jo ir daži eksemplāri, kas tik prot kult ūdeni, bet man liekas, ka viņi ir ar savu kulšanu samus nebiedē, un lielākā daļa pēc 3-4 tukšām reizēm padodas, tie kas māk kvokot, tie reti kad tukšā paliek (par izmēru nerunāju). Piemēram vakar vakarā, kad Rīgas hes aiztaisīja beidzot slūžas, sami sāka celties ļoti labi.
15.jūnijs 2016, 14:32 | links
 
Visu laiku dzirdu tos ņaudētājus un čīkstētājus ka grūti ,sarežģīti . A kas ir viegli? Viegli ir 6 reizes aizbraukt ,bezjēdzīgi velcēt un skatīties kā kvokotāji vismaz kaut ko dabū ? Nu nav ne ar ko tas vecis labāks par mani vai es tupāks par viņu ka neiemācīšos pareizo plunkšķi atrast . Gribu es to savu samu noķert un viss.

Bralitis, 15.jūnijs 2016, 13:44


Manuprāt Tu esi gadus 10 nokavējis, lai LV kvokot mācītos :) pašreiz kvoko visi un visur un nabaga sami vnk dūņās ierokas, vai laižās ar trešo kosmisko kvoku sadzirdot.

Bet nu, mēģini, lai veicas!
15.jūnijs 2016, 13:50 | links
 
Meistardarbs dārgi maksās,un nez vai ar to būs līdzēts jo baigi daudz laika jāpavada uz ūdens lai sāktu kaut ko ķert!)))

willijs, 15.jūnijs 2016, 11:55

Nemusini tautu, beidz muldēt un iztaisīties par sūro ziemeļjūru auksto ūdeņu zvejnieku, kuram tulznas uz rokām ir no virvēm, nevis pendeles striķelēšanas.
Nekas sarežģīts kvokošanā nav un nekad nav bijis. Brauciet un mēģiniet.

gandijs, 15.jūnijs 2016, 13:35


Piekrītu. Visu laiku dzirdu tos ņaudētājus un čīkstētājus ka grūti ,sarežģīti . A kas ir viegli? Viegli ir 6 reizes aizbraukt ,bezjēdzīgi velcēt un skatīties kā kvokotāji vismaz kaut ko dabū ? Nu nav ne ar ko tas vecis labāks par mani vai es tupāks par viņu ka neiemācīšos pareizo plunkšķi atrast . Gribu es to savu samu noķert un viss.
15.jūnijs 2016, 13:44 | links
 
Meistardarbs dārgi maksās,un nez vai ar to būs līdzēts jo baigi daudz laika jāpavada uz ūdens lai sāktu kaut ko ķert!)))

willijs, 15.jūnijs 2016, 11:55


Nemusini tautu, beidz muldēt un iztaisīties par sūro ziemeļjūru auksto ūdeņu zvejnieku, kuram tulznas uz rokām ir no virvēm, nevis pendeles striķelēšanas.
Nekas sarežģīts kvokošanā nav un nekad nav bijis. Brauciet un mēģiniet.
15.jūnijs 2016, 13:35 | links
 
Brālīt, sāc ar vienkāršo.
Ieliec dibuā ūdenī un palaid purkšķi, varbūt iztiksi bez kvoka :)))))

Joks ;)

brekingems, 15.jūnijs 2016, 13:29


Jau mēģināju . Sams paceļas un tad zibenīgi ienirst . Mēģināšu ar kvoku :)
15.jūnijs 2016, 13:33 | links
 
Brālīt, sāc ar vienkāršo.
Ieliec dibuā ūdenī un palaid purkšķi, varbūt iztiksi bez kvoka :)))))

Joks ;)
15.jūnijs 2016, 13:29 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager