Engures ezers

Ļoti interesē cope Engures erā
kāds jau noķer.... bet nu 100km braukt tāpat vien ar kautkā vairs nevelk....
14.augusts 2012, 17:41 | links
 
Paldies par viedokļiem. Es parasti spiningoju pa labi un nedaudz arī pa kreisi no Mazsaliņu bāzes (nosacītajā dziļumā). Gadās trāpīt uz asaru baru, tad ir patīkami. Bieži gadās pa 1, pa 2 smukiem asariem un viss. Laikam ko daru nepareizi, ja šajā brīdi un vietā cope neatverās, jo diez vai apakšā sēž tikai daži, vientuļi asari. Varbūt vienīgi vēl vainīga mazā apetīte. Ir pamēģināts arī līcis ar ūdenrozēm pa labi no bāzes, kur Dzedrupe un Pelčupe. Tā kā nav motors, tad tā nopietni vēl nav izmēģināts Mazsaliņu seklums ap Lielo salu un tālāk uz kanāla pusi. Vismaz zināšu pie kā vērsties (Andzy35) privāti ar jautājumiem par atsevišķām vietām, lai nav viss ezers jāizairē. Ir pārairēts pāri platumā, arī zemmēri. Virs lielajiem zāļu tepiķiem milzīgās platībās nav mēģināts, trūkst ticība, ka tajās retajās "acīs" līdz 0.5 - 1.0m sēdēs līdakas... Re kur, Poppers sacensībās velk tā kā man sapņos nerādās :)
14.augusts 2012, 17:03 | links
 
Nekas nav mainījies. Pērn izvilku tur piecinieci (rudenī) kolēģis ir izvilcis sešinieci, septiņnieci un astoņnieci. Tas kas ir mainījies, šogad varbūt nav asaris tik daudz kā pērn, bet varbūt ka maldos, jo neesmu tāds copes eksperts. Mēru noķert neredzu problēmu, bet uz ko - neteikšu:D Galvenais ticēt tam ko dari, eksperimentēt un domāt ar galvu. Nevajag ķert vietās kur tie mēri nav.... Diezgan trāpīgi par ezera specifiku ir Ruduļu Juris savā grāmatā pateicis, bet ne viss atbilst rakstītajam.
Kas māk tam nāk. Es vēl nemāku :)
14.augusts 2012, 16:32 | links
 
tad kad es tur sāku braukāt, tad ezerā vairāk par divām laivām nekad neredzēju, Ķūļu ( Artūra bāze) bija 5 laivas 1 mūsu 2 zvejnieku un divi slīkoņi, ja ezerā dabūja 5 līdakas np 1.5-2 kg skaitījās slikta cope... asarus varēja saķert, īpaši tos nemeklējot, ruduļi bija pilni sēkļi ķērām tikai svarā no 700-1100gr (lielākais man 1170gr uz rotiņu), pa Mērsraga kanālu tajā laikā zvejnieki ar motorenēm braukāja no ezera uz Mērsragu zivis nodot, kā arī no jūriņas nāca iekšā zivis, ezeras nebija tik aizaudzis, labākā cope bija Ģenerāļos, tad pret priedi un arī uz Lepsti, asarus parasti ķēra uz akmeņroves.... jo tajā laikā tas bija armijnieku ezers!!! un papusei slēgts lielākai daļai makšķernieku!!!
tagad, kā ir paši redzat...
14.augusts 2012, 16:27 | links
 
nu man personīgi pēdējā laikā (pēdējās divas vasaras) ir tur tā, ka tikai zemmēri. šogad biju kādas 5 reizes, bet mēru tā arī neredzēju. kas tur pie vainas - nez. varbūt liels spiediens no makšķerniekiem, varbūt tīkli, bet var jau gadīties, ka esmu trāpījies uz necopes dienām (lai gan pie 20 amnestēti zemmēri nebūtu necopes diena).
14.augusts 2012, 16:13 | links
 
Varbūt neizsakāties tik skopi... Kas mainījies, ūdens aizaigums, zivju sugu attiecība, daudz ruduļu, daudz līdaku zemmēru, licencētie tīkli, zivis nenāk no jūras, daudz makšķernieku, kas tieši...? Esmu bijis 5 reizes 3 gados, pagaidām pārmaiņas neredzu. Es ar savu mazo pieredzi gan diemžēl neko jaunu nepateikšu - ir bijušas vasaras dienas ar daudziem zemmēriem uz tviču (vismaz nav garlaicīgi), ir bijuši daudz smuku asaru uz tviču, gumiju un rotiņiem (09.2011.), ir bijušas gandrīz tukšas reizes (11.2011.), ir norāvušās 2 lielās 1 copē (07.2012.), protams, ir arī pasportots ar ruduļiem ar 0-to Meppu vai burbuli+dabīgo ēsmu. Nekad nav bijis slikti, tikai dažreiz varbūt nemākam noķert... Padalieties ar savu pieredzi, kas tad, piemēram, 5, 10 vai 20 gadu griezumā mainījies!?
14.augusts 2012, 15:40 | links
 
piekrītu marti.... ezers nav vairs tāds kāds bija agrāk....
14.augusts 2012, 12:54 | links
 
Nesaki vis. Vajag tikai īsto vēju un pareizos mānekļus. Zivis tur ir.
13.augusts 2012, 22:04 | links
 
sūdi ar to enguri. nav vairs tas ezers tāds kā agrāk :(
13.augusts 2012, 21:59 | links
 
tāds aizdomīgs klusums.. laikam tauta pa kluso velk līdakas engurniekā? :)
13.augusts 2012, 21:16 | links
 
Sveiks visiem. Vai nu kāds ir bijis copē no Artūra puses un kas tur ir ar zaļajām????
7.augusts 2012, 20:32 | links
 
Tā mums nesen pa to Enguri gāja :)
17.jūlijs 2012, 23:05 | links
 
Siram, ja iebarosi līni, tad iespēja pastāv, bet breksis gan laikam nespīd (vismaz man tie nav gadījušies). Vēl tu vari mēģināt kādu smuku karūsu dabūt, vai arī trāpīt uz smuku ašuku baru, bet tie Tev būs jāpameklē!!!
17.jūlijs 2012, 21:23 | links
 
Tas par tiem līņiem un brekšiem bija jautājums nevis apgalvojums. :)
17.jūlijs 2012, 18:12 | links
 
Neesmu nekad makšķerējis Engures ezerā. Tur bez līdakām var noķert arī kādu pieklājīgu līni vai breksi. Dzirdēju tur pa nakti nedrīkstot ezerā palikt.
17.jūlijs 2012, 18:11 | links
 
Ja Tu raksti ar teļaponu kur tinti pildi ? Ko ?
11.jūlijs 2012, 22:36 | links
 
Sorry par gramatiskajām kļūdām, jo dzīvoju Engurē un rakstu ar telefonu!
11.jūlijs 2012, 22:31 | links
 
Pie Artūra 5Ls, es jau ux ezeta biju 4 no rīts un maksāju kad izbraucu krastā. Pamatā ņēma kapara šūpiņiem, kaut gan man strādāja arī gaišie vobleri.
11.jūlijs 2012, 22:28 | links
 
Cik maksaa laivas shogad? Un no cikiem dod? Vairi un uz ko nema parsvaraa?
11.jūlijs 2012, 22:04 | links
 
Šodien beidzot ezers pavērās, uz diviem 16 līdakas, 4 laivā, lielākā 2,7kg un vēl viena līdzīgz pie laivas aizlaidās. Mēģināju kādu ašuku atrast, diemžēl neka nopietns, tikai daži pannenieki. Otrā laivā 6 laivā, bet izmērs SUPER, viena ap 6kg un 4kg, divas ap 2kg un pārējās mērs.
11.jūlijs 2012, 21:20 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager