Vēdzeles

Ar ko un kā tās labāk ķert
Varētu padomāt, ka Gauja ir vienīgā upe, kurā ir vēdzeles.
Cik ātri izaugs līdz kaut kādam svaram, ir atkarīgs no tā, kā konkrētā zivs barojas. Ņemot vērā to, ka vēdzele siltākā laikā ir mazaktīva, daži gadi līdz kilogramam LV apstākļos varētu sanākt. Sibīrijā tas varētu notikt ātrāk.
Ar ko atšķiras plēsējs no ūdra?

Domaataajs, 15.janvāris 2020, 19:42


Lasīju, ka vēdzelei jāaug 7 gadus līdz KG. Protams, viss atkarīgs no augšanas apstākļiem, bet es ticu, ka + - tā arī varētu būt.
15.janvāris 2020, 22:31 | links
 
Brālīti, vismaz es tev nemāju. Un citiem arī ne.
Līdakas ēd vēdzeles, ka šņakst vien. Pats esmu to kuņgos tādas atradis un ne vienu vien.
Straumē viņas dzīvo, bērnībā 80-to sākumā, kad upēs ūdens tecēja visu gadu, vietā, kur desmitgadīgam puišelim ūdens bija virs potītēm un tecēja strauji, vēdzeles (dažas pat mēra pēc mūsdienu standartiem) bija atrodamas pat karstajā vasaras laikā. Pēdējā trīsdesmitgadē gadījumus, kad ūdens sakarīgi tecējis visu vasaru, škiet, ka uz vienas rokas pirkstiem varētu saskaitīt.
2018. vispār bija nāvējošs. dažus vēdzeļbērnus (4-5 cm) man izdevās pārvietot uz dziļākiem ūdeņiem. Vai jūs kādus zivju mazuļus pārvietojāt, es nezinu, bet ceru, ka jā.
Nu ir viņam savas takas ūdenī, tad, kad viņas nav masveidā, kā 2013. gadā Lielupē, kad tieši ap šo laiku bija lieliski apstākļi copei, un Lielupē pa nakti tauta kā vimbu laikā. Uguntiņas upes krastos kā promenādē, un viena daļa makšķernieku kā zināms uzskata, ka noteikumi ir priekš lohiem. Zivis no gaisa birst, kad ir tornado, un aŗī tad reti.
Bet pamatā klimats un tas, kas nonāk ūdenī būs pie vainas ne tikai pie vēdzeļu populācijas samazināšanās.
Ne asakas, kolēģi, un cienīsim viens otra viedokli un līdzšinējo pieredzi.
15.janvāris 2020, 22:01 | links
 
Vien reiz tādai 3 kg līdakai maijā atradu 200 g vēdzeli iekšās,palielā ezerā, kuram cauri tek maza upe.

whoops, 15.janvāris 2020, 20:42


Cope ezerā gan ir ļoti perspektīva un varētu būt interesanta. Zinu ka Burtniekā ir ļoti labi eksemplāri,Alūksnes ezerā un citos. Sen jau gribu to pasākumu no laivas naktī paprovēt.
15.janvāris 2020, 20:53 | links
 
Esmu viņas krācēs uz akmeņiem ķēris,esmu pie čakārņiem ,bedrēs,smilšainās vietās uz gludas grunts ķēris,pie klintīm , seklumos , dziļumos ,stāvošā ūdenī ķēris. Pie paša krasta,upes vidū un lai izdarītu pareizos secinājumus ?Kur it kā vajadzētu būt copei -Nav.Paej 30m iepidžini kaut kur upes vidū -ir ! Tā arī ir un paliek noslēpums man viņas uzvedība. Līdakas -skaidrs,Laši,taimiņi -skaidrs kur vajadzētu būt,brekši,raudas u.c. arī skaidrs bet vēdzele ? Tik daudz ir bijuš gadījumi kad ar tīkliņu gar krastu smeļu mazās zivtiņas .It kā tuvumā vajadzētu pie krasta arī būt vēdzelēm bet nikuja !! Viens kāts kur mazās atstraumītē pulcējas ,otru iemetu upes vidū . Pie krasta nav copes,vidū ir !! Nu? Kāds te var būt loģisks izskaidrojums ?
15.janvāris 2020, 20:51 | links
 
Vien reiz tādai 3 kg līdakai maijā atradu 200 g vēdzeli iekšās,palielā ezerā, kuram cauri tek maza upe.
15.janvāris 2020, 20:42 | links
 
Bralitis [15.01.20]: Beidziet dirst speciālisti. Vēdzele jau nu toč nav tā zivs kas būtu sarkanajā grāmatā ierakstāma. Viņu ir interesanti ķert un vēl interesantāk ir tas ka par viņu praktiski nekas nav zināms. Ir tikai miljons teoriju bet reāli viena no vismazāk izpētītākajām zivīm. Katram ir sava pieredze ,sava teorija un savs ķeršanas stils . Un tas ka divkājainie (mājiens man) viņas izķer - nedirs !! Makšķernieks jau nu vismazāk samazina to populāciju. Vēdzeļnieki ir ļoti ļoti maz . Pirmo reiz pa 20 gadiem ir iespēja visu ziemu ( ja to var par ziemu saukt) viņas ķert un pirmo reiz tiešām var vismaz kaut kādus secinājumus izdarīt . Parasti tas viss paliek kā noslēpums zem ledus kārtas.

Viens gudrinieks te teica ka švaka peldētāja. Tu smagi maldies. Reiz redzēju kā vēdzele diezgan lielā straumītē kā torpēda no dzelmes parādījās un mailīti norija .

Nav arī viegls laupījums citām zivīm. Nekad neesmu līdaku kuņģos redzējis vēdzelīti.

Bedres ar nav noteicošais un akmeņi. Vēl joprojām nesaprotu no kurienes viņas izlien. Kur es makšķerēju nav ne atstraumes ne bedres . Ir pampaks upes vidū un straumes izgrauzta gultne . Smilšaina,zāļaina bez čakārņiem. tā kā visas tās teorijas kas piemērojamas citām upes zivīm nedarbojas uz vēdzeli .
Un par čakārņiem runājot tas vairāk mazajām upēm, kurās tādi koki ir. Un par gultni neko neesmu teicis, gultne var būt visdažādākā, tas pēc manas pieredzes
15.janvāris 2020, 20:35 | links
 
Bralitis [15.01.20]: Beidziet dirst speciālisti. Vēdzele jau nu toč nav tā zivs kas būtu sarkanajā grāmatā ierakstāma. Viņu ir interesanti ķert un vēl interesantāk ir tas ka par viņu praktiski nekas nav zināms. Ir tikai miljons teoriju bet reāli viena no vismazāk izpētītākajām zivīm. Katram ir sava pieredze ,sava teorija un savs ķeršanas stils . Un tas ka divkājainie (mājiens man) viņas izķer - nedirs !! Makšķernieks jau nu vismazāk samazina to populāciju. Vēdzeļnieki ir ļoti ļoti maz . Pirmo reiz pa 20 gadiem ir iespēja visu ziemu ( ja to var par ziemu saukt) viņas ķert un pirmo reiz tiešām var vismaz kaut kādus secinājumus izdarīt . Parasti tas viss paliek kā noslēpums zem ledus kārtas.

Viens gudrinieks te teica ka švaka peldētāja. Tu smagi maldies. Reiz redzēju kā vēdzele diezgan lielā straumītē kā torpēda no dzelmes parādījās un mailīti norija .

Nav arī viegls laupījums citām zivīm. Nekad neesmu līdaku kuņģos redzējis vēdzelīti.

Bedres ar nav noteicošais un akmeņi. Vēl joprojām nesaprotu no kurienes viņas izlien. Kur es makšķerēju nav ne atstraumes ne bedres . Ir pampaks upes vidū un straumes izgrauzta gultne . Smilšaina,zāļaina bez čakārņiem. tā kā visas tās teorijas kas piemērojamas citām upes zivīm nedarbojas uz vēdzeli .
Lai jau tā būtu.. Vnk papēti kas ir vēdzele un tad runā. Vēdzeles ķermenis un spuru izvietojums tai neļauj ilgstoši atrasties lielā straumē un par to pārvietoties augšup. Tas nav lasis, karpa vai kāda cita zivs kuriem ir spēcīgi spuru pāri. Bet nu ko tur daudz strīdēties ar jums ekspertu un zinātnieku armiju. :)
15.janvāris 2020, 20:32 | links
 
Beidziet dirst speciālisti. Vēdzele jau nu toč nav tā zivs kas būtu sarkanajā grāmatā ierakstāma. Viņu ir interesanti ķert un vēl interesantāk ir tas ka par viņu praktiski nekas nav zināms. Ir tikai miljons teoriju bet reāli viena no vismazāk izpētītākajām zivīm. Katram ir sava pieredze ,sava teorija un savs ķeršanas stils . Un tas ka divkājainie (mājiens man) viņas izķer - nedirs !! Makšķernieks jau nu vismazāk samazina to populāciju. Vēdzeļnieki ir ļoti ļoti maz . Pirmo reiz pa 20 gadiem ir iespēja visu ziemu ( ja to var par ziemu saukt) viņas ķert un pirmo reiz tiešām var vismaz kaut kādus secinājumus izdarīt . Parasti tas viss paliek kā noslēpums zem ledus kārtas.

Viens gudrinieks te teica ka švaka peldētāja. Tu smagi maldies. Reiz redzēju kā vēdzele diezgan lielā straumītē kā torpēda no dzelmes parādījās un mailīti norija .

Nav arī viegls laupījums citām zivīm. Nekad neesmu līdaku kuņģos redzējis vēdzelīti.

Bedres ar nav noteicošais un akmeņi. Vēl joprojām nesaprotu no kurienes viņas izlien. Kur es makšķerēju nav ne atstraumes ne bedres . Ir pampaks upes vidū un straumes izgrauzta gultne . Smilšaina,zāļaina bez čakārņiem. tā kā visas tās teorijas kas piemērojamas citām upes zivīm nedarbojas uz vēdzeli .
15.janvāris 2020, 19:56 | links
 
Varētu padomāt, ka Gauja ir vienīgā upe, kurā ir vēdzeles.
Cik ātri izaugs līdz kaut kādam svaram, ir atkarīgs no tā, kā konkrētā zivs barojas. Ņemot vērā to, ka vēdzele siltākā laikā ir mazaktīva, daži gadi līdz kilogramam LV apstākļos varētu sanākt. Sibīrijā tas varētu notikt ātrāk.
Ar ko atšķiras plēsējs no ūdra?
15.janvāris 2020, 19:42 | links
 
Tu esi nokeris kaut vai vienu 1kg vēdzeli Gauja?Un cik esi bijis uz vēdzelēm gaujā???Vēdzeles ir loti viegla ēsma gan plēsējiem gan ūdriem!Un par to kad vēdzelem nelauj izaugt ir plika diršana!Pec tavam domām cik ilgi ir jaaug kilogramigai vedzelei?
15.janvāris 2020, 18:03 | links
 
divkājainie mērgļi izķer kad nāk nārsts, neļauj izaugt + siltais laiks + vasaras, kad upēs
15.janvāris 2020, 17:56 | links
 
Nezinu kur tad tās lielās vēdzeles ir!Gan jau kad spalvainie mērgli izēd viñas!

Edza1987, 15.janvāris 2020, 14:23


divkājainie mērgļi izķer kad nāk nārsts, neļauj izaugt + siltais laiks + vasaras, kad upēs (īpaši mazajās) nav ūdens, vai arī tas ir vēdzelei nepiemēroti silts.
Un gan jau vēl kaut kas.
15.janvāris 2020, 17:34 | links
 
Mūsas upe ir pie Bauskas
15.janvāris 2020, 17:31 | links
 
cupix [15.01.20]: Vēl viens neliels padoms no manis:
Vēdzele ir slikts peldētājs, tādēļ straumē to labāk nemeklē. Ideāli tieši uz robežas kir straumi nomaina mierīgāki ūdeņi, atstraumē vai straujās vietās pie paša krasta. Garos, taisnos posmos tās uzturās retāk, kā līkumos, bedrēs. Ja pie upes redzi ietekam nelielu upīti, stautiņu, nekautrējies, met iekšā un zem kokiem, kur atklātas saknes. Saknes ir vieta kur uzturās lielākā daļa plēsēju un arī vedzele ir to skaitā.

skerby, 15.janvāris 2020, 15:49

Kur tu tādus brīnumus esi atracis? :D :D :D
Vēdzele slikts peldētājs - smieklīgi :) , jo vēdzele principā ir plēsējs/ maitēdājs / sanitārs , kas tuvāk dvēselei tā arī sauc. Pārtiek no tā ko atrod uz grunts vai straume viņai atnes ;)
garos un taisnos posmos tā uzturas tik pat labi , kā kādā bedrītē un pat pilnīgi atklātā smilšainā gruntī. Tad Mūsas upē pie Jelgavas to vispār nevarētu noķert ziemas periodā :)
Zemāk linkus sametu , kur ļoti labi var redzēt gan koncetrāciju, gan kā stāv un kur stāv . Straumē / bez straumes / atklātā laukā , akmeņos .

Nu nemaldiniet tautu.

https://www.youtube.com/watch?v=J1ELGaACzHc
https://www.youtube.com/watch?v=oA7_JKSRfR8
https://www.youtube.com/watch?v=YOjuaYAjOrE
https://www.youtube.com/watch?v=soeUdQuVPoU
https://www.youtube.com/watch?v=zXnnbj8dVHs
Neiešu jau ar Tevi strīdēties, uzskati kā gribi, es uzskatīšu ko es gribēšu. Tik izteicu viedokli, nepatīk, ignorē.
15.janvāris 2020, 17:30 | links
 
Vēl viens neliels padoms no manis:
Vēdzele ir slikts peldētājs, tādēļ straumē to labāk nemeklē. Ideāli tieši uz robežas kir straumi nomaina mierīgāki ūdeņi, atstraumē vai straujās vietās pie paša krasta. Garos, taisnos posmos tās uzturās retāk, kā līkumos, bedrēs. Ja pie upes redzi ietekam nelielu upīti, stautiņu, nekautrējies, met iekšā un zem kokiem, kur atklātas saknes. Saknes ir vieta kur uzturās lielākā daļa plēsēju un arī vedzele ir to skaitā.

skerby, 15.janvāris 2020, 15:49


Kur tu tādus brīnumus esi atracis? :D :D :D
Vēdzele slikts peldētājs - smieklīgi :) , jo vēdzele principā ir plēsējs/ maitēdājs / sanitārs , kas tuvāk dvēselei tā arī sauc. Pārtiek no tā ko atrod uz grunts vai straume viņai atnes ;)
garos un taisnos posmos tā uzturas tik pat labi , kā kādā bedrītē un pat pilnīgi atklātā smilšainā gruntī. Tad Mūsas upē pie Jelgavas to vispār nevarētu noķert ziemas periodā :)
Zemāk linkus sametu , kur ļoti labi var redzēt gan koncetrāciju, gan kā stāv un kur stāv . Straumē / bez straumes / atklātā laukā , akmeņos .

Nu nemaldiniet tautu.

https://www.youtube.com/watch?v=J1ELGaACzHc
https://www.youtube.com/watch?v=oA7_JKSRfR8
https://www.youtube.com/watch?v=YOjuaYAjOrE
https://www.youtube.com/watch?v=soeUdQuVPoU
https://www.youtube.com/watch?v=zXnnbj8dVHs
15.janvāris 2020, 16:51 | links
 
Edza1987 [15.01.20]: Man ar tā škiet kad tie ir mīti par vēju un lietu kad labi keras!Noverojumi tādi kad mierigs laiks tad ar rezultāts!vakar ari bijam Gaujā strencu pusē trijata!Bijam laicigi 15.30jau samestas copenes un sākam gaidit hops 16.30 vienam viena otram viena man nekā!gaidam tālak klusums parmetam klusums. Pārvācamies uz citu vietu atvars bedre iemetam 22.00 klusums ta lid 00.00 neka vienam panema maza vedzelite tas ar viss devāmie mājās!Sieva prasa kur zivis es atbildu ka parasti:)
Vēl viens neliels padoms no manis:
Vēdzele ir slikts peldētājs, tādēļ straumē to labāk nemeklē. Ideāli tieši uz robežas kir straumi nomaina mierīgāki ūdeņi, atstraumē vai straujās vietās pie paša krasta. Garos, taisnos posmos tās uzturās retāk, kā līkumos, bedrēs. Ja pie upes redzi ietekam nelielu upīti, stautiņu, nekautrējies, met iekšā un zem kokiem, kur atklātas saknes. Saknes ir vieta kur uzturās lielākā daļa plēsēju un arī vedzele ir to skaitā.
15.janvāris 2020, 15:49 | links
 
Nezinu kur tad tās lielās vēdzeles ir!Gan jau kad spalvainie mērgli izēd viñas!
15.janvāris 2020, 14:23 | links
 
Labāk meitās būtu gājuši...
15.janvāris 2020, 14:08 | links
 
Man ar tā škiet kad tie ir mīti par vēju un lietu kad labi keras!Noverojumi tādi kad mierigs laiks tad ar rezultāts!vakar ari bijam Gaujā strencu pusē trijata!Bijam laicigi 15.30jau samestas copenes un sākam gaidit hops 16.30 vienam viena otram viena man nekā!gaidam tālak klusums parmetam klusums. Pārvācamies uz citu vietu atvars bedre iemetam 22.00 klusums ta lid 00.00 neka vienam panema maza vedzelite tas ar viss devāmie mājās!Sieva prasa kur zivis es atbildu ka parasti:)
15.janvāris 2020, 12:58 | links
 
Nārsta laikā vēdzele ir jāmeklē. Stundu, divas nav, jāpārvācas jo viņas uzturās lielākos baros. Ja atrodi, var savilkt pat vairākas. No maniem novērojumiem traucē vējš un spilgta čigānsaule. Visus faktorus gan neuzskaitīšu, bet kopumā diezgan kaprīza zivs kas attiecas uz vides faktoriem.
15.janvāris 2020, 12:40 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager