Vēdzeles

Ar ko un kā tās labāk ķert
Pasties uz kaadu sisteemu tika izvilkta rekorda veedzele:)
12.novembris 2009, 13:51 | links
 
Sveiki vīri ! Sakiet vai ar butes sistēmu var iet uz vēdzeli? Āki un sistēma praktiski vienādi tikai butes sistēmai visādi spīduļi un pērlītes pie āķa. Vai vedzeles no tiem nebaidās? Ir kādam pieredze?
12.novembris 2009, 12:56 | links
 
Ar Gauju tev būs grūti. Taja pusē ir arī citas labas vietas
12.novembris 2009, 11:22 | links
 
Svaigas protams.
12.novembris 2009, 11:18 | links
 
ja nopietni tad svaigas!!!!!! un sagriez 2x1 cm šķelītēs,
12.novembris 2009, 10:17 | links
 
:) labāk marinētas, un uz āķa kopā ar sīpolu riņķīsiem pamīšus:)
12.novembris 2009, 10:15 | links
 
Doma ir arii sais briivdienaas aizlaist uz gaujas vedzeleem, gan ceesu galaa, tapee gribeeju pajautaat kaadas taas renges ir (vai zavetas) un ka uzstaada uz aaka?? jau iepreiksh lielais paldies par padomiem:)
12.novembris 2009, 10:07 | links
 
vakar vakara biju Gauja Valmieras raj.42 un37 rengje ar nakteni.man ar negis nostaveja uz otru nekaa
12.novembris 2009, 08:17 | links
 
Makšķerēšanas vieta Sāruma ezera kanāls. Vakardien piecu stundu laikā, 3 vedzelītes. 42cm 34 un viena ģimnāziste 20cm. Paturēju 34cm, vēderā pilns ar grundulišiem. Vakardiena jau bija super tik pretīgs laiks oj ku labi. Visas ņēma uz ķīša gabaliņu, naktinieks, nēģis un raudas gabaliņš nestrādāja.
12.novembris 2009, 06:31 | links
 
Skatos interesantas lietas apspriežat,tapēc nolēmu padalīties novērojumos. Ļurbas copēju jau kādus gadus piecus, Iecava,Misa,Mēmele,tās ir upes kur ir mēģināts un arī noķerts. Iecavas upē labāk ir ņēmis naktinieku un nēģa gab., ir bijis labs loms arī uz raudiņas gab. Misā labākais bija nēgis,bet Mēmelē viennozīmgi slieku pušķi. Ir velviena lieta, tajā pašā upē dažādos posmos vēdzeļu ēdienkarte var ļoti mainīties, tas noteikti tā ir Mēmelē! Un protams arī ķeršanas laiks-pavasaris vai rudens. Ejot copēt ņemu līdzi vismaz 3ēsmas gan jau kāda nostrādās...
11.novembris 2009, 22:02 | links
 
Ka ir ar foreleliti? Skatos, ka daudzi min tieši šo, jo vedzele dzivo tur pat kur forele un ed mazas forelites. Ta vismaz daudzi raksta!
11.novembris 2009, 13:00 | links
 
Tik traki arī nav. Viens no veidiem ka iebarot ir sasmalcinat zivi mazitinos gabalinos un sajaukt ar zemi lidzigi, ka strada uz liniem un citam zivim. Man kopā ir 3 vēdzeļu upes kur braucu ar savām vietām. Man vestulē cilvēks jautāja par līni - atklāti sakot nēsmu nekad mēģinājis un vecajam jautāju viņš arī nav. Bet ķīsis strādā ļoti labi lai to nemainītu. Esmu bījis barta, pazistams cilvēks laboja arī latvijas rekordu pagašo gadu. Bet jasaka, ka tik liels eksemplārs ir milzīgs retums LV. Veči ja noķerat ģimnāzistes, mēģinam tomēr korekti atlaist. Zinātniski esot pierādīts: ja vēdzele ir āķi ar ēsmu ierijusi tā, ka nav iespējams bez zivs bojāšanas āķi izņemt, tad, nemēģinot to izraut ar spēku, pavadiņa ir jānogriež, jo zivī esot tāds skābes daudzums, kas ļauj nelūgto metāla viesi ātri vien «saēst», atbrīvoties no tā skavām un turpināt dzīvot
11.novembris 2009, 00:47 | links
 
es paarsvaraa lieku vai nu taarpu vai renges gabalinu...uz rengi parasti traapaas lielaakas uz taarpiem mazaakas...parasti darbojos baartaa:)
11.novembris 2009, 00:25 | links
 
Tā plēsoņu piebarošana ir ļoti interesanta lieta, var savilkt vienā vietā kā līdakas, asarus, zandartus, zušus... bet jādzīvo pie upes, jo laiku prasa lielu. Es kaut kad pa TV redzēju vienu sižetiņu, kur vienas okeāna salas iedzīvotājs daudzu gadu garumā baroja zivis līcītī, un tagad noteiktajā stundā līcītis burtiski piepildījās ar lielajām okeāna plēsoņām, kas jau gaidīja savu saimnieku. Tas pasākums jau sāka pievilkt simtiem tūristu... skats tiešām fantastisks!
RolandsK, tavs tēvs arī baroja noteiktās stundās?
10.novembris 2009, 23:11 | links
 
Ja ir iespēja iegūt tad jau var izmēģināt, bet parasti tāda kārtīga vedzeļu cope sākas, kad vardītes jau vairs nevar iegūt un vasara jau nejiesi priekš ziemas galēt vardes!
10.novembris 2009, 22:08 | links
 
RolandsK, gribeeju Tev pajautaat varbuut praksee, kad tev ir gadiijies izmeegiaat mazaas vardiites, un ja jaa tad kadas atsauksmes??
10.novembris 2009, 21:56 | links
 
Ar reņģem meģinājis esmu, bet nekas pieminēšanas vērts nav. Tēvs no kura mācijos un mācos vel šobrīd. Ir ar reņģem iebarojis, bet par iebarošanu ir vesels stāsts un to var reāli veikt, ja tava izvēlētā vieta ir tuvumā, jo paša barošana, jeb pieradināšana notiek nedeļu vai pat vairāk. Vispār ar vēdzelēm ir patīkami tas, ka šī ir ļoti intresanta lieta, kura Latvijā nav populāra, kas atkal ir labi, jo zivtiņas nepaliek mazumā un tīklos tās neiet. Par zuti izmantoju mazos zutišus, kurus vasara nopirku no zvejniekiem un tad iemetu saldetavā. Par biezumu tas jau ir, ka kuram, bet es parasti novelku ādu un tas arī viss, jo ar lielajiem nedarbojos. Darbojos vidzeme, palasot šeit cilvēki raksta, ka vidzeme nav vietas, LIELAS muļķības. Šīs saucamajās foreļu upitēs ir daudz vedzeļu. Vitrupe ir ļoti daudz labu vietu, protams labākas un sliktākas, bet upe ir labas kunceles. Sliekas saliekot daudz uz āķa mudzekļī ir tieši tas pats kas lielāks viens vai divi naktstārpi, tā kā šo nevajag tik ļoti nošķirt. Par Fileju, ka jau cilvēkam kam ir lauki ar saimniecību parasti ir gaļina saldētava. Gaļinai nav ne vainas abi varianti der. Par aknām - aknas satur dažādas vielas kuras ūdeni nevisai labi smaržo un ļoti aukstā udeni paliek cietas un atri pazaudē savu efektivitāti, nav vērts. Un vislielākas muļķibas, ko esmu dzirdējis, ka var likt pašas vedzeles gaļu, par to uzreiz aizmirstat.
10.novembris 2009, 21:50 | links
 
RolandsK, kurā Latvijas rajonā darbojies? Kur liec sliekas savā ēsmu vērtību skalā? Lieto tikai svaigu fileju vai arī saldētu? Ko domā par aknām? Daudz jautājumu :))))
10.novembris 2009, 20:08 | links
 
RolandsK kā griez zuša fileju cik plānai jābūt .Ja jātaisa tādas filejas ,ka uz zandartu tad saprotams.
10.novembris 2009, 18:51 | links
 
Jautājums Rolandam, vai uz reņģws gabalu nav mēģinārs .
10.novembris 2009, 18:43 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager