Vēdzeles

Ar ko un kā tās labāk ķert
Vakar Gaujā siguldā - 3 h beztolkā nodirnēts 100m posmā - ne pieskāriena, pamainot vietu turpat 50m tālāk pirmā cope uzreiz pēc iemetiena, 2 vēdzeles un vēzis 1 h laikā... ap 21:00 cope kā ar nazi... Šogad pie nelielā ūdens daudzuma ļoti izteikti ir viņu koncentrācijas vietas, var 30m posmā visur iemest bet ķersies tikai 2-3 m posmā... baigi jāmeklē vietas... jo ja ir cope ir uzreiz :)

Qvaldo, 23.decembris 2015, 06:43


Kaunies jel makšķerniek ! Kā var teikt 3 stundas beztolkā ! Tas ka viņas koncentrējas konkrētās vietās tas gan fakts. Un vēl daudzi te saka copē ,copē bet galā neuzsēžas . Vēdzele tā nedara. Vai nu ir vai nu nav . Tie ir vēži. Gaujā ar viņu tagad daudz .

Bralitis, 23.decembris 2015, 09:15[/quote]
vaitad vezis var papurinat spici,ta ka zvanins nokriit?
23.decembris 2015, 16:32 | links
 

Vakar Gaujā siguldā - 3 h beztolkā nodirnēts 100m posmā - ne pieskāriena, pamainot vietu turpat 50m tālāk pirmā cope uzreiz pēc iemetiena, 2 vēdzeles un vēzis 1 h laikā... ap 21:00 cope kā ar nazi... Šogad pie nelielā ūdens daudzuma ļoti izteikti ir viņu koncentrācijas vietas, var 30m posmā visur iemest bet ķersies tikai 2-3 m posmā... baigi jāmeklē vietas... jo ja ir cope ir uzreiz :)

Qvaldo, 23.decembris 2015, 06:43[/quote]

Kaunies jel makšķerniek ! Kā var teikt 3 stundas beztolkā ! Tas ka viņas koncentrējas konkrētās vietās tas gan fakts. Un vēl daudzi te saka copē ,copē bet galā neuzsēžas . Vēdzele tā nedara. Vai nu ir vai nu nav . Tie ir vēži. Gaujā ar viņu tagad daudz .
23.decembris 2015, 09:15 | links
 
Divas sikas copites bija, tas ari viss, jamet miers

Pukacis, 21.decembris 2015, 23:18
Sēžu Valmierā Gaujā. , pagaidam neviena kustība

Pukacis, 21.decembris 2015, 21:52

Jocīgi, citus gadus Gaujas augštecē pirmās ļurbas, un tad intensīvi, pēcāk Lielajā Upē mazāk intensīvi, bet lielas...!
Šogad, laikam nekur nav intensīvas ļurbu copes! Jābrauc, jāmeklē- jāmedī, tad jau būs...!?
Atceros, kad pagājušo gad ļurbu cope sākās Daugavā, vakaros mēdza sals, līdz -6 piekost. Atceros, nācās spoles ar pīto auklu uz monofīlo mainīt!

vitenahemots, 22.decembris 2015, 23:42


Vakar Gaujā siguldā - 3 h beztolkā nodirnēts 100m posmā - ne pieskāriena, pamainot vietu turpat 50m tālāk pirmā cope uzreiz pēc iemetiena, 2 vēdzeles un vēzis 1 h laikā... ap 21:00 cope kā ar nazi... Šogad pie nelielā ūdens daudzuma ļoti izteikti ir viņu koncentrācijas vietas, var 30m posmā visur iemest bet ķersies tikai 2-3 m posmā... baigi jāmeklē vietas... jo ja ir cope ir uzreiz :)
23.decembris 2015, 06:43 | links
 
Divas sikas copites bija, tas ari viss, jamet miers

Pukacis, 21.decembris 2015, 23:18

Sēžu Valmierā Gaujā. , pagaidam neviena kustība

Pukacis, 21.decembris 2015, 21:52


Jocīgi, citus gadus Gaujas augštecē pirmās ļurbas, un tad intensīvi, pēcāk Lielajā Upē mazāk intensīvi, bet lielas...!
Šogad, laikam nekur nav intensīvas ļurbu copes! Jābrauc, jāmeklē- jāmedī, tad jau būs...!?
Atceros, kad pagājušo gad ļurbu cope sākās Daugavā, vakaros mēdza sals, līdz -6 piekost. Atceros, nācās spoles ar pīto auklu uz monofīlo mainīt!
22.decembris 2015, 23:42 | links
 
Kur ta "Bralitis" no Politika... utt... pazudis, forums garlaicīgs palicis...!!? Vai vēdzelēs vien...!
22.decembris 2015, 21:48 | links
 
Vēdzeles parasti gatavo tā :
1) Tīrīšana . Ar asu nazi pārgriež ādu ap galvu. Ar plaķenēm paņem ādu un novelk nost . Āda viņai kā gumija.
2)Sagriež gabalos
3) Cep kā vēlas .
Man patīk ar ķiplociņiem .

Aknas . Tās vajag tvaicēt. Sarežģīta procedūra. Man ir tāds verķis ar caurumiņiem un kājiņām kā lidojošam šķīvītim . ielej katliņā eļļu ,pieber piparus eļļai,ķiplokus,1 gb smaržīgo piparu ,bišku sāli . Verķi ar aknām ieliek katliņā ar minēto eļļu un garšvielām ,bet tā lai aknas nepeld eļļā . Tad eļļu uzkarsē un eļļas tvaikos izsutina aknas. Sanāk tāda delicatess ka afigeķj . Process ir ilgs -apm 1 stundu.
22.decembris 2015, 21:28 | links
 
Man te tāds varbūt smiekligs jaut, bet kā jūs tās ljurbas gatavojat? Kaiminš bij vēdzelēs un 2 gab man iedeva nogaršot, tgd skatos uz vinjā un domāju kā pagatavot:)

xman120, 22.decembris 2015, 19:26



Man vislabāk patīk klasiskais variants.
Upē ķertai Ļurbastei notīra gļotas ar sāli /līdzīgi, kā nēģim, dvielī saber rupjo sāli un velk cauri, kamēr sauss/, sagriež gabaliņos, apviļā miltos, un cepj, obligāti sviestā, uz pannas! Super, kas var būt labāks...!?
Tikai nevajag nekādas garšvielas, ne piparus, savādāk sabojā, dabīgo brīnišķo garšu!
Ar tirgū pirktajām, iespējami, tā nevar, tām var būt arī vajag, kādus piparus, vai garšvielas...!?
22.decembris 2015, 19:58 | links
 
Man te tāds varbūt smiekligs jaut, bet kā jūs tās ljurbas gatavojat? Kaiminš bij vēdzelēs un 2 gab man iedeva nogaršot, tgd skatos uz vinjā un domāju kā pagatavot:)

xman120, 22.decembris 2015, 19:26


Man personīgi vislabāk garšo pa vienkāršo, ,,tupi":) uzceptas,jo tad ir jūtama tā īpašā vēdzeles garša !Aukstā gaļā un žāvētas...čota ņe to.
P.s.Protams katram savs un savas garšas kārpiņas!:)
22.decembris 2015, 19:33 | links
 
Man te tāds varbūt smiekligs jaut, bet kā jūs tās ljurbas gatavojat? Kaiminš bij vēdzelēs un 2 gab man iedeva nogaršot, tgd skatos uz vinjā un domāju kā pagatavot:)
22.decembris 2015, 19:26 | links
 
Vakar Lielupē. Man divi meri, draugam 4... Lielakas ap kg...
22.decembris 2015, 12:50 | links
 
Vakar parastais scenārijs, sākumā neķērās un beigās arī neķērās, bija cerība ka vēdzele sākusi kustēties jo svētdien bija mājās ņemami taustāmāki rezultāti, bet nekā, atkal viens kurkuļizmērs
22.decembris 2015, 11:18 | links
 
Varbūt kads var Salacā ieteikt kadu labu vedzelu vietu
21.decembris 2015, 23:19 | links
 
Divas sikas copites bija, tas ari viss, jamet miers
21.decembris 2015, 23:18 | links
 
Sēžu Valmierā Gaujā. , pagaidam neviena kustība
21.decembris 2015, 21:52 | links
 
Šogad sanāk vairāk tīri pa Lielupi. Dažādos tās posmos, pēdējo reizi bija divas virs kilīša un vēl diezgan daudz mazāku un zemmēru, bet gadās tukšas reizes. Laiks gan tāds krietni par siltu šķiet, mežā pumpuri un gailenes aug, tāpēc arī vēdzelēm viss nojucis - nav nekādas likumsakarības uz to copi!
21.decembris 2015, 16:12 | links
 
Pats biju vēdzelees kalnciema pirmo reizi vienu mēru izvilku, nezinu , vai kruta cope, bet garšīga bija.

opusums, 20.decembris 2015, 23:34



Ļurbiņa vienmēr garšīga, iepriekš, vienmēr Ziemassvētku galdā liku, šogad nezinu...!?
20.decembris 2015, 23:55 | links
 
Pats biju vēdzelees kalnciema pirmo reizi vienu mēru izvilku, nezinu , vai kruta cope, bet garšīga bija.
20.decembris 2015, 23:34 | links
 
Tie, kas velk, klusē. Cik runāju ar vīriem, vēdzeles velk un smukas, bet reti, vakar un rīt. Par to liecina arī lukturīši pie ūdeņiem, visas labās vietas aizsistas. Nolēmu pamēģināt sen aizmirstu bedri un ne bez rezultāta - 2.0 +2.5 kg. Cope ir ap 21 00. Lielupe.
20.decembris 2015, 23:28 | links
 
Tad ta beidzot kautkādas copītes parādijušās, no 17:00 līdz 20:30 bija diezgan aktīvas, varbūt spiediens nostabilizējies un nelēkā... naktstārps+asara fileja... kautko rāva nost - nez kas nepatika? Atsevišķi uz tārpu un fileju ne copes...
20.decembris 2015, 22:26 | links
 
Nu bija vakar viena neliela, bet ap 23.00 paņēma.
20.decembris 2015, 20:15 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager