Makšķerēšana jūrā

Tonis. Es nav nekāds metējs. Es braucu ķert butes nevis lakt.
Drīz jau būsim mājās un vēl nevienā acē. :-)
1.novembris 2014, 21:45 | links
 
Tonis. Tikai nevajag... ;))) Mājās braucot, urmaas vēl bija sakarīgi runājams...
1.novembris 2014, 21:27 | links
 
Usis,
uz četriem 30 litrus pievarēt nav joka lieta,laikam jau Urmaas atraisījās...:)
1.novembris 2014, 21:09 | links
 
Šodien Liepājas z-galā padsmit normāla izmēra butes un tikpat lapiņas.
Nejēgā sīkie rija nost zaceni!
1.novembris 2014, 20:46 | links
 
Slepeno ēsmu un stratēģiju rezultātā aptuveni 30-35 litri uz četriem, tas sevišķi slepenā vietā, 1km aiz dīvāna. Blakus večiem mazāk, daudz mazāk.

usis, 1.novembris 2014, 20:29



Jā usis, aiz dīvāna strādā gan slepenā ēsma, slepenie metieni un ķerās slepenās zives.DDD
1.novembris 2014, 20:37 | links
 
Slepeno ēsmu un stratēģiju rezultātā aptuveni 30-35 litri uz četriem, tas sevišķi slepenā vietā, 1km aiz dīvāna. Blakus večiem mazāk, daudz mazāk.
1.novembris 2014, 20:29 | links
 
Sakarā ar šo diskusiju par tālmetieniem jūrā, šodien nolēmu pamēģināt pļavā, reljefs daudz neatšķiras no jūras krasta, protams pie noteikuma ka copmanis nav ielīdis līdz padusēm ūdenī. Tādā gadījumā metiena attālums man varētu sarukt gandrīz uz pusi.
Invevtārs man nav nekāds krutais, 4,5m teleskops kāts, tests 150-300. Aukla monofīlā, jūras 0,3. Spole, 4000, kautkāds netālu no ķīnas ražojums.
Galā jūras sistēma ar trim āķīem (bez ēsmas), svins 4 nummura piramīda. Izdarīju trīs metienus (vējš praktiski nebija), metienu attālums bija no 125-145 metriem. Pieļauju ka pie jūras vidējis metiena attālums varētu sarukt līdz 100 metriem.
Ēsmas man reti kad lido nost no āķa, jāmāk uzspraust un nostiprināt.
Es jau tik tāds klibs invalīds. Gan jau ka riktīgie vīri žvidzina daudz tālāk.
1.novembris 2014, 20:28 | links
 
netālu no Miķelīša 6 vīri no gaismiņas līdz trijiem diena pa pannas tiesai salasīja. Labāk bija pašā sākuma, bet tad arvien sliktāk. Pie paša krasta neņēma. Reņģe, brētliņa, garnele - visu grauza nost. Lapiņas sēdās labāk uz garneli, ņemamais izmērs labāk uz zivs gabalu. Aizcemmerēju vienu garneli, vietējo, lielumā gandrīz kā veikalā vārītās.
1.novembris 2014, 20:19 | links
 
Var, var aizmest pat 100-150 un pat 200 metrus, bet tur jāņem vērā daudz faktori.

* Kāta un auklas mehāniskās īpašības un copmaņa fiziskā sagatavotība;
*Vajag daudz maz gaišu laiku, lai pareizi iešūpinātu pirms metiena;
* Metiens diezgan bieži aiziet nepavisam perpendikulāri krastam;
* Katrā otrajā metienā var novērot kā no āķiem nomaucās ēsma;
* Rudens-ziemas kombinezonā tomēr ir jūtams diskomforts kas ierobežo pilnīgi brīvu un ērtu kustību;
* Ja vienā sesijā uz trīs kātiem jāveic ap 60-120 metieniem, tad drīz Kovals un pārējie Lūša pēcgaitnieki kļūtu par bezdarbniekiem vai gluži vienkārši makšķernieks satraumētu muskuļus un saites. Nevienam nav svešas tās plecu sāpītes pēc ilgstošas spiningošanas.

Chuck_Norris, 1.novembris 2014, 19:16

jā, vajag labi patrenēties, lai tā metot copes biedram galvu nenonestu, un laikam arī jāpakonsultējas ar sporta medicīnas speciālistiem par muskuļu iesildīšanu tādos gadījumos.
Par to ēsmas pazušanu - industriāli attīstīto valstu jociņš ir tāds. maināmas pavadiņas ar āķiem. Mājās sēžot zolīdi sasprauž ēsmu uz āķiem, un saldētavā iekšā, vai vēl labāk - ledus klucītī. Kad brauc uz copi, tad paņem sagatavoto produktu , liek aukstumkastē, copes vietā velk āra un kabina uz sistēmas. tādus ledus klučus var mest uz nebēdu. izkūst parasti- īpaši, ja tas notiek jūras ūdenī - minūtē??? un viss!+ vēl kūstot izdalās ēsmas aromāts,kas kaut ko var pievilināt.
tikai tāds process atkal kaut ko papildus maksā.
1.novembris 2014, 19:49 | links
 
Var, var aizmest pat 100-150 un pat 200 metrus, bet tur jāņem vērā daudz faktori.

* Kāta un auklas mehāniskās īpašības un copmaņa fiziskā sagatavotība;
*Vajag daudz maz gaišu laiku, lai pareizi iešūpinātu pirms metiena;
* Metiens diezgan bieži aiziet nepavisam perpendikulāri krastam;
* Katrā otrajā metienā var novērot kā no āķiem nomaucās ēsma;
* Rudens-ziemas kombinezonā tomēr ir jūtams diskomforts kas ierobežo pilnīgi brīvu un ērtu kustību;
* Ja vienā sesijā uz trīs kātiem jāveic ap 60-120 metieniem, tad drīz Kovals un pārējie Lūša pēcgaitnieki kļūtu par bezdarbniekiem vai gluži vienkārši makšķernieks satraumētu muskuļus un saites. Nevienam nav svešas tās plecu sāpītes pēc ilgstošas spiningošanas.
1.novembris 2014, 19:16 | links
 
120m...hmm...Vajadzētu Jūras mačos vienu disciplīnu-"Tālmešana".Viena svara svins,trīs āķu sistēma ar ēsmu virsū-kāts un aukla paša ziņā,un ta redzētu ,kuram cik ;)

Brikets, 1.novembris 2014, 07:19

Atbalstu!!!
Parastie copmaņi piemet zivij izmēru, butenieki mērās metros. Nekad neesmu īpaši atpalicis distancē no kaimiņiem, bet tie attālumi, kas figurē forumā, ir apbrīnojami.

tisrims, 1.novembris 2014, 10:29

Mani šī diskusija ieintriģēja. Man jau šķiet, ka esmu tālmetējs... Paņēmu 4,5 metru kātu, lielo spoli ar 0,35 auklu, 125 gr ūsaini un aizgāju līdz skolas sporta laukumam pamētāt. Bezvējš. Visi rezultāti no 60 līdz 70 metriem. A uz aci ta likās ka ir pie simta...

wimba, 1.novembris 2014, 18:10
Rekur rekordi tālmešanā
http://uksf.sea-angler.org/records.html Bet paskaties mešanas taktikas https://www.youtube.com/results?search_query=long+casting
Mēģināju divu veidu taktikas un pie tāda paātrinājuma visas garneles nah no āķiem nokrīt nost...

Chuck_Norris, 1.novembris 2014, 18:41


nēģis gan varētu turēties un nekrist nost
1.novembris 2014, 18:56 | links
 
31.10. no 13.00 līdz 21.00 Jūrkalne.Triju vīru kompānijā bijā copēt,izmērs varēja būt labāks bet visā visumā cope laba.Zāles nebija,straumes arī nulle.Kopā 18,15,un 12 rullēja labāk reņģes fileja.Ne asakas vīri un sievas.

Bosiks12, 1.novembris 2014, 18:02


Vai gadījumā tie nebijāt jūs, kas ugunskuru bija uzkūruši?
1.novembris 2014, 18:42 | links
 
120m...hmm...Vajadzētu Jūras mačos vienu disciplīnu-"Tālmešana".Viena svara svins,trīs āķu sistēma ar ēsmu virsū-kāts un aukla paša ziņā,un ta redzētu ,kuram cik ;)

Brikets, 1.novembris 2014, 07:19

Atbalstu!!!
Parastie copmaņi piemet zivij izmēru, butenieki mērās metros. Nekad neesmu īpaši atpalicis distancē no kaimiņiem, bet tie attālumi, kas figurē forumā, ir apbrīnojami.

tisrims, 1.novembris 2014, 10:29

Mani šī diskusija ieintriģēja. Man jau šķiet, ka esmu tālmetējs... Paņēmu 4,5 metru kātu, lielo spoli ar 0,35 auklu, 125 gr ūsaini un aizgāju līdz skolas sporta laukumam pamētāt. Bezvējš. Visi rezultāti no 60 līdz 70 metriem. A uz aci ta likās ka ir pie simta...

wimba, 1.novembris 2014, 18:10

Rekur rekordi tālmešanā
http://uksf.sea-angler.org/records.html Bet paskaties mešanas taktikas https://www.youtube.com/results?search_query=long+casting
Mēģināju divu veidu taktikas un pie tāda paātrinājuma visas garneles nah no āķiem nokrīt nost...
1.novembris 2014, 18:41 | links
 
120m...hmm...Vajadzētu Jūras mačos vienu disciplīnu-"Tālmešana".Viena svara svins,trīs āķu sistēma ar ēsmu virsū-kāts un aukla paša ziņā,un ta redzētu ,kuram cik ;)

Brikets, 1.novembris 2014, 07:19

Atbalstu!!!
Parastie copmaņi piemet zivij izmēru, butenieki mērās metros. Nekad neesmu īpaši atpalicis distancē no kaimiņiem, bet tie attālumi, kas figurē forumā, ir apbrīnojami.

tisrims, 1.novembris 2014, 10:29


Mani šī diskusija ieintriģēja. Man jau šķiet, ka esmu tālmetējs... Paņēmu 4,5 metru kātu, lielo spoli ar 0,35 auklu, 125 gr ūsaini un aizgāju līdz skolas sporta laukumam pamētāt. Bezvējš. Visi rezultāti no 60 līdz 70 metriem. A uz aci ta likās ka ir pie simta...
1.novembris 2014, 18:10 | links
 
31.10. no 13.00 līdz 21.00 Jūrkalne.Triju vīru kompānijā bijā copēt,izmērs varēja būt labāks bet visā visumā cope laba.Zāles nebija,straumes arī nulle.Kopā 18,15,un 12 rullēja labāk reņģes fileja.Ne asakas vīri un sievas.
1.novembris 2014, 18:02 | links
 
Aizvakar (30. oktobrī) 11:00 - 21:00 Ovīši. Vējš Z, Z-R, zāles un straumes nebija, vilnis - ne pārāk liels, bet bija. Ēsma - garnele un reņģes fileja. Jau 1. metienā pēc 10 min. - bute, bet tuvā distancē. Sākums cerīgs, bet vēlāk diezgan vāji. Man 5 butes, čomam - 6. Varbūt pie vainas zilās debesis un mēnesis pie debesīm gan dienā gan naktī?

ainis66, 1.novembris 2014, 14:45

Jūrkalnē uzlēca mēness, bute pazuda, bet tad uznāca nedaudz mākoņi un 4 butes pieķērās apmēram stundas laikā pirms un pēc 20;00
1.novembris 2014, 17:59 | links
 
Sezam Lielirbee no 11. Vechi saka ka zhors esot bijis 7-9. Bet ari tagad normali nem. Izmera dazhads, ir paris lielas. Beidzot vismaz nav jabrien un jaciinaas ar zaali. Normala atpuuta:) ari pirms 1 sekla nem. Labaak uz rengji
1.novembris 2014, 14:46 | links
 
Aizvakar (30. oktobrī) 11:00 - 21:00 Ovīši. Vējš Z, Z-R, zāles un straumes nebija, vilnis - ne pārāk liels, bet bija. Ēsma - garnele un reņģes fileja. Jau 1. metienā pēc 10 min. - bute, bet tuvā distancē. Sākums cerīgs, bet vēlāk diezgan vāji. Man 5 butes, čomam - 6. Varbūt pie vainas zilās debesis un mēnesis pie debesīm gan dienā gan naktī?
1.novembris 2014, 14:45 | links
 
No 14:00 (31.10) - 7:00 (1.11) netālu no miķeļa ar butēm viss bija kārtībā. Pielasīju normu, bet izmērs prasījās labāks, daudz mazo ar āķi līdz ānim... Kolēģi arī šo to salasīja, bet mazāk. Distance - cik nu tālu var aizmest ceturto žvidzekli.
1.novembris 2014, 12:30 | links
 
Un pret vēju...

Tonis, 1.novembris 2014, 07:45


man pret vēju (10 -12 m/s) mīnus 15 metri +/- ar pliku svinu
1.novembris 2014, 11:55 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager