Makšķerēšana jūrā

Shovakar no 18 - 22 pie Ziemelmola pa labi : uz diviem -padsmit lapinas ,jeb pat divlatnieces un veselas 2 plaukstinas :( Lasi,mencas un varaviksnes foreles nepieteicas :( Tas viss pie netipiska DR bezveja un gandriz pilnmenesa.H vin zin,ko darit,lai kautko nokertu.....
3.oktobris 2012, 00:02 | links
 
copeetaajai-izskatās ka tu tā joprojām neesi tikusi līdz jūrai..pārus gadus atpakaļ uzdevi tikpat tupus jautājumus cik tagat...par čuju pļūtīji kā nenormālā specene,bet izrādās ka tāda dura ka reti
2.oktobris 2012, 22:35 | links
 
SKZORA-
ja notiek tā , kā tu raksti, tad makšķerēšanas karti nevajag nevienam, tik nesaprotu, no kuras Latvijas puses nāk cilvēki, kas ar makšķeri zvejo :)))
2.oktobris 2012, 21:31 | links
 
man veel nav vajadziga makskeresanas atlauja, bet zinu kad man lidzi vaig personu no 16 vai 18 gadiem, bat nezinu vai vinam ir vajadziga atlauja, ir vai nav? ja vins nezvejo
2.oktobris 2012, 21:15 | links
 
Es skatos, ka kādam velk uz kašķi, labāk nesāc....zivis atpazīstu ļoti labi, šī nav ne pirmā, ne pēdējā varavīksnene, kas ir noķerta, tāpat zinu, kad ir liegumi un kāds ir izmērs, paldies atspēkotājiem - poppers un staar precīzi apraksta situāciju, vīri zin ko runā.
P.S. Katram neticīgajam vai uz kašķi velkošajam varu taisnību parādīt tuvplānā.....mani viegli atrast....:) KOLKĀ
2.oktobris 2012, 21:11 | links
 
Vpils mols.
No kādiem 19:00 līdz tumsai 2 butītes ar vienu kātu-2 āķiem. Pirmo reizi smuka cope bija, kad vnk nolikto kātu gandrīz no betona norāva, bet galā nekā tomēr. Vilnis liels nebija, tā kā tas pie vainas nebij.
Bet skaists vakars, silts un vējš ar praktiski nebija. Citus redzēju, kas ar pusspainīšiem,maisiņiem gāja mājās ap to laiku, kad es tik ierados.
2.oktobris 2012, 21:08 | links
 
Daļēji pareizi jau pateica Stārs. Audzēja tās foreles zvejnieku kolhozs "Banga" gan zivjaudzētavā pie Sasmakas ezera, gan speciālos dārzos jūrā. Skaidrs, ka mēdza tās foreles pamukt. Vēl tagad atceros, kā no jūras dārziem bija foreles pamukušas. Rojā uz abiem moliem tad bija veču ka biezs un visi spiningoja. Arī dadyboy to var apliecināt. Bet ZARSJ gan tur klāt nebija un par Kaltenes mākslīgo salu arī biku samelojās. Tā mākslīgā sala bija sūkņu stacijai. Pati zivjaudzētava bija paredzēta blakus ceļam, kur vēl tagad zivjaudzētavas valnis ir redzams.
2.oktobris 2012, 20:47 | links
 
par forelēm jūrā
cik man zināms 70 gadu beigās ar foreļu un lašu audzēšanu gribēja nodarboties Rojas zivjapstrādes šefs Miķelis Līsments. Kaltenē 300 metrus no jūras tika izveidoti foreļu audzēšanas dīķi, jūrā sūkņu stacija, no kuras pumpēt ūdeni uz dīķiem (starp citu tagad sūkņu staciju jau sen privatizējis pasaules apbraucējs Māris Gailis), Līsmentam šis projekts izgāzās ar savu pārāk lielo dārdzību.
nav izslēgt ka arī no turienes ne viena vien zivtele nonāca Rīgas jūras līcī.
2.oktobris 2012, 20:47 | links
 
Gadus 20 atpakaļ arī Kolkā kādus 3 km no krasta atradās vairāki zivju dārzi.Iespējams ,ka tur audzēja tās pašas foreles un kad kādā vētrā tas zivis pamuka,vot tad gan vietējiem bija prieki.
2.oktobris 2012, 20:35 | links
 
zimbin. Totāls slinkums forumu palasīt? Tā ļoti populāra vieta...
2.oktobris 2012, 19:57 | links
 
Vai pie miķeļbākas kāds, kādreiz ir ķēris butes?
2.oktobris 2012, 19:44 | links
 
Pievienojos zinātājiem par forelēm jūrā. Kādreiz saucamos "miķelīšus" audzēja arī jūrā, ja nemaldos, starp Roju un Kalteni. Vai tik tajā vietā patlaban nav viena ekpremjera īpašums. Vai ir saistība, drīzāk jājautā ihtiologiem. Katrā ziņā pēc literatūras varavīksnes forele migrē (gan ne vienmēr) uz jūru.
2.oktobris 2012, 19:44 | links
 
Par to foreli runājot. Pāris gadus atpakaļ, Kolkā pie jūras sanāca parunāt ar dzīves briedumu uzkrājušu vīru. Viņš zināja teikt, ka foreles mēdzot gadīties laiku pa laikam un esot bijis pat gadijums, ka ar kāju no jūras izsper foreli. Uz jautājumu, kas tad tās ir par forlēm, viņš atbildēja "Miķeļa foreles". Esot savādākas kā varavīksnenes un strauta foreles. Nosaukums forelei cēlies no Rojas kolhoza priekšsēdētaj Miķeļa Līsmenta. Kolhozs savulaik Sasmakas ezerā, eksperimenta kārtā, esot kultivējis foreles un šās pamukušas no Sasmakas un tagat ganās gan pa jūru gan upelēm.
Lūk tāds stāsts un nav manis izdomāts...
2.oktobris 2012, 16:36 | links
 
aigaigars apravaas un saka ziep....
2.oktobris 2012, 15:12 | links
 
daddy_j, līcī... tas tāds iesāļš ezers vien ir, tur jebkas var būt. Zinu vīrus, kam pat Liepenē tīklos ir līņi bijuši, bet.... vai tiešām varavīknene tika noķerta, vai tomēr kāds spožais, bet, aj, kas ta man, lai velk kaut tunčus eļļā :))))
2.oktobris 2012, 15:04 | links
 
Aigaigar, maz vēl esi dzīvojis, tāpēc daudz ko neesi dzirdējis :DD
Līcī ienāk praktiski visas saldūdens zivis, laikam tik sami un līņi ne. :) Varavīksnenes jūrā, līcī nav nekāds brīnums.
2.oktobris 2012, 14:57 | links
 
copētājai
noskaties jūras copes raidījumu un viss būs skaidrs http://www.nomad.lv/?p=3660
2.oktobris 2012, 14:51 | links
 
copeetaaja
Mums te doma sestdien braukt uz nakti,bet ņemot vērā laika ziņas sākam domāt,vai būs prāta darbs to darīt.
Personīgi esmam bijuši gan vējainā laikā gan bezvējā, gan lielos viļņos gan arī mierīgā jūrā, un loģiku kad tās ņem un kad neņem,neesam sapratuši.
Pagājušajā sezonā Lūžņā pie liela sānvēja pielikām pa spainim, pēc nedēļas pie tāda paša vēja gandrīz pa tukšo. Nezinu.
2.oktobris 2012, 14:50 | links
 
Puikiņš izliekas pārgudrs, bet patiesībā nezina ,ko runā!
Savā laikā, lai tās neslimotu, varavīksnes foreles audzēja jūrā, sprostos. Tik jūrā bieži, vētru laikā sprosti tika sadragāti un foreles pamuka. Tās klejoja pa piekrasti un ienāca arī upēs. Tā nu makšķerniekiem bija prieki. Parasti ķērās 1-2kg smagi eksemplāri. Man uz paštaisita 45mm šūpiņa laimējās noķert 3,55kg smagu varavīksneni.
2.oktobris 2012, 14:49 | links
 
Tak nav runa par to, cik varavīksnene liela un, vai tai ir liegumi, bet gan, par to, vai tā vispār bija varavīksne!? Kaut kā nav dzirdēts, ka šīs jūrā būtu. Tā ka būs vien varavīksnes jūras brālis vairāku simtu latu vērtībā :)
2.oktobris 2012, 14:27 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager