Makšķerēšana jūrā

Pats neesmu darījis, bet runā par ļoti labām kotletēm no grunduļiem, varot pat zvīņas netīrīt. Protams, darbs neizbēgams. Bet zvīņas manuprāt viegli tīrāmas.
Mēs pamatā cepam, bet galvas un sīkākus eksemplārus zupā iekšā. Daudz gaļas un maz ūdens, it kā nekas baigi super, bet par sliktu nenosauksi.
Asakas tā kā vairāk no spurām traucē.
16.decembris 2016, 18:09 | links
 
personiga pieredze.par copi nerakstisu.uzreiz pieversisos kulinarijas temai,kas ari tiek parcilata.vispar es zivis gatavoju pats interesejos par to un ir zinama pieredze.dazus gadus atpakal nolemu notestet sito briesmoniti ko no vina var dabut ara.viena maija rita aizlaidu uz ziemelu mola,sakeru vajadzigo dauzumu un braucu majas eksperimentet.saku ar vienkarsako- uzcept.zinas vinam ka asarim.notiriju,uzcepu.tika atzits,ka nekada vaina,kaut kas uz asara pusi.vienigi,ka kostateju - ja izjuka videja asaka,tad bija dimba. ta sadalijas asos skriemelos un duras rokas un mute.ta ka zivtinu bija daudz atlikusajam ceptajam uztaisiju marinadi.nu tas bija galigi garam - zivis palika gumijotas ln miesu nevareja dabut nost ne no adas ne asakam.aprunajos ar cilvekiem,ja bija varijusi zupu un dabujusi gumijzivis.par garsu domas dalijas.es nemaz neriskeju.nakosais gajiens-aizlaidam trijata lai atrak iet un sakeram kartigam kupinam.kupinajam tapat ka asarus,galvas nost,kiskas ara un kupinatava ieksa.visi teica ka garsigi,tikai atkal ta keza ar asakam.tomer tika atzits,ka tas ir variants ka to grunduli bruket.tomer ar laiku izskaitloju labaku variantu.izstastisu,varbut kadam patiks.tatad 2 reiz gada,labakaja sezonas laika kad keras daudz un keras lieli,dodos celojuma uz ziemelu molu.man ir kantains spainitis kura lien ieksa akurat 10 kg stintes.grunduli ir smagaki- tie saiet 13 kg.ta nu ir mana normina.principa var nokert vairak.leisi sez ar 30 un vairak kg traukiem.es baigi gribetu redzet ka vini pec tam tiek jega.nemu es tikai lielos -tadus 250 gramu svara.mazakus laizu atpakal vai atdodu tiem kas cinas blakus un nem visu.trauks pildas atri,apmeram 3 stundu laika prieki beidzas.un tad sakas ista jautriba.tad es nemu nazi un filejnazi un stundas 6 cinos.es pats sevi lamaju,ka vareju so laiku izlietot labak.es izgriezu ideali tiru fileju.un rezultats ir ta verts.es domaju ka pat Daddy kungs mainitu savu viedokli par grundulu garsu.maniem berniem un mazberniem garso.dazi pat atzist ka esot garsigak par asaru filejam.tam nu es personigi nevaretu piekrist.bet visada zina ceptas grundulu filejas ir garsigas. ta ka ja kadam ir laiks,velesanas,prasme un pacietiba pamegniet.un patikami parsteigsiet gimeni ar garsigu edienreizi.man personigi pacietibas pietiek divam reizem gada.
16.decembris 2016, 17:57 | links
 
Ja runa iet par grunduļu copi starp akmeņiem, tad es lieku džigu ar mazu gumijas zivtiņu + mazu garneles vai zivs gabaliņu, tad iet labāk nekā uz pliku gumiju. Ja nostāk no akmeņiem, tad bušu sistēmu.
Par 10 centiem kg es dzirdēju kaut kur, kaut kad pa radio, runa bija par vairumu. Varbūt, ka uz kaķu barību. Par eksporta cenām nezinu. Uz tirgus, jā arī Jelgavā par eiro kg esmu redzējis ne tos lielākos.
Šogad gan speciāli uz invazīvajiem nesanāca tikt.
16.decembris 2016, 17:12 | links
 
par juras grundulu makskeresanu.ja,ta ir pilniga taisniba,ka nopietnam makskerniekam,kurs tendets uz kadu atsevisku vertigu zivju vai trofejzivju kersanu,grundulu kersana ir tada niekosanas,tacu ari nopietniem zeniem reizem vajag paniekoties.pozitivais ir tas ka ta kersana ir stipri vienkarsa un cope piedalas un noker ari svetdienas makskernieki,daudz sieviesu un bernu.un visiem jautri.ta varbut tiek uzsildits kads iesacejs jaunais makskernieks.pati kersana ir vienkarsa.bet dazas atzinas iesacejiem pateiksu.vislabak vini ed garneli.tikai neliekat veselu garneli.noskrubinas.parasti griezu standarta garneli 3 dalas.esmu meginajis zivju gabalinus un pat darza salasitus gliemezus.ed visu.tikai drusku sliktak.vietejie profi lieto vistas galu,sirdis,guznas.rezultati labi.lietojiet tikai 1 pavadinu.jo bus vairak pavadu,jo vairak iespeju aizkerties.ja ir aizkeries,tad uz reiz neraujiet.pagaidiet kadu minuti.loti biezi vai nu straume atbrivo vai grundulis pats izlien no bunkura.un tiksiet vala no zacepa ar vieglu izbili. ja esat iesacejs uzreiz nelienat tur kur profi velk lielos.tas bedigi beigsies.vienu reizi,lietuviesu meitene,redzot ka man iet raitak un keras lielaki, bez kompleksiem atnaca un apsedas blakus.nu ko,talak makskerejam kopa.pusstundas laika meitene norava 7 sistemas.kad vina uzaicinaja laulato draugu piesiet astoto.puisis atnaca ar tik zverigu sejas izteiksmi,ka grasitos ar neasu nazi mus abus sagriezt sikas desas skelites.vins vinai pateica visu ko par vinu doma un aizvaca uz drosaku zvejas vietu. par juras grundulu vertibu.nu nosauktit 10 centi laikam bus stipri parspileti.pats redzeju sezonas laika Liepajas tirgu pat nebut lielakos eksemplarus tirgojot par 1 eiro kilograma.uz Ziemelu mola ir karaostas bezdarbnieku un pensionaru pulcins kas grundulus ker profesionali.tur tiek pieminetas cenas no 50 lidz 80 centiem.viens virelis lielijas saviem comiem ka taja menesi ir nopelnijis uz grunduliem 90 eiro.tatad vinam ir izdevies ne tikai nokert,bet ari notirgot 180 kg.tatad principa pieprasijums ir.ari piekrastes zvejniekiem pavasari grundulu tiklos ka keza.musu firmas ceha vini tiek saldeti lielos vairumos un eksporteti. es zinu ka uz Bulgariju.iespejams ka vel kaut kur.kaut ka cenu neesmu uzprasijis.bus jauzzin.padomju laikos,kad renges un mencas veikala un tirgu maksaja 30 kapeikas kilograma, Odesas tirgu juras grunduli maksaja 5 rubli kg. ta luk.kaut kur grundulis ir ciena.taja laika vairak maksaja tikai lasi - 12 rubli kg.
16.decembris 2016, 16:19 | links
 
No tā brīža,kad kartes ir vajadzīgas,man ģīmis ir līdzi kā oriģināls,tā ieskenētais vai līmētais.Meklēju kašķi par to,ka būs cita izskata kartes.No šodienas skatoties,būs nesaprašana.Tas nu tā.Uz st 3,uz slepeno vietu.
16.decembris 2016, 16:08 | links
 
ta pacmit gadus atpakal pie mums atceloja Melnas juras grundulis.gruti pateikt,kura osta vins izsruka briviba.tacu nemot vera,ka visilgak un visvairak vinu ir Liepajas apkaime,ta varetu but Liepaja.te vins atrada sev loti tikamus apstaklus.rezultats ir redzams- ir aizvairojies gan lidz klaipedai gan Rigai. ta ka sis tumsi peleki violetais monstrs ir stipri pravaks par vietejiem,vins ir uzmeties par kungu un situacijas saimnieku. ta ka ar praktiski vienigo dabisko ienaidnieku mencu ir svaki,tad vins jutas neapdraudets.ja,ari lidakas un asari vinu labprat ed. bet tad viniem ir janonak viena rajona.vini tiek nokerti tirdzniecibas kanala,Tosmares kanala un Liepajas ezera.parasti laimigais makskernieks liek vinu uz aka un apmaina pret pravu asari vai lidaku.pasam gadijas nokert uz slieku kerot asarus.uzliku uz aka ceriba uz asari, nacas izvilkt 2,5 kg lidaku.Liepajas ezera lidakam kungi biezi nakas kostatet juras grundulus.vienreiz pat Bartas upes lidakai.
16.decembris 2016, 15:25 | links
 
Paldies Aldi par vestuliti.Bjorgvins tika piesaukts sakara ar juras grunduliem.nu par tiem mana ladite sis tas ir.ir vairakas vietejas juras grundulu sugas,kas seit dzivo izsenis.tie ir tadi mazi,brunas vai dzeltenas krasas radijumi.sava necila auguma del viniem netika pieversta nekada uzmaniba.un no makskernieku akiem un zvejnieku lamatas viniem veiksmigi izdevas izsprukt.ari skaitliski vini nevareja izcelties,jo visas plesigas zivis labprat lika sito grunduli uz zoba.tapec pagajusa gadsimta makskernieku gramatas neparadas nekadas zinas. tadas sugas ka juras bullisi,tubites un niglini gan tiek pieminetas.tapec,kad trali tads pirmo reizi trapijas,brinijos,kas tas par kukainiti.nacas meklet gudras ihtiologijas gramatas.sie grunduli isti nav traca vaininieki.visa aziotaza sacelas ap Melnas juras grunduli.jasak ar to,ka ja kugis iet jura bez kravas,lai nezaudetu noturibu un stabilitati,ir jauznem balasts.visvienkarsakais ir udens.izejot no ostas to iesukne un nonakot gala merki to atsukne.kadreiz pat naftas parvadataji ta darija.tad atcoknijas un partrauca sito cucibu.kad es braucu uz tankkuga balasta udenus atsukneja osta specialas cisternas,tagad ir vienkarsak-tagad ir speciali balasta tanki kuros vajadzigais udens daudzums ir visu laiku.nu a parejie kugi kam udens nepiesarnojas ar naftas produktiem,so panemieno pielieto.tatad celosana balasta ir vispopularakais veids,ka zivis,vezveidigie un gliemezi nonak citas pasaules malas.ja jaunaja mitnes vieta apstakli ir nelabveligi,tad protams iznikst.bet ja apstakli labveligi tad sak uzvaras gajienu ar neprognozejamam sekam.
16.decembris 2016, 15:01 | links
 
Leonīd tur tai zivtiņai jābūt...tik jautājums kad šī gribēs muti vaļā vērt...es rīt uz Jūrkalni...
16.decembris 2016, 14:29 | links
 
Vispirms par to,kam šī lapa domāta.Sirmaiss nojauš,Diametrs arī,to superslepeno vietu,kur vakar butes ķērās.Man pašam pārsteigums:23gab,paņēmu 18.Vēl vairāk-spožs pilnmēness,vējš no muguras kauca visās konstrukcijās.Tagad vēlreiz par nākamās sezonas kartēm.No vienas informācijas,katur jādabū virsūcopmaņa ģīmis.Kas man laukos to pratīs izdarīt?No otras puses,pietiek ar pirkumu internetā,lai inspektors pierāda,ka man tādas nav.

leonids, 16.decembris 2016, 12:38


Līdzi personu apliecinošs dokuments, uz tā ģīmis ir
16.decembris 2016, 13:45 | links
 
Vispirms par to,kam šī lapa domāta.Sirmaiss nojauš,Diametrs arī,to superslepeno vietu,kur vakar butes ķērās.Man pašam pārsteigums:23gab,paņēmu 18.Vēl vairāk-spožs pilnmēness,vējš no muguras kauca visās konstrukcijās.Tagad vēlreiz par nākamās sezonas kartēm.No vienas informācijas,katur jādabū virsūcopmaņa ģīmis.Kas man laukos to pratīs izdarīt?No otras puses,pietiek ar pirkumu internetā,lai inspektors pierāda,ka man tādas nav.
16.decembris 2016, 12:38 | links
 
Sveiki visiem! Internetā iegādātas kartes izdruka nav obligāti jāvazā līdzi, taču, mazai papīra strēmelītei vieta makšķernieka kabatas makā vienmēr atradīsies. Paruna saka: "Dubults Neplīst" un var nodrošināties papildus. Ja telefons copes laikā tiek rūpīgi glabāts, nr. var ievadīt kontaktu sarakstā, piem. "Mak.Karte" un nr., kuru nosaucot inspektoram, viņš paliek apmierināts.

Bet vispār, ja ne tagad, tad kaut kad nākotnē būtu jāpietiek ar to, ja makšķernieks zina savu vārdu, uzvārdu un pers.kodu, un spējīgs to visu izteikt mutvārdos. Ja ir aizdomas, ka nē, tad karti, izdruku vai nr. ar lieliem burtiem uz A4 formāta lapas labāk glabāt aiztaisāmā polietilēna maisiņā (savā iekškabatā, krēsla kabatiņā, skaidrāka drauga aiztaisāmā iekškabatā, vai piespraustu pie zemē iedzīta mieta blakus vietai, kur attopas no "cepumiem", savlaicīgi jāizlemj pašiem). Jāņem vērā arī apstāklis, vai karte pirkta tirdzniecības vietā vienā eksemplārā, vai pirkta internetā un izdrukājama vairākkārt). Lūdzu, nav par ko! :)

Gaujas_Plostnieks, 15.decembris 2016, 19:23



jeee. labais...
par cepumiem...
tā turpinat! labs pozitīvs.
p.s.. Āboltiņas vīrs turpina uzvarēt valsts ieprikumus autobāzēs....
15.decembris 2016, 21:46 | links
 
Sveiki visiem! Internetā iegādātas kartes izdruka nav obligāti jāvazā līdzi, taču, mazai papīra strēmelītei vieta makšķernieka kabatas makā vienmēr atradīsies. Paruna saka: "Dubults Neplīst" un var nodrošināties papildus. Ja telefons copes laikā tiek rūpīgi glabāts, nr. var ievadīt kontaktu sarakstā, piem. "Mak.Karte" un nr., kuru nosaucot inspektoram, viņš paliek apmierināts.

Bet vispār, ja ne tagad, tad kaut kad nākotnē būtu jāpietiek ar to, ja makšķernieks zina savu vārdu, uzvārdu un pers.kodu, un spējīgs to visu izteikt mutvārdos. Ja ir aizdomas, ka nē, tad karti, izdruku vai nr. ar lieliem burtiem uz A4 formāta lapas labāk glabāt aiztaisāmā polietilēna maisiņā (savā iekškabatā, krēsla kabatiņā, skaidrāka drauga aiztaisāmā iekškabatā, vai piespraustu pie zemē iedzīta mieta blakus vietai, kur attopas no "cepumiem", savlaicīgi jāizlemj pašiem). Jāņem vērā arī apstāklis, vai karte pirkta tirdzniecības vietā vienā eksemplārā, vai pirkta internetā un izdrukājama vairākkārt). Lūdzu, nav par ko! :)
15.decembris 2016, 19:23 | links
 
Vai kāds ir iegādājies nākamā gada makšķerēšanas karti internetā?Cik saprotu papīrītis ar to unikālo numuru vienalga jāvazā līdzi,ja nevar atcerēties.
15.decembris 2016, 18:07 | links
 
Mēs šogad aizgājām meklēt mencu riktīgi dziļi - ap 60-70m. Mencu neatradām, bet spurainie un krāsainie buļļi bija kādi 20gb, spēj tik, lamājoties, lidināt atpakaļ. Tīt viņu ārā no tāda dziļuma piegriežas.
15.decembris 2016, 15:51 | links
 
kā iesācējam man ir paveicies- esmu vienā copes reizē labi pavilcis butes, noķēris sīgu un īsto bullīti :)
15.decembris 2016, 14:23 | links
 
Tā viš i, bet lai pamēģina kāds sākt runāt, noliks pie vietas momentā, un tad kad vairs nebūs, tad vainīgs būs tas, kas runāja, jo viņš redz laicīgi nebija pateicis. Tāpat kā tagad ar mencām, zveju vajadzētu ierobežot uz kādu laiku, bet vāci un skandināvi ne ne, vajag tik zvejot. Vācijā svaiga menca esot 20+ Eur kg. Nu tā esmu dzirdējis.
Īsto bullīti līdz šim nav gadījies noķert, bet pseidobullīši, jeb grunduļi - nu katram sava gastronomiskā izjūta. Vismaz es nesmādēju.
15.decembris 2016, 13:15 | links
 
tak cilvēks visu var sačakarēt, arī rietumu. kkādos 70 gados, tos sarkanos okeāna asarus, kuri tagad kūpināti mums 10+ eur kg maksā.
Principā iznīcināja, lietoja kā mēslojumu, nezināja kur likt. Atapās, kad vienā momentā pazuda vispār šie. izrādijās, ka viņi nārsto dziļumā un vienu reizi tikai x gados...
15.decembris 2016, 12:50 | links
 
Lielākajai daļai noķerto mencu iekšā ir grunduļi (nejaukt ar bullīti) un pa kādai reņģei arī. Bullīši nav manīti un kas to spuraino un dzeloņaino vellu var norīt.
15.decembris 2016, 12:27 | links
 
A ko ar viņiem darīt? ne tur sporta, ne gastronomijas. 1x biju vējenēs, tās neķērās, tad ar ziemeni paretināju tās invazīvās zivis. Diezgan bezgaršīga gan cepta, gan kūpināta.
15.decembris 2016, 09:40 | links
 
Tā kā jūrā vairojās jūras grunduļi, tad barības bāze tikai pieaug. Kautkā neesmu manijis, ka mencai puncī būtu bullītis. Tos gan var slānīt gandrīz visu gadu. Vēlā rudens un ziemas periodā parasti ar laivu nelienu jūrā, tāpēc nemācēšu stāstīt kā tad ir. Pat septembrī un oktobra sākumā, pie attiecīgas copes tehnikas, tos mošķus (bullīšus), var atvilkties.
14.decembris 2016, 21:54 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager