Peipusa ezers

Aktuālākais no Peipusa. Vietas, licences, copes atskaites, ledus stāvoklis ...
esti runāja ka viņiem nav ļauts traļot kā arī tīklus vasarā tas ir līdz 01.09 nedrīkst likt,zvejo tikai ar murdiem,ņem visu ko drīkst ievērojot izmēru.runāja ka daudz ir repšu bet tos nedrīkst,teica ka zanderu daudz bet sīki,tāpat arī plikanu pats neredzēju,rupjās zivis bij sabāzuši maisos,bet zirgazobus kastēs kopā ar ķīšiem.raudas pavasaros zvejojot tonnām bet tur nav piķa...sprinteru izvilkām,diemžēl priekš šrota lejā palika kristāls un fiskara mačete...
17.decembris 2012, 18:19 | links
 
Plika muldēšana man tā gribas domāt.

Varbūt kādam, kurš apgalvo vienu vai otru, zinātājam ir info cik ir "kolhozu" Peipja apkārtnē, kas ar traļošanu nodarbojas.
Jā, ir daudz "pašpatēriņa" zvejnieku, kur ledus periodā līdz 1km drīkst tīklu ielikt, ir liegumu laiki, ir zvejnieki, bez traļiem.

Man tādu datu nav, ja vietējais ex-zvejnieks stāsta taisnību, tad traļotāji no EE puses ir tikai daži. Moš arī muldēja.

Man gribas domāt, ko gribas domāt. :)
o.
17.decembris 2012, 17:51 | links
 
Es tā arī rakstīju - izņemot pagājušo gadu! Un kāpēc gan pāgājušajā ziemā krievi savā peipusa pusē vilka smukus asarus?! Dabīgā migrācija! Tā ka, kad aizbrauks tad arī redzēs, pie kompja sēžot neviens smukas zivis nevelk! :D
17.decembris 2012, 17:45 | links
 
Man te viens jautājums. Varbūt jau tas ticis apspriests, bet tomēr. Pieņemsim, ka šie ar trali izvelk kaudzi ar zivīm, tad jau raudas ar būtu izsmeltas, vai tiešām viņi kailām rokām atdalījuši tonnām raudu un palaiduši atpakaļ, jo bija tak te atskaitēs cilvēki pa 30-40 kg smuku raudu kaplējuši.
17.decembris 2012, 17:44 | links
 
jeeska-taapee jau piebilde-"atkariibaa no bariibas baazes";)))

bet te driizaak vanems zinaas ko pateikt...;)
17.decembris 2012, 17:41 | links
 
Copman
Tā gluži nav....ja ir ko rīt, tad aug ātri. Peipusā jau nu noteikti viņš ātrāk par LV ezeriem aug.
17.decembris 2012, 17:17 | links
 
Par asaru izmeeriem-asari ir leeni augosha suga, liidz ar to negaidiet no 50-gramnieka, ka tas peec gada paliks par stabilu 100-cinju, tas taa ir. "Tovarnijs" (virs 500 gr) asaris atkariibaa no bariibas baazes ir ap 10 gadu vecumaa, kilavnieks-ap 15 gadiem vecs kukainis.
17.decembris 2012, 16:55 | links
 
Nu pagājušajā gadā mūsu kompānija tāpat novandījāmies pa ezeru 2 dienas, kamēr vieni centās copēt otri braukāja meklēja zivi, tad mainījās un meklējām tālāk, man tā vazāšanās galīgi nepatīk - bet tāpat vai krasts vai elēē ratā kautkur zivs visur vienāda, sīks asaris un vidēja rauda - neticu ka vizu izkāsa - svētku brīvdienās brauksim un meigināsim
17.decembris 2012, 16:50 | links
 
Uz peipi nebraucu jau gadus 20 ,bet pirms tam kādus piecpadsmit katru sestdienu ,lielākās zivis kas man pa šiem gadiem ir trāpijušās,asaris 650,rauda 1.100,vēdzele 3.400,breksis 4.700.Esmu redzējis citiem asari 2.850,līdaku 14.200 ,breksi 6.100 ,raudu 1.450.Sīgas un zandarti standarta nekā ievērības cienīga.Lielākos asarus esmu noķēris Lielupē 1.200 ,tāpēc vairs uz peipi nebraucu laigan turienes asaris ir viss garšīgākais.
17.decembris 2012, 16:48 | links
 
Nu tad arī pietiekoši literārs igauņu - krievu tulkojums. Tātad - šaubu nav - zaļā gaisma šaurumam.

http://www.kalastusinfo.ee/sisu/posts/s-zavtrashnego-dnya-mozhno-vyehodit-na-ozera-lyammiyarv-i-pihkva-547.php
17.decembris 2012, 16:44 | links
 
Spilgts piemērs pagājušogad, izskraidījām visu Varņas tālo galu no 7-9km pa labajām vietām, visur smalkie, beigās tā arī palikām uz sēres, ķērās un no 30kg asarīšu +-3kg ap 150-200gr(max), pārējiem tas pats, praktiski neviens asaris virs 200gr. Pat Valmieras matadori zirgazobus vilka, tas jau nav normāli!!Asari nebija un nebūs tik drīz (normāla izmēra). Tas būtu kaut kas neticams, ja šogad standarts vismaz 120gr būtu, nerunājot par 150niekiem. Protams, vīri bija trāpījuši arī uz 700 gramīgiem, pat kāds kilogramnieku bija dabūjis, bet to es dzirdēju tikai no pāris cilvēkiem.
17.decembris 2012, 16:34 | links
 
200 g ir tikai lejasgalā, lielajā vienmēr ir bijis no 200 krietni uz augšu! Izņemot pagājušo gadu! Un tiem kas meklē, nevis uz pirmās matrožu skolas durvīm apsēžas un škalda!
17.decembris 2012, 16:26 | links
 
Snitra, elementāri.

Nejau būtība ir tai dīķa lielumā, bet faktā, ka 1 janvārī nebija ledus.

1. janvārī sākās jaunās kvotas.

Attiecīgi visi copmaņi labi zin, ka asari rudenī un ziemā vācās baros. Tas pats arī notiek Peipusā.

1. janvārī līdz uzsalst ledus gan no krievu puses, gan igauņu ar labiem ehalotiem tiek atrasti šie lielie zivju bari un brutāli ar traļiem pārnedēlu laikā tiek vienkārši izsmelti.

Tralim actiņa tāda, ka smalci nemaz neņem.

Protams, ka lielie ir palikuši, tikai krietni, krietni mazāk, un tos atrast ir diezgan nereāli.
Līdz pagājušā gada ziemai asaru izmērs Peipī bija fantastisks, kas bija veidojies visus iepriekšējos gadus.

Ja kāds cer uz brīnumu, tad velti.

Tos 50 gr asarīšus, kas būs pārtapuši par 100 g un raudas varēs vilkt uz nebēdu, bet 250 - un uz augšu asarus negaidiet......

Varat teikt ka maldos, bet nu to parādīs pirmās Peipja atskaites un tam sekojošās visas ziemas garumā.
17.decembris 2012, 16:19 | links
 
Tanīs laikos,kad vēl Brežnevs komandēja mēs ar tēvu Sīverā pa kastei 100-150 grammīgos piestuķējam un kliedzam-urraaaā
17.decembris 2012, 16:16 | links
 
RedBull - nu tak neticas ka to milzīgo ezeru tā var izsmelt ka neviena paša asara ar pieklājīgu izmēru vairs nav palicis - nu nevar tā būt, pagājušajā ziemā neviena paša asara virs 200 gramiem tā arī nedabūju, un tie paši ap 200 tikai daži - visi pārējie 80-100 grami un mazāki, es domāju ka vēlā ziema ieviesa savu korekciju zivju uzvedībā - migrācijā
17.decembris 2012, 16:06 | links
 
Un par to, ka liela daļa bļaustās, ka šitais asaris, kas šogad ķērās nākamgad jau būs paaudzies līdz normālam panniniekam tās arī ir pilnīgas muļķības. 50 grami max klāt un viss (labi ja). Visticamāk, ka būs tas pats kas pagājušogad, neticu, ka lielie pēkšņi sāks ņemt.
17.decembris 2012, 15:49 | links
 
Par tiem asareim laikam cik veču tik versiju... Vieni saka, ka nosmēla ar tīkliem, citi, ka tas tā periodiski atkārtojas - dažus gadus ir un tad kādu laiku nav...

Man vienalga - braukšu tāpat :)... Tad jau arī redzēs, kas tur būs... Gan jau savu zivi noķeršu...
17.decembris 2012, 15:38 | links
 
Kā tad tur iznāca ar Sprinteri?Izglābāt vai palika vēdzelēm par māju?
17.decembris 2012, 14:40 | links
 
ašuku nebija arī vasarā,zvejnieki ar murdiem smēla zirgazobus un....visus savāca pat8g smagus,vaicājām kur palika aizpagājušās ziemas smukuļi šie piesauca ee likumdošanu,esot nosmēluši pavasarī nārsta laikā,neesot ašukiem lieguma a šamējie maksājot labus euro
17.decembris 2012, 14:30 | links
 
Nesija nemuldi !! Tos ko tu sauc par 200 niekiem dažs labs te sauc pa 700 niekiem :))
Piem es saku smuks panninieks . Reiz interes pēc nosvēru tos kupraiņus .Tā arī ir - ap 200-250 gr. 3 -4gb uz lielās pannas . 700 un kiloškas vēl neesmu redzējis ,jo kad viens tāds kilogramnieks reiz bij jāsver - .... izrādījās nedaudz virs 400 gr :))) Ir tiešām kādu trofeju nākas noķert - bet tas ir izņēmums .
17.decembris 2012, 14:27 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager