Peipusa ezers

Aktuālākais no Peipusa. Vietas, licences, copes atskaites, ledus stāvoklis ...
RockDead2010
Igaunijā ar likumu ir aizliegts tirgot noķerto lomu....sodi ir diezgan iespaidīgi....
19.februāris 2012, 14:20 | links
 
Nu peipī jau arī cilvēki mirst. Tākā piesmacis autobuss ir dzīves sīkums.
19.februāris 2012, 13:31 | links
 
Rock...Aizei pie robezsargiem,mosska paliidzees notirgot!
19.februāris 2012, 13:14 | links
 
Labdien visiem..Kur atrod igaunija tirgo asari? 1kg pa cik euro..Gribu nopelniit :D
19.februāris 2012, 12:46 | links
 
Īsa ackaitīte par 17. un 18.02.
5dien bijām Kalastē, meklējām ašukus, bet ašuks bij smalks, šur tur kopā ar raudu, bet rauda smuka. Lomi no 4-9kg.
Vakar Ņinā pēc raudām. Copēja ne visur, kopā ar asari, izmērs arī gan normāls, gan smalkāks, asars mazāks kā Kallastē, bijām 4-6km, lomi 4-9kg. Bij veči, kas pusdienās jau bij malā, un arī tādi, kas ragaviņās vilka ap pus cukura maisu zivju, protams sasaldētas izskatās vairāk un kādas zivis arī nezinu. Gaidīsim pavasari, raudas voblām pavilkt.... Uz ašuku braukt pagaidām vairs negribās, vismaz šodien, bet rīt jau domas var mainītiesss :) Ne asakas!
19.februāris 2012, 12:41 | links
 
Nu palasot piedziivojumus peipusaa, gaajis jums jautri, bet par cik ir veelme arii izbraukaat, varbuut kaads var ieteikt, vai ir kaada briiva vieta, kur var pievienoties.

Seni notikumi, bet tomeer gribeeju padaliities.
Biju veel tiinja gados, kad teevs mani panjeema uz peipusu liidzi, braucaam ar autobusu veel no Rafa laikiem un Rafa darbiniekiem, autobusa soferi divi, viens turp stuuree, otrs atpakalj, tas lai cepumus var visi pagarsot. Liidziigi kaa te jau forumaa teica, dalja palika autobusaa makskereet, tie kuri izgaaja sadalijaas pa grupinjaam, mees savukaart trijataa, es soferis un teevs, gaajaam kaadus 5 km ar kaajaam ieksaa un ieejot atziimeejaam ieejas punktu, sarkanas maajas jumts un liela egle blakus. Cope bija lieliska, bet ejot uz krastu secinaajaam ka ir triis vienliidz sarkani maajas jumti un egles blakus, katra vismaz 2 km atstarpi, tas noziimee, ka kluudas gadijumaa uz autobusu netiec laikaa, taa nu mums radaas atskiriigi viedoklji, kura ir iistaa vieta uz kuru jaaiziet, teevs raada vienu virzienu, soferis(kurs bija autobusu stuureejis uz peipusu) raada otru, taa nu mees sadalijaamies un es gaaju liidz soferim, teevs savu izveeleeto virzienu, mobilie tad nebija, bet sarunaajaam, ka esam uz sosejas, tie kuri buus kluudijusies. Protams, ka mees ar soferi bijaam netraapijusi uz iisto izejas punktu un pagaaja laiks liidz izgaajaam uz sosejas, pat nezinaajaam virzienu uz kurieni lai ejam pa to soseju, eest vairs nebija ko, daliijaam peedeejo gurkjiiti divaas daljaas... Bija nesamaakslots prieks redzeet pretiimbraucosu sarkano Ikarusu taureejam un sava teeva smaidu pa priekseejo logu.
Rezumee, Peipuss ir ne tikai lieliska copes vieta, bet arii, kur rodas piedziivojumi un staasti, taapeec, ja kaadreiz kaut kas noiet greizi, tas ir normaali, tas noziimee, kad braucat uz Peipusu.
19.februāris 2012, 12:35 | links
 
NG cepuri nost! viss ok! vajag tak arī šādu pieredzi :D
19.februāris 2012, 11:45 | links
 
Iemetīs ar pāris rindas par vakardienas copi-tā kā kolēģi jau piektdien bij uz ezera un uztrāpījuši uz smuka asara,tad braucām ciemā:))No rīta sauzrbās un kaut kā nemana rupjo asari:)jāiet tik urbties-kaut gan pa kādam kolēģim izdodas izurbties uz smukuļu galvām -pa 5-6 tādi 350-400g batoniņi tiek izstīvēti,man kaut kā veiksme nav ar manīm tiek mainīti murmuļi tik vien kā daži 150-200g trāpās un kādam rupjākam nomūk- tā viss var iet uz nākamo āliņģi,kolēģis līdaku pāri kg noķēra,kam vēl bļitku apēda un murmuli nonesa-šhamām kaut kāda aktivitāte bij radusies.Tā arī pa to rajoniņu nocopējam -raudas ar pa kādai trāpījās bet nedaudz,uz pēcpusdienu vispār tikai ar barošanu un uz grunts noliktu murmuli kodās,laiciņš ar tāds pavēss ,nosalu vairāk kā pie -30 bezvējā:)
19.februāris 2012, 11:04 | links
 
Mjaaa vakar riits saakaas jautri, zvanu autobusa soferim, vins pacell peec mana 4. Zvana un samiegojies saka, ka vinam nekur nav jaabrauc, ka vins tikko esot no reisa uz Vilnu atgriezies, bet mani necenzeetie blaavieni trubaa laikam nelaava padomaat, ka tas ir joks. soriit saskaitiiju, ka no riita esmu autobusa iziireetaajiem un soferim zvaniijis 42 reizes, kaads kaadam kaut ko nebija pateicis u.t.t. Rezultaataa no Riigas izbraucaam 2,5 stundas veelaak kaa plaanots, bet Neviens copmanis neatteicaas no brauciena, lai gan biju tam gatavs, toties soferis bija malacis, brauca labi un celaa mees pusstundu atguvaam, pie ezera muus jau gaidiija divi karakati, kuri ieveda rajonaa kur zivis, tiesa soreiz raudas pamataa, bet labas raudas nevareeja nesakert.
Diemzeel sii bija pirmaa reize kad dala vecu, lai arii brauc ar mums vini biezi, uzvedaas ne seviski labi, es to norakstu uz riita gaidiisanu un paaraak lielu brokastu devu, BET neviens no neapmierinaatajiem brauceejiem nepienaaca pie manis un nepateica ka augsaa ne viss notiek kaa vajag, ne Valkaa, ne pa celjam neviens neko neteica, taadas lietas risinaas loti vienkaarsi, bet ir jaazin ko risinaat.
Autobusu braucieni ir specifiski braucieni, tiem ir savas iipatniibas, bet tie tiek riikoti normaaliem cilveekiem un liidz sim mums to arii izdevaas taa nostaadiit, taa buus arii turpmaak, mums ir melnais saraksts :), kuraa ieklautie vairs ar mums nebrauks, paldies tiem, kuri par so braucienu tikai pasmaidiija, lai gan man kauns ir tikai par taam riita stundaam, noticeeju soliijumiem, par paareejo .... Veci, tie bijaam mees copmani un taadus muus redz citi no malas....
19.februāris 2012, 10:49 | links
 
Jāatzīst, ka pats biju pārsteigts par asari un tā izmēru! "Ši gada standarts" uz mani vakar galīgi neattiecās!
19.februāris 2012, 10:26 | links
 
Mēs arī vakar vesels buss (tas pats, par kuru raksta Lacits007) bijām Kallastē ~5km un līdzīgā dziļumā. Raudas varēja vilkt uz nebēdu, tikai barot vajadzēja. Par asari gan nedzirdēju, ka kāds būtu atradis... Pats meklēju asari ar bļitku - no rīta vienā āliņģī ņēma ļoti aktīvi, bet nu šī gada standarts. Gāju meklēt tālāk. Ap 14:00 apnika valkāties un borēt pusmetrīgo ledu, tā arī neatradis kāroto asari, aizgāju ķert raudas. Rezultātā salasījās 8 kg.
Braucies, jāatzst, tiešām bija piedzīvojumiem bagāts. Gan buss 2 h no rīta kavējās, tad karakats pirms brauciena mājās arī nobeidzās, nenormāls karstums otrā stāvā un vēl kādam škiltavas laikam izlija, viss busa otrais stāvs pēc gāzes oda :)... Tad vēl cepumu mīļotājiem dziesmas jādzied un gulēšana sanāk tāda pašvaka. Rezulātā jutos vairāk noguris nekā pats ar savu auto pie stūres būtu braucis.
Laikam tas būs mans pēdējais brauciens ar busu. Jāvāc kompānija un jābrauc ar savu transportu...
Taisnības labad gan jāsaka, ka pagājušajā gadā vienu reizi arī ar FH busu braucu - tas laikam bija viņu pirmais brauciens uz Peipusu, tad nebija ne vainas. Bija mazāk cilvēku un kaut kā viss +/- kulturāli bija, izņemot vienu čali, kurš beigās pārvērtēja savas cepumu panesamības spējas un pievēma busu :)...
19.februāris 2012, 10:09 | links
 
kupejniek
Man jau liekas, ka viņi dažreiz speciāli tā dara, braukā apkārt, lai sačakarētu copi, mums ar viens ar kvadru kādas trīs reizes turpu šurpu, turpu šurpu, jau biju pārliecināts, ka speciāli.
19.februāris 2012, 10:09 | links
 
Vakar Kallaste, 5km no krasta, dziļums ap 7 - 8m. Kā no rīta pirmajā vietā apstājāmies, tā arī visu dienu tur pat nosēdējām! Braucot ar mašinu, jābūt ļoti uzmanīgam!
Bet cope bija pilnībā izdevusies! Kā no rīta sāka, tā līdz pusdienas laikam ņēma gan laba rauda, gals labs asaris!!! Trāpījās arī pa kādam bonusniekam asarim! Ķīši tikai daži. Pēc pusdienām cope krietni apsīka. Ņēma vairs tikai rauda un tā pati ar lielu mānīšanu. Pie visa tā, ka cope bija palikusi gaužām švaka, vēl vietējais krievu karakatists (zvejnieks) izdomā piebraukt un, vārda tiešajā nozīmē, sāk starp mūsu lunkām "astotniekā" braukāt, lai varētu no visiem rakursiem izpētīt mūsu samestās zivis uz ledus!!! Bez tā, vēl čomam pārbrauc pāri ieliktajai ūdai ("karodziņam"), kas atradās no viņa paša kādus 25m!!! Tad iebrauc mūsu starpā un apstājas! Atveras sagrabējušas durvis un šis laimīgs vēl sāk bļaut - Nu rebjata, kak kļejot!!! Nu i na...hui šādu pasākumu ... Sākās vārdu pārmaiņas .., un šis aizbrauca, laikam pats nesaprasdams, kāpēc tāda attieksme pret viņu bija!
Līdz ar to, praktiski copei metām arī mieru. Viss labais noskaņojums sačakarēts.
P.S. Es saprotu, ka mēs visi uz tā ezera esam ciemiņi, bet vai tad vietējiem ahlamoniem tāpēc tādā nagļakā jāuzvedas! Galu galā, tak no LV viņiem sezonas laikā rodas diezgan liels finansiālais pienesums!
19.februāris 2012, 09:22 | links
 
Nu jāsaka, kā ir. Man čoms atbrauca ar Albakora autobusu no Peipusa ļoti apmierināts. Forša kompānija, viss noorganizēts ja ne ideāli ( un vai vispār tas ir iespējams), tad pieņemami. Neesot nekādu pretenziju. Arī zivtiņu saķēruši. Tas gan, kur braukt un cik tālu iekšā, esot bijis pēc Eiņa norādēm, jo pats viņš cīnoties ar vīrusu. Arī gids ir bijis OK, kaut gan jūtams, ka laikam jau pasvešs ir viņam tas ezers, bet nu viss kārtībā. Nākamo sestdien braukšot noteikti un paraušot vēl kādu līdzi, jo it kā beidzot braukšot arī pats Einis. Kā tur Olte teica....kur ir Einis, tur ir zivis!!!
19.februāris 2012, 09:02 | links
 
Biju ar Albakora busu, viss apmierināja. Ne viens nebija lecīgs un publika draudzīga, manam čomam no Peterburgas patīkamas emocijas par pasākumu, tas , ka to pasi aizmirsa sūds, veciem vīriem tā gadās. Zivis laidu vaļā, tik tik cik kaķim pāris, mērkis bija paskatīt, kas tas Peipuss par zvēru ir, tik pirkstus vēl nejūt nosala.
19.februāris 2012, 01:18 | links
 
Meister, bet katrā lielā kompānijā ir sava melnā avs. Kur nu bez tā. Vai esi braucis krievu laikos uz Peipi? Ja nē, tad uzskati, ka tagad tu brauci 6 zvaigžņu vērtā limuzīnā ar absolūti pilnu servisu. :)))
19.februāris 2012, 01:05 | links
 
njaa, brauciens padevās piedzīvojumiem bagāts, taču, cope bija oki, ja atpakaļ ceļā nebūtu jāklausās tas jēlības, tad vsp būtu bijis oki ...
nez vai tiešām cope un dzeršana ir neatņemamas sastāvdaļas?! manuprāt, mierīgi var iztikt bez alkoholaa, vai arī ierobežot sevi, tā lai varētu kontrolet ko runā...
19.februāris 2012, 00:59 | links
 
Lacuks007 nākamreiz paņem līdzi zālīti ko uzkūpināt busā, tad visiem būs labi
19.februāris 2012, 00:56 | links
 
p.s. starp citu šoferjuga bija malacis. Visu, cik no viņa atkarīgs izdarīja.
19.februāris 2012, 00:40 | links
 
lacuks007. Es braucu ar šo autobusu. Un braukšu atkal. Jā, bija viens tips, kurš bija saguris. Ok, tā gadās. Jā, sēdēju augšā, bija silti. Jā, gadījās nokavēt startu, bet tak pats noteikti dzirdēji izskaidrojumu. Jebšu nevēlējies dzirdēt, jo biji aizņemts? :)))
Lacuk007, silti iesaku toč, nekad vairs ar šo busu uz peipi nebraukt. :))
19.februāris 2012, 00:38 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager