GPS kā palīgs copē

vairi - sarunā ar Olti, lai Tevi uzaicina ar 5.klasniekiem pacīkstēties :))

Tu pareizi apraksti kā ar GPS nosaka ātrumu, bet GPS neko nezina par straumi, kas laivu vai nu nes ātrāk, vai bremzē un līdz ar to viņš rādīs kopējo laivas+ vai - straumes ātrumu :)
8.februāris 2011, 16:52 | links
 
GPS rādīs pašreizējo, īsto ātrumu ar kādu pārvietojies.
ja velcēsi pa vilni, jabrauc ar mazākiem aborotiem, ja pret-ar lielākiem, lai dabūtu to pašu ātrumu, loģiski.
8.februāris 2011, 16:46 | links
 
priekš vecēšanas straumē domāju, ka eholots ar ātruma rādītāju, būtu galvenais, jo arī tad, kad esi straumē, bet sta'vi uz vietas - gps ātrumrādis rādīs, ka nekusties, taču eholotā rādītājs rādīs patreizējo straumes ātrumu (piemēram 2 km/h, pie kāda vobleri jau arī spēlē) un ja pieņemsim, ka Tev ir vobleri, kas strādā, piemēram, pie 5 km/h, tad šajā gadījumā Tev ir jākustās tikai ar 3 km/h (pret straumi) šādā situācijā gps rādīs, ka pret zemes virsu kusties ar ātrumu 3 km/h, taču eholots 5 km/h, kas savā ziņā nav tiesa, bet priekš tavas voblera spēles tieši tas kas vajadzīgs
8.februāris 2011, 16:45 | links
 
Daddy, diemžēl tev nav taisnība, jo kā iepriekš jau teicu, signāls ta nāk no satelīta un parēķinot starpību starp viena sigāla saņemšanas laiku ar nākamā saņemšanas laiku, rodas tavs braukšanas atrums un tas ir pilnīgi vienalga, ar ko tu brauc, pa kurieni tu brauc.
8.februāris 2011, 16:38 | links
 
vairi - es arī nepretendēju uz absolūtu gudrību un patiesību, bet ir lietas, kas ir pilnīgi skaidras :))

piem. ja velcē pa māmuliņu lielupi, kuras straumes ātrums ir 1km/h, tad velcējot ar ātrumu 3km/h pa straumi, GPS rādīs 4km/h un pret straumi - 2km/h bet līkumu iekšpusē, kur straumes nav 3km/h, un nekad nevarēs saprast cik ātri brauc, lai gan laivas ātrums pret ūdens plūsmu visu laiku būs nemainīgs...un šādā gadījumā noderīgāks būtu eholots ar ātruma mērītāju nevis GPS.

Tipa jābūt elastīgiem un jāsaprot kam katra fīča noder, tik vien gribēju pateikt :)
8.februāris 2011, 16:09 | links
 
Cik noprotu tad šī karte ir ar ūdens dziļuma koordinātēm.
8.februāris 2011, 14:50 | links
 
Ja kādām ir interese šikāk uzzināt par GPS sistēmu, tad varu ieteikt šo saitu un viss paliks skaidri.
8.februāris 2011, 14:37 | links
 
Daddy, es saprotu ka gribas būt baigi gudram, bet es uz to pilnīgi nepretendēju. Protams, ka GPS ātruma noteikšana strādā attiecībā uz tavu ātrumu attiecībā uz zemi. Ja gribās precīzāk šo pasākuma aprakstu, varu sakārtot atbildes. Ja ņem vērā ka kusties pa ūdens PLŪSMU, ir torētiski iespējama nobīde, bet pamatā tie ir vienādi.
8.februāris 2011, 14:26 | links
 
VSOP - zelta vārdi...kuru apgrieztais efekts ir, ja nemācēsi vai negribēsi visas dārgās mantas fīčas izmantot - nepērc to :))

vairi - GPS rāda ātrumu attiecībā pret kosmosu vai zemi, attiecībā pret ūdeni (pret straumi vai pa) tas ātrums visai mainās :))

...man laikam ir absolūtā motoru dzirde, jo es to vai motors iet ar pilnu jaudu un vai nē, un vai ir vērts ručku vēl griest - ar ausi dzirdu, tam man gps nevajag :DD
8.februāris 2011, 13:31 | links
 
Labas mantas nepērk tikai tāpēc, ka tās maksā daudz.To labumu neatrod un neapzinās un nemāk paņemt. Laba verķa lietošana sākas ar pareizu uzstādīšanu, regulēšanu, tad arī praksē tas dod labākus rezultātus.
8.februāris 2011, 13:11 | links
 
Rāda protams, bet tad tu vari izmantot tikai vienu verķi. Piemēram, Usmā GPS es izmantoju lai ātrāk (tas ir ar motora pilnu jaudu) varētu tikt līdz zināmajam sēklim un tad jau ar eheloti turpināt tālāk, lēni (3-4km/st) purkšķinot uz velci. Nu šeit man ļoti ir palīdzējusi pieredze, kas ir gūta ar Bumsi vagojot Usmu!!
8.februāris 2011, 12:54 | links
 
vairis
nezinu kā ir ar rokas gps`iem bet vai tad tie nerāda tavu ātrumu???
8.februāris 2011, 12:38 | links
 
Paldies visiem kuri mēģina man palīdzēt !
Jā pareizi saprotu , tad tomēr ir prātīgāk pirkt 2 verķus , eholotu ar lielāku ekrānu , kurš rāda arī kā zivtiņas peldas , jo uz samiem arī mēdzu braukt , vajadzīgs arī lai būtu jā ne latviešu valoda , tad viss maz krievu un GPS ar kuru var skriet arī pa mežu un baravikas lasīt , vēdzeļu bedres atzīmēt . Savas vēdzeļu bedres es it kā no galvas zinu , vai tas verķis citu vēdzeļu bedres arī rāda ? DDD
8.februāris 2011, 12:25 | links
 
Zivniek, nu gan pateici taisnību, dārgāku par 150 lašiem nu gan nevajēdzu ņemt, jo tad sanāks tā - jo "krutāks" vecis, jo dārgāks verķis.
Žēl ka Bumsim sievasmāti "jācīnās", tad gan viņš pateiktu par savu pieredzi.
P.s. pēc mana uzskata, vienīgais labums ehelotes GPS ir labs, ka var redzēt uzreiz laivas ātrumu un viss!!
8.februāris 2011, 12:12 | links
 
gint, sapratu ka šodien tiksimies:)
8.februāris 2011, 12:00 | links
 
Ginča labāk nepērc neko . Saglabā to naudiņu pavasara piknikam:)))
8.februāris 2011, 11:58 | links
 
un vispār...eholotu, lai tas pildītu funkciju - atrast grunts nelīdzenumurs - sēkļus, kantes, līdz ar to potenciālās copes vietas, var dabūt pa lētām naudiņām - domāju ap 50 ls pilnīgi atliektiem galiem. protams, ja gribās pētīt smukas bildītes, un to kā zivtiņas peldās ar to nebūs līdzēts...bet ja samos nebrauc, tad nafig tas nav vajadzīgs, piemēram vietā kur kacinu zanderus, eholots zivis man nerāda vispār, jo zivs guļ uz grunts :)))
es katrā ziņā Tavā vietā nopirktu eholotu pa lēto un pa pārējo naudiņu paņemtu feinu gps verķi... :)))
bet tās gan tikai manas domas :)))
8.februāris 2011, 11:55 | links
 
es savu uztaisīju "portable" - paņēmu vecu testera alumīnija kastīti, pie vāka pieskrūvēju aparātu, iekšā mazais 7Ah aķis un 5m vads ar turētāju un sonaru galā :))
8.februāris 2011, 11:53 | links
 
Trubās var lietot vai nu Ozi Explorer (uz vindoziskajiem telefoniem), vai arī Androzic vai OruxMaps, ja ir Androīdtruba.
Pozitīvs moments ir tas, ka šīm programmām ir offline rastrizētas kartes, uz kurām uzklāt dziļumu kartes nav nekādu problēmu. Protams būs nedaudz neprecīzi, bet +/- saprast var, kurā vietā ir kas. Arī punktus un trekus atzīmēt nav problēmu.
VZD vai LGIA kartes arī tīklā ir atrodamas.
8.februāris 2011, 11:52 | links
 
gintsgg
Mums nav izdevies sajūkt kordinātes kopā ar dziļuma karti. Pats gan maz ar to esmu darbojies, bte kolēģiem nav sanācis. Katrs atsevišķi darbojas normāli. Paņem kaut ko lētāku un vienkārsāku. Tas ehalots mums kantorī ari zivis radija...pirmajā stāvā. Plus neerta apkalpošana-domāts vins stacionārs-aķiti vajaga staipīt.
VSOP
Nezinu, Keguma HES pat atbilda. Krātuvēm un upēm jau savādāk..tās tomēr izskalo, aizskalo atskalo:-). Ezeriem varbūt nedaudz dziļums mainās, jo kartes ta vecas. Droši ka tādam Ķīšezeram arī neatbilst...rok, pumpē aizber:-)
8.februāris 2011, 11:41 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager