Kāds un Kur ir Ledus?

Tēmu izveidoju, lai pirms došanās uz kādu ūdenstilpni varētu aptuveni saprast, ar kādu ledu būs darīšana. Kur ir, cik biezs un kādā stāvoklī ir ledus?
Šorīt pie kundziņsalas veči sēdēja ļoti kuplā skaitā, no tāluma izskatījās, ka uz ledus ūdens naf un stāvoklis likās labs. Tā kā laikam, ka vēl svētdien izdosies uzrāpties arī uz ķīšezera :)
25.marts 2010, 09:00 | links
 
atbildat tak kāds kraukšķim, man ar tas svarīgij jo ir doma braukt nākamnedēļ!!!
25.marts 2010, 15:57 | links
 
Mani vairāk interesē kur nav tā ledus , kur var grunteni iemest , varbūt kads var pateikt .
25.marts 2010, 17:03 | links
 
tiešām ļoti interesē un gaidu kādu atbildi,par venspili,vai ir ledus un kāds??? jālaiž butēs/
26.marts 2010, 08:44 | links
 
kāds varbūt vakardien ir bijis aizdevies līdz Ķīšezeram?? gribētos zināt tik daudz vai ir iespējams tikt virsū no golfa laukuma?
26.marts 2010, 09:01 | links
 
Usmā itkā ledus VIETĀM biezs, bet ja parādīsies solītā karstā saule tad tikai ar slēpēm, jo pirmkārt, būs ļoti grūti iet par lūstošo augšējo kārtu un krišanu ūdenū līdz pat 15-20cm un otrkārt, sāk jau parādīties, kā bums saka, tas saucamais kokteiļa ledus, ka vari arī 50 cm izbraukt cauri.
26.marts 2010, 09:32 | links
 
Urjā Ļadlauzis caur Buļļupi ir iespraucies Lielupē un nu čučina uz augšu atbrīvo stinču ceļus Urja tovarišči
26.marts 2010, 09:35 | links
 
bums,ta jau shamais lauziisies liidz Kalnciemam?
26.marts 2010, 09:37 | links
 
cik nu spēka pietiks ?? Vienīgais ja spridzinās grīvu varēs stinčus ar rokām lasīt tika jāpaspēj starp sprādzieniem :DDDDDDDDD
26.marts 2010, 09:40 | links
 
visites ezers 5-12 sm,birzovskij karer 4-15 sm,radzu udens kratuve 7-15sm
18.decembris 2010, 19:36 | links
 
Eu nu ,bet ,kas darās Pededzes lejtecē, neviens neko nezin? :o
18.decembris 2010, 21:30 | links
 
Vakar noslēpoju līdz ezeram ne tik tālajam un biju nepatīkami izbrīnīts- dubultais ledus ar ūdeni 15-20cm pa vidu. Lieki piebilzt, ka visam pa virsu sniegs. Kā var izveidoties tāda situācija bezatkušņa apstākļos? Varbūt varat mani apgaismot?
20.decembris 2010, 09:51 | links
 
sagittario
es to saprot tā - uzsalst ledutiņš, virs kura uzsnieg smuka, bieza čupa ar sniegu. Zem sniega ir silts un apakšējā sniega daļa sāk kust, tādējādi izveidojot šļuru - slapjš sniegs, ūdens - nu Tu saprati :))) pēc tam iekniebj niknāks sals, kas izsalst cauri atlikušajai virsējai sniega kārtiņai un tā šļura sāk salt - ja nav pietiekami nikns mīnusiņš, tad visa šļura nesasalst, bet tikai virsējā kārta, tādējādi starp abiem lediem paliek neaizsalusi sprauga :))
un protams vienkāršākais variants, ir ja tur ietek kāda upīte, kurai ir sacēlies, un gar krastiem ir uzsviests smuks ūdens virs ledus, kas ir biš piesalis, bet ne tik ļoti, lai aizvilktu ciet visu :))))
20.decembris 2010, 10:04 | links
 
Tere, Zivniek! Loģisks skaidrojums. Pieplūde un aizplūde tam ezeram ir, tikai ne no upes- no viena cita ezeriņa. Man ienāca prātā doma- vai nav tā, ka tas pirmais ledus ieliecas un uz tā "uznāk" virsū ūdens? Un kas notiek ar ledus stiprību šādos laikapstākļos, kad visu sedz bieza sniega sega? Tas nesāk zaudēt savu stiprību, tipa, kust no apakšas, jo ūdens tak ir plusos? Varbūt esmu apmaldījies trijās priedēs?
:)))
20.decembris 2010, 10:50 | links
 
Lielupē ledus teikšu ka ir viltīgs, gar krastu ok, pa vidu +/- ja nepiesals nopietnāk, tad nākamās brīvdienas vairs pāri neiešu, tur kur apakšā ir sēklis, ledus stipri plānāks, sāku urbt, ash bails sametās, 1,2,3 un cauri un ledus ne melnais, bet no sniega pļuras sasalušais.

Gar krastu droši, pa vidam neomolīgi uz sēkļiem bīstami.
20.decembris 2010, 10:54 | links
 
sagittario
par to ieliekšanos nemāku spriest, vismaz neesmu manījis, ka ezeros, kur ūdens līmenis nestaigā turpu šurpu, izurbjot āliņģi ūdens nāktu uz ledus (ja gadījumā tiešām liecās, tad ūdenim vajadzētu caur āliņģiem virmuļot augšā) a stiprību tas noteikti zaudē, jo kā jau minēju zem sniega segas ir silts, kūst sniegs, līdz ar to arī kūst ledus....plānāks varbūt īsti nepaliek, bet slapjāks un struktūrā graudaināks gan!!!
20.decembris 2010, 11:32 | links
 
Veči, vai tiešām neviens nav bijis Ķīšezerā - interesē ledus stāvoklis. Ar biezumu tā kā būtu skaidrs, bet interesē, kas notiek uz ledus - vai nav ūdens zem sniega u.c. šmuces?
1.janvāris 2011, 19:47 | links
 
ja riktīga sniega kārta uz ledus,tad noteikti ka ūdens ir zem ledus un starp ledu un sniegu.ko var cepties par vienu un to pašu.
1.janvāris 2011, 19:51 | links
 
Kāds nav bijis Laidzes ezerā?Gribētos aizbraukt,bet nezinu ko ņemt līdzi-lāpstu vai traktoru.:):)
2.janvāris 2011, 12:53 | links
 
Šoziem jau vairākas reizes esmu pārliecinājiess ,ka lāpstai mašīnā jābūt, tāpēc cenšos vadāt līdz, nemaz nerunājot par copi!
2.janvāris 2011, 13:35 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager