Kāds un Kur ir Ledus?

Tēmu izveidoju, lai pirms došanās uz kādu ūdenstilpni varētu aptuveni saprast, ar kādu ledu būs darīšana. Kur ir, cik biezs un kādā stāvoklī ir ledus?
Uzrakstīju mēmo romānu par piedzīvoto baigo gadu Peipī,kad vienā jaukā pavasara dienā,tas savā aizgādniecībā paņēma ne vienu vien simtu. Pat manā priekšā palika peldot divu pārgalvīgu copmaņu"pižiki". Pat striķi no ragavām nepaspējām izņemt. Tik līdz lasītājiem neaizgāja. Bez simts gramiem laikam nekā.Tik džentelmeņi pirms pusdienām neko stiprāku par tēju neatļaujas.Kur rast iedvesmu lai vēlreiz tvertu Mūzu?
11.decembris 2014, 12:52 | links
 
Var draudzēties ar veselo saprātu,galvu utt.,bet no pārsteigumiem neviens nav pasargāts.Man bija gadījums,kad iepriekšējā dienā upē gāju pāri pārbaudot ar vergu pa stabilu(15+cm) ledu-viss oke. Nākamajā dienā gāju,kā piesitu ar vergu-tā arī līdz kulei ar vienu kāju iekšā.Pats jau paliku garšļaukus uz ledu un momentā izvēlos ārā.Tas jau nebija pēdējais ledus,un sals pat bija pieņēmies pa nakti spēkā.Tagad jau gadus 10it pa upi staigāju tikai ar vieglu vergu rokā un urbi ar kasti uz pleca.Pat ļoti pazīstamās vietās var gadīties visādi.... Visvairāk baida un nepatīk sakritusi svaiga bieza sniega sega pa virsu ledum.
11.decembris 2014, 12:48 | links
 
Bruno,tā ir ,pašam arī trīs peldošie stāv,bet nu kaut kā negribās ar tiem sviedrēties,neelpo maitas....:)
11.decembris 2014, 12:11 | links
 
Ja ar veselo saprātu draudzējas tad nafig tie peldošie nav vajadzīgi!
Peldošais ir vajadzīgs uz pirmā un pēdējā ļadus ar te aizpagāšgad saklausījos un nopirku Labāks ir divdaļīgais ērtāks!
11.decembris 2014, 12:09 | links
 
Viss beidzās ar smiekliem...
11.decembris 2014, 12:06 | links
 
Pašvaldība pārbaudot ledus stāvokli ezerā X nolemj:
1.Pastnieces Zelmas klibā ķēve Patagonija neielūza,ledus stāvoklis apmierinošs,bet ne drošs. Atrodoties uz X ezera ledus peldošs kombinezons un glābšanas veste obligāti.
2. Par noteikumu neievērošanu sekos bargs sods.
Visticamāk,ka brīvdienās varēsim mājās baudīt pankokus ar zemeņu zafti.
Nevaru spriest par peldošajiem. Kaut kā ar "elpojošajiem" sanācis. Saka,ka baigi svīstot un pēc tam salstot.
11.decembris 2014, 11:58 | links
 
Ja par peldošajiem kombinzoniem, nezinu par visiem, bet bija iespēja ar dumu galvu izmēgināt DAM peldošo kombinzonu, diezgan pavecs. Nu izlīdu no pirts, uzvilku kombinzonu, iestrēbu alu un skriešus uz ezeru, tur jau āliņgis bija gatavs. Nu sekundes 30 tur paplunčājos, rezultātā kājas līdz ceļiem slapjas, viss pārējais sauss. Man ar teica ka neku..a neturot uz ūdens, bet manus 70 tur ka nemetas, pat ieņurkot gribot nevarēja. Tā kā laba lieta ja galva karsta.
11.decembris 2014, 11:55 | links
 
...vienīgi kombinzons Tevi pasargās, ja Dievs nesargās. ;)
Un lai Jums vismaz 7 cm ledus zem kājām un ne asakas! :)
11.decembris 2014, 11:18 | links
 
Visam pamatā ir labs teiciens: Ja pats sevi sargāsi, arī Dievs Tevi sargās! :D
11.decembris 2014, 11:15 | links
 
daddy_j

A par kostīmiem - lai cik tās kārtas būtu membranizētas, advancētas, piesūcināts un hvz vēl kas, tomēr ar laiku kostīms "nosēžas" un pārstājs pildīt 100% savas funkcijas - kļūst aukstum mazāk izturīgs, ūdnes mazāk noturīgs u.c.

Domāju gadi 5 - 7 vienam kostīmam ir ok. Pēc tam... nu nezinu:DDD Pat ja tā ir lapsa:)))
11.decembris 2014, 11:07 | links
 
Mirtin, klau, a cik bieži tu tos kostīmus pērc un cik Tev viņu ir?? :)

Manējā jūraslapsa (Seafox) tiek nēsāta jau 5 gadi gan ziemā, gan rudenī, gan pavasarī, gan norvēģijā un - kā jauna, lab, drusku pabalējusi un nes pēc zivīm... bet citādi vēl gadi 5 neko nepirkšu :)

Piekrītu visam teiktajam par nelīšanu utt., jābūt idiotam, lai tīšām līstu nāvē.

BET, arī ar drošību 99%, no 100 reizēm 1 gadās kļūdīties... ja es katrreiz nāktu mājās slapjām biksēm mani visticamāk pie ķēdes pieliktu... :)

daddy_j, 11.decembris 2014, 10:51


Divi ir aiz muguras, pašlaik sāku skatīties nākamo:)) Arī pats esmu pāris reiz iežāvies, piemēram, aizputinātā izskalojumā, arī piekrastes plaisā. Bet tas viss ir tālu no slīkšanas...

Ēkstrēmi pasākumi uz ledus, tostarp vizināšanās ar ledus gabaliem pārsvarā bija jaunības dienu dullums, un tam nav nekāda sakara ar zemledus makšķerēšanu:)))
11.decembris 2014, 11:05 | links
 
Mirtin, klau, a cik bieži tu tos kostīmus pērc un cik Tev viņu ir?? :)

Manējā jūraslapsa (Seafox) tiek nēsāta jau 5 gadi gan ziemā, gan rudenī, gan pavasarī, gan norvēģijā un - kā jauna, lab, drusku pabalējusi un nes pēc zivīm... bet citādi vēl gadi 5 neko nepirkšu :)

Piekrītu visam teiktajam par nelīšanu utt., jābūt idiotam, lai tīšām līstu nāvē.

BET, arī ar drošību 99%, no 100 reizēm 1 gadās kļūdīties... ja es katrreiz nāktu mājās slapjām biksēm mani visticamāk pie ķēdes pieliktu... :)
11.decembris 2014, 10:51 | links
 
runa ir par to, ka administratīva prasība pēc peldošā kombera vai vestes atvieglotu glābēju darbu un būtu lobijs tirgotājiem. Praktiskā izglābšanas funkcija, ka ar vesti 100% dzīvs, bez - 100% pagalam, ir diezgan apšaubāma.

Brībprātīgi - cita lieta - peldošais komberis (man arī tāds ir) nenoliedzami palielina iespējas izglābties, tāpat kā "āķi", bet galvenais jau ir saprast, ko dara, t.i. nelīst uz šaubīga ledus, NENONĀKT KRITISKĀ SITUĀCIJĀ.

Savukārt par to, kas ir "šaubīgs ledus" var diskutēt līdz vakaram:
- pirmais ledus
- pēdējais ledus
- plaisas
- izskalojumi
- niedres

zinu ko runāju, jo esmu "izbaudījis" visus minētos variantus, par laimi vieglā formā :)

daddy_j, 11.decembris 2014, 09:36



Katru reizi pērkot jaunu kostīmu, apsveru iespēju, pirkt peldošo. Pieļauju, ka kādreiz tas man varētu izglābt dzīvību, bet tomēr vienmēr nopērku nepeldošu. Doma - man nav jālien tur kur var ielūzt. Līdz ar to - ja verga ledum krīt cauri, ja ir plaisas, kurām nevar pārkāpt, ja ir ūdens, kuru nepārzinu, ja ir kaut mazākās šaubas, par to, ka tas ledus manu centneru turēs - es uz tā nekāpju. Mūzdienās var atrast iespējas makšķerēt - vai nu atklātos ūdeņos, vai aizbraukt uz turieni, kur ir drošs ledus. ja nē - tad ir pienācis laiks sēdēt mājās un sakārtot copes rīkus, vai izdarīt beidzot tās lietas, kurām līdz šim pietrūcis laika.

Nepeldošais kostīms pašā sākumā, dažas sekundes, pilda peldoša kostīma funkcijas. Esmu uz sevi pārbaudījis. Ja izmanto tās dažas sekundes, reizēm ar to pietiek:)))
11.decembris 2014, 10:39 | links
 
daddy_j Mums visiem, vismaz reizi ir laimējies, savādāk mēs te nebūtu...! :D
Mans kaimiņš uz pēdējā ledus ielūza Engures ez., staignā vietā. Vīrietis garš, jauns, spēka daudz, tik esot ķepurojies līdz spēki izsīkuši. Pagājis zem ūdens un laimīgā kārtā atspēries pret plakaniski nogrimušo vergu, un izticis laukā. Par mata tiesu, no nāves, bet varēja netikt! Tad pasaki, vai 30- 50 eiro ir par daudz prasīts par dzīvību?
11.decembris 2014, 10:30 | links
 
V.S.O.P. Esmu novērojis, piem Ventā pa nakti āliņģi aizsalst pat pie +2, +3 grādiem. Apkārtējais ledus palīdz kristalizēties ūdenim. Tas pats novērojams ir ja uz ledus ir plāna kārta ūdens.
11.decembris 2014, 10:21 | links
 
Vēl jau rīt ir diena?Mēs rīt laižam uz turieni kur ledus vēl gana labs un asars arī mīt!Pēc tam ,,Ekspedīcija" uz nezināmu ezeru!?Jūtu ka tur ir Jābūt!
11.decembris 2014, 10:02 | links
 
runa ir par to, ka administratīva prasība pēc peldošā kombera vai vestes atvieglotu glābēju darbu un būtu lobijs tirgotājiem. Praktiskā izglābšanas funkcija, ka ar vesti 100% dzīvs, bez - 100% pagalam, ir diezgan apšaubāma.

Brībprātīgi - cita lieta - peldošais komberis (man arī tāds ir) nenoliedzami palielina iespējas izglābties, tāpat kā "āķi", bet galvenais jau ir saprast, ko dara, t.i. nelīst uz šaubīga ledus, NENONĀKT KRITISKĀ SITUĀCIJĀ.

Savukārt par to, kas ir "šaubīgs ledus" var diskutēt līdz vakaram:
- pirmais ledus
- pēdējais ledus
- plaisas
- izskalojumi
- niedres

zinu ko runāju, jo esmu "izbaudījis" visus minētos variantus, par laimi vieglā formā :)
11.decembris 2014, 09:36 | links
 
Popper

Te jau pārsvarā tādi daiļd...ji novākušies. Komentāru gudrīši. Žēl, ka neaizbraucu šorīt, ar ledu viss būtu OK, pa nakti piesala(kā arī solīja) un rīta cope būtu labulabā.
11.decembris 2014, 09:23 | links
 
Pamatošu domu par vestēm, vai peldošo kombinzonu nepieciešamību.
Reiz, gadus 20 atppakaļ, aizbraucām uz Peipusu copēt. Sals bija -7 C, vējš ap 5-7 m/s, ledus 15-20 cm, virsū neliels sniegs, krasts apm 6 km. Ideāla iešana! Tā mēs divatā gājām, meklējot asarus, līdz abi reizē iekritām aizputinātā plaisā. Tai laikā kombenzona nebija, nebija arī ''nagi''. Labi, ka tai laikā biju lokans un ātri (~5 sek) tiku uz ledus, kamēr drēbes vēl nebija pilnībā piesūkušās ar ūdeni.Pierāpoju pie kolēģa un tas arī izkļuva laukā. Izgriezām drēbes,Sakarinājām uz bora zābakus, izlauzījām ledu no zābakiem un turpināju copēt. Vienu momentu likās, ka kājas piesals pie ledus, bet tad nostaigāju pārš kilometrus un palika siltāk.Draugi uzcienāja ar čajiņu un tā nocopēju visu dienu, pat iesnu nebija! Bet tas pasākums varēja beigties arī savādāk!
Tajā dienā plaisās iekrita daudzi, arī igauņī un viņu suns. Plaisas bija vairāku simtu metru platas, virsū sniegs, redzēt nevar.
Tad, nu ,gudreļi, pasakiet, vai es būtu vispirms nosalis, vai noslīcis?
11.decembris 2014, 09:18 | links
 
Rit uz copi, vidzeme ledus 7-10 cm. ne asakas.
11.decembris 2014, 01:30 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager