Eholotes

kasparsz> ar kontrastu esi stipri pārcenties , tāpēc arī ir problēmas ar mazām zivīm un zivīm pie grunts. 455 frekvenci ieteicams izmantot sākot no 15m.Kontrasts robezās ap 40%, ja meklē zivis pusūdenī pilnīgi pietiek ar 50%. Kas attiecas par kvokošanu tur bija pārdevēja pienākums par to brīdināt. Arkas DSi nerāda vispār, ja bija kaut kas līdzīgs arkām, tad tie varēja būt brekši, jo Dsi cenšas uzzīmēt zivs formu. Noskaties kārtīgi video par dsi, pats praksē parbaudīju tā arī ir kā tur stāsta un rāda
8.jūnijs 2013, 23:52 | links
 
Esmu pilnīgs iesācējs, tādēļ labāk uzjautāšu.
Uz kādām eholotēm man skatīties, ja esmu tipisks svētdienas makšķernieks un lietošu to galvenokārt Norvēģijas fjordos, tātad lielos dziļumos. Svarīgākā funkcija laikam būs atrast zivis [mencas, skumbrijas] un mazāk gultnes reljefs.
Par budžetu, ko esmu gatavs tērēt - galvenais, lai nemaksātu par man nevajadzīgām funkcijām. :)

Paldies!
8.jūnijs 2013, 17:53 | links
 
To KasparsZ.
Paldies par info, liekas, ka palikšu pie Lowrance Elite 4 Combo un nemainīšu uz SDI. Ja kādreiz dikti sagribēsies tad uzlikšu atsevišķu SDI un tad būs labākais no abām pasaulēm.
Ne asakas!
7.jūnijs 2013, 19:12 | links
 
To KasparsZ. Klau, vari padalīties pieredzē ar 5 DSI eholotu. Ko īsti uz viņa var redzēt, cik skaidra ir bilde, cik vajadzīgs vai apmierināts esi ar DSI funkciju?

sandiko, 7.jūnijs 2013, 07:38


Plusi:
1. GPS. Neaizvietojams velcēšanā, jo redzams ātrums!
2. Labi var spriest par gultnes reljefu.
3. Salīdzinoši liels kvalitatīvs ekrāns.

Mīnusi:
1. Šaurs stara leņķis. 1reiz pamēģināju kvokot. Šādam mērķim nekādā gadījumā nedrīkst ņemt DSI modeļus. Izņēmums varētu būt jaunie Lowrance skārienjūtīgie, kas maksā pavisam "lēti"! :)) Tiem ir 2 devēji, arī ar mazākām frekvencēm.
2. 800 kHz režīmā, kurā vislabāk var redzēt gultnes reljefu, būtiski sliktāk var redzēt maza izmēra zivis.

P.S. Ja būtu jāpērk vēlreiz, tad Elite-5 DSI vietā pirktu Elite-5. Šim modelim var papildus nopirkt arī ziemas "paketi".
7.jūnijs 2013, 17:40 | links
 
Jonjs> video ir piemēri par zivs lielumiem. 3kg līdaka jau būs kā 2-3 milimetru strīpiņa. Palūdz kādu lai ienirts zem laivas, skats esot labs :), zivs pa pus ekrānu.
7.jūnijs 2013, 13:16 | links
 
Un GPS opcija vispār super. Viņš varēja nedaudz ātrāk strādāt un maršruta plānošanai varēja būt vairāk iespējas, bet nu tā lai pa punktiem apskraidītu baig forši.
7.jūnijs 2013, 13:03 | links
 
Nu DSI manuprāt grunts reljefa ziņā un perspektīvo vietu atrašanas ziņā ir nepārspējams un domāju arī ka šaurais leņķis - tas ko redzi zem laivas ir pietiekami, lai saprastu, kur atrodies un ko redzi zem sevis. Tas dod iespēju precīzi nostāties. Es izmantoju 455/800 opciju un protams galvenokārt jau ir atrast vietu un zivis sekundāri. DSI nav tik skaidrs arī zivs lieluma mērogs. Nu piemēram, kā viņš rādīs 3 kg līdaku. Kā punktu vai kā nelielu svītriņu. Bet nu pie tā gan jau piešauties var. KasparsZ paldies par info, pamēģināšu ar kontrastu.
7.jūnijs 2013, 13:01 | links
 
Nu man ir sanācis tā, ka kļūdas pēc esmu pasūtījis Elite 4, bet gribēju Elite 4 DSI. Tagad esmu dilēmas priekšā, sūtīt atpakaļ, piemaksāt un dabūt ko sākotnēji gribēju, vai arī atstāt esošo. Bet kaut kā vairs nav tās 100% pārliecības, ka tās klapatas būs to vērtas. Tāpēc arī gribu uzzināt DSI lietotāju viedokli.
7.jūnijs 2013, 08:21 | links
 
Par DSI

7.jūnijs 2013, 08:14 | links
 
cik lasīts - dsi aparāti nerāda tā saucamo fish arc un kā teikts, viss atkarīgs no mēroga - skaidrs,ka plaukstas izmēra zivi nereāli ieraudzīt DSI ekrānā. + dsi stara leņķis ir ļoti šaurs. gan jau ronny pakomentēs šo sīkāk. Tāpeč saminiekiem iesaka parasto, klasisko eho un es ar tāpēc ņēmu parasto, pierastāk.
7.jūnijs 2013, 08:11 | links
 
To KasparsZ. Klau, vari padalīties pieredzē ar 5 DSI eholotu. Ko īsti uz viņa var redzēt, cik skaidra ir bilde, cik vajadzīgs vai apmierināts esi ar DSI funkciju?
7.jūnijs 2013, 07:38 | links
 
Klau, kādam moš ir Lowrance Elite 5 DSI. Jautājums ir par zivju rādīšanu. Par cik viņam tāda opcija zivju alerts nav, tad jādomā pašam. Izmantoju vinju jau gadu, braukāju diezgan regulāri, bet nu tādu ko uzskatīt par zivju baru neesmu atradis, ekrānā ik pa laikam parādās 1-2 strīpiņas, bet saprast vai tā ir zivs vai nav ir problemātiski.

Jonjs, 6.jūnijs 2013, 16:28


Izmantoju Elite-5 DSI 2 gadus. Tā kā pieejamās frekvences ir 455 un 800, tad, īpaši ar maza izmēra zivīm, ir nelielas problēmas. Mans ieteikums - dziļās vietās: frekvence 455, kontrasts 90, seklās vietās (līdz 4 metriem): frekvence 455, kontrasts 70. Zivis ir gan svītriņas, gan punkti, ļoti reti, tā saucamās, arkas.
7.jūnijs 2013, 07:20 | links
 
Klau, kādam moš ir Lowrance Elite 5 DSI. Jautājums ir par zivju rādīšanu. Par cik viņam tāda opcija zivju alerts nav, tad jādomā pašam. Izmantoju vinju jau gadu, braukāju diezgan regulāri, bet nu tādu ko uzskatīt par zivju baru neesmu atradis, ekrānā ik pa laikam parādās 1-2 strīpiņas, bet saprast vai tā ir zivs vai nav ir problemātiski.

Jonjs, 6.jūnijs 2013, 16:28


Man pašam nav tāds modelis, bet ir doma tādu iepirkt un tāpēc esmu vācis info par šo modeli.
No internetā izlasītā noprotu, ka vajag spēlēties ar kontrastu un frekvenci. Vienā atsauksmē lasīju, ka, ja makšķerē seklos ūdeņos, tad ir ieteicams uzstādīt 800 khz frekvenci un no turienes sāk eksperimentēt regulējot uz augšu vai leju. Ceru, ka tas ko līdzēs.
7.jūnijs 2013, 05:31 | links
 
Klau, kādam moš ir Lowrance Elite 5 DSI. Jautājums ir par zivju rādīšanu. Par cik viņam tāda opcija zivju alerts nav, tad jādomā pašam. Izmantoju vinju jau gadu, braukāju diezgan regulāri, bet nu tādu ko uzskatīt par zivju baru neesmu atradis, ekrānā ik pa laikam parādās 1-2 strīpiņas, bet saprast vai tā ir zivs vai nav ir problemātiski.
6.jūnijs 2013, 16:28 | links
 
ar šauru staru ir tā, ka svarīga ir devēja /ēsamas atrašanās vieta. Liec eholoytu uz vēja puses borta un pīcku laid aizvēja pusē, tb lai ēsma iznak maksimāli zem devēja. vajadzētu redzēt. es savulaik zem 20 grādu stara ļoti labi redzeju. Bet ar 60 gtrādu staru protams ērtāk.
Vēl vari pamainīt diapazonuus. reizēm palīdz
5.jūnijs 2013, 23:45 | links
 
džigu jāredz "pa visu" ekrānu :)
5.jūnijs 2013, 23:41 | links
 
Brīvdienās, ja tikšu uz copi, būs jāpapēta nolaistu zem laivas džigu
5.jūnijs 2013, 23:32 | links
 
Man ir PirahaMax 240 ar trim stariem 200 kHz/20° un 455 kHz/ 2x35°. Pamatā ar to meklēju kantis un zivju koncentrācijas pie grunts, jūtība vienmēr ir uz maksimuma un Fish ID ir ieslēgts.
Tās dažas reizes, kad esmu bijis kvokot svinu vai tārpu citreiz knapi esmu saskatījis, neatkarīgi ieslēgts vai nē Fish ID. No tā man secinājums, vai nu mans aparāts gļuko, vai tomēr kas jāmaina uzstādījumos. Ko varat ieteikt?
5.jūnijs 2013, 23:24 | links
 
pilnā attēlā, bet ar atstaroto staru. tb pelēku nevis melnu
5.jūnijs 2013, 23:15 | links
 

jjanis> Te būs uzskatāmi kā tas notiek
5.jūnijs 2013, 23:13 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager