Eholotes

cau visiem... nevaretu luzu man kads ielikt fish finder lietosanas instrukciju... (nu jus zinat leta gala dzeltens eholots) tikai pa latviski ja kadam ir padalaties.. atsutat vai nu vestule vai te iekopejat :)
22.septembris 2010, 16:32 | links
 
Agris28:
Humminbird eheolotes visas, arī Piranha MAX 180, ir hermētiski noslēgtas, kas nozīmē, ka nav jāslēpj ne no lietus, ne ūdens šļakatām. Pēc copes protams vēlams noslaucīt.

Piranha MAX 180 nav paredzēta lietošanai ziemā. Teorētiski protams to var darīt, bet jāņem vērā, ka var rasties dažādi traucējumi, piem. ekrāns strādāt lēnāk, devējs apsalt un tādejādi rādīt nepareizu informāciju utml. Šādam mērķim labāk izmantot Fishin' Buddy.
22.septembris 2010, 16:29 | links
 
agris28
tas jau nav eholots, ja no lietus ir jāslēpj :))) a pa aukstumu mans domāt, ka vienīgā problēma ir tā, ka aķi fiksi dabūsi tukšu, bet citādi nav ne vainas :)) es gan no pieredzes saku, ka vasaras eholoti izmantot ziemā ir ļoti neparocīgi, un ja neej uz brekšiem tad arī bezjēdzīgi :)))
22.septembris 2010, 12:15 | links
 
Es jau otro gadu izmantoju PIRANHA MAX 180 tiesa gan sūtīto no Amerikas, bet nēsmu īpaši sargājis no lietus un pagāš ruden līdz 11. decembrim lietoju, kad temperatūra bija ap 0 grādiem.Ziemā lietojis nēsmu.
21.septembris 2010, 22:26 | links
 
Kāds no pieredzējušiem lietotājiem varētu man pastāstīt par PIRANHA 180,cik labs ir darbībā,vai no lietus nav jāslēpj un līdz cik grādiem mīnusā var viņu izmantot?
21.septembris 2010, 21:57 | links
 
gundar: Jā, atšķirība ir ekrāna izšķirtspējā, jaudā un dziļuma jaudā. Tiem kas brauc jūrā tas varētu būt svarīgi. Jebkurā gadījumā 718 ir ideāls modelis, ja gribas drusku labāku par vidējo, bet tajā pat laikā negribas daudz tērēties.
17.septembris 2010, 15:03 | links
 
sveiki!
vai kāds var pateikt starpību starp humminbird 718 un 728!nu cenu ziņā ir iepaidīga 100Ls!
vai tas ir tikai ekrāna izšķirspēja un jauda!
vai pa to ir vērts pārmaksāt 100Ls!

Paldies
17.septembris 2010, 14:09 | links
 
ar ieslēgtu FishID eholots dajebko rāda kā zivis, tāpēc parasti slēdzu to nost un skatos uz strīpiņām un kāsīšiem :))
15.septembris 2010, 09:14 | links
 
jjanim arī ir taisnība, 2D attēls nav tik skaidri izprotams, kā 3D, tādēļ varbūt izskatās, ka zivs ir zem grunts, bet īstenībā vietā kur mainās dziļums. Nemācēju te ielikt bildi, - ja interesē apskati manā albūmā. Tur līdzīgi izskatās, ka zivs ir zem grunts :)

Zivis un gultni uztver un rāda abi stari - tā kā skaņas viļņi veido pilienveida formu, tad galvenā atšķirība ir tā, ka 20 var iekļūt mazākās bedrītēs, nekā 60 grādu stars.
15.septembris 2010, 00:11 | links
 
Par jūtību, iespējams, ka tā bija par augstu, jo bija kkur 15 no 20 mērvienībām. Bet dziļumu rādīja īsto, jo tajā vietā esmu makšķerējis un dziļumam vajadzētu atbilst. Redzēju, ka virs grunts slīd ziedošā ūdens slāņi, bet tai nebijia cietās struktūras.

Bet to, ka zivis ir "zem grunts" man rādīja vairākās vietās, dažādos ezeros, gan vietā, kur kante un dziļums mainās no 3 uz 6 metriem, gan 5 metru līdzenā dziļumā, gan arī 3 metru līdzenā dziļumā. Divās vietās biju apstājies, trešajā kustībā. Tāpēc nobrīnījos, kā var kko rādīt zem grunts (Baltās līnijas). Taisnība, ka divi stari, bet tāpat jau vienā plaknē rāda un ja dziļuma starpība nav liela... To, ka 20 grādu leņķis lasa grunti un 60 arī zivis es zinu, bet interesanti, ka tās zivis zem laivas rādīja tādā krāsā, kas atbilst 20 grādu leņķa lasījumiem. Nevis 60 grādu sonāram ;)
14.septembris 2010, 23:38 | links
 
uztrāpoties uz kārtīgu "kleksi"sāks "lēkāt" dziļums.:)
14.septembris 2010, 21:58 | links
 
Dzymmy
"Kas tas ir, ka reizēm dažās vietās rāda zivis pat tipa zem grunts ? (pudele kāda, kur gaisu atrod, vai kā?). "

Eholote parāda dziļumu tieši zem laivas. Zivis tavējais aparāts "ķer" ar diviem stariem 20 un 60 grādu sektoros, attiecīgi 10 un 30 grādu leņķi uz katru pusi no laivas. Ja tu esi uz kants, bet zivs ir nevis tieši zem laivas, bet uz dziļuma pusi, kur dziļums var būt 1 vai 2 metrus lielāks, tad uz ekrāna tu arī redzi, piemēram dziļumu zem laivas 5 metri, bet zivs rāda 6 vai pat 7 metru dziļumā.
RTFM
14.septembris 2010, 21:48 | links
 
Dzymmy: Pamēģini paregulēt jūtību. Var būt tā, ka zivs sēž dūņās, bet augstās jūtības dēļ eholote tās tev rāda kā grunti.
Jūtība ir diezgan svarīgs parametrs, kam vajag pievērst papildus uzmanību, un to pieregulēt atkarībā no apstākļiem - jo duļķaināks ūdens, jo mazāka jūtība, jo skaidrāks, jo augstāka.
14.septembris 2010, 19:11 | links
 
Dzymmy
par to grunti...domāju, ka vajag pieregulēt greyscal (laikam tā saucās) tas ir cik štengru viņš ņems grunts sastāvu, kā gala punktu, respektīvi, ja tas procents ir salīdzinoši zems, tad šamais kā grunti rādīs arī kaut kādu pirmo zāles paklājiņu, ja tajā zivs, vai dejebkas sēž iekšā un eholots tam staru var apmest riņķī, tad to tā arī parādīs.... tās gan tikai manas domas.
un otrs par tām zivīm:
1) vai tiešām Tev vajag tās zivis redzēt???? tas ja Tu redzēsi, ka tur viņa ir galīgi nenozīmē, ka viņu dabūsi, un ja zivs ir uz grunts, tad to arī eholots neparādīs. Piemēram, es uz zviīm neskatos pilnībā, un vietās kur ķeru zandartus rādās, ka apakšā neviena fiša nav, kaut gan rezultāti ir savādāki.
2) ja redzi kleksi ūdenim pa vidu, tad tas tik tiešām ļoti iespējams ir maiļu bars, ja redzi tādu, tad gan var provēt pie un ap tā bara pamētāt spini :)))
14.septembris 2010, 11:42 | links
 
Jautājums ekspertiem. Pagāšnedēļ tika iegādāts Humminbirdam 570 fishfinders. Viss forši - dziļumu rāda, zivju uzturēšanās dziļumus arī, bet ir pāris neskaidrības, ko novēroju uz ezera bet īsti nevaru saprast.

Kas tas ir, ka reizēm dažās vietās rāda zivis pat tipa zem grunts ? (pudele kāda, kur gaisu atrod, vai kā?). Otrs, kā atpazīt mazo zivtiņu baru no zālēm (ezerā ūdens ziedēšana), jo reizēm redz, ka bez maz vai pusūdenī tāds kā apaļš zāļu mākonis un pāris lielās apkārt. Pēc idejas jau, kas tās par zālēm pusūdenī un apaļā formā? Domāju, ka varētu būt maiļu bars, bet ko tad tas darītu ezera vidū 3m dziļumā?
14.septembris 2010, 11:20 | links
 
Blitka
klausi vīrus.nopērc latgalītē pa 5-10Ls akumulatoriņu,un slēdz klāt.ja laivas motoram ir lādētājs,tad pat lādētāju vari nepirkt.es savu vēl ne reizi neesu slēdzis pie lādējamā.jo pietiek ar to ko motorītis dod ārā!!!
:)))
12.septembris 2010, 19:25 | links
 
bljitka
laid pa tiešo no aķa, tikai +ā iemauc pa starpu 5 līdz 10 ampēru drošinātāju :)) tās gan tikai manas domas, ja nokūpēs es nebūs vainīgs :DDDD
12.septembris 2010, 19:08 | links
 
Bljitka,man EAGLE CUDA 242 patiešo no aķa,varu kontrolēt arī elektromotoru pie slodzes,tāpat bij paredzēta barošana 8*1,5,tik nopirku bez,tā lētāk.
12.septembris 2010, 19:03 | links
 
Nopērc lādējamās batarejas un batareju lādētāju .
12.septembris 2010, 12:46 | links
 
Man tas modelis tāds ka tur iet 8 gab 1,5V AA baterijas...biju domājis neizņemot baterijas ārā no kastītes pieslēgt akumulatoru klāt no kā barojās elektromotors...jauda jau akumulatoram protams lielāka bet domāju ka laižot caur beteriju bloku izlīdzināsies nedaudz......neesmu baigais elektriķis...bet nu apnika katru otro copi baterijas mainīt:)
12.septembris 2010, 10:44 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager