Burtnieks

Vakardien pēc pāris mēnešu pārtraukuma izkasījos un aizlaidu uz Burtnieku. Ap kādiem 7:00 starts no Vecates laivu bāzes.

Man jau kaut kā likās, ka kaut kas nebūs īsti labi, jo motors tā kā nedaudz slāpa, lai arī tā nevajadzēja būt. Neraugoties uz, to ezerā sekmīgi tikām. Maršruts - Salaca -Rūjas līcis, bet metode - velce ar husky jerk. Mērķa zivs - zandarts.

Braukājām, braukājām - nekā - apaļa nulle. Nu neko, jāapstājas jāuzkož. To arī izdaram, esot biku aiz Rūjas līča. Pēc brokastīm grasamies turpināt iesākto, bet te tev nu bija - lieku ātrumā, bet motors negriež. Zvanu uz bāzi, saku, ka vai nu reduktors, vai kas cits čupā. Tur man saimniece atbild, ka aizbraukt pakaļ nevarot, jo viņa vienīgā uz vietas un kādam saimniecība jāpieskata. Nu neko- sēdos uz airiem un dzinu nost uzaudzēto darba tulznu. Vells viņu zina, cik liels tur attālums ko airēt. AR motoru tur arī visai ilgi sanāk braukt.

Tā nu airējot liku sievai iemest vobleri uz velci. Atkal tas nelietis zandarts neņem, turklāt jāairē tāds attālums!!!! Mani jau sāk pārņemt viegls stress un panika, bet tas vēl ir tikai sākums - tā teikti puķītes.

Zandartam neņemot vobleri, ar sievu nolēmām, ka jāpamētā pie zālēm - moš ir kāda līdaka. Kamēr sieva ķēra pēdējās saules paliekas, es uzliku tā sauktos plastmasas šūpiņus. tos man pavasarī noreklamēja viens cits copmanis, kurš uz šiem verķiem Burtniekā bija izrāvis piecas līdakas svarā no 3-5 kg. Pēdējos šādus šūpiņus paspēju nopirkt Berga bazāra veikalā "Āķis" īsi pirms slēgšanas. Turklāt tos dabūt ar vairs nekur nevarot, jo meistars (lai viņam vieglas smiltis) šovasar nomira.

Tā nu uzkabinu plastmasniekam pretzāļu āķus un aidā - metu biežņā iekšā. Krāsa - burkānu oranža vai sarkana. Reakcija ilgi nav jāgaida - līdakas metas tam virsū, bet pamatā "šauj garām". Te nu es iemetu pie viena meldru pudura un momentāls grābiens. Tāda sajūta, ka esmu precīzi mutē iemetis. Līdaka (laba) sāk taisīt sāniskos gājienus, izbaidot vēl trīs savas turpat tupošās māsas. Diemžēl šo gājienu laikā mana aukla tika pīta ap visām iespējamām lēpenēm. Turēju cik vien varēju, mēģinot līdaku un auklu kaut kā kontrolēt, līdz visss. Rokas sajūt tukšumu un spole timas pat bez vizuļa pretestības. Nu ko rezultāts 0:1. Rokas vēl ilgi trīcēja, jo jandāliņš bija pamatīgs, vizulis dārgs un pilnīga neizpratne - kā tā zivs varēja tikt galā ar 40 cm pavadiņu.

Neko, nokāris degunu vedu sievu uz Vecates bāzi tālāk... Līdz ši saka - "ir" un dabū smuku mēra zandarteli. arī man par to prieks, jo vakarā varēšu taisīt zandartu konjakā. Tomēr līdaku lielā koncentrācija zālēs man mieru neliek, tāpēc nolemju ielekt aizaugušā līcītī pie pašas Vecates bāzes. Uzlieku nu jau otru burkānsarkano plasmasnieku un sāku strādā. rezultāts ilgi nav jāgaida un tieku pie viena mēra.

Un nu seko dramatiskākais. Pēkšņi manu šūpi paķer no skata divniece. papurinās un prom ir, izspļaujot vizuli. Tam seko neskatāmi garām šāvieni un iznācieni, kuri vienaldzīgu varētu atstāt pašu pēdējo ciniķi. Līdz beidzot pamatīga COPE. Jūtu, ka līdaka nav nekāda mazā ķemmīte, bet pamatīga torpēda. Un atlak viņa dara to pašu sviestu - ielien biezākajā čemurā. Es to cenšos vilkt ar spēku ārā - kaut kas tā kā sanāk, tā kā padodas, tā kā nāk un vēl sēž galā līdz ..... Atkal nodevīgais bezsvara stāvoklis. Šoreiz atlocījusies karabīne....

Man rokas trīc, adrenalīns, skumjas, dusmas. Bija lielā, bet es to padirsu:(( Nākamais metiens - IR!, bet jau zīmulis....

Beigās sapratu lažu iemeslu. Krāmējot mantas bagažniekā atradu no iepirkumu maisiņa izbirušu bundžu ar sardīnēm tomātos....

Citiem vārdiem līdakas ir, turklāt neiedomājami lielos baros. Vienīgā problēma - visas sēž zālēs. - jo lielāka biežņa, jo labāk.

Vai kāds var ieteikt, kur vēl var nopirkt tos plastmasas šūpiņus?
12.septembris 2011, 13:04 | links
 
tomel:pēdējās bildes viņam ir 11.2010.,laikam jau maskējās, jājautā viņam pašam. Vilnis vienkārši ir piemērs pārējiem,kā ar nopietnu attieksmi un funktieri tikt pie trofejas ar lielo burtu.
p.s. kā citiem velcētājiem veicās? laivu ezerā bija daudz. man visas copes laikā no 8-11.
11.septembris 2011, 21:22 | links
 
17-niece - vinam jau tur albuma bildes ir ne tikai no pagajusa gada. gan jau vel dzirdesim par vinu.

eh varu iedomaties kas pa skrobi ja taads zandarts aiziet. bet te jau nesen tika dzirdeets par 22kg monstru no daugavas.
11.septembris 2011, 20:26 | links
 
divatā 6 gb.dēls iegrieza vecajam,visas izvilka viņš, uz maniem vobleriem kurus pats izvēlējās
11.septembris 2011, 17:39 | links
 
šodien no 7-13 viena 1.7 zaļā un 2 virsmēra kaulainie, 5 zemmēri un dūcēns atlaisti. info: vakar vēlu vakarā izcelta 12.8kg līdaka.
11.septembris 2011, 17:14 | links
 
izskatās, ka palēnām Burtniekā cope atsākas. jāapciemo ezers svētdien, sen nav būts.
p.s.par to zandartu vīru Vilni : tās jau pagājušā gada bildes.šogad par viņu nekas nav dzirdēts. ja lasījāt interviju Copes lietās (šķiet, ka maija) viņš esot bijis tuvu Latvijas rekordam,tādu uz aci ap 13kg esot pievilcis pie laivas, bet neesot paspējis tīkliņu apakšā pielikt, nokabinājies.
9.septembris 2011, 17:19 | links
 
Šodien Sirmajā copīte kā vienmēr -forša.
9.septembris 2011, 16:15 | links
 
Līdz pusdienai galīgs goļaks...sāku domāt jau ka Sirmais uz mani apvainojies ka tik sen nēsmu bijis bet pēčāk vis notiek 2 kg zanderis tad pāris heki viena svilpe ap 50 cm peld tad vēl pa kādam mazulim te paņem kas nopirnāks 3 kg līdaks galā gan, tad ļoti daudz tukšās copes pat tā ka kāts līkumā un galā nav un nobeidzu ar 48 cm zanderu....
Diena bija jauka copmaņu maz un arī kontrole bija visu pārbaudīja un zivis arī ķērās....Bildes albumā....
8.septembris 2011, 21:12 | links
 
Lauric, vai ne? esmu vairakas reizes izskatijis tos albumus un varu teikt ka shis viirs ir absoluuts liideris lielo zivju kersanaa. tikai vinam dereetu padomaat ka zivi var arii atlaist, ja jau tik daudz lielaas noker.
8.septembris 2011, 20:32 | links
 
Iečekoju tās bildes.Man trūkst vārdu.Labāk nebūtu skatijies.Man tagad sāksies mazvērtības kompleksi. :)
8.septembris 2011, 18:17 | links
 
daddy_j

http://www.draugiem.lv/user/3525664/gallery/

luuk paskaties, viirs manupraat daudziem zinaams. Vilnis Abolins. vinam lielaas keras vienmeer.
8.septembris 2011, 18:03 | links
 
Pamazām jau sanāk piešaut roku uz Burtnieka līdakām.Agrāk kad braucu bija tā,ka no 10 reizēm tikai 2 reizes kaut ko savilku.Bieži bija reizes,kad pat copi neredzēju.Taču tagad tie cipari ir pilnīgi pretēji.Daudz jau kas arī no rocības ir atkarīgs.
8.septembris 2011, 17:57 | links
 
maksi-> Nu un slavenajā posmā pie Kalnciema ar nekas nav bijis? Tur jau visi it kā velkot. Tiesa, man tā īsti atslānīt līdakas tur nav sanācis.

turpretim Burtnieks - cita lieta. Tomēr arī pie Burtnieka nācās piešauties kādus gadus divus līdz trīs, kamēr tā pa īstam aizgāja.

Tai pat laikā nevienu tādu izcilu trofejnieci arī Burtniekā neesmu izvilcis. Acīm redzot jāzina vietas, kur ķert. Piemēram, man lielākā tur ir tikai 3,5. Tai pat laikā taisos uz turieni braukt arī turpmāk un gan jau savu lielo izsēdēšu.

Jo īpaši gribas "atkost" kā piemānāms Burtnieka lielais Zandarts.
8.septembris 2011, 17:53 | links
 
Sienaazis es pat nezinu ko lai atbild,itkā lielupē man veicās,bet kautkāda ticība,ka mana trofeja gāida sirmaja :)),jo ķemmējot lielupi nu nav trāpījies ar trofeinieci kaut pacīnīties,lai jau aiziet bet nu baidās viņi no manis....
8.septembris 2011, 08:08 | links
 
maksi Es jau tikai 2 sezonu braucu,bet tukšā esmu atbraucis vairākkārt,spečuki tāpat uz tava āķa neuzsliks zivi tā pašam ir jānoķer:))
7.septembris 2011, 22:25 | links
 
maksi, ja proti kkert lielupee, nafig tev sirmo ?
7.septembris 2011, 22:21 | links
 
Skrejejs es jau labprāt,bet nezinu es tās zivīgas vietas un neveicās man sirmajā,vai nevaru atrast īstos mānekļus,kautkādīgi nesanāk :)),vairākas reizes biju pa tukšo...Bet nu laiks darīs savu gan jau saskriešos ar kādu spečuku zinošu sirmo un varbūt tad aizies :))
7.septembris 2011, 22:17 | links
 
maksi es tak sapratu joku pēteris:)) davai uz Burtnieku velcēt.Savādāk Lielupes zandartus esi pārēdies jau :))
7.septembris 2011, 21:56 | links
 
Atvainojos-kursos.
7.septembris 2011, 21:52 | links
 
Vsjo-mainu orentāciju-stāšos tamborēšanas krsos.
7.septembris 2011, 21:49 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager