Burtnieks

Valmieras TV šito rādija-smuki līņi un smuks sods.
24.jūnijs 2011, 21:54 | links
 

Mazsalacas Dzintaru dārgais loms
Datums: 21.06.2011
Autors: Guntis Vīksna


Iespējams, viena no pēdējā laika dārgākajām zvejošanām mūspusē svētdienas naktī sanākusi diviem nelicencētiem zvejniekiem — mazsalaciešiem. Sīkāk pa telefonu vakar pastāstīja Burtnieku ezera zivju inspektors Aldis Ansons:

— Svētdienas vakarpusē saņēmām informāciju, ka Burtniekā iegājuši malu zvejnieki. Lai būtu drošāk, kopā ar policijas darbinieku nolēmām viņus sagaidīt uz ceļa. Sākām gaidīt 10 vakarā, bet pl. 5.20 uz ceļa posmā Austrumi — Zvejnieciņš policijas darbinieks apturēja Audi, kurā atradās divi Mazsalacas iedzīvotāji, abiem Dzintars vārdā. Automašīnas bagāžniekā atradās 40 līņi un 3 līdakas, tīkls un brienamais kostīms. Līdzbraucējs ar slapjām biksēm sēdēja uz polietilēna maisa.

Par šādu lomu dabai nodarīts 780 latu zaudējums. Patlaban tiek lemts par protokola sastādīšanu, par nelicencētu rūpniecisko zveju sods privātpersonai ir 200 — 500 latu katram plus vēl divatā nāksies segt dabai nodarīto kaitējumu.

Maksa par pakalpojumu: 0.04 LVL
24.jūnijs 2011, 21:30 | links
 
burtnieks nē,bet laivu var saplēst.
23.jūnijs 2011, 21:40 | links
 
Skrējējs,Tu aiz tā mieta aizāķēji ēsmu?
23.jūnijs 2011, 21:35 | links
 
Jo vairāk brauc uz šo Ezeru jo vairāk var uzzināt.Vakardienas cope bij ok neskaitot mazos zandartiņus,viena mēra līdaka uz pannas pārējas zivis pel un aug lielākas.No baznīcas pa kreiso pusi ir ja uzmanās jo var laivu saplēst,jo ir miets iedurts tieši kur vīri velcē,un no ūdens virsmas ir tikai 5 cm.Izvikt neizdevās.
23.jūnijs 2011, 15:36 | links
 
Tas gan.
21.jūnijs 2011, 22:45 | links
 
Jābrauc-kas neriskē,tas nevinnē.
21.jūnijs 2011, 22:44 | links
 
Rīt uz vakarpusi vajadzētu copei būt.
21.jūnijs 2011, 21:33 | links
 
Šodien nebiju,bet vakar 2 līdakas 1,5 kg .paņemtas un viena amnestija.
21.jūnijs 2011, 21:16 | links
 
burtnieks kā copē gāja šodien.Man doma rīt pēc mēra līdakas aizbraukt:))
21.jūnijs 2011, 20:36 | links
 
Sestdien ar kundzi iebraucām Burtniekā pamedīt zandartus. It kā viss jau tā optimistiski - sakrāmējam laivu, sasienam makšķeres, piestartējam motoru un iekšā. Tā nu mēs braukājam, braukājam, braukājam, bet ņēmienu nav. Mūsu kurss - Vecates bāze, Rūja, Sedas gals kaut kur līdz Burtnieku baznīcai. Tā nu mēs braucam un braucam, līdz pirmā cope. Likās heks, bet izrādījās siļķīte (peld). Labi - braucam tālāk, līdz vēl viena siļķe.

UN ar šo jautrība tikai sākās. Sievas izvilktā zemmērene protams jāatkabina man. Turklāt tas nabags bija mutē dabūjis visus trīs āķus un visus cauri. Kamēr es tos mēģinu atsvabināt, tā mazā glumā draņķe sāk tirināties līdz viens no ar trim āķiem, ar ko aprīkots husky jerk ir man rokā līdz trijnieka sazarojumam. Karoče mēsli - vizulim baigi negribējās trīnieku bojāt, tāpēc mēģināju ātri izvilkt ar visu atkapari - nesanāca. Tad to pašu operāciju atkārtoju otrreiz. Arī nesanāca, līdz nācās āķi durt cauri, un lauzt nost. Tas izdevās un varēju tirpināt iesākto. Sieva gan uz to raudzīdamies rīstījās.

Neko - braucam tālāk, līdz viens heks, otrs heks un tā tālāk - visi amnestēti. Taču līdz ko nonācām it kā līdz perspektīvajām Rūjas un Sedas bedrēm, tā sāka pūst tāds vējš, ka vilni uzdzina kā jūrā. Augstums tiem vismaz kāds viens metrs, ja ne vairāk. Laivu mētā tā kā tādu skaidu. Skaidrs, ka nekāda prātīgā velcēšana todien vairs nesanāca. vienu brīdi ielīdu kaut kur vairāk uz vidu, tad likās, ka vilnis ir mazāks. Tad arī vieja 2kg pieteicās, bet lielo zandartu gan nedabūjām.

Nu nekas - gan jau. Nav ne pirmā, ne pēdējā reize, kad ilkņainos medīšu šajā ezerā. Esmu ļoti noskaņojies izkost zandarta dzīves un barošanās aspektus.
20.jūnijs 2011, 10:56 | links
 
Visticamāk,ka gali ūdenī...
19.jūnijs 2011, 19:57 | links
 
08.06. noslīcināju velcēšanas spiningu ar multiplikatora spoli uz kuras ir metru skaitītājs un galā salātzaļš voblers. Ja, kādam ir paveicies izvilkt, lūdzu piezvani, 29440211.
19.jūnijs 2011, 19:54 | links
 
Man beidzot uz velci devītniece 9,2 kg divi 1,5 zanderi un vēl pāris pusotrinieces siļķes.... vakars Sirmajā bij ļoti jauks..
19.jūnijs 2011, 02:15 | links
 
Paldies.Tad būs jāpamēģina pierakstīt, bet lai tās 50-60 līdakas noķertu būs baigi daudz jābraukā pa burtnieku. Žēl ka rīt nesanāk aizbraukt uz Burtnieku.
19.jūnijs 2011, 00:01 | links
 
šodien Burtniekā uz diviem viena mēra līdaka + kādi 5 zemmēru zandarti + 2 zemmēra līdakas
baigais švakuckas
18.jūnijs 2011, 18:09 | links
 
Šodien atkal pabiju Burtniekā.No rīta pamodos un 20 min skatijos pa logu.Nu dikti slikti viss izskatijās.Domāju vai tikai nav labāk līst atpakaļ gultā. :) Bet beigās tomēr aizbraucu.Taču manas prognozes piepildijās un neredzēju ne copi.Būtu man liels kuģis un jaudīgs motors,tad iespējams viss būtu savādāk,taču mans pūslis un elektromotors šitādam laikam neder.No velces nācās attiekties.Krastā biju jau pirms 10.Nebija garastāvoklis tām lūgties.Vakar jau nedaudz asumu biju nositis.Īsāk sakot pirmais ats...... šogad Burtniekā.
18.jūnijs 2011, 17:35 | links
 
Pareizi Aigar...
Es ar sākumā mēģināju pierakstus taisīt bet vēlāk sapratu ka vis ir zināšanās par ezeru tas vienkārši ir labi jāpazīst un vajadzīgs čujs...
Aizbraucot 3 reiz gadā būs tikai bobenes un nekādu brīnumu nenotiek ... Sirmais ir brīnišķīgs ezers ar daudz zivīm bet tās ir jāmāk atrast un noķert....
18.jūnijs 2011, 13:26 | links
 
Agrāk darīju tā-veicu pierakstus. Kad,kur,vēja ātrums,virziens,gaisa spiediens,ūdens līmeņa stāvoklis,gaisa t ,ūdens t ,apmācies,saulains,migla,lietus ,uz ko,cikos un tt.Pec 50-60 līdakām viss palēnām izkristalīzējās.Sirmais nav nekāds brīnumezers,kurā var pasmelt zivis un braukt mājās.Andzus Alūksnē ķemmē lielos zandartus-viņš to ģēlu ir izkodis.Nezinātājs 90%neko nenoķers,kautgan cūcenes vienmēr gadās.Nu kaut kā tā.
18.jūnijs 2011, 13:04 | links
 
Kādas 3 pagāšgad un 2 šogad.
18.jūnijs 2011, 12:08 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager