Kur ir patiesība?

Sveiki zivju bendes :)) Man nav skaidra viena lieta. Ja mēs pērkam MK, kuru izplata zivju fonds, kāda mārrutka pēc nauda nonāk valsts kassē? Kāpēc man un daudziem citiem ir jāmaksā neparko? Valsts cik grib, tik atgriež fondam . Es taču gribu lai tiek laisti zivju mazuļi, lai arī kādreiz satieku kādu inspektoru. Savādāk es viņus redzu tikai savā bistriņā ēdot.
11.janvāris 2011, 11:17 | links
 
un kā tad es tai zivij traucēju nārstu braucot ar laivu pa atklātu ūdenstilpi? :D interesanti gan.
Drīzāk jau tad nārstu traucē tie, kas makšķerē ar iebrišanu ūdenstilpē.
11.janvāris 2011, 11:14 | links
 
gugers
Ja gribi jau vari nerādīties pie ūdeņiem līdz 1. jūnijam :D
11.janvāris 2011, 11:13 | links
 
sory bebrs
11.janvāris 2011, 11:10 | links
 
bebers tas neko nelidzes..pa tam laivam..tad jau vispar aizliegt radities pie udens ..lidz pirmajam junijam ( ar copes rikiem ) :D:D:D:
11.janvāris 2011, 11:08 | links
 
Boroda , es arī nesaprotu kāpēc nevar makšķerēt no laivas no 1 maija .
11.janvāris 2011, 11:08 | links
 
Dadyy
Atļaušos daļēji nepiekrist 2 punktam jo 40 % no licenču cenas aiziet zivju fondā, tai arī jāatgriežas atpakaļ ūdeņos - attiecīgajā ūdenstilpnē bet tik kādā veidā un kādos zivju mazuļos tas cits jautājums
11.janvāris 2011, 11:05 | links
 
Jā, laivām liegums no 1. jūnija - lai zivis var netraucētāk nonārstot, ne tikai līdakas
11.janvāris 2011, 11:03 | links
 
papildinu Brālīša punktus:

1. noskaidrot un nosist tos makšķerniekus, kuri "paši 2008.gadā ierosināja makšķerēšanas karšu maksas divkārtīgu paaugstināšanu, lai efektīvāk tiku nodrošināta Zivju fonda mērķu sasniegšana."

2. pārtraukt par ZF kopējo naudu papildināt zivju krājumus licencētajās ūdenstilpnēs. tur krājumi jāpapildina par licenču naudu!!

3. pārtraukt dažādu gadagrāmatu izdošanu papīra formātā!
11.janvāris 2011, 11:01 | links
 
Man jau liekas ,ka pofig..Kaut vai tagad kāp laivā un brauc ķert asarus :D:D:D:D
11.janvāris 2011, 11:00 | links
 
Bralisa 3.punkts piemēram varētu skanēt šādi: aizliegts lomā paturēt lašus un taimiņus to nārsta periodā.
ar laivām no 1. maija gan personīgi neko sliktu nesaskatu.
11.janvāris 2011, 10:57 | links
 
Morgen,
es gan teicu, ka nerakstīšu vairāk, bet vēl pēdējo reizi ;))) Lai atsvaidzinātu jums atmiņu par labākajām šeit rakstītajām idejām, jo Brālītis jau šorīt iesāka ar neprecīzu urmaasa labako ideju atreferējumu!:

Urmaas
1.atcelt LM liegumu zonās(HESi),
2.aizliegt tīklus iekšējos ūdeņos,
3.saglabāt nārsta laika liegumus uz zivīm,nevis uz makšķerēšanas vietām(Venta,Salaca,Gauja),
4.veikt izmaiņas MK termiņos un iemaksāšanas kārtību,
a)1 dienas,14 dienu,1 mēneša,3 mēn,6 mēn,12 mēnešu Makšķerēšanas atļaujas,
b)maksājumus veikt bankās(ikauņu variants)

Bebrs
- Ja zivju fonda budžetā ienākošā nauda VISA atgrieztos atpakaļ ūdeņos tad būtu inspektoriem motivējoša alga, degviela, aprīkojums, varētu palielināt skaitu utt., ja slinko - par labu algu normālus kadrus ātri atrastu.

Bebrs
Man ir vimbu licence kuras neviens nepavairo, no licences 40% aiziet zivju fondam(kur paliek 60 % kas to lai zin), daļēji zivju fonda nauda caur valsts zivjaudzētavu atgriežās Ventā lašveidīgajos kurus es neķeru. Kāda mārutka pēc man jāatbalsta lašveidīgo populācija kuras dēļ man ir visādi debīli liegumi sākot no spiningošanas liegumam līdz pat vispārējai makšķerēšanas aizliegumam?
Neviens jau reāli tos 60% no licenču naudas nezin kur paliek, protams uz papīra atskaitēs smuki viss sanāk.

murgs
MK karte 1gads 10ls.pusgada karte 6ls.3mēn karte4ls.1mēn karte 2ls.24h karte 1ls.kartes pērkamas internetā,copes veikalos un citās vietās naudu par iegūtajām kartēm 85% zivju atjaunošanas resusiem!!! AIZLIEGT,tīklu tirgošanu tirgos,veikalos un citās vietās!!!AIZLIEGT visa veida rūpniecisku zvejošanu iekšējos ūdeņos,izņemot makšķeres un spiningus,mm makšķeres.

urmaas
zivju laisšana ezeros,kuri ir savienoti ar jūrju,ir tikai naudas atmazgāšana!!!tādos ezeros pilnīgi pietiek ar migrējošajām zivīm.ja vēl izskaustu tīkliniekus&murdiniekus,tad vispār būtu zašķebisj!!!

Brālītis
Piem :pieņemt ar likumu - ka ja lasis nārsto ,tad nārsto visur Latvijā nevis tikai likumā noteiktās vietās.Un ja ir liegums tad visur - un nekādus tīklus un atmazkas ka Daugavā viņi ienākuši tikai uz Vecrīgu paskatīties . šoruden tas mani konkrēti satracināja .

Bebrs
Urmass, piekrītu, bet 1 punktam jābūt šādi
1. Visus ieņēmumus kas ienāk zivju fonda budžetā novirzīt atpakaļ ūdeņos, ZM mājaslapā ik mēnesi publicēt detalizētu skaidrojumu par iepriekšējā mēneša ieņēmumiem/izdevumiem.

V.S.O.P
Visi (inspektori)aizņemti ar shēmošanu - kā iztikt, kā sakasīt vairāk, lai var galus savilkt. Neinteresē darba rezultāti, atskaitei 2 reidus uztaisa, dažus tīklus izvelk, algu saņem. čau. Valsts aparāts. Tā uzturēšanu mēs apmaksājam ar kartēm un citiem nodokļiem. Tas arī apēd 4/5 no budžeta kamēr tiešajiem mērķiem - ūdeņiem paliek tik, cik čomu zivjaudzētavas jāstutē.
Tamdēļ arī doma(kura daudziem te nepatīk) par apsaimniekošanu, kaut vai kontroles nodrošināšanai, ir jārisina.

Ashukainis
es arī par Urmaasa priekšlikumiem!!!!
un vēl viens priekšlikums no manas puses
1)zivju resursus atjaunot attiecīgajā daudzuma par tik cik ir iegādātas MK kokrētajā, piemēram, novadā (Latgalē, Vidzeme, Zemgale, Kurzeme, Rīga)
un lai beidzas šitas bardaks,kas šobrīd ir- cipa uzraksti projektu -un Tev ielaiž zivis par to naudu, ko makšķernieki ir maksājuši naudu par MK un Tu pēc tam naudu vēl no makšķernieka kās ne par ko!!!
Gribi savos privātajos ūdeņos ielaist zivis-pats par viņām arī maksā nevis citiem makšķerniekiem par to jāmaksā!!!
Cik reizes gan draugos, gan te forumā kaut ko ierunājoties, kāpēc zivis nelaiž arī Latgalē un citās vietās tālāk par Pierīgu-atskan atbildes-Jums tur tīklu dafiga un vairāk utt, nodrošiniet ūdeņu pieskatīšanu utt, tad salaidīs zivis! kāda šķirba, kas notiek LATGALĒ???? -nah mums Latgales makšķerniekiem maksāt par MK, un par to lai papildina PieRīgas ūdeņus ar zivīm???-tad taisam tādu variantu tur,kur atjauno zivju resursus-tie makšķernieki arī lai maksā un pērk MK!!!! -MAnos ūdeņos kur makšķerēju nu jau gadus 17 -neviena sīka zivtiņa nav ielaista pat! Dažās peļķēs pokazuhas dēļ ielaiž itkā dažas zivtiņas, bet salīdzinot ar to, cik ielaiž citur zivis tas ir apsmiekls un ņirgāšanās par Latgales MAKŠĶErniekeim!!!

urmaas
Attiecīgās iestādes,lai sakārto likumdošanu un pieņem manis jau minētos punktus.var būt ari papildinājumi.piem Bebrs variants.visu iekasēto naudiņu par MK atgriezt ūdeņos zivju veidā.tādā veidā mēs panākam ūdenstilpņu papildināšanu ar zivīm.ja būs sakārtota likumdošana utt,tad ari atgriezīsies pie darba normāli inspektori un sabiedriskie inspektori,kuri pašlaik visam šim bardakam liek virsū mīksto.un daudzmaz jēdzīga kārtība tiks nodrošināta.

mirtins
bet viens gan manuprāt ir skaidrs - kamēr būs nekontrolētība uz ūdeņiem (t.i. kamēr man nepārbaudīs MK un lomu tikpat bieži kā e-talonu vai tiesības), tikmēr visa tā krājumu atjaunošana un debates par pieļaujamajiem cm un gab ir tukšs naudas un laika patēriņš. Tāpēc vajag sakārtot juridiskos jautājumus, lai inspektori dabū 30-50-70% no iekasētās soda naudas, apmācīt, apbruņot un uz priekšu ūdeņu sardzē!

zaraza
1. Makšķerēšanas licenču cenu politikai jābūt noteiktai valstiskā līmenī. Ja kāds grib nopelnīt vairāk, lai attīsta infrastruktūru un piedāvā papildus pakalpojumus - laivas, pirtis, krogus utt.
2. apsaimniekošanas tiesības jāpiešķir atklāta konkursa kārtībā uz biznesa plānu analīzes pamata. Virs apsaimniekotāja jābūt "Damokla zobenam" - līdzko netiek pildīts biznesa plānā noteiktais, tā apsaimniekošanas tiesības tiek atņemtas un iet gaisā jauns konkurss.
3. Ar likumu jānosaka, ka apsaimniekotājam ir jānodrošina ūdenskrātuves pieejamība par valsts noteiktoi cenu jebkuram interesentam. Jāizdomā mehānisms, kas ļauj izvairīties no situācijasm, ka licences izpērk paši savējie (šāda shēma Vācijā ir ļoti izplatīta un mums jau šur tur nav labāk!).
4. Jāatstāj "brīvo" ūdenskrātuvju fonds. Lielās upes toč nedrīkst aiztikt - effektīva apsaimniekošana tur nav iespējama ģeogrāfiskās izkliedes dēļ, a kādam uzvārīties uz Daugavas katra krasta kilometra neredzu ekonomieku pamatojumu

Ne asakas!
11.janvāris 2011, 10:55 | links
 
Pievienojos visiem loģiskajiem iepriekš rakstītajiem punktiem. + ar laivām, kā iepriekš - no 1. jūnija, nevis 1.maija.
11.janvāris 2011, 10:52 | links
 
Ieliekat vai nu jaunus punktus vai lobojat - neredzu jēgu spriedelēšanai - izskatās bezgalīgi. Citādi uzrakstīšu un iesniegšu personīgi :)))
11.janvāris 2011, 10:48 | links
 
Brālīt, man liekas pilnīgas auzas:
"3. Aizliegts copēt ,likt tīklus visos ūdeņos lašu nārsta laikā . Nekādu licenzēto makšķerēšanu lieguma laikā.Viens likums un kārtība visā valsts teritoijā."
Večiem, kaut kur Latgalē, jāsūkā cimds labākajā līdaku copes laikā. Slēgtās ūdens tilpnēs, kur nekad mūžā nav bijis lašu un droši vien arī nebūs, šāds liegums liekas nedaudz jocīgs. Par licencēto makšķerēšanu lieguma laikā apsaimniekotās ūdenstilpnēs arī varētu pastrīdēties. Cilvēks karpu dīķī salaidis karpas, lai pelnītu naudiņu, te pēkšņi liegums. Ko viņam tagad darīt divus mēnešus? Meklēt citu ienākumu avotu? Punktus vajag formulēt precīzi, lai arī citi varētu tos viennozīmīgi traktēt.
"4. Valsts ūdeņi - jāapsaimnieko valstij. "
Valsts kā tāda nevar apsaimniekot ūdeņus. Valsts funkcijas ir izglītība, aizsardzība, medicīna, sabiedriskā kārtība, sociālā aizsardzība un likumdošana. Valsts pat nedrīkst nodarboties ar biznesu, ar to jānodarbojas privātpersonām. Nu nebūvēs valsts piestātnes, neuzturēs laivu floti, nepļaus zālīti un nešķūrēs sniegu stāvlaukumā, nekontrolēs MK, nekontrolēs MN ievērošanu, nelaidīs zivis ūdenstilpnēs. Ar to var nodarboties speciāli radīti dienesti, kaut vai valsts bezpeļņas organizācijas, sabiedriskas organizācijas u.t.t. Punktus vajag formulēt precīzi, lai arī citi varētu tos viennozīmīgi traktēt.
Bet. Tas viss maksā naudu. Kurš par to visu maksās? Tie 10 ls, ko tu, es un daudzi citi samaksā par MK nu nekādīgi nespēj nosegt visus šos izdevumus. Kur ņemt iztrūkstošos līdzekļus. No visu nodokļu maksātāju naudiņas? Kāpēc citiem ir jāmaksā par tavu un manu izklaidi?
Punktus vajag formulēt precīzi, lai arī citi varētu tos viennozīmīgi traktēt.
Atkārtošos. Punktus vajag formulēt precīzi, lai arī citi varētu tos viennozīmīgi traktēt.
11.janvāris 2011, 10:45 | links
 
Beidzot esam daudz maz pie vienas un tās pašas domas nonākuši! :)) Tas priecē! Čpokš!
11.janvāris 2011, 10:43 | links
 
V.S.O.P.

Piekrītu, ka šeit jāspēlē uz pragmatismu un jāoperē ar cipariem. Bieži tiek piesaukti argumenti, ka zvejniecība ir nozare, bet makšķerēšana tikai hobijs. Nozare, ibio - cik viņi pa visiem kopā nodokļos ir nomaksājuši? Viņi taču sēž uz nodokļu atlaidēm (tātad tiek subsidēti) un nez vai maksā officiālas algas saviem darbiniekiem. Makšķernieki tieši un netieši ienes valstij daudzreiz vairāk naudas un rada vairāk officiālu darba vietu - te būtu kaut vai tīri jāpaskatās pāris lielāko makšķerēšanas lietu tirgotāju nomaksātās nodokļu summas un viss saliksies pa plauktiem - kurš te ir nozare un kurš nahļebņiks... P.S. runāju tikai par iekšzemes zvejniekiem - jūras zveja ir cits stāsts un to es uzskatu par pilnīgi atbalstāmu un pat veicināmu.
11.janvāris 2011, 10:38 | links
 
gintsgg atvainojos.. :)
11.janvāris 2011, 10:38 | links
 
Gugu , noteikumus es zinu , Brālītis nepareizi izteicās , es palaboju , citādi iesniedzot šādu dokumentu , sanāks kā vienmēr , pēc daudzu makšķernieku lūguma ...
11.janvāris 2011, 10:33 | links
 
Kungi, bez stresa un kautiņiem, tiem, kas domā turp doties, domāju ka ir jēga pašiem pirms tam satikties kādā krogū un visu normāla gaisotnē izrunāt. Veidot sakarīgu pieklājīgu diskusiju un nonākt pie kautkādiem kopsaucējiem, lai var uzdot konstruktīvus jautājumus, un lai mūs nesabāž maisā nesagatavotus. Ja pa taisno špīlēs uz turieni, var sanākt čuš. Es pat teiktu ka vajag nelielas grupiņas runātāju, protams, kam netrīc balss un kas prot pasniegt skaidru domu.
11.janvāris 2011, 10:30 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager