Kur ir patiesība?

Redz gintsgg to tu takš driksti darit lasi noteikumus gauja.. Spiningot nedrikst..

Varētu tak to darīt,kapēc gaujā nevar ķert līdakas..Lašu nārsta laikā uz spininga..
11.janvāris 2011, 10:29 | links
 
Jā un tas aizliegt copēt vispār lašu nārsta laikā arī garām , kāpēc lašu nārsta laikā es nevarētu piemērām Gaujā copēt raudiņas un mīklas bumbiņu ?
11.janvāris 2011, 10:25 | links
 
Idejas bez aritmētiskā pamatojuma tiek uzklausītas pa ausu galam.

Bebra ciparos ir redzams, ka makšķernieki ienes mazāk kā zvejinieki. Zivju fondā. Jautājums - cik no tiem ir saistīti ar iekšējiem, cik ar piekrastes ūdeņiem. Ar valsts kasi ir maķenīt savādāk, jo netiešās izmaksas copei ir krasi lielākas kā zvejai. Ja nemaldos, tad zvejniekiem ir nodokļu atlaides gandrīz visam. Nodokļu pienesums varētu atšķirties reizes 3-5, jo pričendāļos mēs tērējam pamatīgi. No tā valstij atbirst vairāk nekā no zemmēru tirgošanas centrāltirgū.

Domāju, ka priekšlikumus vajadzētu balstīt nevis uz sava izdevīguma(kuru mēs paturam prātā), bet gan uz valsts izdevīguma rēķina. Tjipa - nepārdotās MK kontroles trūkuma dēļ, zivju resursu izzagšana(pieslēdzam atjaunošanas izmaksas), zvejnieku lomu uzskaites kontrole(vienkārši nav kā tāda). Panākot kaut vai kontroles pastiprināšanos situācija uzlabotos.

Lozungs - tīklus naher... utopiski ,.... Šodien netīšām uzzināju, ka kopējais atļauto zvejas rīku skaits Daugavā pārsniedz 300 vienības uz 18 km posmu... murgs. Tas ir zinātniski pamatots :) Jo palielinot rīku skaitu nozveja nepalielinājās :D
11.janvāris 2011, 10:23 | links
 
Brālīti , manuprāt esi palaidis garām ka vajag aizliegt tīklus un murdus iekšējos ūdeņos .
11.janvāris 2011, 10:20 | links
 
Lieta tāda, ka lielako daļu ezeru ir nevis valsts, bet pašvaldību adm. teritorijā ... tad jamin tekstā dabiskās ūdenskrātuves . Tīklus jau smuki var aizliegt , kā piemēram Liepājas ezerā, bet murdi stāv cik uziet . Aizliegt copēt lašu nārsta laikā gan būtu nejēdzīgi, tad sanāk ka visās peļķēs būs kaut kāds jauns liegums ? Kas visus makšķerniekus pāris mēnešus liks trakot pa netu :)
11.janvāris 2011, 10:14 | links
 
Brālīt doma pareiza, bet es uzskatu, ka ne jau tikai del lasiem aizliegt likt tiklus, bet gan visos publiskos ūdeņos vajadzētu aizliegt zvejot ar tīkliem zvejniekiem!!!!
11.janvāris 2011, 10:04 | links
 
Lasu. Skaidrs ka visi runājam par vienu un to pašu - tātad jāliek dokumenta uzmetums apskatei. Kaut vai gramatiski vai juridiski nepareizi uzrakstīts bet lai ir jau lasāms un koriģējams. Kam tagad ir laiks lūdzu izveidojiet atsevišķu tēmu -piem Mūsu priekšlikumi LR Zemkopības ministrijai .

punkti:

1. Makšķerēšanas kartes (atcelt druku ,ieviest kontu ,cik uz drukas rēķina var ieekonomēt naudu)

2. Finansējuma pareiza sadale ,pārskatamība,atbildīgās personas.

3. Aizliegts copēt ,likt tīklus visos ūdeņos lašu nārsta laikā . Nekādu licenzēto makšķerēšanu lieguma laikā.Viens likums un kārtība visā valsts teritoijā.

4. Valsts ūdeņi - jāapsaimnieko valstij.

5. Ieņēmumu, izdevumu publiskošana reizi ceturksnī.

6. Konkrētu fizisko personu (ierēdņu)atbildība par līdzekļu sadali ūdeņiem. Attiecināms uz 5. punktu - publiskot dokumentus ar parakstiem - kurš konkrēti atbild .

Es to visu dokumentu redzu apm. šādi. Piedodiet neesmu jurists bet doma nomanas puses ir uzlikta - tagad būtu labi viņu sakārtot gramatiski un skaisti.
11.janvāris 2011, 09:59 | links
 
BEBR,

piemēram tādās lietās kā kad samaksa par MK veicama kontā ar elastīgākiem termiņiem, nepieciešams atvērt makšķerēšanas noteikumus grozījumu veikšanai(izņemt šķērseņu liegumu u.c.), publiskiem ūdeņiem jābūt ir viegli pieejamiem nopērkot MK ar atsevišķiem izņēmumiem LM viedā, zvejas(tīklu un murdu) pilnīgs aizliegums publiskās ūdenstilpnēs.

par šo es domāju 100% visi makšķernieki piekritīs!
uzsveru makšķernieki nevis ZVEJNIEKI...... :)))
domājam tāļāk!
11.janvāris 2011, 09:24 | links
 
V.S.O.P.tieši par to es iepriekš rakstīju,ja ir vīru kompānija,kas grib kko darīt,tad uz priekšu,dariet un rezultāti būs.Bet,ja daudz funktierēs un mēginās katru čīkstētāju uzklausīt,visiem izdabāt,tad čiks vien sanāks.Visiem nekad nebūs labi.
11.janvāris 2011, 09:10 | links
 
Tere!
Pietrūka spēka un pacietības visu izlasīt no vāka līdz vākam.
Gribu teikt vienu.Publiskiem ūdeņiem jābūt brīvi pieejamiem visiem šīs valsts pilsoņiem un iedzīvotājiem.Daži drukātāji izteic domu,ka tas kas pieder visiem nepieder nevienam,jeb kopu cūka nebarojas.Tā nu nav.Ūdeņiem ir saimnieks, un tā ir Valsts.
Kādi nu mēs katrs esam,tādi esam.Cik pliku vai piesegtu pakaļu.Gribās visiem.Kā Tautas dziesmā:
Priekšiņ mana pakaļiņa
Abas labas gribētājas.
Priekšiņ prasa priekšautiņu
Pakaļiņa lindraciņ.
Tik atpūsties pie Valsts ūdeņiem ir tiesīgs katrs.
Jau sen rakstīju,ka mē visi,jeb liela daļa,grib darīt visu,tikai nedarīt to kas katram būtu,jeb pienāktos darīt.Attiecīgas Valsts iestādes (ZF)veic ūdeņu izpēti un apsaimniekošanu.Vides speciālisti uzraudzību utt.Pats galvenais,mēs,šīs valsts pilsoņi un iedzīvotāji esam tā pati Valsts un mūsu pienākums čakli strādāt katram savā nozarē.Labi pelnīt un maksāt nodokļus.Kas nu mums nevienam nepatīk un ļoti,ļoti negribas.Arī Tev,Mārtiņ.Tikai tad kas mainīsies uz labu.Viss pārējais,pašdarbība un klaja rebe.
11.janvāris 2011, 09:08 | links
 
Apvainot, pa purnu solīt izlgļitību nevajag, proti, pietiek zināt dažus vārdus un mācēt burtus sarindot puslīdz pareizā kārtībā. Pareizi noformēt protokolu ir jau sarežģītāk. Nodibināt uzņēmumu, biedrību būs vēl maķenīt grūtāk, pavisam grūti būs to veiksmīgi vadīt ilgtermiņā.

Visbiežāk šī doma rodas domubiedru pulciņam kādas ūdenskrātuves krastā. Jau tagad juridiski nav nekādu šķēršļu nomāt ezerus, dibināt biedrības utt.

Ar šo es gribētu teikt, ka nevar publiskā forumā vienoties par makšķerēšanas nākotnes attīstību.

Kam ir kādi priekšlikumi šajā sakarā? Vasarā būtu ērtāk kaut kur savākties, tagad auksts ;)

Idejas, varianti? Uz 21.01. kaut ko tomēr vajadzētu sagatvot un iesniegt.
11.janvāris 2011, 09:02 | links
 
Ziniet,kungi-ir sen pierādīts fakts-ja kolektīvs savā starpā plēšas vai visā sabiedrībā valda totāla nevienotība-šefam un valdībai ir iespēja izdarīt visu pa savam-jeb vienkāršāk runājot apkāst,apčakarēt u.t.t. Neviens likums nedarbosies,lai cik tas labs būtu-ja nedarbojas SANKCIJA-tātad var zagt,bet neiesēdinās.(piemērs:Dripes lašu stāsts pie Braslas). Redzu tikai 2 problēmas--nauda neatnāk atpakaļ pie dabas--un otra-inspektoru par maz un bez naudas. Beidzam kasīties un atrisinam kaut vienu problēmu.
11.janvāris 2011, 08:36 | links
 
Vispār ko ūdeņos gribam panākt - vairāk zivis, atpūtas vietas, piebraukšanas iespējas, vairāk redzēt kontroli utt.
Pie kopsaucēja ir jānonāk, kaut vai piemēram tādās lietās kā kad samaksa par MK veicama kontā ar elastīgākiem termiņiem, nepieciešams atvērt makšķerēšanas noteikumus grozījumu veikšanai(izņemt šķērseņu liegumu u.c.), publiskiem ūdeņiem jābūt ir viegli pieejamiem nopērkot MK ar atsevišķiem izņēmumiem LM viedā, zvejas(tīklu un murdu) pilnīgs aizliegums publiskās ūdenstilpnēs. Par šīm lietām es ceru ka lielākais vairums piekrīt.
Patlaban ūdeņi tiek izagti, tas ir zagts no manis, Tevis un arī kaimiņa, neviens jau neredz cik lielā apmērā jo ūdenstilpne nav noliktava kurā var veikt. Ja nebūs kontroles, tas viss turpināsies. Protams tam ir nepieciešami līdzekļi, kā jau iepriekš rakstīju mans priekšlikums ir pilnīgi visus ZF ieņēmumus atpakaļ ZF. 2009. gadā ZF kopējie ieņēmumi bija Ls 858 772
(1) ieņēmumi no zaudējumu atlīdzības par zivju resursiem nodarītiem
zaudējumiem - Ls 263 917;
2) naudas sodi par zivju resursiem nodarītiem zaudējumiem - Ls 88 548;
3) ieņēmumi no konfiscēto zvejas rīku, zvejas līdzekļu un zivju realizācijas
– 2009.gadā ieņēmumu nebija;
4) ieņēmumi no ūdenstilpju un zvejas tiesību nomas un zvejas tiesību
rūpnieciskas izmantošanas (licences) - Ls 234 754;
5) ieņēmumi no ūdenstilpju un zvejas tiesību nomas un zvejas tiesību
nerūpnieciskas izmantošanas (makšķerēšanas kartes) - Ls 271 553.
Valsts budžeta dotācija(cik līdzekļu bija ZF rīcībā projektiem u.c.) 2009. gadā bija Ls 300 000. Jautājums - kur palika Ls 558 772 ? Visticamāk ka budžeta bezgalīgajās tālēs. Lūk, šo daļu arī vajag novirzīt tiešā viedā atpakaļ ūdeņos, arī inspektoru tiešo funkciju veikšanai. Ja nebūs kontroles, nebūs kārtības, vienalga kādus likumu grozījumus pieņems. Un jābūt arī noteikti reālai kontrolei pār to vai inspektors kaut ko arī padara.
Patlaban runājot par klubu veidošanu naudas līdzekļus iesaka meklēt no klubu biedru naudām utt. Interesanti cik makšķernieki varēs atļauties samaksāt piemēram Ls 100 gadā par copi. Un nesalīdziniet ar mednieku klubiem - par iemesliem esmu rakstījis jau iepriekš, ne sevišķi vaiksmīgs piemērs.
11.janvāris 2011, 08:16 | links
 
Lapsrīc. Palasot šīs tēmas rasolu, šķiet, ka ar patiesības meklēšanu nodarbojas čīkstuļi, pīkstuļi, skauģi un visādi citādi slinki cilvēciņi... Šādu gaudošanu un činkstēšanu nebiju gaidījis...skumji.
11.janvāris 2011, 08:03 | links
 
Patiesiiba ir tur araa...:)
11.janvāris 2011, 07:46 | links
 
Labrīt.
vīri,mieru tikai mieru.lūdzu bez savstarpējiem aizvainojumiem.mans jau sāk domāt,ka šeit kāda diversija - tautai pasviests kauliņš,lai tad šamie ari plēšas.tikmēr augšā kāds savas rebes sāk bīdīt.tā sacīt jāsaka novērš uzmanību.vēl jau nedaudz laiciņš ir atlicis,lai visu saliktu pa plauktiņiem.protams,ka katrs mēs esam atsšķirīgs un savādāk domājam.bet vajag taču saņemties un nonākt pie kopsaucējiem.nevar tikai šeit "gudri" muldēt.vajag kko biku vairāk,lai mūs uzklausa ari tie tur augšā,kuri no mūsu nodokļiem maizi ēd.ar apsaimniekoša ieteiktu nesteigties.visam savs laiks.
:))
11.janvāris 2011, 06:18 | links
 
urtaan3veidīgajiem

Alleluja! Beidzot!! Atrasts visu neveiksmju un nelaimju vaininieks un ļaunā iemiesojums - kilka :DDD Pazīstami teksti, vai tik neesi gagarinam rada :DDD
Aplamdirsējiem varu gan paskaidrot, ka nekur "nesēžu", un neko "nenogaidu", bet esmu uz laiku ārzemēs darba komandējumā no LV kompānijas, algu saņemu LV un nodokļus arī tur maksāju. Un nepaies ilgs laiks, kad būšu atpakaļ mājās. Kaut gan man laikam gan nevienam te "pī..." nevajadzētu taisnoties :DDD
Skaidrs gan ir viens, kamēr vien vārīsimies vecajā sulā, gaudosim un vaimanāsim par kāda nedarbiem vai kļūdām, meklēsim mūžīgo ļaunumu un sazvērestības teorijas, jau nu gan nekas nenotiks. Visi sen zin nepareizos un neveiksmīgos plānošanas, saimniekošanas, apsaimniekošanas, prihvatizēšanas, vai vienalga kā to nosauc gadījumus. Tā vietā, lai visu noliegtu vajadzētu beidzot kopīgi paprātot ko un kā darīt pareizi. Un nenotiks arī nekas tad, ja visi domās, ka viņiem taču pienākās viss par brīvu un riktīgi daudz! Nu smieklīgi bija te lasīt, kad kā pasaules gals tiek uzskatīts pat štrunta 10 lvl gadā, kas jāsamaksā par MK! Nevis domāt kopīgi, un rosināt, kā novērst šo līdzekļu nepareizu pielietojumu. Nevis kopīgi domāt, kā cīnīties ar problēmām, neatkārtot kļūdas, domāt, kā būtu labāk rīkoties nākotnē, bet mēģināt kādu personīgi aizvainot, kura viedoklim nepiekrīti - lūk latvietis tipiskais. Pareizi bija, kurš te teica – no 7500 varbūt kādi 15 vismaz kaut ko domāja un rakstīja. Tāda nu arī ir latvieša tipiskā attieksme. Un pēc tam varēs atkal gaudot, ka kāds kaut ko ir nepareizi izdarījis! :DDD Gunčam 100% aizvakar bija taisnība, ka šajā tēmā diskusija jābeidz. :DDD Man ar laikam beidzot pietiek :DDD Visu labiņu :)
P.S. - Brālīti, iedod e-pastu - nosūtīšu Tev konspektu no šīs pārdesmit lapu garās diskusijas vērtīgākajām atziņām.
11.janvāris 2011, 00:57 | links
 
Neteikšu ko saka lielākā daļa, pilnīgi piekrītu bebram un urmaasam u.t.t. Varbūt pie Māra ir labi, bet ir viens piemērs un ne tikai viens, pie kā nav labi. Ogres upē uztaisīja LM un kas no tā ir iznācis? Taukmūļi salaiduši foreles un tagad visiem jāmakšķerē foreles un par to obligāti jāmaksā un vēl tur visādi liegumi. Kādēļ man par sapalu un līdaku makšķerēšanu, kuru tur ir 100 reizes vairāk kā foreles ir jāmaksā? Atbrauc taukmūļi ar džipu (nelatviski runājoši), nodod pizdjukus, lai nedod Dievs jūs ar savu grunteni nenoķerat foreli, kā lai es zinu, kas man pieķersies(stulbi noteikumi pamatos). Ja reiz tur notiek LM ,vispirms vajadzētu uzkarināt kādu informāciju uz kāda zara un piekarināt kādu miskasti!Tas protams nav izdarīts.Bet ,tai miskastei taču jābrauc pakaļ un nejau uz vienu vietu vien, jo tas posms ir diezgan garš un ne jau visur var piebraukt ar džipu. Kāda var būt LM kārtība, ja šie mēs zivīm paziņo, lai tās visas mēra un zemmēra līdakas, asarus savācot bez žēlastības, jo redziet viņas tak apēdot foreļu ikrus. Kā tai dziesmā,kur solītais, kur viss, kur makšķerēšanas pamatnoteikumi? Šitādus vajadzētu noslīcināt un pirms tam iedot padzerties! Tādi kā kilkas sēž tur Īrijā un štuko kā tikt pie vieglas naudas, lai nav tur jāvergo. Vajadzētu atcerētie, ka ne katrs var maksāt biedra naudas un pirkt katrā pļančkā licenci. Uztaisīs biedrību un tiem kam nebūs naudas, vergos taukmūļiem, lai mazāk būtu jāmaksā!Medībās jau tagd iet gandrīz vai tikai izredzēti. Ventā lai ķertu vimbas jāmaksā un normāli jāmaksā! Kādēļ man jāsponsorē lašveidīgo zivju ķērāju hobijs? Un lielākoties tie jau arī ir tie kilkas un līdzīgi domājošie, kam tā ekskluzīvā cope vajadzīga. Ja reiz tos lašus kāds grib ķert, lai arī maksā, jo vimbas taču zivaudzētavās neaudzē un Ventā nelaiž? P.S Uzstutēsim Latviju un tad lai kilkas veido savas biedrības!
11.janvāris 2011, 00:15 | links
 
Brālīti - ko nu es ar savām "aizjūras" gudrībām... :DDD
10.janvāris 2011, 23:35 | links
 
Par daudz savstarpējo kašķu -pie lietas ,lūdzu tuvāk pie lietas. Noformulējiet lūdzu vajadzīgos punktus uz 21 datumu ,parakstam un iesniedzam - Ginča un Usi šoreiz jūs šaujat pār strīpu.Kilka tu kā trimdinieks varētu salikt punktus ar prasībām ,jaunu tēmu,izdomājam kā parakstīt - un kaut kas vismaz būs darīts.Citādi atkal tikai iznāks ka pastalās apsegušies ar savām ausīm vicinām karodziņus.
10.janvāris 2011, 23:32 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager