Kur ir patiesība?

Eu- kas te, kaut ko jau dala??? Un es nezinu??? Es arī gribu!!!
Ja nopietni, mana doma ir vienkārša, varbūt, pat primitīva. Ja kādam ir spēks un varēšana, tad apturiet esošās situācijas pasliktināšanos!!! Līdz brīdim, kamēr TV raidījumā "Nekā personīga" nebūs jāskatās sirdi plosošas nejēdzības par Valstī notiekošo, kas tieši saistītas ar lemttiesīgo personu izdarībām, t.i., klajām , nekaunīgām cūcībām. Domājat, ka VIŅIEM rūp, kas notiek ar tādu sugu kā MAKŠĶERNIEKI un Latvijas ūdeņiem kā tādiem??? Ha, ha, ha... Neticiet? Pajautājiet eMKam, kā viņam vedās iesāktais krusta karš pret visiem pazīstamo naudas maisu.
Un pa starpu tie, kuri uz šī saduļķotā ūdens bāzes vēlas piebriedināt savus maciņus. Kur kāds tusiņš, tur kāds amatiņš, tur arī kāda naudiņa! PHE!!!
Kātelis šeit runā kā pravietis- ieklausieties! Ko aprejat Ašukaini? Viņa koments šodien, 9:51, Jums šķiet muļķība??? Kur novados atgriežas MK nauda, ko, a ko? Vai Valsts kontrole šito iestādījumu pārbaudīt nav tiesīga? Vai, kas droši vien ir ticamāk, līdz tādiem "sīkumiem", šiem rokas nesniedzas...
Kādi klubi, kāda apsaimniekošana, kādas licenzes?!? Mājai vispirms pamati jāieliek un tikai tad var sienas būvēt un jumtu uzlikt, vai ne, GKL un Kilka!?! Bet, ja Jums ir duka, cīnieties! Un lai Jums izdodas!
P.s. Pirms kādu nošaut (vainīgajiem tas būtu vieglākais sods, jo ātra nāve! :))) ), vainīgajiem par iepriekšējos gados piekoptajām nejēdzībām būtu jāliek ATBILDĒT!!!
Tik daudz sakarīgu postu sen nebija nācies lasīt- visus pat nepiesauksi, tādēļ neuzzināsiet uz pirmo rāvienu, kurus atbalstu, kurus nē. Vienu gan teikšu- Urmāsa priekšlikums, manuprāt, būtu rīcības programmas pats sākums.
Fū, kā piekusu!!! Kurš teica, ka smagi ir stādāt ar lāpstu??!!??
:DDD
10.janvāris 2011, 20:01 | links
 
Apsaimniekošana jau nav privatizācija!Tās ir tiesības aizdzīt tīkleniekus vai pudeļu dauzītājus nafig!Mēs jau esam ausekļi kas domā uzreiz kā uzvārīties,ibio!!! Katrs ezers jau domāts savām zivīm,es par Latgales ezeriņiem,vienā tik karūsas citā,asari,trešājā līdakas,domāju kādos 5 gados varētu labi uzlabot zivju resursu ja pareizi visu saštuko!Finktieris par vienu konkrētu ezeru!Domāju kur sākās biedru naudas tur pajūk viss!
10.janvāris 2011, 19:58 | links
 
atdot visu apsaimniekošanā&prihvatizācijā vai neļaut izzagt pēdējo kas valstī ir palicis-ir divas dažādas lietas!!!!!!!!
:)
10.janvāris 2011, 19:52 | links
 
Negribas jaunu ļembastu taisīt, bet parasti pret kārtību ir pārkāpēji un tie, kuriem kārtība traucē. Ak jā - un sievas parasti ir PRET. Da pret jebko :))))
10.janvāris 2011, 19:47 | links
 
lūk jautājiens-noteikti ka interese par apsaimniekošanu būs lielajiem ezeriem-a ko ar pārejiem darīs?
Lielās upes atdot kādam saimniekot neatbalstu nepakam.
10.janvāris 2011, 19:44 | links
 
Gribu noprihvatizēt Usmas jezeru :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
Kamēr mēs būsim tādi -drāzis mūs kā nu vien gribēs gan ausī gan pakaļa mutē nesanāks jo tā jau ir ciet :DDDDDDDDD
10.janvāris 2011, 19:30 | links
 
Un visu mūžu sēdēt pie vienas ūdenskrātuves(nu kaut 5-cām) arī nevēlos!
Izskatās, ka izdzimteņi ķērušies pie pēdējā salmiņa un grib noprihvatizēt to kas vēl palicis - ūdeņus un mežus!
Vai arī otrs ariants, kas tiek piekopts kopš 1991 gada, viss tiek darīts, lai šo zemi visi bauri pamestu, jo dzīves te nav!
10.janvāris 2011, 19:19 | links
 
Palasot Jūsu komentus saprotu, dažu tipiņu idejas, ja es gribu aizbraukt iemest badeni Alūksnes ezerā - maksāju, gribu makšķerēt Liepājas ezerā - maksāju, jo es tak nebūšu šo klubu biedrs. Ta kas jūs aptrakuši esiet? Ar ko tad publiskie ūdeņi atšķirsies no privātajiem komercdīķiem?
10.janvāris 2011, 19:13 | links
 
Patiesība, visdrīzāk tiešām ir kaut kur pa vidu.. Varu piekrist gan argumentiem ka bez kaut kādas apsaimniekošanas un investīcijām nekas neuzlabosies, un vispār bezmaksas siers mēdz būt tikai peļu slazdā un pat to var dabūt tikai otrais žurķis... Vienmēr esmu teicis, ka uz plika entuziasma nekas prātīgs sanākt nevar - vajadzīgs pragmatisks un ekonomiski loģisks pamatojums... No otras puses taisnība ir par mūsu bāleliņu dabu, ka jebkas, kas nodots jebkurā apsaimniekošanā tiek uztverts kā īpašums, kurā var uzvesties kā saimnieks nevis kā īrnieks. Ir jau ļoti uzskatāms precedents - mednieku kolektīvi, kuri, lai gan kārtību tiešām ir ieviesuši, daudzviet ir kļuvuši par slēgtiem "klaniem", kuros iekļūt no malas nav iespējams. Mani arī ļoti baida Vācijas modelis - negribu lai mani mazbērni sēdētu pie saviem (vai kluba) noprihvatizētajiem pāris krasta kilometriem un uz lieliem svētkiem apmainītos ar kvotām ar citu klubu. Pret dabisko ūdenskrātuvju privatizāciju es esmu kategoriski pret - ko Dieviņš uztaisījis, tas ir Latvijas dabas resurss, kas pieder tautai (Satversmē tā rakstīts!). Ja kāds, vēlas privātu ūdenstilpni, tad, ja līdzekļi atļauj lai uz savas zemes rok kaut jūru un uzber Niagāras ūdenskritumu. Savukārt, mazo apsaimniekošana ir nepieciešama, bet ar ļoti stingru valstisko regulāciju, kuras galvenie punkti varētu būt sekojoši:

1. Makšķerēšanas licenču cenu politikai jābūt noteiktai valstiskā līmenī. Ja kāds grib nopelnīt vairāk, lai attīsta infrastruktūru un piedāvā papildus pakalpojumus - laivas, pirtis, krogus utt.
2. apsaimniekošanas tiesības jāpiešķir atklāta konkursa kārtībā uz biznesa plānu analīzes pamata. Virs apsaimniekotāja jābūt "Damokla zobenam" - līdzko netiek pildīts biznesa plānā noteiktais, tā apsaimniekošanas tiesības tiek atņemtas un iet gaisā jauns konkurss.
3. Ar likumu jānosaka, ka apsaimniekotājam ir jānodrošina ūdenskrātuves pieejamība par valsts noteiktoi cenu jebkuram interesentam. Jāizdomā mehānisms, kas ļauj izvairīties no situācijasm, ka licences izpērk paši savējie (šāda shēma Vācijā ir ļoti izplatīta un mums jau šur tur nav labāk!).
4. Jāatstāj "brīvo" ūdenskrātuvju fonds. Lielās upes toč nedrīkst aiztikt - effektīva apsaimniekošana tur nav iespējama ģeogrāfiskās izkliedes dēļ, a kādam uzvārīties uz Daugavas katra krasta kilometra neredzu ekonomieku pamatojumu.
10.janvāris 2011, 19:08 | links
 
urmaas> ja tev pieder pieguļoša zemīte pie ezeriņa,upītes ,tad tu esot klubā, biedrībā makšķerē kamēr tu vari aizvilkties ,vai tev apnīk..
gada licenze tev ir pa brīvu !!!!!!
Vari nesastāvēt iepriekš minētajos "pulciņos'', gada licenze būs pa brīvu...,kāpēc -tāpēc ,ka Tev pieder zemīte, pieguļoša pie ūdeņiem!
Vienīgais ir jābūt MK kartei .

Vismaz normālās biedrībās tā ir !!
10.janvāris 2011, 19:01 | links
 
ko tu domā viņš uz Zviedriju, Norvēģiju brauca kalnus skatīt, phe
10.janvāris 2011, 18:42 | links
 
pārāk melnās krāsās tu zīmē.

Mēs te pamatīgu muļķi dzenam, jo info - kas tur tiek perināts- līdz mums nenonāk līdz ar ko velti elektrību tērējam...
10.janvāris 2011, 18:29 | links
 
es domāju, ka šāds modelis tiks pasniegts uz paplātes
10.janvāris 2011, 18:24 | links
 
valstī paliks 2 vai 3 VIP klubi, ar taikmūļiem priekšgalā, kā tas ir vācijā, pārņems zivjaudzētavas un parastos nabaga makšķerniekus/plikadīdas aiztrenks prom no siles.
Makšķerēšana Latvijā būs privāts bizness un parastam mirstīgam nesasniedzama iespēja.
Tālu nav jāmeklē- Vossa laiki
10.janvāris 2011, 18:23 | links
 
Kāts

Zviedros lašupēs tā arī ir.
Domāju, ka attīstoties klubu sistēmāi zivjaudzētavām tāpat būs pasūtījumi. Arī tagad vins otrs ezers pats gādā līdakmammas slaukšanai un atpērk savus mazuļus. Ja nemaldos - Alūksnē tā darīja pēdējos gadus.

Viena dienā nekas neotiks, visam pamatā - līgumi ar valsti, iekoptu ezeru atņemt var, bet pēc tam vēlēšanās kirdikt... viss rakom atgriezīsies. Nu jau kundziņi mazliet sāk uzmanīties, jo 2A jau silei garām aizkrita, katra laiks var pienākt, pie kam - ej nu zini cik drīz...

Sistēma, kura balstīta uz valsts pasūtījumu ir grezna un droša. bet izrādās, ka kliba un slima...:(
10.janvāris 2011, 18:18 | links
 
Veči,neņemiet ļaunā,bet mani šī plaši izvērstā diskusija uzjautrina:kā būs,kā nebūs,a varbūt tā,a varbūt šitā.Esmu jau zemnieks no 1989 gada,esmu piedalījies daudzās tukšās mūldešanās,un sen jau sapratis,ja kko gribi darīt,tad dari,un nau ko zīlēt,ko teiks citi,vai visiem būs labi?Visiem labi nebūs nekad,un vienmēr kādam skaudīs,ka kāds kko dara un sasniedz labus rezultātus.Bet skauģiem vienas zāles:ejiet un dariet paši.
10.janvāris 2011, 18:17 | links
 
jūs no nepareizās puses domājiet!
Kur un kas makšķerēs, bet padomājiet no kurienes tā zivs rodas, ne jau nu vārna atnes. Kas notiks ar zivjaudzētavām un zvejniekiem. Tie ar no tās pašas siles barojas. Jūrā saldūdens zivis nevairojas. Finansējums vajadzīgs no valsts. Pāris klubi/uz kāju pirkstiem saskaitāmie/, neuzturēs 3vai5/cik tur ir/ zivjaudzētavas. Un tikko notiks līdzekļu sadale, tad kurš uz kuru pusi to deķi vilks? Īdeāli ir- paši audzē, paši laiž, paši arī ražu vāc
10.janvāris 2011, 18:12 | links
 
V.S.O.P
tad jau šajā zagļu bedrē neko nevar stutēt aukšā.kur garantija,ka tava kluba iekārtoto ezeru neiekāro kāds deputatkins,vai tā spalvainā roka???
:)))
10.janvāris 2011, 18:06 | links
 
Urmaas,točna,točna,pareizi raksti par to Lettipoiss filozofiju,kaimiņam nosprāga govs,kas man par daļu,tomēr patīkami.
10.janvāris 2011, 18:06 | links
 
Nekad nebūs pavisam labi ne tev, Urmas, ne kātam, ne man... taisnība ir kaut kur pa vidu. Kluba biedrs - it sevišķi, ja klubs ir labs un spēcīgs, savu vietu var pārdot kādam jaunpienācējam. Viss atkarīgs no statūtiem, klubi var būt atvērti, slēgti utt, pie Ansis pie Rubenes ir slēgts pasākums, tur iestāties vairs nevar. Esošie biedri saimnieko un pārējie tur netiek iekšā bez maksas. Var veidot, cīnīties un darboties, var bļaut, ka man jau viss pienākas, var maksāt un baudīt cita izaudzēto. Pagaidām lielākais vairums bļauj, ka nav labi.

Variantu ir daudz un dažādi. Pamatdoma - pats stādi, pats sargā, pats novāc augļus. Sakārtotu valsts sistēmu šajā LV zagļu bedrē nevar gaidīt.
10.janvāris 2011, 18:02 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager