Kur ir patiesība?

Par motili man viens mazveikala pārdevējs šogad raudāja, ka gadus atpakaļ esot tirgojis pa 7-8 kg dienā, tagad pa dienu ienākot 1 noplucis vīriņš un palūdz uzsmērēt 5 gr
18.februāris 2011, 20:50 | links
 
Nu ja, te meklē patiesību!!!
18.februāris 2011, 20:49 | links
 
Kā te ir šitajā tēmā? Te var par jebko papinkšķēt, vai tikai par noteiktiem politkorektiem krenķiem?
:DDDDDDDDDD
18.februāris 2011, 20:48 | links
 
:DDD
Ikghadējais ikziemas "svarīgākais" jautājums mirtins-motilis-salmo
:DDD
Sadaļa gan īstā beidzot!
:DDD
18.februāris 2011, 20:22 | links
 
Duglas - a kādēļ tev šķiet, ka Salmo negribētu lai Latvijā mazāk konkurentu? Cilvēku Latvijā vairāk nekļūst, ja samazinātos konkurence, būtu vieglāk elpot:D Domāju, ka motiļa noiets šogad šajā veikalā ir reāli mazāks, jo cena 5ls un 3,5 vai pat 3 ls ir liela atšķirība.
18.februāris 2011, 20:20 | links
 
Ko darīt - vajag sagatavot daudz materiālu kas pierāda pašreizējās lic. sistēmas nejēdzību un scenārijus kas notiks ja JST ieteikumi tiks pieņemti. Pretī jāsaliek savi ĻOTI pamatoti modeļi, vēlams skaitļiem. Te jau erglis sāka ļoti labi pierādīt ka makšķerēšana nav patērētaja hobijs bet nozare ar labu devumu tautsaimniecībai. Ja to ierobežos ar sarežgītam un nelogiskām licencēm tas nāks atpakaļ ar bumeranga efektu. Piemēram ja samazināsies makšķernieku skaits slēgsies daudzi nelielie makšķernieku veikali. Bet var jau būt tur jau ir dažiem tas funktieris, zolīdi ciekuri iepērkas zolīdos veikalos, pārējie nafig vajadzīgi...
Pie tam padomajiet kuru vairāk klausīs ZM - Makšķerēšanas Sporta Federācijas Prezidentu, jeb ērgli, zarazu, bebru un murgu ...? Argumentiem ir jābūt ļoti pārliecinošiem

Bet var jau būt es baigi kļūdos , var jau būt JST &Co ir baigi foršie puikas un dinām un naktīm doma tik par visu copmaņu kopējo labumu. Tad dziļi atvainojos
18.februāris 2011, 20:02 | links
 
jāā, nebiju, šitos ciparus lasījis. Tiešām , gudrs jautājums , "kur gan palikušas zivis...". Varbūt uz Īriju aizskrējušas sakartā ar krizisu.
Bet ja nopietni tad apmēram iepazīstoties ar visu to Sadpada domu un JST aktivitātēm man veidojas sekojoš priekšstats. Ir grupa ciekuru no fišingsporta spices+ solīdi veci kuriem ir īpašumi pie ūdeņiem+ vienkārši solīdi veci, kuriem zakalibala situācija, ka aizbrauc copēt ar inventāru pus mašīnas vērtībā ,bet pa visu dienu sapeld pāris gaudenas fišas. Kas vainīgs - pārāk daudz copmaņu. Ko darīt - japadara cope par "solīdu ciekuru " privilēgiju. Kā to izdarīt - vajag visu salicenzēt tā lai visādi maišelnieki netiek pie ūdens.
Ja kas tāda Sadarb.pad. var būt JST ļoti labs instruments , ja "savi puikas" tiek pie kontroles vadībā, jo tad visu var darīt "plašu copmaņu masu vārdā".
18.februāris 2011, 20:01 | links
 
Duglas,EErglis ielika infu no Stikuta lapas.Labi,tas ir vacs materiāls.,pagājuši 10 gadi.Kādus vēl vajag argumentu?.,,Iekšējos ūdeņos 3422 zvejnieki un ,,oficiāli,, noķēruši 620 tonnas.Pareizināsim ar 10 gadiem un pieskaitīsim vismaz pusi nereģistrētās tonnas.Rezultāts šeit pat blogos.Pašvaldības vadītājs,,Nesaprotu,kur pazudušas zivis?,,
18.februāris 2011, 18:39 | links
 
Duglas...

Es ne jau uz Tevi skaistos... Es tāpat kā Tu mēģinu modelēt atbildi šiem ierēdņiem :)
18.februāris 2011, 18:38 | links
 
Nevajag uz mani skaisties, es jau šeit tik izsaku ZM ierēdņu viedokli ar ko jūs sastapsieties marta simpozijā. Es ar viņiem esmu kontaktējis diezgan bieži un labi zinu valsts ierēdņu nostāju tik tālu cik vajag kaut ko kādam nedot vai kaut ko aizliegt (tas neattiecas uz viņiem pašiem). Savām acīm esmu redzējis kā ar līdzīgiem argumwentiem tiek izjāta Zivsaimnieku savienība vai kā tur sauc to kantori , kas pārstāv sīkos zvejnieku arteļus. Ja būtu man teikšana es vispār aizliegtu Latvijas iekšējos ūdeņos kaut kādu rūpniecisku zveju, jo man liekas ka te tie ūdeņi ir par mikroskopiskiem lai lilā apjomā ķertu ar tīkliem. varbūt vienīgi kādi vēsturiski sīkzvejnieki lielajos ezeros, kas tādā veidā uztur famīliju, katrā ziņā man šķiet iekšējos ūdeņos rūpnieciskai zvejai jābūt izņēmuma gadījumam, ko viegli kontrolēt. Tad redzētu, pēc laika zivis atkal būtu pietiekoši lai copmans ar 2 pikšķerēm izejot copē vakarā nāktu mājās smaidīgs. Es jau teicu, maznuprat copi vajag pieskaitīt pie eksporta nozares tūrisma, jo tas veicina naudiņas palikšanu LV un ka erglis teica ņemoties ar visu to inventāru copētaji diezgan samaksa arīū budžetā, ne velti copes veikali ir visos gipermārketos, kur īre nebūt nav no lētākajām, tatad abarots ira
18.februāris 2011, 18:27 | links
 
Labi teikts.
18.februāris 2011, 18:23 | links
 
Duglas...

Ciparus lūdzu! Cik iekšzemes (!) zveja ir ienesusi IKP, cik nodarbināto, kāda vidējā alga, cik naudas nomaksāts nodokļos? Manuprāt iekšzemes zveja ir nozare, kas bez tiešām un netiešām valsts dotācijām nav spējīga izdzīvot, un vēl sēž makšķerniekiem un citiem ZF maksātājiem uz kakla. Ja atzīstam to par tradicionālu kultūrvēsturisku mantojumu, tad lai viņiem nodokļu atlaides dod un zivis laiž par UNESCO vai EU vai Kultūras ministrijas piķi bet lai liek mierā ZF. Makšķernieki IR NOZARE (nevis hobijs!) kas tiešā un pastarpinātā veidā ienes IKP n-tās reizes vairāk līdzekļu nekā dižie iekšzemes zvejnieki. Davai pieejam pragamatiski - kas maksā tas arī mūziku pasūta !
18.februāris 2011, 17:50 | links
 
kāds ir jau ielicis rakstu JST lapā pie komentāriem, ar uzsaukumu "Jāni izlasi" :)

par cienītā JST replikām es neizteikšos, jo tās nav par lietas būtību, bet pauž personisku attieksmi attiecībā uz idejām.

Pēc JST norādījumiem palasīju http://www.fishing.lv/noteikumi/zvejalik.html diezgan interesanti.

dzīvosim redzēsim, kā tā lieta virzās tālāk.
18.februāris 2011, 17:24 | links
 
Brusi
Par to jau esmu rakstījis agrāk - par LM organizētājiem pietuvinātām personām. Tā ar ir - "mazturīgie" ar bezmaksas licencēm un džipiem un pārējie kas maksā. LM ir absolūti necaurspīdīga, nepārskatāma, finanšu plūsma mistiska.
18.februāris 2011, 17:11 | links
 
Ir Zveas Tiesības, kas ir rūpals , kas dod IKP, un mi COPE kas ir vaļasprieks. COPE kā jau erglis teica IKP dod tikai pastrpināti. Bet manuprāt vispār vajadzētu ZVEJU attadlīt no COPES un COPES lietas nodot Vides ministrijas pārraudzībā. Jo cope valstij dod labumu kā tūrisma veids (arī iekšszemes, tipa tu brauc atpūsties un naudu tērēt nevis uz Bagamiem bet tērē kāpostu tepat) . Un ja to forme kā tūrisma paveidu, tad noteikti daudz evro zivju mazuļiem, inspektoriem utt varētu dabūt no evrofondiem .
Bet par lic. makšķ. - es ar nesaprotu , ja ir makšķ. kartes, nafig vēl papildus kasēt un pie tam tik sarežgīta veidā kā tagad. Ja ir kādi īpašie ezeri kur īpaši daudz laiž zivis un kurus īpaši apkopj , tad vajadzētu varbūt uztaisīt šito spec- ezeru un upju sarakstu un ieviest vēl trešā veida makšķ. kartes - piemēram maksā 20Ls gadā un vari makšķerēt arī Spec.ezeros, bet uz normāliem noteikumiem (brīva iebraukšana ar savu laivu, karti var nopirkt visās malās kā parasto MK utt) neviss to murgu kā ir tagad
18.februāris 2011, 17:01 | links
 
būtu labi, ja ierēdņiem pietiktu prāta un Saeimai drosmes ar likumu noteikt, ka ūdeņos, kur zvejas tiesības ir valstij, nekādas licenzētās makšķerēšanas nedrīkst būt, jo par makšķerēšanu samaksāts valstij, nopērkot MK.
18.februāris 2011, 16:35 | links
 
Duglas, 1) makšķernieki pērk daaudz preces, un par tām maksā PVN, ļauj nodarbināt darbiniekus utt
2) un 3) mēs pērkam MK un ar to arī maksājam. tas lai naudu iztērētu ietderīgi ir valsts uzdevums. šobrīd tikai 25% aiziet uz zivju fondu pārējais valsts budžetā, no kā tad arī finansē.

Par SadPad tas protams ir risks, tāpēc jau ir minēts, ka jāaicina visas organizācijas, jo nav nevienas kas aptvertu visu Latviju + veto tiesības.
18.februāris 2011, 15:26 | links
 
Erglis, šīs lietas par lic. copi protam ir svarīgas , jau rakstiju ka arī mani neapmierina ka braucot copēt sākumā stunda jāurbjas internetā vai tā vieta ir licenzēta, cik tur jāmaksā, kur pie mārutka tās licences var iegādāties , kur var tikt ezerā utt. Tracina ka ir monopolizētie apsaimniekotāji ar kuru laivām tikai drīkst braukt. Stulbums ka dažās vietās uzreiz jāatšķiļ 70 ls par 10 reizēm, lai gan es varbūt 1x iebraukšu un vairs tur negribēšu copēt. Tie visi ir paceļami jautājumi, jo ir skaidrs ka šīs lietas sakārtotas ar kukulīšiem un caur pazīšanos.
Bet - mēgināšu tev oponēt it kā būtu ierēdnis(es nav ierēdnis bet bieži ir darīšanas, zinu viņu domāšanas veidu)
Lūk - 1 kārt -jūs makšķernieki neko neražojat, jūs patērējat tautas bagātības savam priekam tapēc esiet tik laipni par prieciņu maxāt.
2- mēs , VALSTS, laižam iekšā zivju mazuļus , lai jūs varētu copēt, sakopjam aiz jums šmuci, kontrolējam maliķus utt. Kurš par to maksās ? Mums, VALSATIJ, ir krizis, mums nauda lai maksātu par copmaņu priekiem nav
3- Visās valstīs ir jāmaksā par copēšanu, kapēc lai LV ir izņēmums ?

Tie būs argumenti ko ZM ierēdņi teiks , ja kāds protestēs pret licenzēto zveju. Padomā ko teiksi pretī

Tad vēl par to Sad.pad. - lauksaimniekiem LOSP tanī kantorī (kurš starp citu regulējas ar MK noteikumiem) ņem tikai organizācijas ar visas latvijas vai visas nozares ietekmi latvijas mērogā. Es Stikuta mājlapā atradu sarakstu, tur ir vairāki 10 makšķernieku organizāciju. Domāju ka Stikuts ieteiks no tām veidot to SadPadu, jo raugi - šīs organizācijas ir vai nu nākušas vēl no PSRS laikiem vai pārsvarā tās ir izveidojuši "zolīdi kungi" vai to grupiņa savu personīgo interešu aizstāvībai kādos ūdeņos (zinu personīgi latgalē, sanāca veici kas dzīvoja ap vienu ezeru un izdomāja , nahren te civuli na halavu brauc mūsu ribu kert, sataisām biedrību un liekam šiem maxāt, tā arī izdarīja). Kapēc to stāstu - tapēc ka ja SadPadu veidos šo biedrību līderi (par bosu noteikti kā POROVOZS kļūs Stikuts vai kāds no viņa puikām) , tad visi viņi būs ļoti ieintersēti lai viņu ūdenstilpnes būtu tik licenzētas cik vien iespējams un visādi ergļi un duglasi tur na haļavu nevazātos. Par to ar vajag padomāt pirms iet uz to sanāksmi.
Un visbeidzot - man šķiet latvijā nav tāda īsta "tautas makšķernieku biedrība" , kas pārstāvētu tūkstošus vienkāršo godīgo makšķernieku
18.februāris 2011, 15:02 | links
 
Brusi, mums vajag arī kaut ko saorganizēt. Būsim organizatori. Un ķersim visu pa velti. Un neviens bez biezā maka, lai tuvumā nerādās.:)))
18.februāris 2011, 14:49 | links
 
Boroda, organizatoriem licenzes ir par velti,un atskaitīties nevajag.Cik braucot pāri hesam skatījos,Salaspils mazturīgie,invalīdi,un daudzbērnu ģimeņu pārstāvji arī ar džipiem vizinājās;)))))))
18.februāris 2011, 14:38 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager