Vēži un vežošana

Šodien ar laivu pabraukājos un redzēju diezgan daudz vēžus. Aktīvi ir lielie eksemplāri .
6.novembris 2009, 19:30 | links
 
Skatos vēžu entuziasti nerimst oktobrī :D ... Ja, jūs, gadījumā nezinājāt, tad vēži vairojas tieši oktobrī, tieši tāpēc šamējiem lieku mieru jau augusta beigās - septembra sākumā, jo ja gribi labi ķert, tad jāļauj arī savairoties... www.parcopi.lv vēžu cienītāju klubiņš (vēžu forums) jau kādu ilgāku laiku aizgājis ziemas guļā, jo cienam savas aizraušanās objektu (vēžus) un ļaujam šamējiem mierīgi seksot :DDD ...
7.novembris 2009, 23:24 | links
 
Lēnām tuvojas atklāto ūdeņu sezona. Nav aiz kalniem vairs vairāk vai mazāk aktīva atpūta pie ūdeņiem, kas sevī ietver arī gan makšķerēšanu, gan arī vēžošanu. Ja, kāds vēlas apgūt aizraujošās vēžu medības, tad esmu ar mieru, ar prieku un bez jebkādas atlīdzības :D , padalīties ar informāciju ar ko un kā ir jāsāk. Tātad, interesenti varēs pasmelties noderīgu informāciju par vēžošanu šeit:
http://parcopi.lv/publ/5
Tāpat meklēju pieredzējušus vēžotājus, kas ir kompetenti jautājumos par šaurspīļu un signālvēžu ķeršanu - šajos jautājumos mums vēžošanas rakstu sadaļā un vēžošanas forumā pagaidām ir robi. Interesentus lūdzu rakstīm man šeit pat PM. Paldies!
23.marts 2010, 14:00 | links
 
eduk, žēl ka licenzētas vietas tik maz, ja nemaldos divas vai trīs.

Atdzīstos, ka esmu brakaris un ķeru tos pie savām mājām (nelicenzētā vietā), jo to ir kā dubļi.

Jocīgi tie likumi, jo viņu tiešām ir daudz.
23.marts 2010, 14:07 | links
 
Sienāzi, tas viss tiešām ir jocīgi ar mūsu likumdošanu. Arī es, kā arī daudzi sabiedrībā (arī makšķernieku sabiedrībā) pazīstami cilvēki esam spiesti šad tad to darīt paslepus :( , lai gan signālvēžus un dzeloņvaigu vēžus jau vari ķert nenelikumīgi, jo tie kā sugas nefigurē MN...
Vēžu, tiešām ir daudz savairojies un daudzviet tas jau rada šamējo pārapdzīvotību, vidējā izmēra samazināšanos un drīz var radīt arī slimības, ja šos neķers...
23.marts 2010, 14:13 | links
 
tieši tā, tamdēļ ķeru un ēdu :)
23.marts 2010, 14:17 | links
 
Mēs parcopi.lv lapā nu jau otro gadu nodarbojamies ar cilvēku izglītošanu par vēžiem un to ķeršanu, un to nostādam pēc iespējas no videi draudzīga skatpunkta, pasvītrojot to, ka makšķernieks un vēžotājs ir dabas draugi, nevis kā likumi mīl uzsvērt "pārkāpējs"!!! Likumu tendencei pēc iespējas visu aizliegt ir jāpretojas, un nav labāka veida, kā to darīt, kā cilvēkus izglītojot. Es pats nāku no makšķernieku ģimenes un esmu arī diplomēts vides zinātņu speciālists ar vairāku gadu pieredzi šajā jomā. Mans rezumējums ir viennozīmīgs - vēžu Latvijā daudzviet ir gana daudz un cilvēkiem tos ir jāļauj ķert, nevis ar milzu presingu j*drāž pāris licencētie ezeri!!!
23.marts 2010, 14:19 | links
 
eduk, man tālu līdz tavām zināšanām, visu cieņu, bet cenšos būt ar dabu draugos.

Minēšu tev vienu piemēru no Latgales.
Braucām vasarās regulāri, vēžu apakšā kā tepiķis, pa nakti krītiņos līda tā ka apēst nevar ne pats ne kaimiņš. Pietika visiem. Presings arī nebij liels.

Bet, pēc 3 sezonām tur vairs nebija neviens vēzis, kāpēc tā, neviens nevar pateikt.
23.marts 2010, 14:30 | links
 
Gadās jau arī tādi piemēri. Iemesli var būt visdažādākie, sākot ar to, ka cilvēki ar krītiņiem ievazāja sēnīti (vēžu mēri) no kādas citas ūdenstilpnes, vai arī ūdenī nokļuva kaučkādas ķīmiskas vielas, kas piežmiedza spīļainos. Daba šad tad pati sarīko profilakses slaktiņus, pilnīgi neatkarīgi no cilvēka - cilvēks no sevis bieži iedomājas stipri par daudz :( ... Bet tādi piemēri nevar būt par iemeslu aizliegumiem, tieši otrādi cilvēkiem jāstāsta, jāizglīto, ko var darīt un ko nedrīkst. Vienmēr ir bijuši un būs nelabi cilvēki, bet es ticu, ka lielākā daļa nav norakstāmi un bezcerīgi. Te ir tāpat kā ar bērnu audzināšanu - ja teiksi, ka viņš ir slikts, tad viņš tā sevi arī uztvers un domās.... Nost ar licencēto vēžošanu!
23.marts 2010, 14:41 | links
 
To sienaazis
Apskaties pastu (PM)!!!
23.marts 2010, 14:42 | links
 
domaaju ka to licenzzu taapat neviens neieveero, uudenni klluust tiiraaki, un viss notiek.

Vismaz pie manīm Lielupē par to liecina

vēži
zuši

un daudzi citi dziivniecinni
23.marts 2010, 14:45 | links
 
Brakarim Sienaazim -> Vai vēža asti uz asariem neesi lietojis? Esot laba ēsma
23.marts 2010, 14:47 | links
 
veciit, es domaaju ka rudenii noteikti no cabelaam iepirkssu maaksliigos veeziissus, jo rudens kimlakiem katram veederaa pa div pa triiz veeziissi, kas liecina par to ka vinniem labpraat tie garsso.
23.marts 2010, 14:50 | links
 
taisnība. lielupē viņu saviesies bezjēgā (kaukādi signāl- vai dzeloņ- ) ka ar grunteni nepasēdēsi - ēd visu nost kā traki...bet doma, ka tie ievazātie ir ārpuslikuma ir ļoti pareiza!! :)) noteikumos ir mineti tikai platspīļu un šaurspīļu!!
23.marts 2010, 16:37 | links
 
Redz kāda šaize - vēžošana licensēta, bet MN sods tikai par platspīļu un šaurspīļu vēžiem (videi kaitējums):):):) Par procesu arī sods no 50Ls. Ministri negrib mainīt noteikumus, jo licensēs ir nauda un draugi sagrābuši ūdeņus ar visiem vēžiem!!! Par signālvēžu izķeršanu arī jāpērk license!?!? Vēžus ar murdiņiem arī nedrīkst ķert- MN ir minēti krītiņi un ar rokām!! Apsaimniekotāji aizliedz ķert vēžus copmanim ar saviem krītiņiem un lietot savas laivas. Drīz peldbikses būs jāiznomā no apsaimniekotāja:):):)
23.marts 2010, 16:58 | links
 
To andris56
Tieši tā, ūdeņus sagrābuši bieznesmeņi un grib ar tiem nopelnīt, ja vēžošana tiks oficiāli atļauta, tad business cauri, a tā visu var iznomāt par ne knapu samaksu vai pārdot vēžus krogiem... Vēži ir mūsu kopējais resurss, nah es pērku to gada karti pa 10 Ls, vai ta es nemaksāju tajā skaitā par vēžiem, es domāju, ka maksāju...
23.marts 2010, 17:05 | links
 
šajā gadījumā noteikumi ir par labu ievazāto vēžu ķērājam...vienīgi es tos signālvēžus un dzeloņvēžus neatšķiru, jo tā īsti neesmu redzējis :((
23.marts 2010, 17:07 | links
 
A par Salacas signālvēžu ķeršanas projektu vispār jāpaklusē :D ... Tie kas saprot reālās iespējas izķert tādā palielā upē, kā Salaca vienas vasaras laikā svešos un dzīvīgos vēžus, taktiski klusē vai runā izvairīgi. Patiesībā svešas sugas vēžu, kuru ķeršanu nekādi likumi nereglamentē, ķeršana par maksu - licencēm, 10 Ls diennaktī, bija kautkas super :DDD... Maziņš biznesprojekts... Cilvēkus, maigi sakot, p*imeli...
23.marts 2010, 17:11 | links
 
To daddy_j
Dzeloņvaigu vēžus vari apskatīt šajā galerijā:
http://parcopi.lv/forum/3-29-1
Skaties pirmās 5 bildes.
23.marts 2010, 17:13 | links
 
Signālvēži pa Salacu savairojušies, tika ievesti vēl komunistu laikos.2009.g.Makšķernieka gada grāmatā 110-116lpp.ir apraksti par vēžiem.
23.marts 2010, 17:17 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager