Vēži un vežošana

Vai tad vēžu ķeršanā ir izdomāts kaut kas jauns???
12.jūnijs 2009, 21:53 | links
 
To texas65
Jauns nekas izdomāc jau nav, bet ļoti daudzi jau nezina to pašu veco līdz galam...pilnīgi visu jau nekad nevar zināt...
13.jūnijs 2009, 19:26 | links
 
Nu es nezinu??? Ar rokām,liekot trubiņas,ar krītiņiem,ar murdiņiem,āāā vēl dziļumā ar niršanu!!! Tas ir tas vienkāršākais!!! Bet viss vienkāršais taču ir labākais:)))
14.jūnijs 2009, 00:01 | links
 
Tikai neaizmirstiet ka vēžu ķeršana ir atļauta tikai licenzētās vietās, visur citur tas ir adm. pārkapums ....Neesmu dzirdējis ka piemēram Liepājas rajonā būtu kāda licenzēta vieta , kur šos atļauts ķert ?
14.jūnijs 2009, 00:57 | links
 
Licencēto vietu nemaz tik daudz nav! Ja gribi oficiāli ķert,tad jāizpērk jau ziemā:))
14.jūnijs 2009, 19:14 | links
 
To Rolis
Tā licencētā vēžošana ir parodija un vēžu audzētāju lobēšana. Pie šī brīža vēžu daudzuma Latvijā, šāda likumdošanas stingrība attiecībā uz vēžošanu ir maigi sakot nepamatota... Smieklīgs ir arī Salacas "projekts", kur plāno pāris gados izķert signālvēžus un itkā tur atkal ielaist platspīļu vēžus. Ja svešās vēžu sugas neatļaut iegūt bez jebkādiem ierobežojumiem, tad nav nekādu reālu cerību sašaurināt to izplatības areālu, bet tieši otrādi - tie turpinās savu ceļu pa Latviju... Es pats, ja godīgi, neticu tam, ka kautkas likumdošanā attiecībā uz vēžošanu drīzumā varētu mainīties, jo mūsu platspīļu vēzis ir pārāk pieprasīta manta (delikatese)pasaules tirgū, tāpēc parastie mirstīgie to vēl ilgi nevarēs legāli ķert. Arī licencētajos ezeros, cik es esmu secinājis, vismaz puse ķeramo vēžu ir šaurspīļnieki, palabojiet, ja kļūdos... Bet ar šādu mazu licencēto ezeru skaitu, līdz ar to ļoti lielo presingu uz tiem, neko būtiski uzlabot nav iespējams. Es un arī ļoti daudzi citi vēžošanas entuziasti uzskatām, ka vēžus tomēr būtu jāļauj iegūt legāli visur, kur to ir pietiekoši daudz, protams ar zināmiem ierobežojumiem attiecībā uz to ķeršanas laiku, noķeramo vēžu izmēru un skaitu u.t.t. un katram makšķerēšanas kartes īpašniekam tas būtu atļaujams darīt, jo vēžu tiešām ir gana daudz, lai tos varētu pa kādai reizei gadā civilizēti paķert...
15.jūnijs 2009, 14:44 | links
 
To eduks; Sapnis vasaras naktī:) Nē drīzāk jau utopija:(
15.jūnijs 2009, 20:43 | links
 
To eduks, es jau pilnīgi piekrītu Tevis rakstītam , pats ar šad, tad kādreiz niekojos ar šiem ....
15.jūnijs 2009, 22:23 | links
 
levap. Lielupē vēžu kā dubļu, ar gruntenēm pat problēmas - ēd nost zaceni. Nezinu kā augšā, bet starp Kalnciemu un Jelgavas apvedceļu ir pietiekami. Arī mormišku pa grunti daudz nepadauzīsi - būs klāt kā likts.
17.jūnijs 2009, 21:50 | links
 
Tieši tā arī ir, ka vēžu Latvijā dudzviet ir kļuvis ļoti daudz un loģiski būtu, ja tos varētu normāli ķert. Daudzi jau ķer tāpat (arī es), bet nepatīkami ir tas, ka ir jābūt "ārpus likuma"... Tāpēc vēžotājiem ir visu laiku jāuzsver sava vēlme normāli (likumīgi) ķert vēžus, nepārtraukti atgādinot par sevi, jo ja klusēs, tad likumdevēji domās, ka visi ir apmierināti ar esošo likumdošanu... Vienīgais, ko aicinu darīt visus vēžotājus, tas ir neņemt maziņos vēžus un mātītes ar mazajiem, kā arī ķert vēžus ar mēru...
Runājot par to vēžu mēri, tad tā vien šķiet, ka tas tik pārsvarā kalpo par ieganstu vēžošanas neļaušanai. Daba jau pati regulē visus sevī norisošos procesus, tajā skaitā regulējot vēžu populācijas, brīžiem ļaujot tiem savairoties, bet nākamajā brīdī var uzrīkot vēžiem kādu epidēmiju, lai pēc kāda laika vēži atkal atkoptos un to populācija plauktu...
18.jūnijs 2009, 15:51 | links
 
Sveiki.Varbūt kāds zin kādu privāto saimnieku pie kura var gan pavēžot,i gaļu pacept un par samērīgām cenām.
29.jūnijs 2009, 16:53 | links
 
Sveiki! Varbūt kāds varētu pateikt, kas ir perfekti zilā krašā vēzis, vai viņam ir kāda vaina vai kas?
14.jūlijs 2009, 13:25 | links
 
Tas vēzis vienkārši ir zilais:)
14.jūlijs 2009, 14:03 | links
 
Gati, vēža krāsa ir atkarīga no grunts, kurā tam ir izrakta ala... Likas, ka tie zilie vēži bija tur, kur grunts mālaina...
15.jūlijs 2009, 12:58 | links
 
Vēžošanas entuziasti tiek laipni gaidīti piedalīties vēžošanas forumā, jeb "Vēžu cienītāju klubiņā", šeit:
http://parcopi.lv/forum/3
Tiek gaidīti gan profesionāli vēžotāji gan iesācēji, kā nekā vēžu sezona jau rit pilnā sparā!...
20.jūlijs 2009, 15:45 | links
 
sveiki!
ir kaada bariiba ar ko vezus piebarot? lai vini no dziluma naak vairak krasta, lai ar rokam butu iespejams nokert!?
27.jūlijs 2009, 16:50 | links
 
To jaaneks
Nu es salieku smalkā linumā labi daudz svaigu zivju, piesienu pie kārtiņas un iespraužu kārtiņu gruntī...un viss notiek...
Vairāk par vēžošanu lasi:
http://parcopi.lv/forum/3
28.jūlijs 2009, 01:48 | links
 
paldies
28.jūlijs 2009, 13:06 | links
 
eduk
Ar vēžiem jau vēl nav tik traki kamēr nav sakārtoti likumi.MN 17.8 ir rakstīts par šaurspīļu un platspīļu vēžiem.Ķersim signālvēžus un dzeloņvēžus kas Latvijā ir daudz un nav aizliegts ķert.
7.augusts 2009, 13:10 | links
 
To juons76
Nu platspīļu un šaurspīļu vēžu jau arī daudzviet netrūkst... A par to, ka MN ātrāk papildināsies ar abām divām svešajām vēžu sugām, nekā kkas ies pa labu platspīļu un šaurspīļu ķeršanā, īpaši platspīļu, tas taču dažiem ir tāds business... :(
7.augusts 2009, 16:29 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager