Vēži un vežošana

Nalbadian
Kā tad izskaidro faktu, ka tomēr no svaigajām ēsmām, es domāju zivis, man lieliski strādā vislabāk tikai noteiktas sugas, kamēr uz citām nenāk. Un tās sugas nav ķīsis (to gan nav sanācis arī uzlikt par ēsmu), lai gan zinu cik šī ēsma ir lieliska plēsēju zivju ķeršanai - pats pārliecinājies praksē. Tad lūk mans top 3 ir rauda, sudrabkarūsa, breksis. Neslikti arī plicis, zelta karūsa.
Pūdējis zivis gan esmu tikai ne ilgāk par 2 diennaktīm no vietas un ne ūdenī, bet vnk siltumā. Teorētiski varu saprast, kāpēc ūdenī jātur, tad tas pūšanas process ir maksimāli pietuvināts dabīgajiem apstākļiem un vēzis ar savām super attīstītajām maņām spēj to sajust, t.i. saprast kādā sadalīšanās pakāpē "gaļa" ir. Lai gan arī no otras puses droši varu teikt, ka vēzis ēd arī svaigu "miesu", ja runā par kāpuriem, gliemjiem, tārpiem, dēlēm (tā ir gaļa, kas viņam ikdienā visvairāk pieejama un viegli dabūnama). Vēzis burtiski iekrampējas savā upurī un vēl dzīvu esot ēd nost. Dzīvai zivij, ja tā, piemēram, sapinusies maliķu tīklā, pirmām kārtām apēd spuras un izēd acis - skats patiesi pabriesmīgs :( ...
18.jūnijs 2012, 11:43 | links
 
TIMBER, ja pa nakti vien 5-6, tad vai nu vieta švaka vai arī nemāki ķert. Ja pieņemam, ka ķert māki, tad meklē vien citu vietu...
18.jūnijs 2012, 11:29 | links
 
Prieks tad dzirdēt :) Par materiālu tev ir daļēja taisnība, bet šiem jaunajiem murdiņiem (Ko pasūtija zviedru zvejnieki) Tiek jaukta klāt arī viela (ko tagad izmanto jau arī)tiklu linumiem! Ķimiski vielu nenosaukšu, jo šo man paskaidroja cilvēks, ta'pēc arī minēju,ka sniegt informāciju varēšu vienīgi pēc ilgāka laika! Kad būšu notestējis ilgtermiņā! Par ēsmām, man ir iespēja savā personīgajā dīķī ielikt murdu! Tad nu noķerot šo zivi, iegriež līdz mugurkaulam un ieliek uz 4dienam udenī (kastē) tad tā sāk pūdēt! Tālāk pa murdiņiem! Bet ja runā tiešām par svaigām ēsmām,tad ja ir iespēja tad tikai un vienozīmīgi Ķīsis!
18.jūnijs 2012, 11:23 | links
 
Mjā,diskusija laba bet bezjēdzīga,jo reāli nav jau kur tos vēžus ķert.Pa nakti saķer 5-6gb.un?Tur pat 1 nav ko pagaršot,kur nu vēl ģimenei,ta ka tukša runāšana.Jā un ta tas vēl jādara pa krūmiem lai kāds nenoķer.
18.jūnijs 2012, 11:17 | links
 
Nalbadian
Paldies, ka paskaidroji savu nostāju, nav tā, ka nemāku uzklausīt citu viedokli :)! Es arī negribu iesaistīties ilgās diskusijās. Saki tad, lūdzu, cik ilgi un kādos apstākļos iesaki turēt to "pūdējamo" izejvielu? Cik saprotu, Tevis minētā un linkā parādītā murdiņa pagatavošanas materiāls ir plastmasa (vai runājot "zinātniski" polimērs)? Vai nav tā, ka šobrīd plaši izmantojamajiem murdiņiem (spirālveida, saliekamajiem) par materiālu netiek izmantots arī polimēru materiāls linumam, vai arī Tevis minētajiem rīkiem ir kaut kāda bioloģiski aktīva aizsargplēve vai kas tamlīdzīgs? Ja tiešām tā, tad par šo rīku ņemu savus vārdus atpakaļ, jo konstruktīvi viss ir OK.
Par izglītību runājot, nav tā, ka man tādas nebūtu. Man ir augstākā izglītība vides aizsardzībā (gan tikai maģistra grāds) un nu jau gandrīz 10 gadu pieredze šajā jomā. Tāpat arī esmu strādājis zivkopībā - nav galīgi tā, ka esmu aizvakar no koka nokāpis :))...
Vēlreiz paldies par viedokli un tā atspēkošanu, nekā personīga :).
18.jūnijs 2012, 11:06 | links
 
Pilnīgi un galīgi nav man vajadzības vai intreses kaut ko uzspiest! Tu raksti,ka nedaudz pastavot zūd intrese - Izskaidrošu - zivs kas pastav nedaudz udeni,zaudē jelkādu smaku,nevajag domāt,ka ta uzreiz sāk smakot! Ja tu katru dienu/ilgtermiņā darīt šo lietu un arī daudz vairāk izprastu no bioloģiskā viedokļa tad tu piekristu! Redzi vēzim ši trudejošā zivs ir ka balderjaņi kaķim,tas vienkarši nevar nekādi aturēties! Protams - vieta un rika novietošana ir svarīga! Bet par ēsmam, protams būs rezultāts un ja brauc paris reizes tad var iztikt ar svaigu zivi/ viss bus ok! Bet runa iet par ilgtermiņu! Nevienā teikumā neteicu,ka zivs gaļa sastāda kaut kādus % no ēdiena. 95% - Ir zaļaugi un 5 % ir viss pārejais! Par šiem murdiņiem - Redzi kas ir par problēmu,vēžojot tu vari pārnēsāt daudz vēžu slimibas, šajos materiālos tādas iespējas vairāk nav! Cilvēkiem kas vēžus ķer ikdiena ir arī problēma,ka murdu pēc 3dienu stāvēšanas ir jaliek saule 2dienas un jamazgā ar spiedi, jo vēži tajos neiet vairs intensīvi iekšā, tieši tā paša iemesla pēc, kapēc zivis neiet tiklos kuri stāv ļoti ilgu laiku! Tautas valodā - zāļaugiem pielipot, tie izdala nepatīkamu smaku! Skaisti ka esi entuziasts u.t.t. Bet ir lietas kuras tu saprastu ar laiku ikdienā! Tas ir līdzīgi,ka šoferis runā ar automehaniķi un skaidro pa savam! Es runāju par ilgtermiņa rezultātu! Par tevis minēto Kritiņu - murdiņu, šeit nu tev pilnīgi un galīgi nepiekritīs neviens kas par to zina nedaudz vairāk! Ja tu visu izdari pareizi, tad rezultatam jabūt +- vienādam,tikai atširība, ka pie viena tev ir jabūt aktīvam, pie otra tu guli vai arī ja tas ir izklaide/hobijs u.t.t. Tad cep gaļu un dzer alu! Lielā diskusijā nevēlos te iespringt, par savu taisnību esmu pārliecināts ar lielo Zinatnisko burtu un izglitibas diplomu,ka arī padsmitgadu pieredzi!
18.jūnijs 2012, 10:52 | links
 
Nalbadian
Tā galīgi nav tiesa, ka vēzis ēd tikai trūdošus "produktus". Pareizāk būtu teikt, ka tādi sastāda kādu noteiktu (noteikti ne izteikti lielāko) daļu vēža uztura. Vēži labprāt un ne mazos apjomos ēd svaigos augus: to lapas, saknītes utt. Tāpat tie ēd dažādus ūdenī mītošus kāpurus, molluskus (ļoti mīl tās pašas, mūsu ūdeņos daudzskaitlīgās, dreissenas), dēles utt. un noteikti nesēž un negaida kamēr tie satrūd, pirms tos apēst. Tā kā ķeru ar krītiņiem, tad uzsvaru lieku uz ātru un efektīvu vēžu ķeršanu. Tikko ēsma uz krītiņiem kļūst nesvaiga tā vēžu aktivitāte mazinās. Lai to atjaunotu nomainu atkal uz svaigu. Visu cieņu tavai pieredzei, bet mana pieredze runā par pretējo un tā arī balstās uz ne tik maz izmēģinājumiem, novērojumiem. Un par rezultātiem es ne tuvu nesūdzos (vari apskatīties manā albūmā). Tāpēc, vismaz man, palūgšu neuzspiest savu viedokli...
Un ne tik par ēsmām runājot varu uzsvērt, ka ļoti bieži izšķirošā nozīme ir ne tik ēsmai, kā vēžošanas rīka pareizai izmantošanai. Ļoti daudz kas atkarīgs kā no vietas izvēles, tā arī no prātīgas rīka novietošanas uz grunts - tas ir ĻOTI svarīgi. Vietās, kuras es labi pazīstu man vienmēr ir pāris ļoti labi punkti, kuros novietojot krītiņus, ar 2-3 krītiņiem noķeru daudz vairāk un ātrāk nekā daži labi ar 2-3 reizes vairāk vēžošanas rīku.
Kā tiem rīkiem, uz kuriem Tu dod linkus, izpaužas zinātniski vispareizākā pieeja?!
17.jūnijs 2012, 16:29 | links
 
Neesmu vēžošanas spečuks, vai baigais vēžu pazinējs, bet tomēr.....
Tas nekas, ka vēzis ir sanitārs, kāpēc lai tas neatteiktos no svaiga kumosa? Reālos dzīves apstākļos viņam tāds tiek ļoti reti, vai vispār netiek, bet tas nenozīmē, ka viņam tas negaršo.
Ja man teiksim ir pieejama tikai maize, tas nenozīmē, ka es labprāt neuzliktu uz tās arī desu.
Bet vispār no savas niecīgās vēžošanas pieredzes varu pateikt, ka vēži, ja viņi tur ir un vieta izvēlēta pareizi, kāpj uz visādām ēsmām - zivīm, aknām, gaļu, vistu un pat saldētām veikala zivīm. Un pēc pieredzes ar signālvēžiem varu teikt, ka jo svaigāks kumoss, jo aktivāk šie uz to nāk. Tāpēc ik pa laikam ēsma jānomaina pret svaigu kumosu. Man teiksim ir krietni patīkamāk darboties ar svaigām ēsmām, nevis aiztikt ar rokām kaut ko sastāvējušos un smirdīgu.
Tās ir manas domas un niecīgā pieredze šajā jomā :)
17.jūnijs 2012, 10:06 | links
 
ja nu kādam intrese http://www.monstermarketplace.com/boating-and-gps-equipment/danielson-crawdad-crayfish-trap vai arī pats jaunākais un zinatniski pareizākais, bet precizēt varēšu tikai Jūlijā - http://www.trappy.com/produkter/
16.jūnijs 2012, 11:36 | links
 
Nevarēju šeit tomēr neiespraukties! Sākšu ar to,ka 15gadus audzēju savā dīķi vēžus priekš zviedriem! Izglitibas un ikdienas darba ziņā sevi dēvēju tomēr par mazas industrijas profesionālu cilvēku! Sākšu no sākuma! Zaraza - laikam lietotājvārds pasaka visu, visu cieņu tavam aizgājušam vectēvam, bet no tā ko minēji nav jēgas un tās ir muļķības! Par ēsmam- šeit cilvēki min ezera veidus, vietas u.t.t. Ticiet man tas,ka jums piemeram dažas reizes pieķeras/saķerat uz kaut kādu ēsmu vairāk tas nenozimē,ka tā ir labāka! Ja jūs katru dienu ar to nodarbotos saprastu arī šīs nianses! Kā tautā sauc vēzi? Sanitars!!! Vēzim instiktīvi ir vadība pēc jau trūdet sākušām lietam vai arī kas tudaļ sāks trudēt, par nostāvējuši zivi nav un nevar būt labāks, zinatniski/prakse u.t.t. Saprotams,ka ja nēsi lauka cilvēks vai vienkarši vēlies aizbraukt vēžot,tad varu ieteikt ar maiļa sietu saķert kaut kāda veidā Ķīšus, jo ķīsi ir viela,kas piesaista pilnība visus plēsējus, ka nekā Ķīsis ir delikatese ar bruņām! Un pēc tam visas pārējās ēsmas kopā! Bet trūdeta zivs/gaļa/vistu iekšas u.t.t. Ir neapstridami labakā! 2. - Par vēžu murdiņiem un kritiņiem u.t.t. Diemžēl pie mums nav noperkami efektīgi murdi,kādus jau padsmit gadus lieto arvalstu zvejnieki un makšķernieki, man tos nācās pasūtit no UK! Par vežošanu latvijā vispār, tas ir pilnīgs murgs, pat topošie likumi to nesakartos, makšķerešana Gulbja ezera un citur ir kā tāda biezo atpūta, valsts vienkarši nemāk to izmantot,mācaties no salacas! Par vēžu pirkšanu, Visi Latvijas lielie tirgoņi pardod un sūta uz skandināviju, Latvija, Maxima,Rimi u.t.t. Pērk Lētās invazacijas no Ukrainas,tie nav vēži, viņi ir audzeti bez normalas baribas bazes un garšo,ka vienkarši leta adikovka! Cena ???? 23LS KG? Tie kas vēlās mūsu pašmaju vēžus atliek vienigi iegadaties no mazajiem audzetajiem, kas ielaiduši savos,diķos ezeros un grib piepelnities - bet arī šos visus praktiski pārtvert lielie tirgoņi! Tiem kam aug vēži sava dīķi un ir liela skaitā ticiet man var ļoti labi piepelnīties!
16.jūnijs 2012, 11:34 | links
 
tieši tā! tapēc vienu brīdi izmira lielākā daļa! ja redzētu ka kāds ķer ar an..... vai ko tamlīdzīgu droši vien galva iedotu!
15.jūnijs 2012, 18:14 | links
 
Interesanta diskusija :), bet jo vairāk viedokļu, jo tuvāk ir patiesība :)!...
Sakiet, lūdzu (tie, kas ķer vēžus uz pastāvējušām zivīm/gaļu), jūs svaigās zivis liekot tās veselas likāt, vai tomēr bez zvīņām, uzšķērstas un ar iegrieztām rētām sānos (tā daru es) ? Ja lietot par ēsmu gaļu vai ko līdzīgu, tad pieļauju domu, ka tur gan biku vajadzētu papūdēt/vai citādi apstrādāt, jo tomēr tā "miesas" struktūra tāda pacieta sanāk un vēzim grūtāk saplēšama/apēdama...
15.jūnijs 2012, 13:09 | links
 
Agrāk ļoti daudz vēžoju un rakstiju cik daudz uz ko u.t.t. Tad laikam japiekrīt,ka labakie rezultāti bija uz pavecākam lietam,kam ir kartīga vaņa! Jo nu tad bija x2 vairāk un labāk parasti! Tas protams ezeros, nezinu,ka upes ir!
15.jūnijs 2012, 11:54 | links
 
Nu arī es nesaku,ka ta nav u.t.t. Bet krievu gramata, bija tads teksts,ka vislabaka barība esot, paņem 5-6 vežus iepude un ieliec murdiņa, būs tev rezultāts,milzīgs - te gan tā divaini, ķer ar vēžiem vēžus! No zivim man vislabāk strāda ar maiļa tiklu saķerti ķīši, bet praktiski esmu nonācis pie slēdziena,ka man vislabāk ķerās uz 2-3dienu ara pastāvējušām zivim! Nēsmu gan to vēžu metodi izmantojis.Bet Amiši uzskata,ka visi vežveidigie ir jaķer uz lašveidigajam zivim - piemeram tos pašus omarus ķer uz lašu gabaliem! Tas esot pierādits zinatniski,ka šī zivs izdala visvairak (kaut ko) kas pievelk vežveidigos!
15.jūnijs 2012, 11:39 | links
 
Man vislabākie rezultāti bijuši uz svagu karūsiņu pusītēm.
15.jūnijs 2012, 11:14 | links
 
Stalis
Varbūt atkārtošos, takš katrs lai ķer uz ko grib :).
Personīgi man savulaik, pāris reizes ir bijusi ne tā patīkamākā pieredze, kad uz pastāvējušo zivi vēži demonstratīvi negāja :). Skaidrs jau, ka dabīgos apstākļos vēzim tiek beigta zivs un pie zināmas sadalīšanās pakāpes vēzis to uzskata par vislabāk ēdamu, bet tā kā man nav precīzas receptes, kādā kondīcijā jābūt par ēsmu izmantojamai zivij, tad tomēr priekšroku vienmēr dodu svaigai (ar asins smaku) zivij - sliktākajā gadījumā lai ir nedaturēta nekā pārturēta :))).
Dažos ūdeņos (tur, kur pārbaudīts) lietoju citu ēsmu ne no zivju klāsta (ne varde) - tur tā zivīm pogas izgriež pārliecinoši :).
15.jūnijs 2012, 11:02 | links
 
Eduk visu cieņu par zinašanam u.t.t. Tiešām respekt tev, bet te nu gan es gribētu nedaudz iebilst! Personīgi man rezultāti ir labāki jau uz pastāvējušu zivi vai gaļu,tā teikt vanckaru! Esmu izmēģinajis pilniba visas lietas praktiski, sākot no vistu iekšām,vardem visām zivim u.t.t. Bet nu labākie rezultāti ir tomēr uz vanckariem! Krievu gramatas kur aprakstīts par vēžiem PSRS laiku gramatas, tad tur praktiski 90% tiek rakstīts,ka veči pasmāde zivi,gaļu u.t.t.
15.jūnijs 2012, 10:46 | links
 
Farnirs
Labāk saliec pastāvējušas zivis 2-3 dienu nonēsātās zeķēs, vēl lādu pus dienu paturi saulē, sasien vairākas tādas zeķes virtenē un mērc tik iekšā! Vēži nāks griezdamies ;))))...
15.jūnijs 2012, 08:29 | links
 
Nostāvējušas zivis nekur mest nevajag. Zivs, vai cita ēsma - bet labāk svaiga ar svaigu aromātu! Un mest tāpat nekur nevajag, bet smuki ielikt krītiņā vai murdiņā :)
15.jūnijs 2012, 06:40 | links
 
Gribētos uz jāņiem nedaudz saķert vēžus Lielupē, bet no krasta, tad man pirms tam būtu jāiemet tajā vietā nostāvējušas zivis, un tad viņi varētu atnākt tā vairumā ?
14.jūnijs 2012, 15:49 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager