Vēži un vežošana

zivi veelams uzshkjeerst,kad piesprauzh ar iesminju,ideaali protams kad zivtinja pastaaveejusi sauliitee:)katraa zinjaa ar kriitinjiem var kjert dziljumaa,bet vai vajag,varbuut tomeer ir labi,ja viss nav tik vienkaarshi,tad peec kaada laika atkal nebuus jaafunktieree par veezhoshanas ierobezhoshanu.Un es veel neesmu bijis uudens tilpnee,kur no krasta dziljums saaktos ar 1.5m,esmu kjeeris gan pa zaaleem,gan akmenjiem,tas tikai to procesu padara intresantaaku.Lainukaa,es kjeru veezhus prieka peec un ne eeshanai,peec tam tos atlaizhu.
7.jūnijs 2012, 11:12 | links
 
Hotentots
Karūsas un raudas man ir vēžu ēsmu top-3-niekā...
7.jūnijs 2012, 11:08 | links
 
Par zivīm pievilinātājiem - neesmu novērojis, ka kāda zivs derētu labāk kā cita. Varbūt man ezerā vēžu pārāk daudz, bet nāca gan uz karūsām, gan raudām, gan uz visu ko citu. Asari gan mazāk der, jo vēžiem laikam problemātiski to noskrubināt zvīņu dēļ un tiem interese ar laiku zūd.
7.jūnijs 2012, 10:50 | links
 
Laikam jau vienreiz teicu, bet atļaušos atkārtoties. Ja vēžus ķer ar rokām, tikai tad var izbaudīt šo procesu. Kāpēc to gan nedrīkstētu darīt? Ir dzirdētas teorijas par alu bojāšanu, bet vismaz es pats neuzskatu par prātīgu lietu bāzt rokas alās - nu priekš kam? Ūdensžurka iekodīs :D
Vakara tumsā vēži paši nāk no alas ārā un tad atliek tos ķert ciet. Normāli ķerot arī pats vēzis netiek samocīts un ir iespēja to atlaist vajadzības gadījumā. Vēzim ir arī zināma iespēja aizbēgt.

Krītīņi, murdi. Iesaku izmantot lielāku murdu un atstāt uz nedēļu, jo tad bez vēžu spaiņa būs arī līņi - dubults labums... domāju, ka tas nebūs mazāk sportiski kā ķert vēžus ar tiem mazajiem murdiņiem.

Krītiņu, murdiņu sistēmu izprotu vien divos gadījumos - ja vajag pašus vēžus, bet ķert nav vēlmes. Teiksim, savācas kompānija pie ugunskura un laiku pa laikam izkrata krītiņus, savācot vēžus. Vēl to kā variantu saprotu sarežģītos apstākļos, teiksim, ūdenstilpēs ar stāviem krastiem, kur ar rokām darboties grūti.
7.jūnijs 2012, 10:48 | links
 
Ruu
"Aizbrauc un savāc" var attiecināt uz ķeršanu ar murdiņiem, ar krītiņiem nereti ir vaiga sviedros jānoņemās lai tiktu pie normāla vēžu loma - nekas nenāk pats...
Par ķeršanu ar rokām, daļēji jau var piekrist, bet tomēr ir savas niances arī te, piemēram, ūdenstilpnes dziļums (dziļāk kā līdz viduklim ķert ar rokām pagrūti), kurš gan nav šķērslis ar nirēja ekipējumu aprīkotam cilvēkam, gandrīz jebkurā vietā un diennakts laikā... Pārējos aspektus skatīšu kādā nu tuvākajiem rakstiem.
Par ēsmām katram savi novērojumi, es ķīsi pie top ēsmām neliktu, bet nu katram ir iespēja pašam pārbaudīt :) ...
7.jūnijs 2012, 10:46 | links
 
Pats praktizeeju kjershanu ar rokaam,tas arii vis sportiskaak,pie tam veezim ir lielaakas iespeejas aizshmaukt.Kriitinji manaa skatiijumaa ir kaa makshkjerniekam tiikls,aizbrauc un savaac.Runaajot par aizliegumu izmantot vardes,pats izmantoju zivis kaa pievilinaataaju,noveerots ka kjiisis shiem ir no miiljaakajaam zaceneem.
7.jūnijs 2012, 10:23 | links
 
es tak dauzos :)) patiesībā man 1x sezonā aizbraukt ir normāli - 2x jau skaitās daudz... :)
7.jūnijs 2012, 10:20 | links
 
daddy_j
Kas tad tur grūts - nomet/pakar saulē krītiņus un ej mierīgi vāri tos vēžus! Ja, tiešām, Tev ir taisnība un ar latvieši jau ir tiktāl nolaidušies, ka nejaudā pat tik vienkāršu darbību izdarīt, kā nedēļas laikā atrast laiku krītiņus pažāvēt (ja domā, ka vēžot ir iespējams braukt katru dienu, tad šai lietā esi vairāk teorētiķis kā praktiķis), tad paši vien būs vainīgi pie iespējamām sekām...
7.jūnijs 2012, 10:13 | links
 
eduk - nu gan tu fantāzijas pasaulē esi iebraucis - "pakļaut vēžu ķeršanas rīkus tiešai ultravioleto staru iedarbībai"...kurš, pasaki, kurš krāmēsies ap krītiņiem, ja ir spainis vēžu jāvāra?? :))

tas noteikti būs tāds pedants, kurš žāvētavā ogles nodzēš pirms sēsties pie galda, prezīti pēc sexa uz miskasti aiznes, nevis iesviež pagultē... utt. utjpr. :)))
7.jūnijs 2012, 09:27 | links
 
Domāju, ka vēžošanā būs atļauti tikai krītiņi.
7.jūnijs 2012, 09:12 | links
 
bums
Visprastākā metode, kā iznīcināt lielāko daļu (gandrīz visas ) baktērijas, sporas u.t.t. ir pakļaut vēžu ķeršanas rīkus tiešai ultravioleto staru iedarbībai. Vienkāršākiem vārdiem runājot - atstāt tiešā saules gaismā uz kādu laiku un var atkal mierīgi vēžot... Nezinu, kādam ir jābūt slaitam vai neapzinīgam cilvēkam, lai nespētu izpildīt kaut vai tik minimālus preventīvos pasākumus...
bums
Ja būs pietiekami daudz ūdenstilpnes, kur vēžot (līdz ar izlīdzinātos kopējais vēžotāju presings), tad arī visi +- vēžos vienos un tajos pašos ūdeņos, nebraukājot ar vieniem un tiem pašiem krītiņiem uz visiem ūdeņiem, bet arī pretējā gadījumā (būs jau daļa, kas varētu vēžot dažādos ūdeņos) manis augstāk minētais vienkāršais pasākums ievērojami mazinās risku...
P.s. no katra apburtā loka ir izeja un viss nav tik melns, kā to mālē...
7.jūnijs 2012, 09:00 | links
 
Ja vēžus lasīsiet ar rokām tad nekad ūdenstilpnē neievazāsiet citu tilpņu vēžu mēri -neticu ,ka pēc katras vēžu ķeršanas ar krītiņiem tos dezinficējat .Tā ir parastākā vēžu iznīcināšanas metode /infekcijas ievazāšana/Tāpēc jau saimnieki kuri uztraucas par savu ūdeņu vežu populāciju neļauj vēžot ar atvestiem krītiņiem.Vēl nianse pēc krītiņu dezinfekcijas vēzis tajos nekāpj.Tāds lūk apburtais loks
7.jūnijs 2012, 08:22 | links
 
Stalis
Tā jau ir, ka ja negribās baigi noņemties un mierīgi pasēdēt un pabaudīt naksnīgo dabu, tad murdiņš jau ir tas, kas vajadzīgs. 30-50 vēži vienā murdiņā, lai arī pa visu nakti (es gan nezinu Tevis lietoto izmērus un konstrukciju, es runāju par standarta izmēriem) nu tas tiešām ir daudz un ne katrā ūdenskrātuvē sasniedzams rādītājs. Es gan nezinu kādu vēžu sugu un kur Tu "medī"...
7.jūnijs 2012, 08:06 | links
 
Eduks esmu jusu foruma visu izlasijis un lielakai dalai piekrītu, bet par tevis mineto murdinu vai kritinu! Tad nu Kritins jau ir domats,kad brauc vezot uz nakti un baudi ik pa bridim u.t.t. Bet ja tu vairak izej vienkarsi ta,tad murdins ieksa un videji 30vezi tev bus ieksa! Pec janiem jebsu caulu mainas tad skaits palielinas uz 50 dazreiz vairak!
6.jūnijs 2012, 17:35 | links
 
kā tur cenas var uzzināt?
6.jūnijs 2012, 14:28 | links
 
Labdien !!! Ja driikst piesleegshos par murdiniem un Sport eeru. Sport eera ir ljoti labs veikalinjsh ja ir doma veezot tad murdinjsh rudens pusee ir labaak pirkt jo cenas jau taa ir labas bet tad ir pavisam pa leeeto. Pats veezoshanai izmantoju lielos kantainos konteinerus un rezultaati fantastiski jo ieejas no abaaam puseem platas un vietas gana.Ir bijis murdaa paari par 40desmit veezi.Somas piickaam saakot ar 2,50 Ls Normaalas lielaas somas kur sakraut smotkas vai ko taadu 9.50Ls Fiideri piitaas auklas spoles da jebkas kas ar copeeshanu vai tuurismu ir atrodams shajaa veikalinjaa. Ziemaa volframinjsh uz pusi leetaaks nekaa citur. Pats pirku hidru un visu paareeejo par labaam cenaam. Iesaku arii citiem iebraukt shajaa bodiitee !!! Un starp citu veezi pamazaam naaak!!! Biju 7dien paproveet . Mammmas veel nau nomainijushas caulu bet teetas gan kaaa no moikas jaunos uzvalkos.Mammaaam beernu vairs nau apakshaa !!! Pagaidaaam Cau !!!
6.jūnijs 2012, 14:00 | links
 
rīt braucu turp
6.jūnijs 2012, 12:57 | links
 
Tikko biju Daugavpils ielā 51. Labie murdiņi (atsperveidīgie) pa 2.70Ls, ir arī lielāki. Krītiņi, ja nemaldos bija pa 1.70 ar diviem gredzeniem un pludiņu.
6.jūnijs 2012, 12:33 | links
 
Stalis
Murdiņš pārspēj rezultativitātē krītiņu tikai, ja reti pārbaudīt, citādā ziņā krītiņš (manā skatījumā) ir galvastiesu pārāks + ja vēl izmanto īsto konstruktīvo risinājumu :) ...
6.jūnijs 2012, 12:06 | links
 
savulaik lielauces ezerā par murdiņu/krītiņu ņēma ķīlas maksu 3Ls, tā ka tā viņi arī varētu maksāt. nekāda guidrība jau tur nav, drāts da tīkla gabals, striķītis un pludiņš
6.jūnijs 2012, 12:00 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager