Vēži un vežošana

zivniek, ja palasīsi manu postu uzmanīgāk, tad es to pamatā bij uzdevis jautājuma formā, gaidot kāda gudrinieka atbildi...
bet attieksme mana ir tāda, kā jau te daži minēja- ja jau šamie ir savairojušies, tad jāļauj tautai ķert!
14.aprīlis 2010, 10:44 | links
 
zivnieks,nu bet apRiilis:)
14.aprīlis 2010, 10:42 | links
 
gulbi
ziemā pie šamiem būtu diezgan grūti tikt :D
14.aprīlis 2010, 10:39 | links
 
Zivniek, kāpēc piemini Lielupes signālniekus?Foto ir? Man ir info, ka jums tur ir dzeloņvaigu vēži...
14.aprīlis 2010, 10:39 | links
 
nez...esmu dzirdeejis,ka veezhus nedriikstot kjert,vai nedriikst lietot uzturaa tajos gadalaika meneshos,kuros ir burts R....
14.aprīlis 2010, 10:38 | links
 
To guntarskl
Citās valstīs, attiecībā uz svešajām vēžu sugām, tā arī dara, ka ļauj šos ķert visu gadu bez jebkādiem zvejas rīku, izmēru, skaita u.c. ierobežojumiem, tikai ne pie mums, jo redz, baidās, ka tauta izvazās pa visu valsti, un izvazās ar, ja būs tik stingri aizliegumu valsī, attiecībā uz vēžu ķeršanu... Tie kuri gribēs mierīgi ķert, salaidīs savos dīķos, ezeros, karjeros utt, tas nav apturami, ja nevarēs ķert vēžus oficiāli. Kāpēc pērkam MK pa 10 Ls un nevaram ķert invazīvās sugas, man personīgi, ir nesaprotams...
14.aprīlis 2010, 10:38 | links
 
guntarskl
tieši tā, es vienkārši nesaprotu kaprača attieksmi....
šogad būs jātaisa biežāk brakaru pasākumi un jālasa ārā tie "nelatvieši" - nakts lielupes krastā ar gruntenēm, ugunskuru un uz ugunskura vārās čupa ar signālniekiem un vēl blakus aizķēries viens tērvetnieks :)
14.aprīlis 2010, 10:37 | links
 
doma ir tāda, ka šie savairojas tā, ka nevajag nekādas licenzes šamo ķeršanai. ej tik un zvetē! atceros, ka kādreiz ar fāteru ķērām visneiedomākajās vietās un grāvjos. sienatalkas pustdienlaikā grāvī saķērām ar rokām vakara cienastam visiem talciniekiem...
14.aprīlis 2010, 10:33 | links
 
Zivnieks, vai nav vienalga, kāda mums pret to attieksme!??
Viņi ir un vairojas, un neviens tur neko darīt netaisās.
Lielupē pie Jelgavas šie jau traucē makšķerēt.
Amerikas ūdeli drīkst medīt visu gadu, pat grūsnības periodā, jo tā apkoda eiropas ūdeli "vienās" vakariņās.
14.aprīlis 2010, 10:28 | links
 
:D
es domāju, ka rotans arī ir žiperīgāks un dzīvot spējīgāks nekā pārējās Latvijā sastopamās zivis, tad moš lai spiež ārā ne???????????????????????????
14.aprīlis 2010, 10:15 | links
 
kā tur ir ar to signālvēzi? ja jau viņš ir spēcīgāks un žiperīgāk vairojas, tad tak lai spiež ārā to iedzimto!?
14.aprīlis 2010, 10:08 | links
 
Atradu bildes par platspīļu

šaurspīļu

signālvēža

vai lielākā atsķirība ir baltais plankums (sarkanais riņķis) uz spīles?
14.aprīlis 2010, 09:47 | links
 
To daddy_j
Neskatoties uz mazajiem izmēriem, dzeloņvaigu vēži ir ne sliktāki pēc garšas par platspīļniekiem, bet par šaurspīļniekiem, manuprāt, pat garšīgāki :)... Pluss vēl tāds, ka šos var saķert ātri un daudz (ja prot) - 150-170 gab pa 2 stundām no problem :)...
23.marts 2010, 17:31 | links
 
Vēži ir jāķer un jāēd tik cik gribās :) vismaz 1-2 reizes gadā ir jāaizbrauc padzīvot pie kāda vēžu ezera kopā ar sīčiem, kārtīgi jāpieēdās.Slikti ir tad, kad onkulīši hidrokostīmos salasa 1000 gab pa dienu un ved krogiem nodot. Tā Zvirgzu iztīrīja....
23.marts 2010, 17:30 | links
 
nu jā...pastījos arī citas tavas vēžu bildes - platspīļnieki skaidrs, ir ēsti, šaurspīļnieki arī, kad lieli tad atšķirība jūtama, a kad bērni līdz 10cm, tad izklausās so-so...tas tos dzeloņniekus arī glābj laikam :))
23.marts 2010, 17:28 | links
 
eduk, ķer ar makšķeri signālvēžus vai ragainos, jo tā būs makšķerēsana. Videi nebūs kaitējums. Ir gadījies noķert uz āķa.
23.marts 2010, 17:25 | links
 
daddy_j
Atšķirību vairāk var sajust (sataustīt) nekā saskatīt :DDD...
šie ir patumšā ūdenskrātuvē ķerti, tāpēc bildēs neredzama to pirmā atšķirīgā (skatienam) pazīme - svītrainā astīte. šaurspīļnieki ir daudz lielāka izmēra, bet dzeloņvaigu vēži reti kad pārsniedz 10 cm garumu...
23.marts 2010, 17:24 | links
 
eduk
paskatījos...nu tā...6021745.jpg un 8015984.jpg izskatās pēc šaurspīļniekiem...nesapratu atšķirību, kur ta šiem tie dzeloņi? :))
23.marts 2010, 17:21 | links
 
Signālvēži pa Salacu savairojušies, tika ievesti vēl komunistu laikos.2009.g.Makšķernieka gada grāmatā 110-116lpp.ir apraksti par vēžiem.
23.marts 2010, 17:17 | links
 
To daddy_j
Dzeloņvaigu vēžus vari apskatīt šajā galerijā:
http://parcopi.lv/forum/3-29-1
Skaties pirmās 5 bildes.
23.marts 2010, 17:13 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager