Politika, iekšējā un ārējā

Tikai par politiku, bez makšķerēšanas.
eergli rādu šurp savus aprēķinus
mikro, ja pārdod par 100ls pakalpojumu tad atkal no sākuma valstij 22% un tikai tad 9%. Bet te ir ierobežojums, ka algā mēnesī drīksti saņemt ne vairāk par 500ls un gada apgrozījums nedrīkst pārsniegt 70 000 ls un darbinieki nevar būt vairāk par 5. Ja pārsniedz šos parametrus tad ieslēdzas citas nodokļu likmes
1.septembris 2011, 13:53 | links
 
var nereģistrēties, kā PVN maksātājs, ja apgrozījums nepārsniedz 35000 ls 12 mēnešos. tas ir, 2916 latus mēnesī, sūdīgi vai ne?
1.septembris 2011, 13:57 | links
 
ja esi mikro uzņēmuma īpašnieks, tad tev nav jāmaksā sev alga, bet gan darbiniekiem. un tie 500 ls ir uz rokas, jo pārējie nodokļi ir iekļauti 9%.
1.septembris 2011, 13:59 | links
 
Piekrītu micukam .Ērgli -nodarbojies ar politiku un ņem vērā visu ko teica micuks - balsošu par ZRP - varēšu tev braukt augumā ... :))) Mans otrklasnieks ar ir no svinīgā mājās -nu ir jāsāk strādāt :)))
1.septembris 2011, 13:59 | links
 
Bralit, a kāda jēga taisīt politiku, ja neviens piedāvātās iespējas neizmanto, tik saka, ka viss ir slikti?
1.septembris 2011, 15:18 | links
 
eergli, nebūt par PVN maksātāju ir izdevīgi tikai tantiņai uz tirgus. Normālam uzņēmējam, kurš trādā uz juridiskām personām, tas ir galīgi neizdevīgi. Un mikro prieki ar nākamo gadu beigsies kā izskatās. tā ka ir jādomā lai lielajiem uzņēmējiem, nodokļu maksātājiem būtu vēlme maksāt nodokļus.
Un kur ir Tavi aprēkini par to kurā vietā es esmu nepareizi sarēķinājis????
1.septembris 2011, 15:24 | links
 
Es par mikrouzņēmumu. Viss jau būtu labi, tikai ir viens knifs. Ja ir mikrouzņēmums, nodokļu grāmatiņai ir jābūt tajā un, ja ir līdz šim bijusi cita pamatdarba vieta, tad tur zūd visi atvieglojumi un nodokļi sākas no pirmā lata.
1.septembris 2011, 15:27 | links
 
micuk, aprēķini nav pareizi, jo tu met vienā katlā algas un dividendes.
100 ls, neko neinvestējot nodokļos = 15% + 10%
PVN ir nodoklis ko samaksā pircējs nevis pārdevējs, un tā nav preces cena. Pārdevējs tikai to uzskaita un nomaksā budžetā. Un PVN galu galā samaksā gala patērētājs fiziskā persona.

Ja gribi rēķināt darba algu tad, nevar rēķināt no tiem pašiem 100 ls, no kā rēķini PVN un dividendes. Jo darba alga jau ir izdevumi, bet kā minēji piemērā, tad 100 ls ir bez jebkādiem izdevumiem.
1.septembris 2011, 15:30 | links
 
micuks, ja nav priekšnodoklī ko atskaitīt, tad ir būt vai nebūt PVN maksātājam galvenā atšķirība ir uzskaitē, tas ir, VID nav jāiesniedz PVN deklarācija. Visādi citādi naudas plūsmā nekādu bonusu vai mīnusu nav.
1.septembris 2011, 15:32 | links
 
eergli, biku par politiku šai jomā, nevis grāmatvedības īso kursu:)
1.septembris 2011, 15:35 | links
 
eergli var redzēt ka nenodrbojies ar naudas pelnīšanu uz savu kabatu. Reti kurš ir gatavs atdot valstij lieku naudu ja ir iespēja viņu ielikt savā kabatā. nu jā un Tu kā topošais deputāts taču nevari tiekt ka būsi negodīgs un nodokļus nemaksāsi, bet nekas gan jau Saeimas ilgdzīvotāji ātri apstāstīs kas ir kas un kā notiekās lietiņas.
Tie aprēķini parādīja cik daudz aiziet nodokļos pie dažādiem veidiem kā tikt likumīgi pie savas nopelnītās naudas. OK PVN tur ir protams priekšnodoklis utt, sevišķi ja ir tirdzniecība vai arī lieli apgrozāmie līdzekļi. Ja nav nekādu apgrozāmo līdzekļu tad no manis nopelnītās naudas man ir daudz jāatdod valstij pretī neko nesaņemot. Es kā paklpojumu sniedzējs ļoti to izjūtu.
1.septembris 2011, 15:41 | links
 
micuk, es ikdienā nodarbojos ar strīdiem starp VID un nodokļu maksātājiem un par to "kapeiku" atdošanu valstij zinu samērā labi :)
1.septembris 2011, 15:46 | links
 
ja runājam par pretī saņemšanu, tad īstenībā saņemam (kā sabiedrība) ļoti daudz, policija, ugunsdzēsēji, pensijas, armija, izglītība, veselības aprūpe, konkurentu uzraudzība, vides inspektori, PVD, utt utjp Tikai tās lietas mēs ikdienā nemanam, bet viņas visas eksistē un ir kādam vajadzīgas un noderīgas :)
1.septembris 2011, 15:50 | links
 
Nu redzi tad jau ir skaidrs, ka PVN vajag 15-18%, UIN ne vairāk par 10, sociālo jāaprobežojas ar kādiem 20%, IIN arī ne vairāk par 15% un valsts kase pildīsies tā, ka nespēs to naudu izšeptēt neviens.
Un VID jau parasti zaudē tiesas dēļ saviem nekompetentajiem darbiniekiem. Būtu lielākā daļa darbinieku kompetenti, VIDs uzvarētu lielāko daļu tiesu.
1.septembris 2011, 15:51 | links
 
eergli, kad pēdējo reizi biji tā pa nopietnam pie ārstiem gājis? Cik lielas ir pašreizējās pensijas un cik lielas būs mūsējās? Jaunais prezis jau paspēja paziņot, ka mums pensiju no valsts nebūs. Izglītība ir daļēji par velti, armiju es vispār neizjūtu, redzu tikai to ka viņiem ļauj ļoti daudz mūsu sūri, grūti pelnītās naudas izšeptēt. Vides un PVD inspektoriņi tādi mazi reketieri vien ir. Konkurentu uzraudzība :D SPRK (sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija) tagad vispār ir kļuvusi neatkarīga iestāde, tā ka gatavojieties, tarifi tūlīt skries debesīs rūkdami.
1.septembris 2011, 15:55 | links
 
micuks viņi uzvar lielāko daļu tiesu, bet ne kompetences dēļ, bet tiesu pieejas un arī zināšanu trūkuma dēļ.

Lielākā problēma samazināt nodokļus ir finansēt robu naudas plūsmā, kas rodas, kad nodokļi pēc "vecajām" likmēm vairs nenāk, bet pēc "samazinātajām" vēl nenāk. Ar to domājot, ka jauno likmju efektam vajadzīga iešūpošanās jeb pārejas periods, nesāk nauda tecēt kā pa reni ar pirmo janvāri :)
1.septembris 2011, 15:56 | links
 
Tad nu gan problēma aizpildīt robu.
1. aizņemamies no kādas bankas.
2. Pārskatam izdevumus valsts un pašvaldības aparātos.
3. ir ideja bet tā lai paliek pagaidām pie manis. Sadomāšu iet politikā būs ar ko man operēt.
1.septembris 2011, 16:00 | links
 
izglītība daļēji? būtu vēlams precizēt tās "daļas". Jo sanāks, ka valsts finansē ap 90 %.

Armija ir cena, kas jāmaksā par dalību NATO + vēl glābšanas hopteri uz viņiem, glābšanas operācijas jūrā. Armija ir vajadzīga arī tā iemesla pēc, ka tas ir liels cilvēkresurss, ko var izmantot katastrofu seku likvidēšanai utt

Vides inspektori reketē arī maliķus :)

Protams var runāt par valsts institūciju darba kvalitāti un efektivitāti, bet bez tēriņiem šīm institūcijām iztikt jebkurā gadījumā.

Tev liekas ka no PVD var arī atteikties?
1.septembris 2011, 16:03 | links
 
micuks, redz bankas nevienmēr piekrīt redzējumam, ka samazinot nodokļus uzreiz nauda tecēs kā pa reni. Tad jau SVF būtu licis samazināt nodokļus un valsts izdevumus. Tāpēc jau arī finansējumu pārejas periodam nevar dabūt un likmes samazinās pakāpeniski, piemēram, ZRP piedāvā samazināt darbaspēkam nodokļus.
1.septembris 2011, 16:05 | links
 
Labojums: Protams var runāt par valsts institūciju darba kvalitāti un efektivitāti, bet bez tēriņiem šīm institūcijām nevar iztikt jebkurā gadījumā.
1.septembris 2011, 16:05 | links
 

Pievieno savu atbildi

Tēma slēgta. Atbildes pievienot nav atļauts!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager