Politika, iekšējā un ārējā

Tikai par politiku, bez makšķerēšanas.
Nedomāju vis... Piemēram, ja Simms ( pasaulslavena kompānija) ražo kvalitatīvus veiderus, viņiem reklāma vispār nav vajadzīga! Visu nosaka preces kvalitāte! Slava par labu preci izplatās momentāli!
Un lai arī cena šai precei ir briesmīga, Simms netirgo to par 799,99€ .
Tas tā, varbūt ne pats labākais piemērs un ne tie labākie veideri...

raihs, 2.decembris 2017, 14:50


Nu galīgi šoreiz garām ar piemēru Tev sanāca,
SIMSS katalogs pilns ar to, tikai nevis 0.99 bet 0.95 :DDD

https://www.simmsfishing.com/shop/waders.html
2.decembris 2017, 15:40 | links
 
Zaraza ( bļaviens kauns rakstit , bet Tava izvele _ akcepteju ) !
Paldies par saturigu tekstu , varetu turpinat , bet man divi brivi vakari un negribas palaist garam ļurbu copes teatri zem mennes un zvaigznem !
Ne asakas ;) !
2.decembris 2017, 14:57 | links
 
Nedomāju vis... Piemēram, ja Simms ( pasaulslavena kompānija) ražo kvalitatīvus veiderus, viņiem reklāma vispār nav vajadzīga! Visu nosaka preces kvalitāte! Slava par labu preci izplatās momentāli!
Un lai arī cena šai precei ir briesmīga, Simms netirgo to par 799,99€ .
Tas tā, varbūt ne pats labākais piemērs un ne tie labākie veideri...
2.decembris 2017, 14:50 | links
 
Tavs ego nepieļauj pat domu ka kadam varbut pietiek ar ģimenes milestibu un vienkaršiem dzives apstakļiem !
Komunistu dresura _ " kas tas par zaldatu , kas nesapņo par ģeneraļa pakapi " !


plesigais, 2.decembris 2017, 13:28

Nebija domāts man, bet atbildēšu no sava skatu torņa. Jebkuros laikos un sociumos ir sabiedrības vairākuma mainstreams ar noteiktām vērtībām un mērķiem un indivīdi vai alternatīvās subkultūras ar citām vērtībām.Un pilnīgi vienalga vai runa par utopiska komunisma celšanu, patērētāju sabiedrību ar kapitālismu un naudas glorifikāciju, reliģisku teokrātiju, sociālismu utt. Loģiski, ka cilvēks ir sabiedrisks dzīvnieks, pie tam apziņa un saprāts ir tāda plāna eļļas kārtiņa uz miljardu gadu laikā veidoto instinku un refleksu okeāna. Maslova hierarhiju neviens nav spējis apgāzt.Taču tikai cilvēks operē ar tādu kategoriju kā LAIME, kuras sasniegšanu pēc būtības ir cilvēka mērķis. Un te nu iestājas tas punkts, kur katram laime ir sava. Jā cilvēka personību nospiedošā mērā veido audzināšana, vide, sabiedrība, simboli un rituāli. Man pašlaik patīk un rada laimes sajūtu tomēr kopumā turēšanās sabiedrības mainstrīmā, dzīvot nevis eksistēt, cīnīties, lauzties, skriet ar galvu sienā, risināt problēmas un pašam sev radīt jaunas :) Ja mana pasaules uztvere un vērtību sistēma pamainīsies, tad varbūt aiziešu uz savu lauku māju, audzēšu kartupeļus un lasīšu sēnes, ķeršu zivis dīķi un varbūt tad tā man būs laime. Vai sēdēšu kalnos lotosa pozā, skatīšos uz nabu un gaidīšu nirvānu. Kāda hren atšķirība, galvenais lai justos laimīgs, harmonijā ar sevi un pasauli.

zaraza, 2.decembris 2017, 14:04


Mjā :( ! Ko lai es Tev atbildu , un pietam lietojot narmalu Latviešu sarunvalodu !
Atbildešu vienkarši _ kurš pilsonis Latvijai ka valstij ir vertigaks ( ne politikai ) ? Laimigs un apmierinats _ vai onkulis kam visur regojas krievu iebruceji ? Cilveks kuram kauns lamaties krievu valoda , vai onkulis kurš uzskata lašveidigie ari kanada ir lašveidigie un atbalstit savus lauku tautiešus ir pedeja mułķiba ?
Protams mes visi varam operet ar gudram teoremam un piesaukt Freidu , Maslovu , kaut Sokratu , bet tas nemainis musu atieksmi pret savu Valsti un Tautu !
Cilveki kas mekles slikto ( politika , sadzive , atiecibas ) un paši dzivo slikto iluziju priekšnojautas , nekad nevares samierinaties ar ko labu vai izdarit labu !
2.decembris 2017, 14:49 | links
 
Protams, ar altruismu nenodarbojos. Ir četri vienkārši atslēgvārdi- daudzveidība, kvalitāte, serviss, cenas. Maksimāli cenšos šos vārdus attiecināt uz savu darbu, un viss! Un nevajag ekspluatēt nekādu huiņu no tēmas "tikai 19,99" vai "tikai šodien -35% visai precei", utt.!
Easy, peasy!

raihs, 2.decembris 2017, 14:26


Nu viss kārtībā, Tu negribi būt "Tiffany", a es varbūt gribu būt kaut vai sīks "Salmo" :) Gribēt nav aizliegts... :) A izaugsmē balstoties uz plašu patēriņu bez mārketinga "huiņas" neiztikt, protams ir robeža, kuru nedrīkst pārkāpt, lai nezaudētu cieņu pašam pret sevi.

Tas , protams, viss ir tāds abstrakts piemērs, nav jēgas uzstādīt sev mērķus, kuri nav skaidri formulēti, laikā terminēti, vienkārši ambīcijām IR JĀBŪT.
2.decembris 2017, 14:41 | links
 
Zaraza
" Tu taču tāpat noteikti domā, kā piesaistīt klientus, kā vairāk nopelnīt. Bet pilnīgi noteikti taču Tu nedomā par to kā apzināti ierobežot sevi, piemēram, dzīvojot kopmītnē un ēdot tikai kartupeļus ar reņģēm, lai tik klientam būtu izdevīgāk. Nē, dzīve var piespiest to darīt"
Protams, ar altruismu nenodarbojos. Ir četri vienkārši atslēgvārdi- daudzveidība, kvalitāte, serviss, cenas. Maksimāli cenšos šos vārdus attiecināt uz savu darbu, un viss! Un nevajag ekspluatēt nekādu huiņu no tēmas "tikai 19,99" vai "tikai šodien -35% visai precei", utt.!
Easy, peasy!
2.decembris 2017, 14:26 | links
 
Zarazij, 15km attālumā labi zandarti ;)

usis, 2.decembris 2017, 14:08


Nea, man pēc pēdējā mēneša darba režīma ar visām drudžainā tempa veikala pārbraukšanām un miega deficītu, pašlaik nestāv un spēka pietiek tikai gudri di.st netā :)
2.decembris 2017, 14:11 | links
 
Zarazij, 15km attālumā labi zandarti ;)
2.decembris 2017, 14:08 | links
 
Tavs ego nepieļauj pat domu ka kadam varbut pietiek ar ģimenes milestibu un vienkaršiem dzives apstakļiem !
Komunistu dresura _ " kas tas par zaldatu , kas nesapņo par ģeneraļa pakapi " !


plesigais, 2.decembris 2017, 13:28


Nebija domāts man, bet atbildēšu no sava skatu torņa. Jebkuros laikos un sociumos ir sabiedrības vairākuma mainstreams ar noteiktām vērtībām un mērķiem un indivīdi vai alternatīvās subkultūras ar citām vērtībām.Un pilnīgi vienalga vai runa par utopiska komunisma celšanu, patērētāju sabiedrību ar kapitālismu un naudas glorifikāciju, reliģisku teokrātiju, sociālismu utt. Loģiski, ka cilvēks ir sabiedrisks dzīvnieks, pie tam apziņa un saprāts ir tāda plāna eļļas kārtiņa uz miljardu gadu laikā veidoto instinku un refleksu okeāna. Maslova hierarhiju neviens nav spējis apgāzt.Taču tikai cilvēks operē ar tādu kategoriju kā LAIME, kuras sasniegšanu pēc būtības ir cilvēka mērķis. Un te nu iestājas tas punkts, kur katram laime ir sava. Jā cilvēka personību nospiedošā mērā veido audzināšana, vide, sabiedrība, simboli un rituāli. Man pašlaik patīk un rada laimes sajūtu tomēr kopumā turēšanās sabiedrības mainstrīmā, dzīvot nevis eksistēt, cīnīties, lauzties, skriet ar galvu sienā, risināt problēmas un pašam sev radīt jaunas :) Ja mana pasaules uztvere un vērtību sistēma pamainīsies, tad varbūt aiziešu uz savu lauku māju, audzēšu kartupeļus un lasīšu sēnes, ķeršu zivis dīķi un varbūt tad tā man būs laime. Vai sēdēšu kalnos lotosa pozā, skatīšos uz nabu un gaidīšu nirvānu. Kāda hren atšķirība, galvenais lai justos laimīgs, harmonijā ar sevi un pasauli.
2.decembris 2017, 14:04 | links
 
Stāsts jau vispār nebija par pareizu vai nepareizu cenu veidošanu. Stāsts bija par homo vulgaris smieklīgo cenšanos atrast universālo formulu, lielveikalu sazvērestību, kaut kādu shēmu vai ko nu tur kuro reizi. Nu grūti cilvēciņam pieņemt, ka visa pamatā ir tāda feina Brauna kustība.
2.decembris 2017, 13:59 | links
 
Goglējam,goglējam, kātad - man drīz vajadzēs ledusskapi, aizgoglējos kvalitatē līdz 1,5 tad saliku prioritātes, atgriezos pie 1, sapratu ka šķirba nekāda un paliku pie 700, tad iebraucu veikalā aptaustīt, tur tas kas 1,5 uz akciju pa 1, nu jopt a man šamo vajadzēs pēc pusgada, ko tagad, turēt garāžā, sēžu domāju, tad gaisma tuneļa galā- veikals tur būs veseli 200m, var vispār to skapi mini , tā lūk ar tām akcijām- turiet lielāku naudu krājkontā, pasargā no impulsa pirkumiem.
2.decembris 2017, 13:57 | links
 
beidzot šeit ir ko palasīt :)
2.decembris 2017, 13:54 | links
 
vispār kāds musdienās kadu dargaku pirkumu,nu tv vai datoru ,perk tā ieejot veikala un ieraugot uz akciju???Es visu tadus pirkumus parasti izgoogleju,gan info par kvalitati un protams labako cenu.
2.decembris 2017, 13:41 | links
 
" manipulācija uz to, ka mēs esam savādāki godīgāki, dumpinieki , nemuļķojam cilvēkus utt., tas strādā tik pat labi. Lai gan pamat mērķis jebkuram biznesam ir absolūti vienāds - pelņas gūšana."
Ne manā gadījumā. Man vienkārši riebjas visi tie triki, un tādēļ es tos neizmantoju. Es vienkārši nespēju tos izmantot! Tur nav nekāda merkantīla seguma!
P.S. Un , spriežot pēc klientiem, ļoti daudziem tie triki riebjas!

raihs, 2.decembris 2017, 13:16


Protams, ka tu to nedari apzināti, pretēji, kā, piemēram "Bite - citāda kompānija" :)
Ar savu personīgo morāli-ētisko kodeksu, kur Tev konkrētas lietas riebjas (man arī tādu ir daudz, katram savas "sarkanās līnijas") Tu tieši tāpat radi
piesaisti konkrēto mērķa pircēju, ar savu tēlu "esmu godīgāks". Neiet runa par apzinātu manipulāciju, vienkārši par faktu, kā tas strādā uz klienta smadzenēm un manipulē ar viņiem, apzināti vai neapzināti, motivēti vai nemotivēti.

Bet in general saknē atškirības nav, nu bet Tu tak nenoliegsi, ka biznesa mērķis ir tāpat gūt pelņu, pie tam vēlams tik, cik pašam liekas godīgi un pelnīti. Tu taču tāpat noteikti domā, kā piesaistīt klientus, kā vairāk nopelnīt. Bet pilnīgi noteikti taču Tu nedomā par to kā apzināti ierobežot sevi, piemēram, dzīvojot kopmītnē un ēdot tikai kartupeļus ar reņģēm, lai tik klientam būtu izdevīgāk. Nē, dzīve var piespiest to darīt, bet ne jau uz to pazināti tiekties... Loģiski, normālam darbam ir jābūt normāli atalgotam, pie tam , jo vairāk riskus un klapatas uzņemies, jo lielākas ambīcijas uz atalgojumu, ar to taču arī atšķiras uzņēmējs no darba ņēmēja "strādajot uz onkuli", tā ir izvēle, ļoti grūta un riskanta. Bet visam, ir sava izvēles cena, pats taču nupat teici, ka bremzē "lielveikalu vīzdegunība", kuri spēlē pēc citiem spēles noteikumiem, kuri Tev nav pieņemami. Tā ir Tava izvēle, respektējam.
2.decembris 2017, 13:41 | links
 
Nevar sociumu aplūkot šādi. Ir sabiedrības grupas, kas vienmēr pirks sūdus jo pa lēto, ir grupas, kuras balansē un ir grupas, kuras nepirks sūdus nekad, jo sūdi. Katrs ir individualitāte un katram vajag ko savu, ne tādu kā citiem(nu protams bez tiem kas nav spējīgi apzināties un noformulēt savu es). Masu ražotājs to nespēj, a Raihs un viņam līdzīgie spēj. Plus vēl mazie ir vājprātā elastīgi un stabilizē ekonomiku, ja nu kas.
P.S. Trāpīsies brīdis, kad Tonim nebūs tā folijas cepure galvā un kirdik, nozombēs pa tīro. A tur jau kā paveicas, vai pareizāk nepaveicas. A tos, kuri netic nozombēt nevar - be be bēee.
2.decembris 2017, 13:35 | links
 
19.99 es to par apsitienu vairs nesauktu gan (mēs jau pazīstam šo metodi). Bet teiktu jau par labu reklāmu gan! Jo pamanīji to preci un cena ir izdarījusi savu.

mjuniors, 2.decembris 2017, 12:52
ko tur diži pamanit ja ieej veikala un visas cenas ir .99,tas ka daļai 19.99 prata paliek kā 19,droši vien.Es savukart visu apaļoju uz augšu
2.decembris 2017, 13:33 | links
 
Tiešām, izlasīt līdz galam bija izaicinājums! Patika pēdējā rindkopa. Tāda ir arī mana prakse.

Hm :( ! Tu nopietni ? ;) ! Esi meģinajis sevi iedomaties " stobra " otra puse ?
NETICU :( !
Tavs ego nepieļauj pat domu ka kadam varbut pietiek ar ģimenes milestibu un vienkaršiem dzives apstakļiem !
Komunistu dresura _ " kas tas par zaldatu , kas nesapņo par ģeneraļa pakapi " !
Tu pat vairs neproti priecaties par Latvijas udeņos noķertu ķisi ( atbalsts Latvijas ekonomika , sakartots udeņu krasta gabaliņš , neļauts brakiem darit savus darbus ) !
Ne , Tev komunistu pedejo gadu valdišanas laiku domu gajiens _ ja IMPORTS _ tad ogo go !
Viena partija , viena valdišanas iekarta , viens stereotips un ja kadam tas ta nav _ tatad stulbenis , idiots un tamlidzigi !
Raihs kas pec Tavam domam ir _ izmantot tirznieciba to pašu muziku , leto preču izvietojums talakos plauktos ?
Informacija _ dażadu reitingu popularizešana , vai parspileta uzmanibas pieveršana kautkadai info ?
Politika _ tie paši škandali , un uzspiesta tautas uzmanibas noveršana no Latvija notiekoša uz iespejamo krievu iebrukumu ?
2.decembris 2017, 13:28 | links
 
" manipulācija uz to, ka mēs esam savādāki godīgāki, dumpinieki , nemuļķojam cilvēkus utt., tas strādā tik pat labi. Lai gan pamat mērķis jebkuram biznesam ir absolūti vienāds - pelņas gūšana."
Ne manā gadījumā. Man vienkārši riebjas visi tie triki, un tādēļ es tos neizmantoju. Es vienkārši nespēju tos izmantot! Tur nav nekāda merkantīla seguma!
P.S. Un , spriežot pēc klientiem, ļoti daudziem tie triki riebjas!
2.decembris 2017, 13:16 | links
 
Ja jau tik tālu esam aizgājuši, varbūt šeit ir kāds kurš "drukā", smukas uzlīmes, kas atbilstu merčendaizingam :)))
2.decembris 2017, 13:11 | links
 
Zaraza
Tiešām, izlasīt līdz galam bija izaicinājums! Patika pēdējā rindkopa. Tāda ir arī mana prakse.
Ok, par tiem 19,99. Tātad. Ko grib panākt tirgotājs, uzliekot tādu cenu? Viņš grib panākt, lai cena liktos mazāka(kad patiesībā tā nav)! Tātad viņš grib spmānīt savu klientu! Varbūt es pārāk radikalizēju, bet es to uztveru kā augstākminēto appišanu!

raihs, 2.decembris 2017, 12:40


Te nu varam sākt demagoģiju :) starp citu, neskatoties uz negatīvo klišeju, tas nav nekas slikts un nosodāms, tā vienkārši ir viena no filosofiskās retorikas metodēm, kuras pamatlicējs ir sengrieķu filosofs Demostēns. Pietiekoši efektīva argumentētā diskusijā.

Fakts - matemātiski 19.99 nozīmē tikai to ko nozīmē, tieši par 0.01 mazāk nekā 20, nekādas appišanas.

Cilvēka smadzenes strādā tieši tā kā viņas strādā, cilvēks redz un uztver pasauli ar smadzenēm, acis, ausis utt. ir tikai primitīvi sensori. Attiecīgi, cilvēku neviens nevar "appist", izņemot paša smadzenes, par kurām tā kā pašam vien jāatbild :)

Visi merčendaizinga, mārketinga utt. metodes un instrumenti, protams, ir radīti uz psiholoģijas bāzes, ar konkrētu mērķi manipulēt ar cilvēka uztveri, jebkurš saprātīgs cilvēks to apzinās. Bizness strādā vidē kura ir pasaulē izveidojusies, viņš vai nu iekļaujas spēles noteikumu rāmī, vai demonstratīvi neiekļaujas. Tā arī nostāja un arī zināmā mērā "appišana" - manipulācija uz to, ka mēs esam savādāki godīgāki, dumpinieki , nemuļķojam cilvēkus utt., tas strādā tik pat labi. Lai gan pamat mērķis jebkuram biznesam ir absolūti vienāds - pelņas gūšana.
Tas Komerclikumā ierakstīts, uzņēmums, kas nav radīts ar merķi gūt peļņu, Latvijas Republikā ir nelegāls :).
2.decembris 2017, 13:02 | links
 

Pievieno savu atbildi

Tēma slēgta. Atbildes pievienot nav atļauts!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager