Politika, iekšējā un ārējā

Tikai par politiku, bez makšķerēšanas.
nesaprotu tos, kas uzspiez cilvekiem, kas neprot latviski, komunicet latviesu mele. nu nezin cilveks, kas par to? vinam ir savi iemesli, kapec vins to nedara. vai tad ir gruti pariet uz krievu valodu? tas paradu Tavu izglitibas limeni, nevis oponenta.
vienigais iznemums, kad openents komunice nelabveliga veida. tad neparsleidzos uz rus, bet pat uz english.

p.s. ko jus gribat no pardevejas, kas strada pa minimalo? lai vel angliski runatu? nav ta4u stockmanis, vai kads boutique. esiet saprotosi un pardevejai ta nav viegli pie tas kases nosedet visu dienu un apkalpot visus pec kartas - alkanus utml.
2.aprīlis 2014, 16:33 | links
 
Ir pareizi likumi,nav kontroles mehanisma,vai tas strādā slikti.Tādēļ pašiem jāiesaistās, apkārt esošā veidošanai.Atsevišķās pilsētās ir nācijas, kas to prot labāk,tādēļ ir iemesls mācīties, un beidzot sākt kaut ko darīt.
2.aprīlis 2014, 13:34 | links
 
Šādu attieksmi es esmu satapis Rīgā. Daugavpilī toč nē... ne reizi:) Man laikam veicas:D
2.aprīlis 2014, 12:52 | links
 
Rīga un D-pils ir vienlīdz krievu pilsētas. Abās lielākajās Latvijas pilsētās dominē krievu valoda - tas ir FAKTS.

Bralitis, 2.aprīlis 2014, 09:26


Iespējams D-pilī tā ir, tur kā nekā 75% krievvalodīgo, Rīgā jau iet uz labo pusi, te latvieši ar krieviņiem uz pusi. Pēdējos gadus vairs nelietoju krievu valodu un pilnībā iztieku, ja pa retam kāds atsakās ar mani sarunāties valsts valodā, paceļu cepuri un ardievu. Tie pārsvarā ir pārdevēji, bet arī arvien retāk. Un ne jau es esmu zaudētājs, bet viņi kuri zaudē klientu. Pirms kādiem 4 gadiem nonesu laptopu uz labošana savas mājas apakšstāva datordarbnīcā. Tur pretī jauns krieviņš uz 25 gadiem, kategoriski atteicās ar mani runāt latviski, uz manu pirmo jautājumu latviski ļečī pretī tik krieviski. Nu ko aizstiepu laptopu 1 kvartālu tālāk, kur pret klientu jēdzīgāka attieksme, lieki 100 m man kājas nelauza :) Nav vairs padumjie laiki, nu pakalpojumus un preces piedāvā visās malās. Starp citu pat Rīgas centrāltirgū nu ievēroju tendenci ka pārdevējas, bet tās tur pārsvarā krievietes, sāk sarunu ar pircēju latviski. Bet cik nav redzēts kā latvieši tur paši sāk sarunu ar pārdevējiem krieviski, tad protams nav variantu. Bet Latgalē nav tik rožaini, pats uz turieni regulāri braucu. vēl arvien spēkā padlaiku likums, 1 krieviņš liks runāt krieviski 10 latviešiem, un tie nemaz neiebilst, skumji.
2.aprīlis 2014, 12:44 | links
 
Pašiem cilvēkiem protams nav ne vainas,jāvaino politiķi un to finansētāji,kas skalda un valda un dala piķi...Ja vismaz pusi no nozagtā piķa ko izkārtoja no 'zelta tiltiem','zelta bibliotēkam','Parexsiem' un citām štellēm novirzītu māmiņu atvaļinājumiem un cita veida dzimstības veicināšanas pabalstiem,varbūt Latvijas nākotne izskatītos rožaināka...
2.aprīlis 2014, 10:10 | links
 
Daugavpilij nav ne vainas, tas ka kāds infantīli domā, ka te ir "okupantu teritorija" ir vienkārši turpinājums tiem maldiem un stereotipiem, kas ir raksturīgi tumsonīgiem cilvēkiem.
2.aprīlis 2014, 09:52 | links
 
Tas jau ir visam pamats Toni. Tieši mēs esam tie kas palaižas. Un par cik mana meita nerunā bet saprot krieviski - viņa piekopa principu : Krievs runā krieviski viņa Latviski ,bet ja krievs bij ciemiņš mūsu valstī viņa runāja angliski ... un teica neesot nekādu problēmu- jaunieši ar puslīdz brīvi runājot angliski.
2.aprīlis 2014, 09:51 | links
 
Pilnīgi precīzi, paši krievi bieži vien labprāt mēģinātu runāt latviski, bet latvieši viņiem to neļauj, jo paši pāriet uz krievu valodu... :)
2.aprīlis 2014, 09:50 | links
 
Te ir liela loma Latviski pielaidīgajai un pazemīgajai mentalitātei,ja jūtam ka krievs mokās,automātiski pārejam uz krievu valodu,Igaunijā visi tekoši runā igauniski jau sen,paši vien esam vainīgi...
2.aprīlis 2014, 09:39 | links
 
Un vēl : Tiko tā padomāju - mana vecuma krievus un viņu bērnus kurus zinu - Nezinu nevienu kurš nerunātu Latviski . Ir kas runā slikti (Rīdzinieki) , bet runā ,bērni visiem brīvi bez akcenta.
2.aprīlis 2014, 09:32 | links
 
Tā ir,-uz massu ņem...:)
2.aprīlis 2014, 09:30 | links
 
mirtin, būdams Daugavpilī , ieej kādā normāla paskata kafejnīcā un pasūtot saki -lūdzu lielu krūzi kafiju ar pienu un cukuru:)
man 2 gadu laikā no 5-7 mēģinājumiem neizdevās ne reizi, bet iespējams, pēdējā gada laikā viss ir pavisam savādāk.

usis, 2.aprīlis 2014, 09:13


Laikam mums ir atšķirīgs viedoklis par normāla paskata kafejnīcām:D es pat pie friziera esmu bijis, tirgū apenes pircis, Ditonā copes lavkās copei loriņus un arī automašņu apdrošinājis... HVZ... laikam Dievs mani sargā:DDDD
2.aprīlis 2014, 09:29 | links
 
Ko te ņemas. Rīga un D-pils ir vienlīdz krievu pilsētas. Abās lielākajās Latvijas pilsētās dominē krievu valoda - tas ir FAKTS.
Man lielā meita vienu brīdi strādāja Rīgā - viņa bij panikā !! Viņas krievu val.zināšanas ir apm. līmenī" U meņa dokumenti vsjo porjadke " :)) Viņa man saka - sajūta ka citā valstī nokļuvusi kur visi krieviski runā.

Arī fakts ka mazpilsētās visi krievi runā latviski,ģimnāzijā viņas klasē bij 3 krievu meitenes,pagalmā ar daudz bērnu no krievu ģimenēm - BET visi 100% runā tikai latviski. Viņiem nav citu variantu jo vairākums mazpilsētās ir Latvieši,Bet Rīgā un D-pilī ir pretēji viss :((( Skumji
2.aprīlis 2014, 09:26 | links
 
Usis,
Dvinskā kafiju dzer no mazām krūzītēm,a pienu un šņabi no glāzēm!
2.aprīlis 2014, 09:22 | links
 
Jebkurš piešķirtais lats valodas apgūšanai un pilsoņu kopuma paplašināšanai, paplašina arī SC vēļētāju skaitu,-izdevīgs ieguldījums.:)
2.aprīlis 2014, 09:14 | links
 
mirtin, būdams Daugavpilī , ieej kādā normāla paskata kafejnīcā un pasūtot saki -lūdzu lielu krūzi kafiju ar pienu un cukuru:)
man 2 gadu laikā no 5-7 mēģinājumiem neizdevās ne reizi, bet iespējams, pēdējā gada laikā viss ir pavisam savādāk.
2.aprīlis 2014, 09:13 | links
 
...'Nacists Pabriks'-no kura laika?Vēl gadiņus 25-30 atpakaļ ,šamais itin dedzīgi komunistisko idealoģiju propogandēja...:D

Tonis, 2.aprīlis 2014, 09:04



Kamēr bija ārlietu ministrs, tikmēr bija tolerances paraugs:) Kā kļuva par aizsardzības, tā retorika nejēgāmainījās:) Tagad atkal kļūst pielaidīgāks:) Tas laikam profesijas zīmogs:)) Bet nu valdībā bija visekstrēmistiskākais:)
2.aprīlis 2014, 09:08 | links
 
...'Nacists Pabriks'-no kura laika?Vēl gadiņus 25-30 atpakaļ ,šamais itin dedzīgi komunistisko idealoģiju propogandēja...:D
2.aprīlis 2014, 09:04 | links
 
Neaizstāvu Nilu un aicinu par viņu nebalsot. Taču Nils kā reiz ir krievs, kurš uzskata, ka dzīvojot Latvijā latviešu valoda ir jāzina. Tieši viņš, nevis kāds tēvzemietis vai vienotībnieks, ierosināja un piešķīra naudu latviešu valodas apmācības kursiem rīdziniekiem. Turklāt šie kursi dažu stundu laikā parasti ir aizsisti un brīvu vietu nav.

Bet balsot par Nilu nevajag!
2.aprīlis 2014, 08:25 | links
 
jeeska - kad tu pēdējo reizi biji Daugavpilī? Pat nacists Pabriks, būdams aizsardzības ministrs, aizbraucot uz Daugavpili, atzina, ka ir patīkami pārsteigts par to, cik skolēni labi pārvalda latviešu valodu. Tas ka tur vairāk ir krievu, nekā latviešu un krieviem būtu debīli savā starpā runāt latviski, nevis savā dzimtajā valodā, tāpat kā latviešim ir galīgi stulbi savā starpā runāt krieviski, vai jelkādā citā valodā nevis latviski ir skaidrs. Tas ka uz ielas maz dzird latviešu valodu nenozīmē, ka cilvēki nezina valodu. Starp citu Rīgā man ir biežāk bijušas situācijas, kad aizeju prom no veikala neko nenopircis, izkāpju no mikriņa neaizbraucis tādēļ, ka kāds dunduks neprot latviski. Daugavpilī man tā nav gadījies. Laikam nepareizās vietās tusēju... Katrā ziņā Daugavpilī krievi ir daudz atsaucīgāki, pretimnākošāki un saprot visu ko tu viņiem latviski saki. tas ir mans privāts viedoklis. Uz Daugavpili nobraucu reizes 10 pa gadu vai pat biežāk. Pēdējo reizi biju pagājušajā nedēļas nogalē.
2.aprīlis 2014, 08:22 | links
 

Pievieno savu atbildi

Tēma slēgta. Atbildes pievienot nav atļauts!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager