Politika, iekšējā un ārējā

Tikai par politiku, bez makšķerēšanas.
Bralitis, Raihs...

Represīvas metodes labi strādā tikai tad, ja nav kur mukt un "graņica na zamke". Ka tiem pašiem ierindas ķīniešiem... Globalizācijas iespaidā jebkurš nopietns bizness meklē un atrod vietas, kur nodokļi mazāki/darbaspēks lētāks, likumdošana lojālāka utt.
Ar represijām un policejismu var panākt tikai to, ka ne ārējie, ne iekšejie investori valstī nekādu piķi neatstās - ne baltu, ne pelēku, ne melnu..
Protams, paliek mazie iekšējā tirgus pieprasījuma preču ražotāji un tie kas eksportē vietējos resursus (pārsvarā mežu) kam nav kur likties, taču tas viss ir sīkumi. Sanāk kaut kāds strupcelš - ne ar policejismu, ne ar pārspīlētu liberālismu vēlamo rezultātu panākt nevar. Tad nu rietumu civilizācijas demokrātiskā pārvaldes modeļa valstis balansē starp galējībām cenšoties atrast "price/performace" bet nu ideāla nav un parasti sanāk prekoss uz vienu vai otru pusi...
Principā nu jau daudzi nopietni ekonomisti atzīst ka visa šitā "brīvā tirgus" hevere ar aizgājusi pilnīgā šreijā un visvarenā "tirgus neredzamā roka" neko vairs īsti nespēj noregulēt. Pasaulē arvien uzstājīgāk izskan viedokļi, ka jāpalielina valsts tiešā dalība biznesā un jāpelna nauda sev pašai ar stratēģisko nozaru kontroli, ekonomikas modelis jāpapildina ar plānveida ekonomikas elementiem. Tikai nez vai bez 3šā pasaules kara to var norealizēt...
1.augusts 2013, 11:22 | links
 
Bet visa jau pamata ir cieņa pret sevi, savu valsti un līdzcilvēkiem + patriotisms, kas dotaja mirklī ir zems.

Davis-Di, 1.augusts 2013, 10:58


Vari man nepiekrist, bet pieturos pie ieskata, ka vispārējais patriotisma līmenis ir tieši atkarīgs no valsts pārticības līmeņa. Vidusmēra pilsonim vienmēr būs lielāka sajūsma par valsti, kurā viņam ir gana daudz naudas, iespēju u.tml., nekā par valsti, kurā alga ir maza u.t.t.

Daudzi piesauc Norvēģiju kā ļoti patriotisku iedzīvotāju valsti, kurā vidējais statistiskais iedzīvnieks tur mājās tautastērpu, karogu un uzskata sevi par tādu, kas dzimtenes dēļ noliks galvu. Vai tā bija arī agrāk? Kas notika tad, kad valsts nebija atradusi savu naftu? Norvēģija bija tāda īstena plikatu zeme, kuru paši patriotiskie norvēģi gluži labprāt pameta, lai dotos kaut uz to pašu Zviedriju. Pēc tam, kad viss gāja uz augšu, sabiedrības uzskati par valsti mainījās.

Nu re, iedod mūsu vidusmēra pilsonim 2x lielāku algu, vēl šo to un pasūti pētījumu par viņu domām. Varu saderēt, ka tauta par savu valsti izteiksies daudz pozitīvāk.

Ir, saprotams, arī tādi īstenie patrioti, kas par Latvijas valsti stāvēs un kritīs neatkarīgi no visiem apstākļiem, taču tādu ir absolūtais mazums.
1.augusts 2013, 11:16 | links
 
Raihs negribi pamēģināt vai nevar nopelnīt 2000 ls ?

Protams,ja tev pret mežu nav alerģīja un neesi aizsēdējies mīkstā krēslā.
1.augusts 2013, 11:12 | links
 
Jā,es biju domājis aptuveni tādu sistēmu,ko Bračka
nupat izklāstīja. Un tā reāli un praktiski DARBOJAS!!!
1.augusts 2013, 11:07 | links
 
 
raihs

(tirgotāja pija paņemta pāris tirdzniecības reizēm)
tu esi parezrakstiibas dievs :D

cojs, 1.augusts 2013, 08:43

Vispār teikumu sāk ar lielo burtu.

Vārdā - parezrakstiibas ir divas kļūdas,teikumu beidz ar punktu, neviss zīmi - :D

Pirms skaties uz citiem ,paskaties uz sevi!

silpeiv, 1.augusts 2013, 10:24

Silpeiv,tu taču tāpat kā tēmā par ogu tantiņām neesi iedziļinājies rakstītā jēgā-tur tu saskatīji tikai nodokļus par ogām,(neievērojot,ka tas attiecas tikai uz summām virs 2k,ko savākt vispār nav iespējams),tāpat te tu ieraudzīji kļūdu un neizlasīji ,kas vispār ir rakstīts
1.augusts 2013, 11:02 | links
 
Pēc būtības daļēji piekrītu "Bralitis" visam jābūt sabalansētam - kontrolei, represijai, nodokļiem utt.

Bet visa jau pamata ir cieņa pret sevi, savu valsti un līdzcilvēkiem + patriotisms, kas dotaja mirklī ir zems.

Ir mums simboli par Latvijas preci utml. , bet kas biežāk ir iepirkumu grozos - Leišu, Poļu, Spāņu uc. preces, kas notiek mūsu nauda aizplūst!
Piemēram Somija bagāta valsts - lieli uzņēmumi ar vairāku desmitu tūkstošiem darbinieku - ja kompānija dod apmaksātu mobilo telefonu tad tikai Nokia, ja gribi citu pērc par saviem līdzekļiem.

Kas mums liedz lobēt Latvijas produktus valsts līmenī un mūsu ikdienā, jo tā nauda paliek mūsu ekonomikā un rada jaunas darbavietas!
Tiesa daudz kas ar Latviešu uzņēmumu preču zīmēm nav vairs Latvijas + otrs vietējie bieži grib tevi izģērb ar stipri lielākām cenām.
1.augusts 2013, 10:58 | links
 
Uz 90% piekrītu Raiham par sakārtošanas shēmu. Tikai bailes un vienīgi bailes ir disciplīnas un kārtības pamatā. Bailes no soda naudas ,bailes par ģimeni,bailes par dzīvību u.c. bailes . Daudzi kladzina demokrātija ,demokrātija ... re ku viņa ir -- mūsu izpratnē. Gan politikā(tie melo un lielos apjomos zog un ņem kukuļus) gan ekonomikā(paši sev nezog bet dod kukuļus lai kustinātu savas štelles - līdz ar to veicina korupciju) gan ģimenē ( presē tiek slavināti pederasti - redz tas esot normāli ka veči dupsējas ,.....bet tauta izmirst). Visatļautība = Demokrātija. Patīk man Ķīniešu attieksme pret visu šito (par cik ar viņiem ļoti cieši strādāju. Piem: ja politiķi pieķer korupcijā -- pie sienas un lodi pierē. Ja uzņēmējs muģījās ( mānās ) ar nodokļiem ( vienalga vai vidējs vai miljonārs) viņam uzvelk sarkanu kombinezonu un ar tādiem pašiem bēdu brāļiem uz 3- 6 mēnešiem lāpstu rokās un blakus autobānim roc grāvi vai pucē ielas . Visa pasale bļuj - nedemokrātiski ,nežēlīgi utt. Bet .... ziniet kā viņi mīžas visos līmeņos !!! tas strādā un ļoti labi.Un te jau varu iepriecināt Dāvi :) Viņiem nodokļi ir smieklīgi mazi - 10 -20% ( viss kopā) . Bet neskatoties uz to - uzliec kaut 5% nodokli,cilvēka būtība visur ir vienāda pasaulē - arī to 5% nodokli gribēs kāds apiet :))) Nav definīcijas kas ir demokrātija ,ko saprast ar šo jēdzienu ,kādas tiesības un pienākumi ir jāievēro vai būtu jāievēro .
Ķīnā uz vienu nodokļu inspektoru ir apm. 10 - 20 uzņēmumu !!! Uzņēmumi tiek čikāti visos caurumos ... bet gala rezultātā viss ir novedis pie tā ka 90% maksā valstij savus 10% un valsts tik plaukst un attīstās. Pie mums uz vienu varētu būt 100 un varbūt vairāk kuri tikai uz papīra zin ka kaut kāds uzņēmums ir kurš simboliski samaksā minimumu bet varbūt apgroza miljonus.ja saliek Dāvja teoriju ar samaksājamiem ,loģiskiem nodokļiem + Raiha represīvo = Ķīnas mikroekonomikas (laikam tā to sauc)modelis kas savukārt ceļ kopējo ( laikam makro) uz augšu.
1.augusts 2013, 10:46 | links
 
Nez man jau liekas par gramatiku te nav īsta vieta kur cepties, nav jau filoloģijas forums - cilvēks ieskrien, uzbliež un pat nepārlasa spiež Pievienot atbildi - Jūs tak tam piekritīsiet! Daļa pat nepiedomā ko raksta.
Cilvēks cieņu iegūst ne jau par korektu gramatiku bet par saviem darbiem - ko dara, raksta un ko saka utml.
Piemēram viens izspļauts teikums var sagraut citu cilvēku acīs reputāciju, kā to izdarīja ciniski ID pagājušo sestdien, lai cik medaļas viņš kārs kaklā nākotnē daļa viņu uzskatīs par p****.

Kā jau teicu jāciena sevi un citus, varbūt ne katrs ir dzimis Latvietis ar vismaz papildus 9x klašu Latviešu valodas zināšanām.

Neņemiet ļaunā:
Relaxing by spamming. :)
1.augusts 2013, 10:30 | links
 
raihs

(tirgotāja pija paņemta pāris tirdzniecības reizēm)
tu esi parezrakstiibas dievs :D

cojs, 1.augusts 2013, 08:43


Vispār teikumu sāk ar lielo burtu.

Vārdā - parezrakstiibas ir divas kļūdas,teikumu beidz ar punktu, neviss zīmi - :D

Pirms skaties uz citiem ,paskaties uz sevi!
1.augusts 2013, 10:24 | links
 
raihs

(tirgotāja pija paņemta pāris tirdzniecības reizēm)
tu esi parezrakstiibas dievs :D

cojs, 1.augusts 2013, 08:43

Iedomājos to skatu-cojs lēnām burtodams ar pirkstiņu velk līdzi manam tekstam,un tavu prieku-ierauga kļūdiņu!
Visam tam,ko mēs te rakstām,ir tikai mirkļa nozīme(un labi,ja pat tāda ir). Līdz ar to sevišķi iedziļināties ortogrāfiajas un interpunkcijas kļūdās nav vērts. Taču ir elementāras lietas, elementāra pareizrakstība,elementāra cieņa pret tiem,kas to lasīs. Bet tu pat nevelc līdz tam "elementārs" līmenim.
Varat paši veikt pētījumu kaut vai šajā saitā-papētiet to cilvēku tekstus,kuri cl forumā tiek uzskatīti par nosacītām autoritātēm,un kuru viedokļi te tiek uzklausīti, un ja ne akceptēti,tad vismaz cienīti. NG-NG, Bums, Kraft,VSOP,utt. Visi raksta normālā,gramatiski pareizā valodā. Un parādiet man vienu nosacīto autoritāti,kurš raksta palīgskolas(coja) līmenī?! Tādu nav...Tātad,varbūt tomēr varam vilkt kaut kādas paralēles starp pareizrakstību un prāta spējām?
Izdari,coj, secinājumus,un ej uz skolu
1.augusts 2013, 10:11 | links
 
To: raihs

Represija un kontrole, bailes palīdz bet tiem kas ir pie kontroles jābūt godīgiem, pārlieku lielas represijas un kontrole atbaida uzņēmējus, jo arī neapzināta vai cilvēcīga kļūda var būt ar lielam sekām. Tajā mirklī uzņēmēji izvēlēsies LT vai citu EU valsti un mūsu ekonomikai atkal būs recesija.

VID darbinieku skaitu palielinot uz 2x nepalīdzēs, pats pabiju tur 2x gadus pieredzes dēļ -> kvalifikācijas trūkums tur ir uz katra soļa + tikai ļoti lēnam virzas uz sapratīgu automatizāciju utml., spried pats ka rīkojumi, ziņojumi uc. dokumenti iet papīrā un otra daļa e-pastā, elektroniska datu apstrāde, elektroniska dokumentu plūsma, elektroniska darba plūsma būtu efektīvāka - bet tur kasās lobiji utml. VID lielāko darba laiku noēd papīru rakstīšana DZ utml., kas ir noteikti valsts pārvaldē jāmaina - darbiniekiem jāliek strādāt nevis rakstīt papīrus, es to centos mainīt, bet viens nav karogu nesējs un ģeneralis neuzklausa karogu nesējus :P
Tagad beidzot pamainījās gan ģ. direktore un ari pāris pārvalžu direktori varbūt arī kaut kas mainīsies uz labo pusi.

FM un VK nav buferis lai iznīdētu pelēko/melno zonu.
PS> kā Krievijā iznīcināja reketu ne jau ar represijām -> samazināja nodokļus un palielināja sodus, kad vairs nebija izdevīgi izvairīties un nebija izdevīgi maksāt reketam!
Arī šeit vajag nodokļu sistēmu kas nav izdevīga lai izvairītos, bet tas nekad nenotiks jo nodokļu lielumu regulē ari EU.
1.augusts 2013, 09:02 | links
 
raihs

(tirgotāja pija paņemta pāris tirdzniecības reizēm)
tu esi parezrakstiibas dievs :D
1.augusts 2013, 08:43 | links
 
Protams ka ar 'grādiem',muļķiem tik daudz prātiņa nepietiktu...Pasaules valdniekiem nav vajadzīgi ekanomiski patstāvīgi konkurenti,viņiem vajadzīgi paklausīgi patērētāji un kalpi.
1.augusts 2013, 08:16 | links
 
To: raihs
BTW: tev ir labāka teorija?
Viens karognesējs nav cīnītājs!

Davis-Di, 1.augusts 2013, 00:05

Jā,ir. Un tas ir vienīgais variants,kaut gan ļoti nepatīkams. Tavs variants var nostrādāt,bet gadsimta laikā. Tas neder. Es būtu par spēcīgu valsts kontroles-represiju sistēmu(un būs tāda piespiedu labā griba,un galvenais-darbotos uzreiz). Protams,tas būtu laicīgs pasākums-uz dažiem gaddiem-pēc tam varētu atlaist to žņaugu.
Kā tas izskatītos? VID darbinieku skaits vbūtu vismaz jādivdesmitkāršo. Un tad aiziet-visi uzņēmumi ar minimālajām algām,visi servisi bez čekiem,bet galvenais-visi valsts pasūtījumi zem lupas(īpaši Rīgas dome) Ja pieķer,ka tāmē DEPO nagla pa 0,02ls ielikusies pa0,2Ls-ok,pirmajai reizei pāris štukas sodanaudu acu gaišumam,tā sacīt. Kāpēc esmu tik pārliecināts? Man nav kauns minēt piemēru par sevi. Pieķēra Darba dienests man tirgotāju bez darba līguma(tirgotāja pija paņemta pāris tirdzniecības reizēm). Nu neko-izsauca-parunājās. 500Ls. Ja atkārtošoties,būs vismaz 2500Ls. Un ko jūs domājiet,ko es darīju? Momentā darbā visu sakārtoju,lai vairs nevarētu neviens piesieties. Valsts vismaz pārsimts latus mēnesī vairāk dabūs:)
Doma tāda-bailes vispirms,apziņa veidosies pēc tam.
P.S. Dāvi-par pareizrakstību es noteikti ne par Tevi,bet par dižo "nacionālistu" coju
1.augusts 2013, 08:12 | links
 
Nu un ko tad mēs tur darītu? Tu mācētu vadīt? Es,piemēram,neko no makroekonomikas un budžeta daficītiem nesaprotu. Un pieļauju,ka es nemaz neizrādītos labāks,kā tie tagadējie.

raihs, 31.jūlijs 2013, 23:20


N-tos valsts uzņēmumus ir nolaiduši uz grunti cilvēki ar MBA grādiem. Izglītība nav radītājs, kurš noteiktu vai būtu labāks par tagadējiem.
1.augusts 2013, 00:23 | links
 
To: raihs
BTW: tev ir labāka teorija?
Viens karognesējs nav cīnītājs!
1.augusts 2013, 00:05 | links
 
Par to idiotu neapvainojos -> cik atceros definīcija bija citādi domājošs cilvēks.
Par pareizrakstību - nevaru darbā uzlikt apostrofu vai tml. un ar manu tastatūru Alt taustiņš kapā var iedzīt, darbā sarakste tikai angliski, visam papildus rakstu ātri starplaikos.

Protams tie visi punkti uz doto brīdi ir utopiski, bet ja godīgi es savus bērnus tā audzinu - vismaz mēģinu, un kā jau teicu katram jāsāk no sevis.

Bet par žurnālistiem un presi man tracina tas negatīvisms un visa nopelšana - Slikta ziņa ir laba ziņa.

Respektīvi varbūt aizdomājaties un varbūt pēc kāda laika sāksiet pārmaiņas vismaz ar sevi.

PS> I. Ņūtonam teorija - Kāpēc ābols krīt vertikālā virzienā uz zemes centru? Tātad eksistē spēks, kas pievelk ābolu. Ja viena matērija pievelk otru, tad jāpastāv zināmai proporcionalitātei starp matēriju daudzumiem. Tāpēc ābols pievelk arī zemi. :)
Daudz āboli...?
31.jūlijs 2013, 23:57 | links
 
Vēl jau būtu arī ar likumu jāierobežo žurnaļugas ar.. Tautu uzkurina viņi vairāk mūs kā tie paši politiķi! Ja man nerādītu, kas tāds ir lindermans vēl šodien nezinātu, kas tas tāds pavisam ir.. Un vēl saņem bezmaksas reklāmu.. Tas ir viens.. Žurnālists pasniedz lietas tik skaļi lai būtu lielāka rezonanse.. Pofigs par sekām.. Un ja uzķer kādu notikumu tad maļ vēl mēnesi no vietas...
Padomju laikos, jau nekas slikts nenotika.. tāpēc jau arī ir tik liela uzslava tiem laikiem..
31.jūlijs 2013, 23:30 | links
 
Nu un ko tad mēs tur darītu? Tu mācētu vadīt? Es,piemēram,neko no makroekonomikas un budžeta daficītiem nesaprotu. Un pieļauju,ka es nemaz neizrādītos labāks,kā tie tagadējie.

raihs, 31.jūlijs 2013, 23:20


Aizsūtīsim Tevi uz ekonomikas fakultāti, pirmo kursu paklausīties, un daudz maz būs skaidrība. Plus būs 5 padomdevēji, tā ka pa lielam neko daudz nevajadzēs saprast, vajag tikai lai pareizi izskaidro vienkārša valodā un pareizās pogas gan jau mācēsi saspiest. Tā pa lielam valsts jau tāds uzņēmums vien ir, tikai tāds liels. Ja jau savu uzņēmumu neesi vēl nolaidis uz grunti, tad sasparojoties valsti arī varēsi virs ūdens noturēt.
31.jūlijs 2013, 23:28 | links
 

Pievieno savu atbildi

Tēma slēgta. Atbildes pievienot nav atļauts!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager