Politika, iekšējā un ārējā

Tikai par politiku, bez makšķerēšanas.
zivju paliek mazāk.... var būt tad nosauciet tās konkrētās vietas, kur viņu paliek mazāk un paskatamies, kāpēc viņu tur paliek mazāk...

mans viedoklis, ir ka zivju mazāk nepaliek, dabā visam ir savi cikli, ir ražas gadi un neražas gadi, tas, ka paliek mazāk 100 gadīgo zivju, jā, paši vien tās izķeram, bet runājot kopumā nav tādas tendences

Jā ir pazudusi ālantu populācija līcī, bet tās ir vēl padomijas sekas, vimbu paliek mazāk tikai Salacā, kur tās ar tīkliem neviens arī neķer, citu zivju tur mazāk nepaliek, nedaudz pamainās sugu īpatsvars, bet tas arī viss, Gaujā zivju notiekti nepaliek mazāk, vismaz rajonos, kur mazāk maliķo, Ventas iedzimtie arī nesūdzās...

ezeri..., nemāku teikt par Lubānu, par Rāznu un Usmu, bet Burtniekā viss notiekās, Limbažu Lielezers tieši tikai sāk atgūties, Ķīšezers ir atkarīgs no migrējošajām zivīm, bet tie kas māk tie ķer

toties katrs varam nposaukt vismaz pāris vietas, kur maliķi uzvedās īpaši nekaunīgi, vietas, kur oficiālie tīkli nekad nav bijuši un nebūs

tāpēc , manuprāt, problēma ir citur, nevis oficiālajos zvejniekos, man gan viņi arī nepatīk un kaitina, bet.... zivis ēst ir tiesības visiem, arī nemakšķerniekiem, cits stāsts ir par kontroli, gan zvejnieku, gan makšķernieku
es esmu no stingro mēru piekritējiem, jo uzskatu, ka atturēt no pārkāpuma var tikai ar ļoti nopietniem sodiem, igauņi ir piemērs, pāris letiņiem konfiscēja mašīnas un laivas, plus vēl 4-5 štukas sodu uzlika un .... pavasaros zandartu nārsta vietās laivu vairs nav.
atgriežoties pie sākuma, kur tad to zivju paliek mazāk ???
5.decembris 2012, 15:57 | links
 
Ir gan arī tādi zvejnieki, kas sargā resursus un pieskata ūdenstilpnes, kur zvejo. Protams, tādu nav daudz, bet ir. Pārējie nav sapratuši, ka tas ir svarīgi un nedomā vispār neko. Vēl citi domā, ka par to naudu, ko viņi samaksā, tas ir jāpaveic kādam citam (piemēram, pašvaldībai jānolīgst profesionāļi... (nez kur gan viņi radīsies, tie profesionālie profesionāļi:) ... savukārt zvejnieku samaksātā licenču nauda viņu uztverē ir tas pats, kas mums maksa par MK). Cik garš, tik plats.
5.decembris 2012, 15:52 | links
 
To Snipens
Zveju iekšējos ūdeņos redzu pagaidām šādā skatā - valsts apzagšana - jo neredzu zvejniekus kas izķer "sornuju ribu", nezinu nevienu vietējo pārstrādātāju, kas šo zivi varētu pārvērst pievinotās vērtības produktā, tāpat kā Jūs - nezinu piemērus, kad zvejnieki atjauno resursus (pat zemnieks un mežsaimnieks kaut ko atjauno un iegulda, ja tā nav, tad nevar runāt par ilgtspējīgu resursu izmantošanu). Nodokļus visi spiesti maksāt, cik kurš un cik godprātīgi - to šeit neapspriežam un to nekādi nevar attiecināt uz resursu atjaunošanu par valsts līdzekļiem.
5.decembris 2012, 15:24 | links
 
Man šķiet, ka līcis arī ir izsmelts. Tāpēc zvejnieki arvien vairāk tēmē uz iekšējiem ūdeņiem.
5.decembris 2012, 14:35 | links
 
Runa nav par to, ka vienam ir vairāk, otram mazāk. Man šķiet ka visiem zivju paliek mazāk. Ja makšķerniekiem zivju ir mazāk, viņi padiskutē forumos un savā virtuvē. Bet, ja zvejniekiem to paliek mazāk, tie domā, kā izmainīt likumus, lai dabūtu savu. Pēc tam, kaut vai ūdens plūdi. Vismaz man ir tāds iespaids.
5.decembris 2012, 14:34 | links
 
Vienmēr ir kāds par un pret...!Esmu parasts makšķernieks un neviena ,,mīlestību" šeit nemeklēju!!!:)))Izsaku savu skatījumu šai vai tai lietā un Āmen!:)Kas točna besī,ka kāds grib uzspiest publisku domāšanu,kā saka ,,nozombēt"!:)Nekā ne pret vienu personīgi!Vai zvejnieki ko ir atjaunojuši...?A vai viņiem tas ir jādara...?Cik savā ,,muļķa":)prātā saprotu,tad lašu ikrus mazuļu atjaunošanai palīdz iegūt zvejnieki!!!Un par ko tad ir stāsts...?Es redzu tikai to,ka kādam nav tas,kas ir citam...bet tā ir bijis vienmēr!!!:)
5.decembris 2012, 14:28 | links
 
Man šķiet, ka šī vēstule ir sāpju kliedziens un signāls, ka kaut kas tomēr šajā virzienā ir jādara. To, ka mēs dažādos forumos padiskutējam par lomu samazināšanos, neviens no spices taču neņem vērā. Taču ja ir šāda vēstule, pēc tam otra, trešā, es ceru, ka kāda arī atrastu dzirdīgas ausis. Labi, viss tur nav uzrakstīts korekti (es domāju lobēšanu), bet lūdzu, uzrakstiet korektu vēstuli, kur varētu parakstīties vienkāršie makšķernieki. Es domāju, ka atsaucība būs. Kā savādāk mēs varam izteikt savu viedokli publiski (nevardarbīgi)?
5.decembris 2012, 14:27 | links
 
Staģis jau neko daudz neķer , tikai 1 - 1,5 tonnas pa dienu .
5.decembris 2012, 14:19 | links
 
Ir arī pozitīvas nianses - piemēram, jā, ir vērts sākt salīdzināt tīklu licenču cenas ar lomiem.
Ir vērts pētīt, kuros laikos Buļļupē notiek murdos ķeramos mērķa zivju nārsts un vai šajā laikā to darīt ir lietderīgi.
Par tonnām neņemos komentēt - zvejnieku top 10 uzņēmumu vidū Staģis ar savu apjomu nav.
5.decembris 2012, 14:05 | links
 
To Snipiens
Par kādu zveju iekšējos ūdenos var runāt? Par izkāšanas pasākumu resursiem ko salaidusi valsts? - lasi - es, iespējams arī Tu, citi nodokļu maksātāji samaksājuši, ARĪ makšķernieki ar savu karti. Man nav zināms piemērs kad valsts ūdeņos zvejnieki ko atjaunojuši - vari minēt kādu piemēru?
Zvejniekiem jūra...okeāns...dīķis.
5.decembris 2012, 14:02 | links
 
Ko tur daudz komentēt.

* Ir ūdens tilpnes, kur zivu resurss deģenerējas - neaug lielāks, JO IR PAR DAUDZ SĪKO ZIVJU.
Par šo problēmu vēstulē nav padomāts.
* Neesmu pārliecināts, vai privātie ziedojumi VVD nenovedīs pie cita veida problēmām (piemēram, īpašās licences par ieguldījumu sargāšanā).
* Neesmu pārliecināts, ka soda naudas % var novirzīt mazuļu sargāšanai - vispirms jānoskaidro, kāda ir % attiecība starp valsts ieguldījumiem mazuļos un kontrolē.
* Par sabiedrisko inspektoru var kļūt arī pašlaik, tas jau notiek. Labi, ka ir vairākas organizācijas, nevis viena.

Secinājums - lai gan vēlme būt sabiedriski aktīviem ir apsveicama, varbūt nav tik svarīgi panākt uz līdzenas vietas kādus politiskus lēmumus, jo vispirms ir jāizprot, kas notiek.

PS. Ok, vimbas varētu vispār kādu gadu likt mierā... tikai salīdziniet situāciju ar MN Lietuvā šajā pat laikā attiecībā uz vimbām :))
5.decembris 2012, 13:57 | links
 
Tur jau nav rakstīts, ka jāaizliedz zveja pavisam. Tikai uz laiku, lai sakārtotu likumdošanu, tirdzniecību ar zvejas rīkiem un kontroli par zveju. Bet mums jau to nevajag. Tad nav ko čīkstēt, ka, piemēram, Engures ezerā nav tik zivju, cik bija 10 g. atpakaļ. Tāpat citos ezeros. Bet pie mums taču viss ir forši. Zivju pārpilnība. Starp citu, kādu laiku pēc tam, kad atvēra Valguma ezeru, tur bija tīkls pie tīkla. Un kas ir tagad? Kaut kā neredz atskaites par Valguma ezera lomiem? Tā tik uz priekšu un makšerniekiem vispār nevajadzēs rakstīt atskaites. Spēlēsim "propilki" un priecāsimies.
5.decembris 2012, 13:50 | links
 
Te nu mēs esam...razvelos nas kak grjazi...!:)Uzreiz saku ka nevienu nenolieku un katram savs!Man ir protams savs skatījums.Pašas vēstules beigās skaidri un gaiši ir rakstīts par interešu lobēšanu...tobiš pieņemiet mums copmaņiem par labu jaunus likumus,bet zvejnieki lai meklē citus ieņēmuma avotus!Vēl varbūt man vienkārši ir veicies,bet neesmu trāpījis uz krustu šķērsu aiztīklotām ūdenskrātuvēm!:)Un par inspektoriem cik saprotu var kļūt kam vien nav slinkums!To varētu Nazis pakomentēt!Ātrāk tas pasaules gals...tad viss atrisinātos pats par sevi!!!:)))Redzu tajā visā to,par ko rakstīju iepriekš...copmanis ikreiz grib atdevi izdotajiem līdzekļiem un grib tā kā jašķikā rāda!!!:)))Ei zvejnieki...uzsāciet kampaņu par Latvijas augstāko kalnu aizsardzību...vo panestos...kā tad tā,kā tad tā...mēs gribam slēpot a te pēkšņi vairs nevarēs!!!:)))Vienkārši caur hohmu!:)
5.decembris 2012, 13:30 | links
 
Varat izlasīt šo vēstuli: http://www.silverscale.lv/forum/viewtopic.php?p=45048#45048
Man šķiet, ka nekas briemīga tur nav. Paši taču rakstat, ka zivju paliek arvien mazāk. Ir piedāvāti risinājumi, lai uzlabotu zivju populāciju Latvijas iekšējos ūdeņos. Man šķiet, ka viss ir loģiski. Šī vēstule ir viens no veidiem, kā cīnīties pret zivju resursu metodisku iznīcināšanu.
5.decembris 2012, 12:55 | links
 
Kas vāca parakstus neapjautājos!Kad pārdevējs pateica,ka pret licenzētiem tīkliem un es izteicu savu uzskatu,ka izsenis Latvijā ir bijuši zvejnieki,kuriem tas ir maizes darbs un kuri tā pelna sev iztiku,tad pārdevējam atkārās žoklis...laikam nevarēja saprast kā var tā domāt...!:)Atkal droši ir nostrādājusi kampaņa par to,ka kaut kas ir slikti...!:)Es cienu zvejnieku darbu,pats pēc ,,krieviem"gribēju iet zvejniekos,,Brīvajā vilnī",bet dzīve iegrozījās savādāk!:)Armijas čomam pāris gadus atpakaļ Labraga pusē bračka noslīka zvejojot...un ne jau viņš aiz ņekuj darīt gāja jūrā un maliķot...tas ir viņu darbs!Davaj tagad liegsim sava hobija pēc citiem pelnīt maizi...!!!P.s.Ja es lieku tā saucamo smailī,tad arī par attiecīgo tekstu domāju ar smaidu!!!
5.decembris 2012, 08:08 | links
 
jeeska, labi labi ..:)
4.decembris 2012, 21:35 | links
 
Tos parakstus vaac hvz kas, uz lapas nav noraadiits kas ir siis kampanjas organizators, bet veins ir skaidrs, ka taa ir atklaata provokaacija, jo tie, kas uzsaaka so pasaakumu vai nu nezin vai tiisi ir sagroziijusi faktus, es aizliedzu Salmo veikalos saadu parakstu vaaksanu
4.decembris 2012, 21:02 | links
 
kraft
Labi par spridzināšanu un indēšanu pārspīlēju...vajag jau arī sarkasmu pamanīt, ne tikai burtus lasīt.
Tev tas LM teiksim Salacā baigi ko maina-tik daudz kā nevari pat licenzi nopirkt. Daugava...Zem HES-kaut kas uzlabojies-tik daudz kā apkāš Tevi, par to ka Tu tur vispār nevarētu makšķerēt. Venta, Ogre-baigi Tevi kontrolē,baigi sakopts. Ar to ko LM šajās vietās nopelna nevar tāpat neko izdarīt-tad nāk kārtējie liegumi-nevar to, nevar to. Varbūt nav man taisnība...?
4.decembris 2012, 21:00 | links
 
snipiens
Kā vārdā vāca parakstus? Veikals Gards? Kāda organizācija?
4.decembris 2012, 20:48 | links
 
jeeska, cerams, ka nekad arī nepiepildīsies!

Nousināt dīķus? lol Varbūt tajos ķīmiskos atkritumus glabāt arī atļaut, ne? Pofig, tak, ko gribu, to daru! MANS! Tātad privātajiem atcelt liegumus, apgrūtinājumus, utt?


Kāds ir tavs pamatojums, "lielākajām" upēm?
kāpēc tieši lielākajām? Kas uzkops un uzraudzīs populāros copes spotus, ja pat LM tur nebūs? Salaca, Venta, Daugava, utt.

murgi, vecīt :)
4.decembris 2012, 20:48 | links
 

Pievieno savu atbildi

Tēma slēgta. Atbildes pievienot nav atļauts!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager