Politika, iekšējā un ārējā

Tikai par politiku, bez makšķerēšanas.
Un MK naudiņu arī zivīm un copes sakārtošanai!Nevis procenti izplatītājam,budžetam un riekstiņa kantorim!
4.decembris 2012, 12:55 | links
 
100% atbalstu LM,vienīgi ar svarīgu nosacījumu-strikti un precīzi jānorāda,kur aizies piķis-cik zivīm,cik organizatoriem,cik valstij. Nupat čomi stulbu apstākļu dēļ dabūja maksāt sodu Zviedrijā. Inspektors lēni un ilgi skaidroja,cik procenti no viņu soda naudas aizies cietušajiem(relatīvi cietušajiem),cik zivju fondā,cik-valstij. Tad arī nav žēl maksāt,ja zini,ka tas nepazudīs bezpersoniskajā valsts kasē...
4.decembris 2012, 12:50 | links
 
Brālīt, nelobēju kāda intereses ar saviem komentāriem, bet par tiem pašiem LM procesiem.

5 gadus nostrādāju Anglijā. Daudz ko nezinu par viņu ūdeņu likumdošanu, bet tur ir jāmaksā par copi daudzās vietās, atšķirība tikai tā, ka par cik tautieši maksā, tad ir par ko nolīgt inspektorus, sakārtot ūdeņus, utt. Zivju tur pietiek, nezinu, vai tas ir dēļ LM, vai kā cita, bet pretenziju man nebija, jo vide sakārtota, zivju pietika, abežojies nebiju. Pie mums bļauj, ka neviens neko nedara, ka slikti, zivju nav, brakaru daudz.

Bet kurš tad šo situāciju kārtos, valsts ? Domāju, ka viņai citas prioritātes.

Kā savādāk var sakārtot situāciju, neieviešot LM, sākotnēji pietiktu kautvai ar pāris vietām, lai saprastu, vai tas darbojas un tad jau varētu spriedelēt, pareizi, vai nepareizi.

Daudziem, kam tas ir nepieņemami, iesakiet, bez naidošanās, kādu veidu, kā varētu kontrolēt ūdenstilpnes un vairot to labklājību ?????
4.decembris 2012, 12:21 | links
 
Kadmij piekrītu tev bet MOSP vairāk velk nevis uz apziņas celšanu un audzināšanas pasākumiem bet uz kārtējās maksas ieviešanu. Nesaprotu kāpēc būtu par kaut ko jāmaksā ja jau katrs makšķernieks jau tā stimulē ekonomiku nopērkot makšķerēšanas karti. Mums jau ir licenzētā makšķerēšana visā Latvijas teritorijā . organizēta makšķerēšana ???? Organizēti maksāt par kaut ko? Par ko? par to ka džeki čakarē citiem prātu un uz tā rēķina iespējams domā tikai par to kā varētu aptīrīt kārtējo eiropas fondu ?? ja viņi grib ieviest kārtību lai dara kā džeki kurzemē un tvarsta maliķus.Cēlu mērķu vadīti iegūst sabiedriskā insp.statusu un nodarbojas ar lietderīgu lietu.
4.decembris 2012, 10:53 | links
 
Pēc maniem uzskatiem, ļoti precīzi noformulēta amatierzvejas un makšķernieka būtība urmaas minētajā tekstā: "..Makšķerēšana sniedz mums tik nozīmīgo saikni ar dabu, apmierina mednieka instinktus, sacīkšu garu,..". Tam jābūt arī ZL un MN pamatā, nevis, biznesa projektiem, vai kādai pārtikas programmai sliktu sociālekonomisko apstākļu dēļ.
4.decembris 2012, 10:48 | links
 
Nu re...Bralitis uzpeldēja ar domu graudu,par kuru jau rakstīja senāk un kuram es pievienojos!Būsim reāli...tur jau tā lieta,ka masu informācija nostrādā uz urrā!Cilvēciņš saskatās kā vajag,ko vajag un duj uz bodi.Bodē klāsts štrumiem ir ne pa jokam...bet ne jau viss un vienmēr strādā!Jašķikā rāda pārsvarā copes brīžus un tas atkal nostrādā!Kad cilvēciņš ir izdevis naudu un aizbraucis uz copi,tad viņš grib atdevi par izdoto naudu,bet ne vienmēr tā notiek un tad sākas cepiens...kā tad tā...es izgāzu tādu naudu a copes naf...sākās vainīgā meklēšana...laika apstākļi,likkumi amatpersonas un ix zin kas vēl,bet īstenībā viss ir eļementarno...tā ir vilšanās un dabā ir kā dabā!Noķerot uz super puper vobleri ko,nevar apgalvot,ka uz vectēva bleķi nebūtu paņēmis!Puikas gados blandoties pa ūdeņiem reizēm komunicēju ar vēl Ulmaņlaika makšķerniekiem.Par to,ka zivīte jānobučo un jāatlaiž viņi ierēktu!Tagad tas viss tiek propogandēts un atkal strādā!Jātaupa nākošām paaudzēm...moška uzreiz atvadīties un lai jau citi padzīvojas!:)Skan egoistiski,bet es gribu dzīvot sev!!!Vienubrīd kladzināja par saldūdens taupīšanu nākošajām paaudzēm...fufelis pēdīgais!Šogad izurbu jaunu dziļurbumu.Speciālisti apskaidroja ģeoloģiju...da tā ūdens tur apakšā ir ņemerenna!!!Ir jau man ar tas ,,pelēkais" mētelītis,ko reizēm uzvelku,bet labāk jūtos bez tā!!!:)))un copēju kā māku un gribu,neviss kā vajag un kā drīkst un kā pieņemts...!!!Lai visiem veicas un novēlu drīzu ledu!!!:)))
4.decembris 2012, 10:30 | links
 
Brālīt, savukārt es nepiekritīšu tev, jo kamdēļ tad tik daudzi makšķernieki liek savas lomu bildes šeit, kāpēc taisa foto un pēcāk visiem rāda ???? Ja pietiktu ar ģimeni, tad klusām arī apēstu, vai atlaistu....

Jebkurš makšķernieks grib noķert daudz un lielas zivis, ja kāds saka, ka negrib, tad melo....
Ļoti maz ir tādu, kas ar savu lomu negrib padižoties....apēst, vai paturēt, tas katra paša ziņā....

Laiki, kad copēja ar lazdas kātu, braukāja ar žiguli ir pagājuši, katrs grib braukt ar ko labāku un copēt ar ko labāku, kas saka nē, es teiktu ka melo....

Ja neliek mērķi tikt kautkur augstāk, tad tas jau ir zaudējis, jo ir samierinājies un pārstājis censties veidot labākus dzīves un komforta apstākļus.

Tāds mans viedoklis.

P.S.
Katru gadu ir jāliek augstāki mērķi ikvienam no mums, diemžēl bieži vien, ja kāds cenšas un viņam sanāk, tad tie, kas šos mērķus neliek, vai vienkārši slinko, aiz skaudības, nevarības, vai kādu citu iemeslu pēc, sāk šos līdzcilvēkus visādi dēvēt.

Ļoti bieži to var novērot darbā, ja kāds cenšas, tad viņu......noliek.....vieglāk taču ir ''dziedāt'' korī :) un neko nedarīt, vai izdarīt tik, lai liek mierā .....
4.decembris 2012, 09:57 | links
 
Bračiņ :)
Tādu kā TU,kuri grib copējot atpūsties ,LV ir ļoti daaaudz. :)
4.decembris 2012, 09:38 | links
 
Kopumā teksts MOSP ir loģisks ,saprotams BET šitā rindkopa :
"Katrs makšķernieks dzīvē tiecas pēc kaut kā vairāk. Pēc skaistākiem lomiem, glaunākas spoles, lielākas algas (lai var atļauties glaunāku spoli), un tā tālāk. Šī tieksme un sacensība ar citiem makšķerniekiem (lomu, viedokļu un panākumu ziņā) ir viens no būtiskiem ekonomikas dzinējspēkiem Latvijā." ..... >>> ........... te man ir ko iebilst .Kāpēc ta raksta autors domā ka katrs makšķernieks ir sportists?? 95 % makšķernieku ir vienkārši makšķernieki kuri netiecas pēc citu atzinuma ( izņemot ģimenes),nav viņiem mērķis nopirkt krutu spoli,es neeju copēt ar domu ka esmu Latvijas ekonomikas dzinulis .Eju makšķerēt jo katru dienu esmu dzinis to ekonomiku un nu esmu piekusis - gribu atpūsties ,pacopēt !!!
4.decembris 2012, 09:18 | links
 
PSRS nebija licenzētās makšķerēšanas,bet bija zivis...
4.decembris 2012, 07:51 | links
 
Opā, beidzot pieleca, ko man atgādina šis pieprasījums:
http://www.youtube.com/watch?v=R55e-uHQna0

(Balodi-iiiiii, atbildi-iiiiiiiii).
4.decembris 2012, 00:53 | links
 
:)
3.decembris 2012, 22:35 | links
 
Es domāju, ka īsto makšķernieku biedrība var būt tikai viena, tur nevar būt 15.
15 bija republikas PSRS, un redz, kur tas noveda.
3.decembris 2012, 20:50 | links
 
Es lūdzu nosaukt tikai 'MAKŠĶERNIEKU klubus un biedrības.Nevis biznesa pārstāvjus ,vaa un tos kuriem tik nosaukumā ir ielikts "makšķernieku klubs"! :)
3.decembris 2012, 20:08 | links
 
biedru saraksts ir http://www.mosp.lv/blog/?page_id=114
ja šķiet par garu vai par īsu, to var rīt labot.
3.decembris 2012, 19:58 | links
 
Par to, nozīmīgo saikni ar dabu, apmierina mednieka instinktus, sacīkšu garu, tas ir baigi OK!!!
3.decembris 2012, 19:48 | links
 
Ienācās tāda informācija:
--------------------------------------------------------------------------------
« MOSP atbilde VARAMPārmaiņu sākums. »Ir laiks domāt par nākotni, apzinīga makšķernieka laiks.
Katrs makšķernieks dzīvē tiecas pēc kaut kā vairāk. Pēc skaistākiem lomiem, glaunākas spoles, lielākas algas (lai var atļauties glaunāku spoli), un tā tālāk. Šī tieksme un sacensība ar citiem makšķerniekiem (lomu, viedokļu un panākumu ziņā) ir viens no būtiskiem ekonomikas dzinējspēkiem Latvijā. Makšķerēšana sniedz mums tik nozīmīgo saikni ar dabu, apmierina mednieka instinktus, sacīkšu garu, bet daudziem joprojām nozīmē arī veidu, kā iegūt dienišķo pārtiku.
Tāpēc agrāk vai vēlāk katrs makšķernieks nonāk pie atziņas, ka viņam ar makšķerēšanu vien ir par maz. Laikam ritot, makšķerēšana kļuvusi par nozīmīgāko zivju resursu izmantošanas veidu valstī, un mums jāpaspēj līdzi šīm pārmaiņām. Ko tas nozīmē?
Tas nozīmē, ka mums, makšķerniekiem, nav pamata gaidīt, kamēr kāds mūsu vietā izdomās labāku stratēģiju Latvijas ūdeņu apsaimniekošanai un pateiks priekšā, kā rīkoties. Pārmaiņas pēc iedomājieties, ka par zivju resursiem esam atbildīgi mēs.
Jums ir viedoklis kā makšķerniekam? Vienīgais saprātīgais un lietderīgais veids, kā padarīt jūsu viedokli sadzirdamu, ir pāraugt no parasta makšķernieka par organizētu makšķernieku. Dažādu makšķernieku biedrību biedri jau daudzus gadus Latvijā nodarbojas ar zivju resursu atjaunošanu un sargāšanu, apsaimnieko ūdenstilpnes, rīko sacensības, izglīto jauno makšķernieku paaudzi, konsultē pašvaldības, izstrādā jaunas koncepcijas, kā sakārtot Zivsaimniecības nozari makšķerēšanu, lai tā būtu pievilcīga un ilgtspējīga gan mums pašiem, gan ārvalstu viesiem.
Lai sasniegtu šo mērķi, mums ir jābūt tālredzīgiem, jāprot sadarboties, jābūt gataviem mācīties, jācīnās ne tikai par savu taisnību, bet arī jāsamēro savs viedoklis ar saudzīgu attieksmi pret dabas resursiem. Tāpēc mums vajadzīgi patiesi zinātniski dati, valsts un pašvaldību iestāžu izpratne, tālredzīga plānošana. Varam kļūdīties, kad strādājam, tas vismaz būs cienījami, salīdzinot ar bezgalīgiem strīdiem vai interneta pļāpām. Pārmaiņas pēc.
Jums jau ir sava makšķernieku biedrība? Pievienojieties Makšķernieku organizāciju sadarbības padomei (MOSP)! Vēlaties nodibināt jaunu biedrību? Mēs jums palīdzēsim ar savu pieredzi! Pēc pirmā darbības gada MOSP biedru vidū ir jau 15 makšķernieku organizācijas.
Mūsu galvenais darbības virziens ir makšķernieku interešu pārstāvniecība sadarbībā ar valsti un pašvaldībām. Organizācijā par biedru var kļūt jebkura juridiska persona. MOSP sanāksmes ir atklātas un pieejamas jebkuram interesentam, notiek aktīva domu un ideju apmaiņa. Kopā mēs varam rast labākos valstiskos risinājumus makšķerniekiem būtiskos jautājumos.
Mūsu vidū ir gan pazīstami makšķerēšanas žurnālisti, gan pieredzējuši sportisti, gan zivju sargātāji. Sazinieties ar mums elektroniski, rakstot e-pastu uz m.o.s.p@inbox.lv vai zvaniet valdes priekšsēdētājam Mārtiņam Balodim – 29415814.

Šis raksts bija pievienots Otrdiena, jūlijs 31st, 2012 at 9.43 un atrodās tēmā Bez tēmas. Jūs varat pierakstīties RSS 2.0. You can pieviemot komentāru , vai trackback no Jūsu saites.

Komentēt
You must be logged in to post a comment.

--------------------------------------------------------------------------------

Makšķernieku organizāciju sadarbības padome

Es gribētu saņemt atbildi šim pamatojumam:

Pēc pirmā darbības gada MOSP biedru vidū ir jau 15 makšķernieku organizācijas.

Vai MOSP vadonis Mārtiņš varētu man atbildēt:
Nosauc lūdzu visas 15 MAKŠĶERNIEKU organizācijas kuras ir MOSPā.
A.c makšķernieks Boriss Sīlis.
3.decembris 2012, 19:21 | links
 
Nu tā viņš i...
2.decembris 2012, 17:32 | links
 
fish
"ja kas, šīs tēmas nosaukums ir "politika iekšējā un ārējā" un devīze ir "tikai par politiku, bez makšķerēšanas." :DD"

Makšķerēšanu arī ietekmē politika.
Kas ir politika, cīņa par varu, lai sasniegtu konkrētus mērķus! Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrija, kā politisks veidojums, daļu savas politikas īsteno caur Valsts vides dienestu, kas attiecās arī uz Zvejniecību, protams arī uz makšķerniekiem!
Lai copmaņi nepaliktu pie "sasistās siles", ar iespēju makšķerēt tikai nedaudz pāri palikušās, esošās zivis, tikai LM vietās. Vai arī, pēkšņi izrādās, ka Latvija ir ES tūrisma centrs, kā daži politiķi savulaik teica, kur atkal, var copēt tikai LM! Copmaņiem aktīvāk jāpiedalās sabiedriskajā dzīvē, SB organizācijās, kuras ir vienīgais instruments, kurš var ietekmēt nevēlamu politiku īstenošanu Latvijā!
Tā ir teorija!
Kau tgan, vēsturiski, Letti vienmēr ir bijuši diezgan inerti, kamēr galīgi neuzkāpj uz galvas, iespējami, arī pats tāds esmu!
2.decembris 2012, 17:17 | links
 
Tur būs biš smalkāk - 15% no makšķeres noķertā loma.
2.decembris 2012, 16:05 | links
 

Pievieno savu atbildi

Tēma slēgta. Atbildes pievienot nav atļauts!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager