Politika, iekšējā un ārējā

Tikai par politiku, bez makšķerēšanas.
bez dzimtaas valodas,es runaaju tekoshi veel 3 valodaas,kad ASV veestnieciibas darbinieks uzlielija par to,es apmulsu,bet lielaakaa dalja Latvieshu zin vismaz veel 2 sveshvalodas un viena no taam ir Krievu,ir cilveeki,kas paarvalda 7 un vairaak valodas.No shiim zinaashanaam nav jaakaunas,arii Krieviem zinaat Latvieshu valodu nav jaakaunas.Zinaamaa meeraa paarejot uz Krievu valodu,es paraadu nevis savu vaajumu,bet gan intelektuaalo bagaatiibu,kad reizeem kaads vizdeguniigi uzliela par to,es atbildu,ka tikpat labi es varu paariet uz Anglju valodu,jo Krievu man ir tieshi taada pati sveshvaloda.Ja taa buus arii Krieviem,ka Latvieshu valoda kljuus par svariigu sveshvalodu,domaaju daudzas domstarpiibas pazudiis.Ulmanj laikaa sheit Latvijaa bija ljoti speeciiga Krievu diaspora,ar intelektuaaliem cilveekiem.Staljinam taadi cilveeki nebija vajadziigi,taadeelj pie izniicinaashanaam pirmie cilveeki bija tieshi inteligjence.Patreiz Latvijaa veidojas jauna Krievu inteligjence,speeciigi sportisti,maakslinieki un citi,kas padara sho valsti tikai bagaataaku.Uzdevums jau mums ir viens,sargaat un dariit labaaku sho mazo valsti,ko sauc par Latviju.
21.februāris 2012, 21:45 | links
 
Nē, Rolli, kreisā!:DDD
21.februāris 2012, 21:42 | links
 
Pļutina labā roka ? :)))
21.februāris 2012, 21:39 | links
 
mjuniors- es esmu Krievijas specdienestu aģents, tāpē' man TAS tik labi izdevās!!!
:DDD
21.februāris 2012, 21:36 | links
 
sagittaro iemeta savu tekstu un visi apjuka :)
21.februāris 2012, 21:26 | links
 
sagittario> nu lūk, tieši tas par ko jau teikts neskaitāmas reizes, saujiņa pārkrievotu žīdiņu atstrādā kremļa naudu un vienkārši musina gan krievus gan latviešus, skaldi un valdi! Šodien par šo pašu tēmu līdzīga diskusija man bija ar paziņu, vēl padlaikos dzimušu krievu, manos gados. Arī nesaprata par kādu diskrimināciju runā it kā krievu intereses pārstāvošās partijas. Viņam sieva krieviete, bet abus mazos bērnus laiž latviešu bērnudārzā un nesaskata tur nekādu problēmu. Kā pats izteicās, labi ka ātrāk teicami apgūs latviešu valodu.
21.februāris 2012, 20:38 | links
 
mjunior, zinātniskām filmām tiešām nava laika. pietiek ar to kas ir.
21.februāris 2012, 20:29 | links
 
skutān, zinātniskās filmas vairs neskaties :)!
21.februāris 2012, 20:23 | links
 
Un vēl- šorīt draugos.lv izlasīju vienu tekstu, kuru vēlos piedāvāt arī Jums. Lai pateiktu, ka visi krievi nav pār vienu kārti metami. Teksts pagarš, bet vērts izlasīt. Nu tad ar kopēt pastēti metodi (cerams, ka izdosies):
"Mans vārds ir Jeļena, es esmu krieviete. Es sešpadsmit gadus dzīvoju neatkarīgā Latvijā. Man ir savs uzņēmums, esmu etiķetes un protokola eksperte. Cienījamie Eiroparlamenta deputāti: es, Latvijas krieviete, esmu kategoriski pret ideju ieviest Latvijā krievu valodu kā otro valsts valodu divu iemeslu dēļ - gan kā speciāliste, gan kā privātpersona. Sākšu ar pirmo.

Diplomātiskajā etiķetē ir četri pamatprincipi. Lai pasaulē nebūtu etnisku konfliktu un karu, visām ANO valstīm tos ir obligāti jāievēro: pirmais – suverenitāte, otrais – valstu līdztiesība, trešais– teritoriālā nedalāmība, ceturtais – neiejaukšanās iekšējās lietās.

Referenduma iniciatori krievu valodu kā otro valsts valodu cenšas pasniegt kā iekšējo lietu. Tie ir meli. Iekšējā lieta ir tad, ja runa ir par izmirstošu valodu ar mazu skaitu šīs valodas nesēju, kurus valstij ir jāatbalsta. Manā Dzimtenē Krievijā saskaņā ar ANO datiem 2009.gadā tādas bija 136 valodas pie vienīgās valsts valodas – krievu. Šodien Latvijā kāds mums grib iestāstīt, ka krievu valoda ir izmirstoša? Ka Latvijā to vajag saudzēt un sargāt kā muzejā? Protams, tas ir absurds, jo krievu valodas pastāvēšanai pasaulē nekas nedraud atšķirībā no tiešām retās latviešu valodas. Jautājums par otro valsts valodu, kolēģi, atrodas pavisam citā kontekstā, konkrēti – Latvijas suverenitātē. Tā ir cieņa pret valsts karogu, himnu, ģerboni un valodu.

Pati ideja ieviest Latvijā otro valsts valodu būtībā līdzinās tam, kā publiski kāds dedzinātu valsts karogu vai izmantotu to kā kabatlakatiņu pie iesnām. Vai arī - sāktu izsmiet valsts himnas tekstu vai mūziku. Valsts simbola necienīšana – tā ir suverenitātes principa pārkāpšana. Tāpēc kā speciāliste esmu kategoriski pret manu dzimto krievu valodu kā otro valsts valodu neatkarīgā un līdztiesīgā Latvijā. Līdzīgi tam, kā atbalstīšu krievu valodu kā valsts valodu Krievijā.

Kā privātpersona vēlos teikt, lūk, ko. Varu to apliecināt, varu apzvērēt – nekādas etniskās diskriminācijas Latvijā nav. Ne man, ne maniem ģimenes locekļiem nekādu krievu valodas lietošanas ierobežojumu nav bijis, arī karjeras ierobežojumu etniskās piederības dēļ nav bijis.

Es strādāju ar auditoriju krievu valodā, tai skaitā – arī ar latviešiem. Man ir ļoti sarežģīta nozare, tāpēc grūti vadīt 8-stundu semināru citā valodā. Tādos gadījumos manās nodarbībās atbilstoši likumdošanai piedalās tulki. Mana meita mācījās Rīgā Krievu institūtā, saņēma psiholoģijas bakalaura un maģistra diplomu uzņēmējdarbībā. Viņa zina trīs valodas: latviešu, franču un krievu, un strādā tajā valodā, kādā pie viņas griežas klienti. Mūsu mazmeitai ir pieci gadi. Viņa iet pašvaldības bezmaksas bērnudārzā, kurā audzinātāji un bērni sarunājas krievu valodā. Nodarbības angļu un latviešu valodā notiek divas reizes nedēļā, vecākiem – bez maksas. Mēs saņemam bezgala daudz ikdienas pakalpojumus dzimtajā krievu valodā, sākot ar izziņu biroju, speciālistiem aptiekās, veikalu, kafejnīcu un banku darbiniekiem, frizieriem, taksistiem un citiem. Mēs bez ierobežojumiem pērkam un lasām milzīgu daudzumu preses krievu valodā - gan ievesto no Krievijas, gan vietējo, kura tiek izdota Latvijā. Mana ģimene pērk vai pasūta Rīgā četras dienas avīzes krievu valodā, trīs iknedēļas žurnālus, piecus ikmēneša žurnālus. Mēs skatāmies televīzijas raidījumus krievu valodā, mums ir trīs vietējie TV kanāli par jaunumiem krievu valodā un nepārskaitāmi daudzi ārvalstu kanāli, ieskaitot Euronews krievu versijā. Vēl piemērs - uz TV pults ir valodas izvēlne sporta raidījumiem. Gribam – klausāmies latviešu valodā, gribam – klausāmies krievu. Automašīnā bieži klausāmies radio-FM, kur es zinu vairāk nekā piecas radiostacijas ar diennakts pārraidēm krievu valodā. Mēs skatāmies izrādes krievu valodā dažādos teātros. Mēs brīvi ceļojam pa visu pasauli, pa Eiropu bez vīzām. Pie kam, tiesības strādāt Eiropas Savienībā nekādā gadījumā nav saistītas ar etnisko piederību un ir atkarīgas tikai no mūsu kvalifikācijas. Man, Latvijas krievietei, kā speciālistei ir klienti Eiropas Savienībā. Mēs Latvijā brīvi pērkam un izdodam savas grāmatas krievu valodā.

Vai šos neapstrīdamos faktus var nosaukt par „etnisko diskrimināciju”? Tādas Latvijā absolūti nav. Bet tie, kuri apgalvo pretējo, vienkārši ņirgājas par realitāti. Tieši otrādi, ir cita problēma, kuru izsauc referenduma iniciatori. Pat sešpadsmit dzīves gadu laikā man ir sarežģīti iemācīties valsts valodu tādā līmenī, kādā runā mans dzīvesbiedrs – latvietis, viņa kolēģi un mūsu draugi. Latviešu valoda ir ļoti sena, sarežģīta, skaista. Un iemācīties to, tajā runāt (atvainojiet, ja ar kļūdām) man ļoti patīk. Problēma ir tāda, ka dažādā etniskā vidē latvieši, kuri zina vairākas valodas, ar pietāti pret sarunu biedru parasti pāriet uz krievu valodu.

Un lūk, šiem laipnajiem cilvēkiem šodien no krievu diasporas daļas ir radīta nopietna psiholoģiska trauma. Mūsu mājas kaimiņam, kurš mums sniedzis draudzīgu roku, ir dots boksera sitiens, pie tam – mugurā. Tā vietā, lai parādītu pastāvīgu cieņu pret PIRMO valsts valodu, mēs organizējam referendumu par OTRO it kā „lai saglabātu krievu iedzīvotāju pašcieņu”. Bet cieņa – tā ir aksioma labām manierēm, ko nav iespējams saglabāt uz citu rēķina. Valsti veidojošā nācija - latvieši šodien jūtas galēji apvainoti, viņiem tiešām ir dots morāls sitiens, kuru pēc elitārās etiķetes terminoloģijas var nosaukt par huligānismu. Referenduma organizatori acīmredzot nezina angļu sakāmvārdu: „Mans deguns beidzas tur, kur sākas mana kaimiņa deguns”. Viņi veic pilnīgi nekaunīgu un nejēdzīgu valsti graujošu darbību, kuru labi audzināti cilvēki ar labām manierēm nekad nedrīkst atbalstīt.

Kolēģi, neviens Latvijā nešaubās, ka 18.februāra referendumā tautas griba būs skaidra un noteikta – Latvija nobalsos pret otru valsts valodu. To nekaunīgās idejas autori zina ne sliktāk par mums. Bet savas uzstāšanās beigās gribu pievērst Jūsu uzmanību šādiem apstākļiem: Latvija tiešām demokrātiska valsts ar ļoti augstu cilvēktiesību ievērošanas līmeni, jo pieļauj šādas bezjēdzīgas iniciatīvas vieniem un tiem pašiem iniciatoriem jau vairākus gadu desmitus. No augstās Eiroparlamenta tribīnes atļaujiet man personīgi apsūdzēt Eiroparlamenta deputāti Ždanokas kundzi. Es jūs, Tatjana Arkdjevna, apsūdzu par to, ka ar savu darbību apkaunojat manu lielo krievu tautu. Mēs, etniskie krievi, esam godīgi un kārtīgi ļaudis. Mēs dzīvojam visā pasaulē, bet nekur, izņemot Latviju, krievu diaspora nenes apvainojumus savas valsts etniskajam vairākumam, kā jūs un jūsu idejiskie līdzbiedri to sistemātiski provocējat Latvijā. Tāpat es Jūs apsūdzu, Ždanokas kundze, morālā noziegumā Latvijas krievu veselas paaudzes priekšā, kuriem jūsu neproduktīvā darbība uz laikiem ir sabojājusi dzīvi.

Paskaidroju. Pirms vairāk nekā piecpadsmit gadiem, kad šī politiķe sāka savu karjeru, viņa un viņas līdzbiedri saviem vēlētājiem uzstādīja divus melīgus un ciniskus mērķus: par iespējām iegūt pilsonību nulles variantā un par krievu valodu kā otro valsts valodu. Labi apzinoties, ka valsti veidojošā nācija nekad nepiekritīs šīm graujošajām idejām un ka to īstenošana nav iespējama, Ždanokas kundze savus piekritējus padarīja par politiskās karjeras platformu. Pilsonību kā dāvanu, Tatjana Arkadjevna, nedod neviena valsts pasaulē, ieskaitot Krieviju. Cilvēkam, kurš vēlas kļūt par kādas valsts pilsoni, ir jāizsaka sava vēlēšanās ar oficiālu iesniegumu un jāiziet procedūra, kuru katra valsts ir noteikusi. Pretējā gadījumā noteikti atrastos cilvēki, kuri teiktu: "Ko vēl ne, man nevajag jūsu Latvijas pilsonību, es gribu Izraēlas, Krievijas, Vācijas ... pilsonību".

Vairāk nekā piecpadsmit gadus liels daudzums Latvijas krievu diasporas pārstāvju - vienkāršie ļaudis, kuri neorientējas politikā, tiešām tic ciniskajām Ždanokas kundzes tēzēm. Bet laiks iet, šiem cilvēkiem vairs nav trīsdesmit gadu, kad valsts valodu var iemācīties viegli, bet jau ap piecdesmit, kad mācīties ir objektīvi grūtāk. Tā vietā, lai savlaicīgi veidotu karjeru, aktīvi strādātu, šie ļaudis gaida deputātes apsolījumus un piedalās Latvijas suverenitātes graušanas projektos. Ar viņiem viegli manipulēt, jo pieaugušiem cilvēkiem grūti mainīt viņu daudzu gadu politiskos štampus. Starp citu, pūļa efekts ir labi pazīstams.

Man bija svarīgi pateikt Jums, cienījamie Eiroparlamenta deputāti, ka ne visi Latvijas krievi ir spējīgi uz tādu rupjību, meliem un nepateicību pret latviešiem. Mana ģimene, mani draugi, mani kolēģi, mani klienti mīl Latviju ne jau izdevīga politiskā amata dēļ, bet patiesi ar savu dzīvi. Es mīlu Latviju no visas sirds tāpat, kā savu dzimteni Krieviju.

Lai dzīvo neatkarīga un suverēna Latvija ar vienīgo valsts valodu – latviešu!"

Uzstāšanās 15.februārī Eiropas Parlamentā Strasbūrā organizētajā konferencē Kāpēc latviešu valodai jāpaliek par vienīgo valsts valodu Latvijā
21.februāris 2012, 20:23 | links
 
tieši tā sagittario ,cccp ir tikai atmiņās ,nav vairs tādas valsts ir palikuši tikai tās mutanti. zvērestu tu drīzāk iekšēji devi savai Latvijai ,tikai tev nebija variantu...
21.februāris 2012, 20:07 | links
 
Sagittario
Ir tāds žurnāls "VĒSTURE".Šā meneša izdevumā izlasiju stāstiņu no 36lpp līdz 44lpp.Tā ir tēma par kuru tiko minēji.Zini-ar interesi to izlasiju.Jo daudzkas jau bij piemirsies.:))
21.februāris 2012, 20:05 | links
 
"dušu otvjōl" :DDD
21.februāris 2012, 20:01 | links
 
Toni- paldies! Tu man dvēseli atvedi! :DDD
21.februāris 2012, 20:00 | links
 
Sagi,nedzen kreņķi,-ja jau mūsu tautas priekšstāvji mēdz aizmirst par doto zvērestu esošajai valstij,tad par neesošo vari aizmirst...
21.februāris 2012, 19:57 | links
 
sulla
Brauc savas foreles bučot kur tu gribi
21.februāris 2012, 19:56 | links
 
jeeska> cik var tās dumības drukāt, ta nu gan salīdzināt! Agrāk vienkārši partorgi tavā vietā izlēma kur tu drīksti braukt un kur brauksi(99% tā bij tikai psrs), nu vari braukt kur deguns rāda un darīt ko vēlies.
21.februāris 2012, 19:55 | links
 
Vai zināt, ar ko Jūs man patīkat? Ar to, ka esat tik dažādi, bet tomēr jums sāp arī tas, kas nevar sāpēt fiziski. Tas, ka katra teiktā doma ir uzteicama, jo jūtams (pat bez mugurkaula smadzenēm :D), ka tā nāk no sirds vai citām iekšām. Un tas, ka nerakstāt kaut kādos soc. portālos, bet šeit- nez' vai TUR pa dienu tik daudz lpp. kāds spēj pierakstīt! :D
P.s. palīdziet, lūdzu, man tikt galā ar pārdomām, kuras raisīja Bača kom. 13:25
Ko darīt ar to zvērestu, kurš savā laikā dots svešas varas armijai?
Domāju, ka tas ir aktuāli netikai man... Nu, vismaz Brālītim ar'... :)))
21.februāris 2012, 19:52 | links
 
Urmaas
tā jau gluži nav...brauksi uz krieviju ..kārtosi vīzu
Brauksi uz Vāciju...pasi somā un vis.
Kādreiz bija otrādāk:-)
21.februāris 2012, 19:51 | links
 
Jeeska
Tagad vari braukt kur gribi un kā gribi.Bet ne par to ir stāsts.
:))
21.februāris 2012, 19:41 | links
 
ja tā pa nopietno, tad mēs tiešām pārņemam arī stulbumu no rietumu puses.. stilošanos, kultūru.. nāatceros, kurā rakstā bij lab pateikts par šo amerisko rūpalu.. katrā ziņā raksts bij žurnālā "zintieks"..
21.februāris 2012, 19:40 | links
 

Pievieno savu atbildi

Tēma slēgta. Atbildes pievienot nav atļauts!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager