Veidosim saturu kopā!
  • Jūsu novadā gaidāmas vai jau aizvadītas copmaņus saistošas aktivitātes?
  • Jums ir viedoklis par copmanim aktuālu tematu?
  • Esat izbaudījis aizraujošu copes piedzīvojumu?

Rakstiet mums! Pievienojiet attēlus (vai uzticiet tos piemeklēt CL redaktoram) un mēs nodosim Jūsu vēstījumu visai Latvijas copmaņu saimei!

Seko līdzi

Seko līdzi jaunākām ziņām sev ērtākā veidā izmantojot CopesLietas.lv ziņu sadaļas RSS barotni.
Liepajniekiem.lv, Miks Kuncītis, Kurzemes Vārds | 22.jūlijs 2009, 09:42 | Komentēt | 679 skatījumi

"Strīpaiņu" tradicionālais uzbrukums

Kas var būt vēl patīkamāk, kā baudīt atpūtu pie ūdeņiem! / Liepajniekiem.lv

Sveicināti, vasaras svelmes nenogurdināmie copes draugi! Lai arī nereti jūliju makšķernieki mēdz saukt par tukšo mēnesi, jo šajā laikā netiek likts konkrēts uzsvars uz kādas sugas zivju ķeršanu, ar dzelžainu pārliecību varu teikt, ka īsts copmanis motivāciju bada pātagas vicināšanai nav zaudējis un nezaudēs.

Vēl jo vairāk tāpēc, ka pašlaik var tikt pie brangiem brekšu, asaru un līdaku lomiem.

Topā asari

Neliekuļošu un teikšu, kā ir – vasaras karstākajās dienās zivis nav īpaši aktīvas un retāk tuvojas makšķernieku izliktajiem slazdiem, taču cītīgākajiem, zinošākajiem copes draugiem grūtības šo vaļasprieku padara tikai saistošāku. Spilgts piemērs tam ir karpu copes entuziasti, kuri pie ūdenstilpes mēdz pavadīt pat vairākas dienas un neko nenoķert, taču tik un tā nākamajās brīvdienās atkal atgriezties turpat, kur sēdējuši, gaidot pacietības algu – kad pludiņš pazudīs zem ūdens.

Nav jau tā, ka vienmēr, lai tiktu pie zivs, ir jāiztur mežonīga pacietības pārbaude, jo tā pati karpa var pieķerties jau tūlīt pēc tam, kad ēsma nonākusi ūdenī. Tiesa, lielākas iespējas jums sagaidīt regulārus lomus pašlaik būtu, ķerot asarus, kuri Liepājas ezeru okupējuši teju visā tā garumā. Kā nu ne? Klāt barošanās laiks, kas ilgs līdz pat augustam. Pat mazizmēru asarītis nekautrējas uzklupt visai prāvai gumijas zivtiņai, vai lielākai dzīvajai ēsmai. Pēdējās dienās neviens vien makšķernieks priecājies, vienlaikus bēdājoties par brangiem asaru lomiem. Kāpēc bēdājies? Tāpēc, ka asari viņam it kā traucējuši ķert līdakas – teju pēc katra metiena spiningotājam pieteicies kāds strīpanais. Zināmā mērā tā kā tajā teicienā "koks ar diviem galiem" – ja spiningosi ar mazāku gumijas zivtiņu vai roteri, tad asari ķersies cits pēc cita, bet būs mazas izredzes tikt pie kādas zaļsvārces. Savukārt, ja mēģināsi vagot cauri Liepājas ezeram ar prāvākiem vizuļiem, tad pastāv iespēja palikt tukšā, vēl jo vairāk tāpēc, ka allaž vasarās Liepājas ezers atgādina ziedošu pļavu, kurā nemaz nav tik viegli atrast vietu, kur, neizplēšot zāļu kušķus, spiningot uz nebēdu.

Ja tomēr esat kaislīgs līdaku bieds un jūs nekas nespēj atturēt, tad kā vienu no iespējamiem copes variantiem varu ieteikt makšķerēšanu uz dzīvo ēsmu. Vasarā mazo zivtiņu saķeršana neprasīs daudz laika, turklāt zāļu ieskautajās acīs zaļsvārces ķeras itin labi. Tiesa, vismaz pagaidām nekas nav dzirdēts par prāviem lomiem dienas laikā, tātad labāk būtu doties uz copi agri no rīta vai vēlā pēcpusdienā.

Brekšus meklējiet Durbē

Jau rakstījām, ka Tosmares kanālā jūnija sākumā bija ieklīduši zandarti, kuri, iestājoties aukstākam laikam, drīz vien atgriezās jūrā, taču tagad atkal tie ir aktivizējušies, un lielākā daļa, kas mēģināja iegūt šo vērtīgo zivi, mērķi sasniedza. Tā kā zandarti Tosmares kanālā varētu uzkavēties līdz septembrim, tad ir vērts atgādināt, ka tie tiek ķerti ar spiningu, par ēsmu izmantojot slaidu gumijas zivtiņu, kas līdzinās vīķei.

Piemēram, Liepājas Tirdzniecības kanālā brekšu copes cienītāji sarosīsies tikai augustā, bet Durbes ezerā brekšu lustēšanās rit pilnā sparā – viens no rādītājiem ir copes veikalu balto mušu kāpuru trauciņi, kas tiek izķerti teju neiedomājamā ātrumā. No vairākiem brekšu makšķerniekiem ir dzirdēts, ka Durbes ezerā, ja ir zināmas īstās vietas, var saķert pamatīgu daudzumu zivju, turklāt lielākā daļa no tām mērāmas virs kilograma. Protams, neviens no copmaņiem visus brekšu ķeršanas noslēpumus neatklāj, taču skaidrs ir viens – populārākā ēsma ir baltie mušu kāpuri (viena kārbiņa neizmaksās dārgāk par latu). Tiesa, ja esat nolēmis doties brekšu zvejā, tad, domājot jau par lomiem, vajadzētu ielāgot, ka šīs zivis jau nu noteikti krastā pašas neleks – ir nepieciešama īpaša pieeja, sākot jau ar pareizu zivju piebarošanu un beidzot ar atbilstoša inventāra izvēli. Tiem, kam līdz šim vēl nav izdevies tikt pie kārotajiem lomiem, atliek tikai novēlēt pacietību, un gan jau arī pienāks jūsu lielā diena. Ne asakas!

 
 
[0] Komentāri
 
Nav pievienotu komentāru. Esi pirmais!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager