Veidosim saturu kopā!
  • Jūsu novadā gaidāmas vai jau aizvadītas copmaņus saistošas aktivitātes?
  • Jums ir viedoklis par copmanim aktuālu tematu?
  • Esat izbaudījis aizraujošu copes piedzīvojumu?

Rakstiet mums! Pievienojiet attēlus (vai uzticiet tos piemeklēt CL redaktoram) un mēs nodosim Jūsu vēstījumu visai Latvijas copmaņu saimei!

Seko līdzi

Seko līdzi jaunākām ziņām sev ērtākā veidā izmantojot CopesLietas.lv ziņu sadaļas RSS barotni.
CopesLietas.lv | 2.marts 2020, 15:37 | Komentēt | 2082 skatījumi

Ar domu par aktīvu atpūtu makšķerniekiem

Makšķernieki zina, cik liela nozīme ir veiksmei un cik svarīgi, lai tā pasmaidītu īstajā brīdī. No pērnā gada aktīvie makšķernieki ir par soli tuvāk savai veiksmei un īstajām jūras piekrastes makšķerēšanas vietām, jo īstenots projekts “Pērkones ciems – atpūta, izklaide un kulinārā bauda” un pirmie pasākumi “Noķer, pagatavo, apēd” jau gādā par labām atsauksmēm.

Tiem, kuri vēl nezina Pērkones ciemu, nav uzreiz jāmetas “google maps” apskāvienos – lai arī pasākuma mājvieta ir viesu nams “Vērbeļnieki” Pērkonē, pietiek iztēloties piekrasti no Liepājas līdz Papei un leišu robežām. Ja vien ir vēlme, atraktīvo pasākumu var sarunāt arī citviet, citu viesu namu vai kempingu tuvumā. “Noķer, pagatavo, apēd” piedāvā ar elektrovelosipēdu paklejot gar jūras malu labākas copes vietas meklējumos, sacensties makšķerēšanas veiksmē, degustēt lomu dažādās variācijās un lieliski atpūsties.

Novērtē pludmales iespējas

Ja ģimene brauc pie upes, pie citiem ūdeņiem, stresa līmenis ir augstāks – plašuma pamaz, bērni jāpieskata, copes vieta turpat vien ir, to vajag pasargāt no lieka trokšņa, bet tas nav tik vienkārši. Šādā ziņā pludmale ir lieliska, kur atpūtā apvienot patīkamo ar lietderīgo, uzskata SIA “Lādēni” vadītājs Dairis Šternbergs. Uz pasākumu “Noķer, pagatavo, apēd” viņa uzņēmuma darbinieki ieradās ar ģimenēm. “Bija interesanti gan lieliem, gan bērniem un jauniešiem. Pludmalē bērni var staigāt, skriet, darīt visu ko, bet pieaugušajiem viegli redzēt, kur kas notiek. Pludmale ir lieliska, bet joprojām maz izmantota, maz novērtēta,” secina D. Šternbergs. Loms varēja būt lielāks, bet “sausā nebijām” – kūpinājuši gan tikko noķertās, gan līdzi paņemtās zivis. Elektrovelosipēdus pamēģinājuši gan makšķernieki, gan ikviens gribētājs – ripo labi, jo smilts jūras malā ir mitra un cieta. Ekipējumam lieti noder bagāžas grozs aizmugurē, turklāt trīsritenis ir labs ar to, ka stabils – nav jādomā, kā nolikt, lai negāžas.

Pasākums “Noķer, pagatavo, apēd” ir daļa no projekta “Pērkones ciems – atpūta, izklaide un kulinārā bauda”, ko atbalsta Zemkopības ministrija un Lauku atbalsta dienests, piesaistot finansējumu no Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai. Projektu īsteno ZS “Vērbeļnieki” un SIA “Uzņēmējdarbības atbalsta centrs”. Projekta mērķis ir veicināt tūrisma nozares uzņēmumu sadarbību, radīt jaunus aktīvās atpūtas veidus, pagarināt tūrisma sezonu un apgūt jaunus, starptautiskus tirgus.

Sacensības savējiem

Nopietnam makšķerēšanas profesionālim varbūt tas liksies pārāk nenopietni, bet piedalīties sacensībās vienmēr ir interesanti, vērtē Uldis Valdmanis, SIA “Būvkompānija MBR” valdes loceklis, kurš sevi raksturo kā vidēji aktīvu makšķernieku. Kad ar kolēģiem piedalījušies “Noķer, pagatavo, apēd”, sanācis, ka tieši viņam bija lielākais loms. “Pilnai laimei pietrūka tikai dzīvā mūzika, kad vakarā bija pirts un visi jau atpūtās no makšķerēšanas,” puspajokam viņš piebilst.

“Vērbeļnieki” Liepājas pusē un Latvijā ir zināma un populāra atpūtas vieta. ZS “Vērbeļnieki” sadarbībā ar SIA “Uzņēmējdarbības atbalsta centrs” īstenotais projekts, ļāva piedalīties tūrismam veltītās izstādēs Viļņā (Lietuva), Hanoverē, Leipcigā un Hamburgā (Vācijā). Vācijas tūristus šāda lieta ir ieinteresējusi, tāpēc tiek domāts par tālāku attīstību. Plānots piedāvāt plašāku programmu, lai pirms tālāka skrējiena pa Baltijas valstīm, tūristi pludmalei ļautos vēl kādu dienu ilgāk.

U z z i ņ a i

  • Projektu “Pērkones ciems – atpūta, izklaide un kulinārā bauda”, nr.18-00-A01630-000007, īsteno SIA “Uzņēmējdarbības atbalsta centrs” un ZS “Vērbeļnieki”, atbalsta Zemkopības ministrija un Lauku atbalsta dienests, piesaistot finansējumu no Eiropas lauksaimniecības fonda lauku attīstībai.
  • Papildus informācija un pieteikšanās makšķerēšanas un zivju degustācijas aktivitātēm: Dzintars Vjakse, mob.tālr.: 29288879, dzintars.vjakse@gmail.com, liepaja.fishing@gmail.com.

 
 
[0] Komentāri
 
Nav pievienotu komentāru. Esi pirmais!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager