Rakstiet mums! Pievienojiet attēlus (vai uzticiet tos piemeklēt CL redaktoram) un mēs nodosim Jūsu vēstījumu visai Latvijas copmaņu saimei!
Stājušies spēkā jauni sezonālie liegumi Kaņiera ezerā.
Pamatojoties uz Dabas aizsardzības pārvaldes Pierīgas reģionālās administrācijas lēmumu, no 2025. gada 29. aprīļa ezers ir sadalīts 3 zonās ar atšķirīgiem apmeklēšanas un makšķerēšanas noteikumiem, lai nodrošinātu putnu ligzdošanas mieru.
Zonu robežu koordinātas ir pieejamas "Ūdensobjekta "Kaņieris" ekspluatācijas (apsaimniekošanas) noteikumos", interneta vietnē www.manacope.lv, mobilajā lietotnē “Mana Cope”, un dabā tās ir marķētas.
Makšķerēšanai Kaņiera ezerā šobrīd nav nepieciešamas licences, pietiek ar makšķerēšanas karti. Iznomāt laivu ezerā nav iespējams, taču ir atļauts pārviertoties ar savu laivu, neizmantojot iekšdedzes dzinēju. Iekšdedzes dzinēju izmantošana Kaņierī ir stingri aizliegta.
Aicinām ievērot noteiktos ierobežojumus, lai kopīgiem spēkiem saglabātu Kaņiera ezera unikālo dabu!
Iespēja kļūt par Kaņiera apsaimniekotāju
Dabas aizsardzības pārvalde (DAP) izsludinājusi elektronisko izsoli par Kaņiera ezera 484 hektāru un laivu bāzes nomas tiesībām uz 12 gadiem, aģentūru LETA informēja vecākā komunikācijas speciāliste Ilze Reinika.
Izsole ar augšupejošu soli noslēgsies 28.maijā, pieteikumus var iesniegt līdz 18.maijam. Izsolē nomas tiesību sākumcena ir 14 157 eiro gadā. Nomniekam papildus jāsedz 592,90 eiro maksa par zemes daļas tirgus vērtējumu.
Kā ziņots, iepriekš ezeru ilgstoši apsaimniekoja un licencēto makšķerēšanu tajā nodrošināja AS “Latvijas valsts meži” (LVM). Abpusēji vienojoties, līgums par apsaimniekošanu tika izbeigts pagājušā gada nogalē.
DAP uz laiku pārņēmusi Kaņiera ezera apsaimniekošanas darbus un vienlaikus meklē jaunu apsaimniekotāju. Līdz ar to no 1.maija Kaņiera ezers makšķerniekiem būs brīvi pieejams bez papildu licencēm, pārējie makšķerēšanas noteikumi joprojām ir spēkā.
Kaņiera ezers ir lagūnas tipa ezers Ķemeru Nacionālajā parkā starp Lapmežciemu, Ragaciemu un Antiņciemu. Tā seklie ūdeņi ar plašām zemūdens aļģu audzēm, niedrāju labirintiem un 14 salām ir mājvieta lielai dabas daudzveidībai, tostarp, zivīm un teju 200 putnu sugām.