Veidosim saturu kopā!
  • Jūsu novadā gaidāmas vai jau aizvadītas copmaņus saistošas aktivitātes?
  • Jums ir viedoklis par copmanim aktuālu tematu?
  • Esat izbaudījis aizraujošu copes piedzīvojumu?

Rakstiet mums! Pievienojiet attēlus (vai uzticiet tos piemeklēt CL redaktoram) un mēs nodosim Jūsu vēstījumu visai Latvijas copmaņu saimei!

Seko līdzi

Seko līdzi jaunākām ziņām sev ērtākā veidā izmantojot CopesLietas.lv ziņu sadaļas RSS barotni.
Sacensības | 11.maijs 2025, 23:07 | Komentēt | 342 skatījumi

Strīma meistari pārceļas uz Amatu

Šajā nedēļas nogalē Amatas upē norisinājās 2025. gada Latvijas čempionāta spiningošanā no krasta 1. kārtas 1. posms. Divās dienās par vietām uz goda pjedestāla sacentās 32 sportisti.

Starp sabraukušajiem spininga virtuoziem bija arī sportisti no Lietuvas. Viņiem šis pasākums ir sava nacionālā čempionāta statusā, jo noorganizēt pilnvērtīgus mačus pie sevis mājās leišiem neesot iespējams. Traucē gan piemērotu upju trūkums, gan birokrātiskie šķēršļi saistībā ar zivju ielaišanu, gan pašu zivju deficīts vietējās audzētavās – tās esot jāpasūta divus gadus uz priekšu un maksājot kosmisku naudu.

Lietuviešiem savs tusiņš

Sarunā ar CL leiši atzīst, ka šogad mēģinājuši vienoties ar poļiem par dalību viņu čempionātā, tomēr saņēmuši kurvīti. Tikmēr mums leišu ciemošanās nozīmē lielāku sportisko konkurenci un dalītas organizatoriskās izmaksas. Mazām valstīm reizēm tā ir prātīgāk – kooperēties. Uzreiz gan jāsaka, ka šī laikam ir pēdējā disciplīna makšķerēšanas sportā, kurā esam galvas tiesu pārāki pār leišiem. Arī šonedēļ neviens no viņiem sešiniekā tā arī nespēja ielauzties.

Savukārt starp mūsējiem bija čaļi, kas spīdošām acīm burtiski uguņoja. Pēc mazāk veiksmīgā starta mēnesi atpakaļ Pasaules čempionātā Polijā visiem reabilitēties bija nolēmis Nemo Olte. Ko vien liecina viņa 44 noķertās zivis vakardienas trešajā tūrē! Kā stāsta pats Nemo, beigās pat esot nolēmis noņemt nost un pataupīt nākamajai tūrei ejošāko rotiņu – tik daudz esot bijis zivju vienā no sektoriem. Jāatzīmē, ka starp ielaistajām strautenēm bija gan ierastās 250-300 g zivtiņas, gan pavisam maziņas knapi 10 cm sasniegušas. Tās tad arī visaktīvāk esot dauzījušas Nemo rotiņu. Arī pārējās tūrēs Nemo gāja labi, kas nodrošināja uzvaru pirmajā dienā. Arī otrajā dienā Nemo turpināja iesākto. Tiesa, šoreiz nācās startēt rīta grupā, kad aukstums dara savu un forelīte vēl negrib mosties. Esot vajadzējis paskraidīt un pameklēt pa brīvākiem sektoriem rezultatīvākus copes punktus. Vienā pārskrējienā pat sanākusi pamatīga sadursme ar šodien arī rezultatīvi startējošo, tikpat aktīvo, bet mazliet citā svara kategorijā esošo Albertu Libertu. Rezultātā divi vieninieki tabulā Nemo un stabila uzvara kārtā. Albertam tikmēr otrā vieta divu dienu kopsummā, bet trijniekā ar cienījamu sniegumu izdevās ielauzties arī jaunajam Martinam Ambrazevičam.

Vakar vienu balli saņēmušajam Andim Freivaldam šodien zivis dila nost vairāk nekā tika līdz sačokam, tad nu 5 balles klāt un 4. vieta. Savukārt Rūdolfam Oto Eglem pēc fantastiskā starta pirms nedēļas Francijā ATLAS kausā dīķos, šoreiz divreiz pa četrām ballēm dienā un 5. vieta. Kopumā šodien par nogājieniem sūdzējās daudzi, atstājot vietu pārdomām par tehnikas, mānekļu un āķu izvēli.

Komandu vērtējums:

1.Kurbads

2.Copes Frekvence

3.MK Salmo

Šajā čempionāta kārtā priekšā vēl otrais posms pēc nedēļas, kad zivis Amatā tiks papildinātas pa otram lāgam. Labā ziņa ir arī tā, ka ielaistās strautenes neinteresē legālos gaļiniekus – tās visas ir zemmēra un nav lomā paturamas, atšķirībā no citos gados laistajām varavīksnenēm. Savukārt nelegālos, cerams, patramdīs vietējie inspektori, lai ielaistās forelītes upē tomēr paaugas un iedzīvojas, papildinot vienas no mūsu valsts visskaistākajām upēm zivju resursu.

Diemžēl nākas arī atzīmēt, ka Amata arī ir starp tām upēm, kas cieš no tajā izbūvētā HESa, kas rausta ūdens līmeni un apdraud zivju izdzīvošanas iespējas. Arī sportistiem ar šo nācās saskarties sacensību laikā, par ko liecina tumšās līnijas uz akmeņiem – līmenim krītoties tādas paliek no ūdens. Zivis tādos brīžos meklē bedres, atzīst Nemo, kamēr līmenim ceļoties tās meklējamas straujākās vietās. Tikmēr attīstītās valstīs ir otrādi - HESu un citu dambju ar likumu noteiktais pienākums ir kā reiz uzturēt stabilu līmeni upēs, uzkrājot ūdeni palu un lietavu laikā un atdodot sausākos periodos. Cerēsim, ka arī Latvija jau vistuvākajā laikā sevi pievienos šo attīstīto valstu sarakstam.

Foto: A. Rudzinskis

 
 
[0] Komentāri
 
Nav pievienotu komentāru. Esi pirmais!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager