Rakstiet mums! Pievienojiet attēlus (vai uzticiet tos piemeklēt CL redaktoram) un mēs nodosim Jūsu vēstījumu visai Latvijas copmaņu saimei!
Šā gada maijā Igaunijas piekrastē notikušajās lašu makšķerēšanas sacensībās tika uzstādīts jauns rekords – komanda no Latvijas "GDG Logistics" noķēra 17,51 kilogramu smagu un 115 centimetrus garu lasi. Šis ir līdz šim lielākais Igaunijā reģistrētais laša loms, kas noķerts, izmantojot trollingu – makšķerēšanas tehniku, kurā māneklis tiek vilkts aiz laivas.
Starptautiskajās sacensībās „Alexela Salmon Trolling Challenge Estonia 2025” uzvaru izcīnīja Igaunijas komanda „Striborg”. „Striborg” dalībnieks Oļegs Šermolajevs pirmajā sacensību dienā noķēra 110 cm garu lasi, bet vēlāk arī 88 cm garu eksemplāru.
Otro vietu ieņēma Latvijas komanda „GDG Logistics”, kura guva rekordlomu – 17,51 kg smago lasi.
Trešajā vietā ierindojās Somijas komanda „PAUHA”, kura noķēra 90 cm garu lasi.
Nākamā gada sacensības norisināsies no 2026. gada 22. līdz 24. maijam, starts plānots no Haven Kakumäe ostas.
Rekordloms tika iegūts lašu makšķerēšanas sacensību laikā, kas pulcēja dalībniekus no vairākām valstīm. Lai gan precīza noķeršanas vieta netiek atklāta, zināms, ka sacensības norisinājās Igaunijas ūdeņos, kur trollingam piemērotās zonas ir plašas un bagātas ar lašiem.
Lašu makšķerēšana trollingā ir populāra disciplīna Baltijas jūras reģionā, īpaši Igaunijā un Somijā, kur šī metode tiek izmantota jau kopš 20. gadsimta 80. gadiem. Trollinga tehnikā makšķernieki izmanto specializētas laivas, aprīkotas ar vairākām makšķerēm un elektroniskām ierīcēm.
Lašu makšķerēšana Baltijas jūrā ir izaicinoša un prasa gan tehniskas zināšanas, gan pacietību. Makšķerniekiem jāņem vērā lašu migrācijas ceļi, ūdens temperatūra un barības pieejamība. Trollinga tehnikā bieži tiek izmantoti dažādi mānekļi, piemēram, vobleri un spineri, kas imitē lašu dabisko barību.
Lai gan lašu populācija Baltijas jūrā ir samazinājusies, pateicoties aizsardzības pasākumiem un ilgtspējīgai zvejas kontrolei, makšķerniekiem joprojām ir iespēja noķert ievērojamus lomus. Piemēram, 2019. gadā Igaunijas Jēgala upē tika noķerts 21,4 kg smags lasis, kas līdz šim bija viens no lielākajiem reģistrētajiem lomiem.
Trollinga sacensības ne tikai veicina sportisko garu, bet arī popularizē makšķerēšanu kā aktīvu atpūtas veidu. Šādas sacensības bieži vien piesaista gan vietējos, gan ārvalstu makšķerniekus, veicinot tūrisma attīstību piekrastes reģionos.
Latvijas komandas "GDG Logistics" panākums Igaunijā apliecina, ka Baltijas valstīs ir augsta līmeņa makšķernieki, kas spēj konkurēt starptautiskā līmenī. Šis rekords kalpo kā iedvesma citiem makšķerniekiem un veicina interesi par lašu makšķerēšanu Baltijas jūrā.
Arvien vairāk tiek organizētas starptautiskas makšķerēšanas sacensības, kas ne tikai veicina sporta attīstību, bet arī veido platformu pieredzes apmaiņai un sadarbībai starp dažādu valstu makšķerniekiem.
Latvijas makšķerniekiem šis panākums ir īpaši nozīmīgs, jo tas apliecina mūsu valsts potenciālu un prasmes šajā disciplīnā. Cerams, ka nākotnē redzēsim vēl vairāk līdzīgu panākumu, kas cels Latvijas prestižu starptautiskajā makšķerēšanas sabiedrībā.
Avots un vairāk bilžu:šeit