Veidosim saturu kopā!
  • Jūsu novadā gaidāmas vai jau aizvadītas copmaņus saistošas aktivitātes?
  • Jums ir viedoklis par copmanim aktuālu tematu?
  • Esat izbaudījis aizraujošu copes piedzīvojumu?

Rakstiet mums! Pievienojiet attēlus (vai uzticiet tos piemeklēt CL redaktoram) un mēs nodosim Jūsu vēstījumu visai Latvijas copmaņu saimei!

Jaunākie komentāri

Seko līdzi

Seko līdzi jaunākām ziņām sev ērtākā veidā izmantojot CopesLietas.lv ziņu sadaļas RSS barotni.
LETA | 11.oktobris 2010, 15:27 | 7 komentāri | 2420 skatījumi

Lašu nārsta laikā iedzīvotājus aicina ziņot par iespējamu maluzvejniecību

Sākoties lašu un taimiņu nārsta laikam, arī iedzīvotāji tiek aicināti būt aktīvi un ziņot Valsts vides dienesta inspektoriem par aizdomīgiem gadījumiem un iespējamu maluzvejniecību.

No oktobra sākuma, kad Gaujā un tās pietekās nārstot iepeld lašveidīgās zivis, Gaujas nacionālā parka administrācijas Dabas aizsardzības daļas darbinieki veic regulārus reidus, liecina Dabas aizsardzības pārvaldes mājaslapā publicētā informācija.

Vislielākā uzmanība tiek pievērsta Gaujas baseina upēm, kuras ir nozīmīgas lašveidīgo zivju populācijas turpināšanai Baltijas jūras reģionā. Lašu nārsta laikā upes kontrolē arī Valsts vides dienesta Jūras un iekšējo ūdeņu pārvaldes inspektori un aktīvas sabiedriskās organizācijas.

Par laša vai taimiņa iegūšanu īpaši aizsargājamā teritorijā saudzēšanas laikā aizliegtā vietā normatīvie akti paredz kriminālatbildību. Tiesa vainīgajam var piemērot sodu, nosakot brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem vai arestu, vai piespiedu darbu, vai naudas sodu līdz 40 minimālajām mēnešalgām, kā arī vainīgajam jāatlīdzina zivju resursiem nodarītais zaudējums neatkarīgi no tā, cik liels ir lasis vai taimiņš, - pieci simti latu par vienu īpatni.

Iepriekšējo gadu pieredze rāda, ka ik gadu tiek ierosinātas vairākas krimināllietas un vainīgās personas saņem paredzēto sodu.

Latvijas īpaši aizsargājamās dabas teritorijās arī turpmāk tiks rīkoti dažādi reidi un pasākumi lašveidīgo zivju nārsta aizsardzībai, tomēr, lai šī uzraudzība un kontrole tiktu veikta nepārtraukti, arī vietējie iedzīvotāji tiek mudināti ziņot par aizdomīgiem gadījumiem un iespējamo maluzvejniecību.

Jau ziņots, ka kopš 2006.gada Latvijā visu cauru gadu tiek realizēta zivju resursu aizsardzības akcija "Dzīvais ūdens", taču rudenī, kad sākas lašveidīgo zivju nārstošanas laiks, Latvijas ūdenstilpēm inspektori pievērš pastiprinātu uzmanību.

 
 
[7] Komentāri | dilst | aug
 
www Nereģistrēts :

Protams pieversh ,jo pashiem garsho lasis un nauda pa tiem arii laba.Murdos lien daudz lashu ,bet tie tiek izstirgoti un tikai kaadi5% atdoti uz zivju audzeshanu.Ir normaali latvijaa ,ka vieni ker oficiaali ,bet citi sez cietumos.Izriet atbilde viena, kam vairaak pazinju tam vis ir atljauc.

14.10.10 Atbildēt | Ziņot 0
andris56

Tāpēc jau pieņem MN kur makšķernieki nedrīkst traucēt maliķus lašu nārsta laikā, īpaši mazajās upītēs, kur mazāk var redzēt kā viņi darbojas:):):)

14.10.10 Atbildēt | Ziņot 0
x Nereģistrēts :

švaks līmenis.

14.10.10 Atbildēt | Ziņot 0
einars Nereģistrēts :

Kam lai zvana,kā ar lašu zveju Daugavā viens saka drīkst ,cits saka nē,cits saka ka vienu lasi drīkst?

12.11.10 Atbildēt | Ziņot 0
w Nereģistrēts :

esu sēdējis daudzus vakarus pie Gaujas uz vēdzelēm kur ir labas lašu nārsta vietas,bet no mūsu saucamajiem inspektoriem nav bijis ne miņas.Gaujmalā brīžiem auto kustība ir kā uz Pleskavas piķa.tā nu tas notiek.

12.11.10 Atbildēt | Ziņot 0
Odz3 Nereģistrēts :

Kas grib, lai ķer, kāds tur cietums, nevajag tikai svešā teritorijā līst

24.11.10 Atbildēt | Ziņot 0
Modrais Nereģistrēts :

Dzīvoju blakus Liepājas ezeram un tad es vakarā,kad sāk krēslot,apsēžos uz balkona un ar binokli pavēroju kas notiek uz ezera.Vispār interesantas lietas.Laši pa krastu skrien uz Bārtas upi,jo ezers pilns ar tīkliem un venteriem.Interesantas tās zivju lietas.

24.11.10 Atbildēt | Ziņot 0
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager