Veidosim saturu kopā!
  • Jūsu novadā gaidāmas vai jau aizvadītas copmaņus saistošas aktivitātes?
  • Jums ir viedoklis par copmanim aktuālu tematu?
  • Esat izbaudījis aizraujošu copes piedzīvojumu?

Rakstiet mums! Pievienojiet attēlus (vai uzticiet tos piemeklēt CL redaktoram) un mēs nodosim Jūsu vēstījumu visai Latvijas copmaņu saimei!

Seko līdzi

Seko līdzi jaunākām ziņām sev ērtākā veidā izmantojot CopesLietas.lv ziņu sadaļas RSS barotni.
CopesLietas.lv | 11.novembris 2010, 20:59 | Komentēt | 689 skatījumi

Reportāža: Pasaules Black Bass čempionāta 1.treniņdiena

"Saulains, ar gubu mākoņiem, vējš līdz 6 m/s, brāzmas līdz 10 - varbūt. Izloze mūsu ekipāžām deva salīdzinoši labas laivas - visādā ziņā tās četras vai piecas mazjaudīgās mums netika.", informē Latvijas izlases kapteinis Māris Olte.

Tālāk Māra Oltes teksts par pirmo treniņdienu:

--------

Sākuma uzstādījums - jaudīgās Harija un Normunda ekipāžu laivas tausta tālākus perimetrus ar mērķi atrast zivju koncentrācijas punktus un horizontus. Jura ekipāžai rokas ir brīvākas un arī laiva atradās krietnu stundu- divas vēlāk.

Šodien lidojot ar nieka 175 Zs jaudu sajūta ir tāda, ka tūlīt viss pa gaisu aizies- rokas krampjaini āķējas kur vien var, viss dreb un švīkst- bezvējā tas zvērs iet uz 115 km/h ar diviem cilvēkiem iekšā. Mēs ar nieka 80 vizinājāmies.

Lielākā mīkla - kur Novembrī basi ir atrodami. Pēc šodienas šķiet, ka 5-8 metru dziļumā un diezgan mazaktīvi tie ir. Krievu klasiķis Kuzmins gan teica, ka tas jau rīt var būt pavisam citādi.

Kā jau dabā viss ir savā starpā saistīts - pirms gadiem pieciem spāņu pusē no ūdenskrātuves esot daudz vēžus murdos saķēruši. Basiem tas nozīmējis lielāku dzīšanos pēc liesākas paikas. Tagad atkal mazo vēzīšu pietiekot. Tāpat basi bieži atrodoties vietējo zivtiņu Auburnus (kas ir auslēju latīniskais nosaukums) baru tuvumā.

Vietējie svēti tic, ka labākās gumijas te ir Garry Yamamoto Senko modelis un Zoom Superfluke. Praksē šodien gumija strādāja gremdēta un pa grunti vilkta. Varat iedomāties džigot 5 metru dziļumā, kad vējš un viļņi rauj laivu ar 5 gramu svinagalvu? Grūti, bet tas bija sekmīgākais veids, mūsuprāt.

Otra opcija- ar krenkiem sukāt nogāzes līdz triju metru dziļumam. Vietas, kur krīt ēna un ir nogrimuši krūmi- ideālas. Tāpat esot ar sēkļiem dziļumu tuvumā.

Ūdens temperatūra ir 16- 18 grādi. Bez zivīm ūdenī redzami nīgri bruņurupuči un pa zivs plunkšķim šur tur.

Vietējo tikumi attiecībā uz basiem esot daudz patiesāki nekā sportistu elitei- tām 20-25 superlaivām, kuras piedalās nacionālajā čempionātā. Basi ir garšīgi, viņus ķerot un ēdot. Tikai sportisti turot kanti.

Pēc šī čempionāta nolikuma komandas kapteinis drīkst atrasties uz laivas treniņu laikā. Sacensību trīs dienās es tiku ielozēts par tiesnesi mājiniekiem - portugāļiem. Laiva viņiem tāda, ka ierindas copmanis varētu gribēt piemaksāt lai ar tādu izlidinātos. Triton Z8 ar 225 Zs motoru.

Igoram tika šodienas lielākais no kopā noķertajām astoņām lielmutēm. 53 centimetri, zvēru ar aizdzijušu rētu mutē. Rīt turpināsim pētījumus, es centīšos nofilmēt to zivi beidzot.

--------

Saistītie raksti:

Papildus informācija: nomad.lv

 
Igora 53 centimetru bass
Normunda bass
 
[0] Komentāri
 
Nav pievienotu komentāru. Esi pirmais!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager