Veidosim saturu kopā!
  • Jūsu novadā gaidāmas vai jau aizvadītas copmaņus saistošas aktivitātes?
  • Jums ir viedoklis par copmanim aktuālu tematu?
  • Esat izbaudījis aizraujošu copes piedzīvojumu?

Rakstiet mums! Pievienojiet attēlus (vai uzticiet tos piemeklēt CL redaktoram) un mēs nodosim Jūsu vēstījumu visai Latvijas copmaņu saimei!

Jaunākie komentāri

Seko līdzi

Seko līdzi jaunākām ziņām sev ērtākā veidā izmantojot CopesLietas.lv ziņu sadaļas RSS barotni.
LETA | 18.aprīlis 2011, 10:46 | 36 komentāri | 5412 skatījumi

Vides sargi un makšķernieki sašutuši par izmaiņām attiecībā uz zemūdens zveju

Vides aizstāvji, zivju aizsardzības biedrību pārstāvji un arī makšķernieki ir neapmierināti ar pagājušajā nedēļā valdībā pieņemtajiem Zemkopības ministrijas rosinātajiem grozījumiem Makšķerēšanas noteikumos, kas paredz, ka ar zemūdens medībām jeb zveju varēs nodarboties gandrīz visās publiskajās ūdenstilpēs.

Lielāko neizpratni un sašutumu cilvēkos raisa fakts, cik ātri un slepeni šādi grozījumi ir izstrādāti, jo līdz pat brīdim, kamēr noteikumu grozījumi netika pieņemti valdībā, neviens nav zinājis par tādu esamību, proti, ministrija nav iesaistījusi speciālistus ne apspriešanā, ne izvērtēšanā, aģentūrai LETA savu sašutumu pauda aptaujātie speciālisti.

Vides aizsardzības asociācijas valdes loceklis Juris Valainis, Valsts vides dienesta (VVD) Iekšējo ūdeņu kontroles daļas vadītājs Nikolajs Liskins un biedrības "Mēs - zivīm" valdes priekšsēdētājs Ivars Dubra uzsvēra, ka šajā gadījumā lielākais satraukums ir par to, ka zemūdens makšķerniekus nebūs iespējams kontrolēt.

"Galvenais ir tas, ka ir pieņemti kārtējie Makšķerēšanas noteikumu grozījumi, par kuriem iepriekš neviens neko nav zinājis, ka tādi būs. Mūsu sabiedriskā organizācija seko līdzi visām aktivitātēm, bet šādi grozījumi ir pārsteigums. Arī apgalvojums, ka no zemūdens mednieku puses nav konstatēti Makšķerēšanas noteikumu pārkāpumi, nav patiess, jo pats par nelikumīgām darbībā esmu noformējis divus administratīvā pārkāpuma protokolus," uzsvēra Valainis.

Arī VVD pārstāvis uzsvēra, ka tagad ir izveidojusies ļoti nepatīkama situācija, jo par šādiem Makšķerēšanas noteikumu grozījumiem iepriekš neviens nav zinājis. Noteikumu grozījumi paredz, ka ar zemūdens zveju varēs nodarboties gandrīz jebkurā ūdenstilpē, kas var novest arī pie kāda nelaimes gadījuma.

"Mēs neesam pret to, ka eksistē tāds zivju ieguves veids kā zemūdens medniecība, taču mēs esam par to, ka ir jānosaka licencētas vietas, kur ar to var nodarboties, lai netraucētu ne peldētājiem, ne makšķerniekiem. Tagad iznāk, ka ar zemūdens zveju var nodarboties turpat, kur cilvēki peld, zvejo vai arī makšķerē, līdz ar to var notikt arī kāda nelaime, jo cilvēks ūdenī, kas atrodas metru vai divu metru dziļumā, nav saskatāms," skaidroja Liskins.

Viņš vērsa uzmanību, ka ar grozījumiem zemūdens zvejai nav noteikti nekādi ierobežojumi, proti, ar to var nodarboties kā ziemā, tā arī vasarā, rudenī un pavasarī. Ja Makšķerēšanas noteikumos ir atrunāts, ka makšķernieks nedrīkst atrasties tuvāk par 500 metriem tīklam, tad zemūdens medniekiem tādas lietas nav atrunātas.

Rudenī, piemēram, Gaujā ir lašu lieguma laiks. Makšķerniekus zivju lieguma laikā ir samērā viegli kontrolēt, jo viņi atrodas krastā, bet ar zemūdens medniekiem būs grūti. Ir bijuši vairāki gadījumi, ka rudeņos Gaujā tiek noķerti un sodīti šādi zivju ieguvēji. "Izkontrolēt cilvēkus zem ūdens ir daudz grūtāk nekā tos, kas atrodas krastā vai laivās. Zemūdens mednieki, pirms iznākšanas no ūdens, bieži atstāj savus rīkus un lomus zem ūdens, lai pārbaudītu vai tuvumā nav inspektori un, ja nekā aizdomīga viņi neredz, tad paņem savus rīkus, zivis un dodas prom," stāstīja Liskins.

VVD pārstāvis pieļāva iespēju, ka pēc Makšķerēšanas noteikumu grozījumu stāšanās spēkā VVD no Zemkopības ministrijas prasīs, lai no Zivju fonda piešķir naudu inspektoriem nepieciešamā aprīkojuma iegādei, jo VVD inspektoriem nav vajadzīgais aprīkojums darbam zem ūdens.

"Es uzskatu, ka situācija nav sakārtota. Vispirms bija nepieciešams izstrādāt zemūdens medniekiem noteikumus, lai izvairītos no iespējamajām nelaimēm, kas var rasties. Zemūdens mednieki sadarbībā ar pašvaldībām varēja organizēt licencētas zemūdens zvejas vietas, nevis kā tagad, kad atļauts to būs darīt gandrīz visās ūdenstilpnēs," minēja Liskins. Pēc viņa aplēsēm, Latvijā oficiāli zemūdens mednieki ir ap 100, bet makšķernieku, kas zivis ķer no laivām vai arī no krasta, ir vairāk nekā 100 000.

Arī biedrības "Mēs - zivīm" valdes priekšsēdētājs Dubra pauda neapmierinātību par to, ka grozījumi pieņemti, tos nesaskaņojot, kā arī uzvēra, ka tagad zemūdens medniekus būs grūti kontrolēt.

Makšķernieku nevalstiskās organizācijas ir izveidojušas Makšķernieku sadarbības organizāciju padomi (MSOP), kas pulcēs Latvijas makšķerniekus, uzklausot viņu viedokli. Viens no pirmajiem jautājumiem, pie kā sāks strādāt jaunā padome, būs šie Makšķerēšanas noteikumu grozījumi.

"Šajā gadījumā Makšķerēšanas noteikumi tika nomainīti tā, ka pat paši makšķernieki nezināja, ka tie tiek mainīti. Turpmāk padomē tiks izskatīts kāds jautājums un, ja visi piekritīs, tad ierosinājumi tiks sniegti Zemkopības ministrijā, kas tālāk jau jautājumu virzīs uz valdību," stāstīja Dubra.

Kā ziņots, šonedēļ valdībā pieņemtie grozījumi Makšķerēšanas noteikumos paredz zemūdens medniekiem plašāku piekļuvi publiskajām ūdenstilpēm - līdzvērtīgu parastajiem makšķerniekiem.

Patlaban zemūdens medniekiem pieejamo ūdeņu skaits nav liels. Zemūdens medības ir atļautas tikai atsevišķos publiskajos ūdeņos - divās upēs un četros ezeros, kā arī jūras piekrastes ūdeņos. Savukārt licencētās zemūdens medības patlaban ir organizētas trīs ezeros - Drīdža ezerā, Ežezerā un Sventes ezerā.

Izmaiņas noteikumos paredz precizēt nosacījumus par zemūdens medību rīku izmantošanas iespējām Latvijas ūdeņos. Turpmāk vēžošanas rīku un paņēmienu izmantošana būs ierobežota tikai atsevišķās ūdenstilpēs, kurās vēžu ieguvi nosaka atbilstoši normatīvajiem aktiem.

Zemkopības ministrija uzskata, ka, paplašinot zemūdens medību kā aktīva atpūtas veida iespējas, tiks veicināta tiesību normu ievērošana no zemūdens mednieku puses un šo aktivitāšu labāka pārskatāmība. Zemūdens medību vietu lielāka pieejamība veicinās legālu zvejas tiesību izmantošanu publiskajās ūdenstilpēs, nodrošinot plašu un nediskriminējošu piekļuvi Latvijas ūdeņu zivju resursiem nekomerciālos nolūkos.

Tāpat ministrija vēsta, ka zemūdens medību iespēju paplašināšana nozīmē papildu ieskaitījumu valsts budžetā, jo papildus makšķerēšanas kartei būs jāiegādājas īpaša licence. Līdzekļi, kas iegūti, realizējot zemūdens medību licences, 10%-40% apmērā atkarībā no ūdenstilpes statusa tiks pārskaitīti valsts pamatbudžetā Zivju fonda dotācijas ieņēmumu veidošanai, bet pārējā daļa paliek zemūdens medību organizētāja rīcībā medību organizēšanai, pārvaldībai un citiem licencēto zemūdens medību nolikumā paredzētajiem mērķiem.

Makšķernieku noteikumu izmaiņu izstrādāšanā līdzdarbojās zemūdens medību sabiedriskās organizācijas - Latvijas Zemūdens sporta federācija, Latvijas Zemūdens medību klubs, Ventspils zemūdens medību klubs "SpearLAT", biedrība "Zemūdens tūrisma klubs "Poseidon Krāslava"" un biedrība "Baltic Underwater Group".

Izmaiņas noteikumos stāsies spēkā pēc to publicēšanas laikrakstā "Latvijas Vēstnesis".

 
 
[36] Komentāri | dilst | aug
 
ivis169

Tāda sajūta ka par zemūdens medībām cepjas tie kam no tām nav nekādas sajēgas.Gribētu redzēt kā justos makšķernieki ja viņi varētu makšķerēt 5 ezeros un 2 upes posmos.Vai tad tā nav diskriminācija?Saucamie dabas draugi zin tikai kā par visu brēkt un visu aizliegt.Tāda sajūta ka dažiem bail no konkurences un pārkāpumi ir tikai sauklis jo 100 mednieki nekad nesataisīs tik daudz problēmu cik 100000 makšķernieki itseviški ka tagad modē katrs otrais sauc sevi par makšķernieku.Paskatās kas darās krastoos un zem ūdens vina vienīga izgāztuve un nejau 100 mednieki to izdara bet...Tāka būtu tikai godīgi ja gan medniekiem gan makškērniekiem būtu vienadi noteikumi un piekļuve ūdeņiem.Atsauces uz drošibu arī neiztur kritiku.Tikpat labi sevi un citus apdraud gan sadzērušies laivotāji udensmoči maliķi un kastik vēl nevar apdraudēt drošibu tās visas ir muļķigas atrunas lai nebūtu konkurences vai arī lai netraucētu likt tīklus jo mednieki tīklus redz vislabāk un biežāk .

18.04.11 Atbildēt | Ziņot 0
Malzvejnieks

ivis, Tu ļoti precīzi pateici,pamatā visām burkšķēsanām ir latviešu iedzimtā nenovīdība un skaudība!

18.04.11 Atbildēt | Ziņot 0
ivo
ivo :

jūs brauciet tur kur silts un zivis daudz ko te čīkstiet vecās durvis mlet maz ka ar tīkliem jūs te izšausiet kapēc tad man 10ls MK pirkt par tukšiem ūdeņiem un sajēgas ir cik jūs sabendēsiet pēdējos ezerus un upes zjb

18.04.11 Atbildēt | Ziņot 0
gatis888

ivo pamēģini ienirt un jel ko nomedīd, man piemēram tas asociējas ar ko ekzotisku tur kā kosmosā viss ir jauns un mainīgs tā zivs medība nav galvenais bet tas ko tu tur ieraugi sežot stāvot krastā nekad nebūs iespējams, kur kura zivniņa peld kāda udens slāni stāv ko ēd un ko medī kā uzvedās kara suga tas tiešām ir jāredz.

19.04.11 Atbildēt | Ziņot 0
eerglis

gatis888, neviens nav pret zemūdens medniekiem. Sašutums ir par to,ka izbīdīts pa kluso neapspriežot ar makšķerniekiem. Otrs arguments ir mednieku forumos lasītais, ka šauj pa peldošiem mērķiem, šauj uz čuju ieraugot asti utt. kas zivi var sakropļot + tā var piebeigt arī zemmēru.

Un meli ir tas, ka zemūdens mednieki nepārkāpj MN. Ja nav pieķerts nenozīmē, ka nepārkāpj.

19.04.11 Atbildēt | Ziņot 0
Brusis

Mazliet parakājos pa internetu,vismaz puseiropai zemūdens medības ir aizliegtas vai atļautas īpašās vietās.[precīzus datus iegūt grūti]Kāpēc?Tā taču ir diskriminācija,pēc ZM likuma pamatojuma.Jeb, kā jau vienmēr un visās sfērās Latvijas speciālisti ir visgudrākie,vai ......Hm.Mans subjektīvais viedoklis- nezinu,kā citādi var izskaidrot,ka par MK diskusija velkas gadiem, reakcija nekāda,bet te pēkšņi lēmums gatavs pāris nedēļu laikā.Par cipariem.LZMK reģistrēti pāri 700 biedriem,par pārējām organizācijām nezinu.Jebkurā gadījumā šaubos vai vairāk par 1000 aktīvu šāvēju LV sanāks.ZM es ceru zin precīzāk.Skan jau it kā pieticīgi.Bet.Tagad zemūdens mednieki medīs pēc makšķerēšanas noteikumiem,oficiāli esot pielīdzināti makšķerniekiem.Skaisti.Kas ir noteikumos rakstīts par aizciršanu?Kādi sodi un t.t.?Cik procenti zivju savainotas aiziet šaušanas rezultātā?Hm.Kas notiks ar zivju izmēriem?Ir vēl daudzi panti...Atbildes pagaidām nav.Šeit forumā daudzi makšķernieki cepjas par to,ka MK samirkst,izjūk,jāpērk jaunas.Mednieki gan zin kur viņas iebāzt un vienmēr gatavi uzrādīt.....Tālāk Lietuva,zemūdens medības aizliegtas.Forumos tiek apsveikti LV mednieki-s pobedai.Lasot par lietuviešu uzvaras gājieniem makšķerēšanas frontē,domāju mednieki nebūs dumjāki,nopirks karti un atļauju un būs klāt.Vismaz pierobežas upēs var būt interesanti.Cik viņu ir,nezin neviens.Par drošību pagaidām paklusēšu.Pagaidīšu,kad kādam zemūdens medniekam galvā ieķersies vizulis.Interesanti,kas juridiski būs vainīgs,spiningotājs,mednieks? Vai arī ārstēšanās izdevumus segs ZM?Labi,ko ta es tik pesimistiski.Galvenais taču ir nauda kas ienāks.

19.04.11 Atbildēt | Ziņot 0
ivo
ivo :

Es tev saprotu es arī gribu to redzēt man tas par dārgu bet vairums jau lien zemūdens lai izšautu paskaties krievu nirēju filmas vienam tur pat raudiņas seklā upē nau slinkums ziemā šaut da nu tur ko te vispār šaujiet man p.........

19.04.11 Atbildēt | Ziņot 0
Brusis

Vēl,likumā ir tāds-zemūdens medību organizators.Hm,es viņa vietā saliktu lielu zivju bildes,slavinošus rakstus par redzamību LV ūdeņos visos Eiropas zivju medību ierobežojošo valstu forumos.Tā kā gala cipars,cik viņu Latvijā būs nav zināms.

19.04.11 Atbildēt | Ziņot 0
parcopi.lv

Kāpēc neatļaut arī virsūdens medības?

Ka teiksim te - www.youtube.com/watch?v=e0pTh...layer_embedded

Tad vēl tos, kas iegūst zivis ar elektrību un tīkliem....galvenais taču, lai tik naudiņa ienāk. Domāju, ka elektriķi un tīklinieki arī jūtās diskriminēti un grib tikt pielīdzināti makšķerniekiem....

19.04.11 Atbildēt | Ziņot 0
zivgarnis

Brusi, piekrītu Tavam komentam! Tur viss "baltiem diegiem šūts"!

19.04.11 Atbildēt | Ziņot 0
murgs

ar dažiem tādiem medniekiem ir nācies parunāties;šauj visu kas tik kustās zem ūdens.interesanti būtu uzzināt copmaņu viedokli par tiem 4 ezeriem,kur bija atļautas zemūdens medības,kā ar lomiem tajos ezeros???žēl ka mums nav Baltās haizivis,būtu kas paretina mednieku rindas!!!

19.04.11 Atbildēt | Ziņot 0
Brusis

ZM,palasiet vismaz kādi ir zemūdens medību noteikumi citās valstīs.Piemēram, atkarībā no ezera lieluma vienlaicīgi ūdenstilpnē drīkst atrasties x skaits mednieku,nedrīkst atrasties tuvāk par 150 metriem no makšķernieka,krastā jābūt brīdinājuma karogam u.t.t.Nu jā,tas jau ir tiem stulbeņiem.MĒS ESAM GUDRĀKI

19.04.11 Atbildēt | Ziņot 0
Buenavista

Brusis - „Mans subjektīvais viedoklis- nezinu,kā citādi var izskaidrot,ka par MK diskusija velkas gadiem, reakcija nekāda,bet te pēkšņi lēmums gatavs pāris nedēļu laikā.”

Cik MK grozijumu projektus Jūs esat personīgi sagatavojis un iesniedzis izskatīšanai Zivsaimnicības pārvaldei. Pamatojiet savu viedokļi par „diskusija velkas gadiem”. Izklastiet kā Jums gāja aizstavot savus priekšlikumus.

„Par cipariem.LZMK reģistrēti pāri 700 biedriem,par pārējām organizācijām nezinu.Jebkurā gadījumā šaubos vai vairāk par 1000 aktīvu šāvēju LV sanāks.”

Gm... šajā rakstā ir noradīts kā makšķernieku LR ir ap 100000. Ņemot vērā faktu ka citas informācijas izņemot LZMK registrēto lietotāju skaitu Jums nav un Jūs pamatojoties uz tās mēginat apgalvot kā ZM ir ap 1000 pameģināsim salidzinat. Copes lietas mājas lapai ir 8173 lietotāju. Tas ir rupji reķinot 10% no 100000. Tatad, ja LZMK ir 700 tās nozime kā ZM Latvijā ir ap 7000.

„Tālāk Lietuva,zemūdens medības aizliegtas.”

www.am.lt/LSP/files/zukle.pdf palasiet 14. p. Tur pat lietuviešu valodā ir saprotams. Tas ir runajot par aizliegumu.

„Par drošību pagaidām paklusēšu.Pagaidīšu,kad kādam zemūdens medniekam galvā ieķersies vizulis.”

Iesaku izlasīt MN (pantus par ZM aprikojumu) un normatīvus aktus kas regulē transportlīdzekļu kustību uz ūdens. Tur un CL ir atbildes.

19.04.11 Atbildēt | Ziņot 0
parcopi.lv

Buenavista - ja Tev patīk cipari, tad domāju, ka vēžotāju skaits valstī ir krietni lielāks par zemūdens makšķernieku skaitu, bet vēžot drīkst tikai dažās ūdenstilpnēs. Tā nav diskriminācija???

Otrs - nu nevar zemūdens mednieku pielīdzināt makšķerniekiem. Jums vajag savus atsevišķus noteikumus un kaut kādu kontroles mehānismu(es gan nezinu kā zem ūdens kādu var izkontrolēt).

Vajadzīgi zemūdens mednieku noteikumi, kuros būtu atrunāti drošības jautājumi, kādi aizliegumi tuvoties peldvietām, protams, nārsta laikā aizliegumi...jābūt atrunātām daudz un dažādām niansēm, lai nerastos nekādi pārpratumi. Cilvēki ar harpūnu NAV MAKŠĶERNIEKI!!! Tad jau jebkurš zivju ieguves veids nekomerciālos nolūkos var tikt pieskaitīts makšķerēšanai!

20.04.11 Atbildēt | Ziņot 0
Boroda

90-tajos gadījās pabūt Zvirgzdu ezerā. No rīta ielaidos ar laiviņu nedaudz pamētāt, kādu līdaciņu pakacināt. Ūdens dzidrs, rīts mierīgs, skaists. Slīdu gar krasta zālēm, redzu, kaut kas novirmo metrus 50 uz priekšu. Sāku to vietu apstrādāt. 1, 2, 3 metiens...jau esmu 20m attālumā, kad atkal šļaksts, it kā astes spura, grūti saprast. Metu atkal ...un tad pēkšņi...parādās viens zemūdens mednieks ar akvalangu, baloni uz muguras...norauj masku un....ti bļin...ja tebja šķas...un uz manu pusi tiek notēmēta harpūna (vai nu kā sauc to stroķi)...airēju prom, ieskatos vēl pēc metriem 50-60 parādās vēl viens...pirmais sāk otram izklāstīt savas domas par spiningotājiem...

20.04.11 Atbildēt | Ziņot 0
eerglis

buenavista to joprojām izvairīes no zivju kropļošanas, zemmēriem u.c. jautājumiem. makšķernieki ņemas un daras lai zivis būtu daudz un lielas, (atlaiž, ja ierij griež auklu, slapina rokas lai paņemtu, atlaiž pat neceļot ārā no ūdens, utt) priekšā pakaļā stāsta, ka zivis jāatlaiž. a mednieki ko dara?

20.04.11 Atbildēt | Ziņot 0
Buenavista

Es jau vienreiz izteicos. Atkārtošu. Atšķirība no makšķerniekiem ZM redz zivis pirms šāviena. Un ja piemēram jautājums par savainotam zivīm diemžēl, līdzīgi kā medniekiem paliek uz ZM sirdsapziņas, (diemžēl tiešam ir bijuši gadījumi kad savainotas zivis nenoturas uz harpūnas, % ziņa man tie ir apm. līdz 1%) tad par zemmera zivīm un ZM ar akvalangu man personīgi nav nekādu iebildumu pret sodu palielināšanu par šiem pārkāpumiem pat pieckārša apmēra. Jo ZM situācija (atkārtoju), atšķirība no makšķerniekiem tas ir 100% apzināts pārkāpums.

20.04.11 Atbildēt | Ziņot 0
eerglis

buenavista, Tu esi viens godīgs mednieks (es ceru) kā tu izmērīsi foreli ir vai nav zemmērs un ir vai nav virsmērs. Ja ir viens mērs tad skaidrs, a ja ierobežojums pastāv no abiem galiem?

forumos tajā pašā LZMK forumā vīri raksta, ka šauj redzot tikai asti ārā no zālēm, šauj pa skrienošu utt vai tā ir pieņemta un normāla prakse?

20.04.11 Atbildēt | Ziņot 0
parcopi.lv

Zemūdens mednieki sūdzās par redzamību ūdeņos. Kur garantija, ka kāds no tiem nesajauks manu kāju ar zivi? Cik zinu nekādi eksāmeni nav jāliek, atšķirībā no medniekiem. Ja nauda aprīkojumam ir, tad tik pērc harpūnu, makšķerēšanas karti, zemūdens medīšanas licenci un uz priekšu! Nezinu, mani šāda situācija kaitina. Tad jau cilvēki ar žerebēkļiem arī ir makšķernieki, kuri tiek diskriminēti.

20.04.11 Atbildēt | Ziņot 0
Buenavista

Eerglis.

Man ir vienkāršāk. Bet es neesmu, ka lai sak... radītājs, jo biežāk nirstu ar fotoaparātu ne kā ar harpūnu un vairums no Latvijas zivīm man vnk negaršo. Un attiecīgi mana pozīcija jautājuma par zivs izmēriem skan šādi - ja es neesmu pārliecināts par zivs izmēriem vai sugu es nešauju.

Es gribu vēlreiz pamēģināt noformulēt savu domu (nu kāpēc es vispār te rakstu).

Citēju no anotācijas pie MN grozījumu projekta – „norāda, ka kopš 2009.gada, kad MN stājās spēkā un tajos tika iekļautas atsevišķākas zemūdens medībām pieejamās publiskās ūdenstilpes, TAJOS līdz šim brīdim nav tikuši konstatēti MN pārkāpumi no zemūdens mednieku puses”

Izcelta vārda „TAJOS” anotācijā nav.

Vai kādam no Jums ir bijušas problēmas ar ZM Sausa Daugavā, Dzirnezerā, jūrā? Man nav informācijas kā kādam no ZM būtu kādas nepatikšanas ar makšķerniekiem vai inspektoriem vietās kur ZM ir oficiāli atļautas.

Nu izlasiet beidzot MN. Mums, tāpat, ka Jums ir jābūt ne tuvāk kā 50 metru attālumā no noteiktā kārtībā apzīmētiem rūpnieciskās zvejas rīkiem, zivkopības sprostiem un zivju ceļu konstrukcijām. Mums obligāti ir jāpiestiprina sev spilgtas krasas boju. Mēs nedrīkstam atrasties ar pielādētu harpūnšauteni krastā vai ūdenī tuvāk par 20 metriem no krasta līnijas publiskās atpūtas vietās, kā arī vietās, kur pulcējas daudz cilvēku (piemēram, peldvietā, ūdenssporta un kultūras pasākumu vietā), un tuvāk par 20 metriem no apzīmēto peldvietu un ūdenssporta vietu teritorijas.

Sodiet mūs par šo noteikumu neievērošanu, bet nesakiet kā mēs šausim Jums pa kājām un zagsim trofejas tieši no Jūsu āķiem.

Padomājiet loģiski – redzot ūdenī boju (manas oranžas bojas izmēri ir 120x80cm ar 70 cm augstu pasaules standarta karogu, kas apzīmē cilvēka atrašanos ūdenī), jūs ar savu laivu mēģināsiet apzināti uzbraukt tai virsu? Stipri šaubos. Tapāt arī man nav it nekādas vajadzības skatīties kas notiek zem jūsu laivas vai jūsu pludiņiem.

Vienkārši jābūt cieņai vienam pret otru un problēmu būs stipri mazāk ne kā šajā forumā minēts.

20.04.11 Atbildēt | Ziņot 0
 
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager