Veidosim saturu kopā!
  • Jūsu novadā gaidāmas vai jau aizvadītas copmaņus saistošas aktivitātes?
  • Jums ir viedoklis par copmanim aktuālu tematu?
  • Esat izbaudījis aizraujošu copes piedzīvojumu?

Rakstiet mums! Pievienojiet attēlus (vai uzticiet tos piemeklēt CL redaktoram) un mēs nodosim Jūsu vēstījumu visai Latvijas copmaņu saimei!

Jaunākie komentāri

Seko līdzi

RSS barotne
Seko līdzi jaunākajiem CopesLietas.lv biedru rakstiem sev ērtā veidā izmantojot RSS barotni.
GuntisKv | 26.novembris 2007, 11:04 | 12 komentāri | 4381 skatījums

Lai zeļ un plaukst tūrisma un zivjsaimniecības attīstība Usmas ezerā.

    Kārtējo reizi mēģinot kaut ko pamainīt, kā arī apciemot sen novārtā atstātās copes vietas, es ar pārinieku sestdien aizllaidu uz Usmu. Protams, zinot to, kad Usmas ezers tiek pieskaitīts pie licenzētiem ezeriem, mēs laicīgi apzvanījām kontakttālruņus par licenžu nopirkšanas iespējām, kur izņemot prasītās informācijas tika lielīta milzīgā zivju populācija un lielie lomi. Tā nu sestdien vēl pa tumsu riktējām laivu un "mielojāmies" ar daudzsološo ezera skatu.

    Izbraucot ezerā, pirmkārt sākām ar skatienu meklēt Moricsalas rezervāta aizlieguma joslu bojas, bet tās bojas nezin kāpēc vilkās uz pretējo ezera krastu. Pārsteigti par tik lieliem ierobežojumiem velcējām 100 m attālumā paralēli bojām līdz nonācām ezera ziemeļu krastā. Vairāk austot gaismiņai parādījās arī citi copmaņi, tikai nezin kāpēc otrpus bojām. Mēs jau sākām šaubīties, vai mēs neatrodamies aizliegtajā zonā, nolēmām to noskaidrot pie tuvākā amata brāļa. Amata brālis par lieguma zonām neko nespēja paskaidrot, bet toties paskaidroja kā atpazīt jūras tīklus (karodziņi galos, starpā bojas). Līdz ar šo skaidrojumu mums pavērās pavisam cits skats uz dzīvi. Protams, uzreiz mājās mēs nebraucām - apbraukājām ezeru lavierējot starp milzīgo boju un karodziņu daudzumu.

    Pēc visa tā, ko mēs redzējām (oficiālie marķētie kilometrīgie tīkli, kas aizšķērso visas bedres no viena ezera galam līdz otrajam, visas šaurās iztekas starp salām, potenciālos zivju ceļus), tuvākajos gados tur nebraukšu. Es protams nezinu, par ko domā pagasta padome, kas izdodot licenzes uz aptuveni 6 km tīklu (aptuveni tik daudz mēs saskaitījām, ko redzējām), laikam gan par "tūrisma attīstību". Agrāk braucot uz Usmu bojas norobežoja rezervāta teritoriju, kur pat copēt nedrīkstēja, tagad tās ir tīklinieku teritorijas, kur atkal parastam makšķerniekam zvejot nedrīkst.     Domāju, kad ir vērts publiski pateikties Usmas pagasta domei par ieguldījumiem zivju resursu atjaunošanā un tūrisma attīstībā.

p.s. Nesaprotu, kāpēc klusē ezera ķempingu īpašnieki, tā ir brutāla viņu interešu aizskaršana.

 
 
Novērtē rakstu:
  • Vērtējums ir 3 no 5
(1 balss) - lai vērtētu, nepieciešams reģistrēties
[12] Komentāri | dilst | aug
 
rotinnss

Teicams raksts, domāju, ka šī ir ne tikai Usmas ezera problēma, bet arī visas Lv teritorijas iekšējo ūdeņu globāla sāpe.

Tajā pašā laikā, kad gan valsts vīri, gan atbildīgās institūcijas, gan paši copmaņi noliek līdz ar zemi visus malu zveiniekus, kas ielikuši 15 m garu tīklu un max. sods bez maz ir pirksta pakratīšana ar tekstu "ak tu nekauņa, unnis tāds, nedari tā vairāk" tiek izsniegtas atļaujas par zivju masveida izkaušanu jeb genocīdu. Ja kādam ir kāds cits viedoklis par to kā lai nosauc apm. 6 km garu licenzētu tīklu likšanu ņemot vērā, ka ezers ir ļoti sekls, kas paver lieliskas iespējas nokāst zivis pilnībā, lai izsakās.


P.S. Gribētos zināt cik liela ir licenžu summa un kā to izsniedz, uz tīklu metriem, vienkārši skaita vai kā savādāk!

26.11.07 Atbildēt | Ziņot 0
RolisLiepaja

Acīmredzami kāds Domē izdomājis tikt pie vieglas naudas ! Nav man dusma pret profesionāliem zvejniekiem , bet tiem kas šādas nejēdzības atļauj ! Paldies Liepājas domei ,kas dažus gadus atpakaļ aizliedza tīklus ezerā , atļaujot tikai murdus , bet tik un tā pēc daudzu gadu "ezera izsmelšanas" zivs nespēj atjaunoties tik ātri. Tas pats gaida Usmas ezeru , tad varēs par milzīgu naudu laist no jauna zivis un priecāties par savu stubumu. Cik zināms zuši jau ar tur sāk pazust , bez tīkliem tur vēl pilns ar ūdām (nakts āķiem) , praktiski tajā ezerā var darīt ko gribi , nekādas kontroles !Notekti Dome izdomāja , ka tā pat nespēj izkontrolēt situāciju ezerā , tad vismaz labāk nokāst naudu ... Viennozīmīgi kauns par tādu Domi - laikā , kad visas organizācijas cenšās atjaunot zivis ūdeņos , šeit notiek pretējais. Un tad mums ievieš Drakoniskus makšķerēšanas noteikumus !

27.11.07 Atbildēt | Ziņot 0
jansons

da vnk kāds vietējais domnieks papildus pipelnās ar licenžu tirgošanu... un mēra nevis metros bet gan latos !!

28.11.07 Atbildēt | Ziņot 0
mihails

Nja........tur licenzetie maliķi -pie mums Jelgava elektriķi.a licenses cena ja nemaldos .20 santiki metra uz vienu menesi,ta vismaz man veikala teica saimnieks,galvenais labi ja tas zivs ko viņi izvelk bezmera visas tiktu notirgotas -bet ne ,paziņa viens stradā Rigas zivju tirgu ,saka kā dažreiz pat nevar iztirgot pat pusi no tas zivs ko atved-parejo arā.....:( prasas a nahrena tad ņemt tikt daudz?es vispār pret tikliem iekšejos udeņos -licenzetas-nelicenzetas visus nah.....cik man ir zinams ,sen jau aprekinātas visas peļnas ko dod licenzēta makšķerešana -makšķernieki atnes daudz vairak naudas neka zveinieki(ieksejos udeņos)un kontrolēt tas ir daudz vieglak neka citus...ai blin trukst vardu ...palika tikai siekalas.tadus valdniekus.....pašiem pilns ar ezeru un zivis var būt vairak bet nē mums jasperas uz kaut kadiem Alandiem maksāt svešiem cilvekiem lai baudīt copi.......visiem ne asakas

03.12.07 Atbildēt | Ziņot 0
rotinnss

Par tiem aalandiem tev taisniiba.

06.12.07 Atbildēt | Ziņot 0
ugels

kapēc vispār maksāt par licenzi ja nav pat kur iemest.stulbums

06.12.07 Atbildēt | Ziņot 0
janiswww

Uz Usmu braucu copēt regulāri katru gadu jau no bērna kājas... kādi gadi 12 būs jau. Dzīvoju tur pa pāris nedēļām! Tad lūk,.... paradoks, bet ar inspektoru nācās sastapties šogad PIRMO reizi pa šiem gadiem... jā, bet toties nedēļas laikā divas reizes! :))) Labi saprotu ka ezers ir liels un prioritāte ir lieguma teretorija, bet mazajos līšos dziļi stūri ar kādreiz der ielūkoties! Ja jāsaka par tīkliem, tad novērojums, tie ir stipri mazāk kā iepriekš... kādreiz, ja pārīti maliķu tīklu rīta cēlienā neaizķēra, tad tā vairs nebij cope!! :)) Jācer ka iet uz labo pusi, bet VAI NAV PA VĒLU, jo arvien grūtāk ir tikt pie izciliem guvumiem, tikai ar neatlaidību un kārtīgu piebarošanu!

lai jums veicas ... ne asakas...

28.12.07 Atbildēt | Ziņot 0
rotinnss

Drossvien, ka tiiklus vairs tik daudz neliek, jo nav vairaak ko kkert. Cik tad gadus var kaast vienu uudenskraatuvi?

29.12.07 Atbildēt | Ziņot 0
greco

rudenī biju aizbraucis pretim lejastiezumiem pavelcēt.tad izrādijās ka tur nava kur braukt.pie viskuzu salas gar bedri tikli,uz sekliem tikli gar bedrem tikli.kilometriem.kāda velna pec man jāpērk makškerēšanas atļauja un motora atļauja.dzirdēju kad brivdienās tiklus nedrikstot likt.ja tā ir tad to maz kas ievero.sogad februari braucu uz usmu pavelcēt.izrādās kad motoram licenzi nevar nopirkt.viņi vēl jaunās cenas nevar igudrot.kempingu saimnieki pasi tos licenzetos tiklus ari liek.vasarā kempngā vietu dabut nevar,viss aizņemts.kam viniem tas zivis vajaga.naudas tāpat pietiek.tik skaists un tirs ezers,bet zivju diemžel paliek mazāk.

22.02.08 Atbildēt | Ziņot 0
gvidoE

Usmā cik ir būts zivis tikai inspektoriem vietējiem maliķiem 3lati zutēns!

20.04.08 Atbildēt | Ziņot 0
Airulaivas

Piedāvāju pilnībā jaunas airu laivas un kanoe.

Pieejamas laivas no 2,5 - 4,75 m. Izcila kvalitāte un laba cena.

Tālrunis - 26440505 Latrex@inbox.lv

04.05.08 Atbildēt | Ziņot 0
kinvik

2005,2006,2007 gados,ir novērots,ka makšķerēšanas kvalitāte Usmas ezerā,ir pasliktinājusies.Par iemeslu varētu būt lielais motoru skaits virs ūdens,kā ari lielais tīklu skaits zem ūdens.P.S.nekādi nevar saprast nesankcionētās Mricsalas boju iecelšanas Engures upē labajā krastā par 100m,bet kreisajā par 400--500m.Tā,kā nebūtu dzirdēts,ka Morica s-s rezervāts būtu likumīgi paplašināts.

11.05.08 Atbildēt | Ziņot 0
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager