Vēdzeles

Ar ko un kā tās labāk ķert
Vakar Rūjā pie paša Burtnieka no rīta dabūjām 2kg vēdzli, tā daba galīgi sačakarējusies, Aprīlī šī vēl nav iznārstojusi

Edgars1982, 15.aprīlis 2017, 18:53


Nau jau obligāti viņai jāiznārsto.Kaut kas viņai nepatika ar laika apstākļiem,varbūt 'precinieki' nebij īstie...Ikri uzsūksies kā barības viela.Zzviedrijā šamās parasti vēlu,tikai kaut kur marta beigās/aprīļa sākumā nārsto...
15.aprīlis 2017, 23:33 | links
 
Šī vēdzeļu sezona ļoti švaka Gaujā Siguldas pusē.
hariss, 12.marts 2017, 08:19


Man kareiz diezgan laba.... Moš neietrāpīji
15.aprīlis 2017, 20:48 | links
 
Vakar Rūjā pie paša Burtnieka no rīta dabūjām 2kg vēdzli, tā daba galīgi sačakarējusies, Aprīlī šī vēl nav iznārstojusi
15.aprīlis 2017, 18:53 | links
 
Vēdzeļotāji, ko klusējat? Brālīt, kā Gaujā?
26.marts 2017, 23:23 | links
 
Vai tas tiesa, ka vēdzeles labāk ņem, ja pie ēsmas tuvumā atrodas miniatūrs diožu gaismeklis?

dictiobacter, 13.marts 2017, 12:28


Tas tāds teorētisks pieņēmums. Praksē nekad nav apstiprinājies. Vēdzele ideāli visu redz pilnīgā tumsā. Jebkura mākslīga gaisma tai būs tūkstoš sauļu spožumā. Ļurba muks, nevis tuvosies.
Te ir cita shēma – gaisma pievilina sīkbūtnes, tām seko mazās zivtiņai, kurām atkal plēsoņas. Bet tas vairāk siltajos ūdeņos.
13.marts 2017, 13:02 | links
 
Vai tas tiesa, ka vēdzeles labāk ņem, ja pie ēsmas tuvumā atrodas miniatūrs diožu gaismeklis?
13.marts 2017, 12:28 | links
 
marts, aprīlis-lieliski mēneši vēdzeļu copei.tik vietas salīdzinot ar rudeni un ziemas sākumu var būt citādas.
13.marts 2017, 10:14 | links
 
Gribēju pajautāt, vai tagad maz kāds speciāli brauc uz vēdzelēm.. no vienas puses taču ūdens temperatūra ir ideāla vēdzelei, vienīgi palu straume varētu traucēt..

Doma varbūt vienu vakaru pieskriet Lielupē zināmā vietā, bet, laiks ļoti maz, un nez vai vērts riskēt.. Kāds ir mēģinājis vai visi tikai par vimbām domā?

hariss, tu kaut kad tagad vēdzelēs biji?
13.marts 2017, 09:54 | links
 
Šī vēdzeļu sezona ļoti švaka Gaujā Siguldas pusē. Vai dēļ ši nepatstāvīgā laikā vai kādu citu iemeslu dēļ nekas prātīgs nav noķerts. Vietas zināmas, vienmēr ir ķerts, bet tagad huj....
12.marts 2017, 08:19 | links
 
Virešu pusē vaidzētu saiet,tikai musars.
3.marts 2017, 16:27 | links
 
Laikam jūspusē vēdzeles leišus saēdušās. Varbūt drīz kautkāda vēdzeļu ēsma ar leišu garšu parādīsies?:)
Ar ledu joki mazi gan. Pašam gadus atpakaļ gadijies ka tur kur vakar gāju varēju otrā dienā neatnākt. Pie pastāvīgiem minusiem. Labi ka dziļums līdz padusēm.
25.janvāris 2017, 20:20 | links
 
Bjorgvins - labais...:)
24.janvāris 2017, 16:50 | links
 
Jā, stāstini interesanti un pamācoši.
24.janvāris 2017, 16:36 | links
 
Ne p[ar vedzelem un ne braljukasiem - bet pashgam reizi shita ir gadijies ka bijam vakar... pirmais ledus -- vietma vel i tuvu negajam .. bet nu savus ashukus palasoiot vareeja .. ledu 5-7 cm labi sasalis ... pa nakti kāds cm sniedzinja un -7.. no riita taja vieta cilveku padsmit - divi lielaas ar jaunajiem peldoshajiem komberiem . mes pa vacajam tacinjam itka atkal savus ashukus lasaam .. un viens vietejais gan svara gan prata pavieglaks mauc krustu shkjersu .. cik šim teikts nu neskraidi vakar veel nebija viss aizsalis - gudri krievu melee visi tika pasuutiiti tipa es te esmu uzaidzis katru akmeni un uudenszali paziistu ... te viena mirklii blurkt u dzheks ar visu bori kasti pazuud - virs uudens tikai pizhiks ... i tas slapjsh DDD ... nu kautka izmakareejaam uz ladus Vinja bralis wim ar vergu ieduura mixtumos lai aatrak kajas kust ( aaraa apm tie pashi - 7 i bija) a tie dzheki peldoshajos komberos i galvU NEPAGRIEZA
24.janvāris 2017, 13:37 | links
 
sura personiga pieredze.tas bija kadus gadus atpakal,kad vel nebija ieviesta licenzeta cope un stintes keras labi.leisi spietoja bieza slani.viena reize meginaju saskaitit.lidz tukstotim aizskaitiju,bet bija vel drusku,katru dienu protams tik daudz nebija,nu tads standarta vakars - kadi 500 leisi un kads 100 vietejo aborigenu.laiks labs.stinte keras.sapnaini.letini velk klusedami.leisi paliek arvien jautraki,Algisi sak runat skalak,pa reizei iespiedzas kada Jolanta.viss notiek.te pa copmanu rindam paradas stasta varonis.patiesibas labad jasaka ka figurants soreiz nav lietuvietis,bet gan musu pasu balelins.tads razens balelins nu tads uz pusotra centnera.kads var teikt ka es perspileju. nebut ne.man ir ar ko salidzinat.pasam savi 130 kg.un tas balelins jostas vieta bija divreiz razenaks.var redzet ka stintes vinu ipasi neinterese.vins meklejas.un kas mekle tas atrod. vins sakontaktejas ar vienu leisu kompaniju.jaunajam draugam tiek piedavats gards cepums.arvien skalak tiek slavinata lietuviesu tauta un tautu draudziba.tad iestajas klusums.vai balelins ir kartigi uztankojies,vai nu leisiem beidzas cepumi.kajas sak nest uz maju pusi.te nu jasaka ka pa so laiku daba ir ienesusi korekcijas ledus situacija.pats ledus ta labs,bet ir sacis pust juras vejs un dzit udeni augsa.gar malu veidojas tads gravitis ar udeni vismaz lidz celgaliem.neka briesmiga nav,japaiet gabalins uz ezera pusi un vari tikt mala sausam kajam.balelins Donavu forse pa taisno.protams paslid un nozaujas gravisa vidu.augsa netiek,blauj un spardas.bralukasi ka vienmer nepievers pat uzmanibu jauna drauga dzakuzi izpriecam.man blakus sez atras palidzibas dakteris.tads zolids dzeks.kaut kur pie udeniem sapazinamies.un ta reizem saskrienamies uz ledus vai pie udens.sis piecelas un aiziet vilkt to nelaimes putnu ara.man ta isti nemaz negribejas to blauri vilkt no tas pelkes ara.bet es nevareju pielaut ka dakteris dabu bruku.tas vilksanas objekts bija vismaz 2 reiz smagaks par dakteri. ta nu mes pa abiem sakodusi zobus esam to kermeni izvilkusi mala.pa stavo krastu uzvilkusi uz ielas.uzstutejam ar muli majas virziena.atvadu pendele lai piedotu vajadzigo paatrinajumu.un glabsanas operaciju var uzskatit par veiksigi pabeigtu.ejot atpakal pie makskerem es dakterim uzjautaju kada tad bija motivacija vilkt to balinu. vins atbild - vins ir glabejs.un glabt cilvekus ir vina pienakums.un tas pilnigi nopietni.jaa nodomaju - kamer mums ir tadidzeki ar augstu pienakuma apzinu,mes vel dzivojam.tads pozitivs secinajums.bet tadu dzeku stripainajos kreklinos ir maz.otrs secinajums ir galigi negativs,ta ari neviens m......ka neatrava savus skinkus no sedvietam lai atnaktu paliga.tadi esam.
24.janvāris 2017, 10:19 | links
 
labi,Domataj,iemetisu paris nirejstastus. nr 1.tas notika neledus perioda uz Ziemelu mola.es reti kad dodos uz Ziemelu mola.juras cope mani ipasi neuzruna.vairak pa ezeru,upem un upitem.nu reizem parmainas pec apsekoju ari juru.te Liepaja viss ta labi pieejams.atbraucu uz molu,skatos baisais tusins - atrie,pasvaldibas policija.eju klat. izradas viens leitis krama ieniris un otrs tads pats ielecis pakal.es vinus redzeju.ta kartigi apdauziti pret betonu.muli ka zombijiem.vismaz pa 3 promilem ribas katram.izskatijas ka vini ta ari nasaprata kas ar viniem noticis. nr 2.man ir pazistams policists.fanatisks copmanis.nak pie mums stintes copet.paris gadus atpakal tiesi vina dezuras laika bijusi viena nakti 2 izsaukumi uz nirejiem.abi lietuviesi. tas notika tirdzniecibas ostas teritorija,tas ir blakus musu teritorijai.ostai tas piegriezas un ta nolika visu perimetru ar aizlieguma zimem.leisi uzlika miksto un spitigi turpinaja copet.tad vinus policija saka strafet.pa 30 erikiem,un vairakas reizes nakti.leisiem beidzas vai nu pacietiba vai nauda.nu kadu laiku ir miers.tagad vini tusejas tikai promenade. nr 3.ta kadus gadus atpakal mans coms un ilggadejais kolegis piedava man aiziet uz pedejo ledu stintes.es kategoriski atteicos.laikam ar pakalu jutu,ka nav laga.vins ir vieglaks par mani un noriskeja.aizvilkas lidz kanalam .ledus praktiski sastav no vecajiem caurumiem.sez neliela leisu grupina.vietejo neviena.drebosam kajam aizslucis lidz viniem.apsedies vienam blakus.sacis kert.pec briza skatas - no blakussedetaja tikai kaste palikusi.galva virs udens un splauj burbulus.sacis blaut.leisi nav pat galvas pagriezusi,tikai vale stintes.princips kaut kur dzirdets - slikonu glabsana ir pasu slikonu darisana.nu meties uz vedera un ar kastes lences un urbja palidzibu izkeksejis to bedubrali.nav sagaidijis ne paldies ne citus komplimentus par varondarbu.grabis savas mantinas un maucis krasta.vinam pieticis,sezona bija beigusies.toties leisi turpinajusi kert it ka nekas nebutu noticis.lai dzivo mate Lietuva un vinas varonigie deli.
24.janvāris 2017, 09:30 | links
 
Protams vedzeles butu forsak.oktobri cali pa kadai ari dabuja.diemzel lietuviesus jakekse biezak.tikko lasiju Delfos ka sestdien pecpusdiena atkal vienu izkeksejusi.tikai tautiba nav mineta.ja kadu interese dazus interesantus gadijumus varu ierakstit.

Bjorgvins, 23.janvāris 2017, 13:37

Interesanti, ja var un nav apgrūtinoši, labprāt kādus stāstus uzzinātu.

Domaataajs, 23.janvāris 2017, 18:12


Eu ko jūs tur īsti velkat? Beigtus leišus vai vēdzeles kas tos beigtos leišus ēd. Laikam skaidrs kapēc tie izmēri jums lielāki nekā vidzemē.
23.janvāris 2017, 19:27 | links
 
Protams vedzeles butu forsak.oktobri cali pa kadai ari dabuja.diemzel lietuviesus jakekse biezak.tikko lasiju Delfos ka sestdien pecpusdiena atkal vienu izkeksejusi.tikai tautiba nav mineta.ja kadu interese dazus interesantus gadijumus varu ierakstit.

Bjorgvins, 23.janvāris 2017, 13:37


Interesanti, ja var un nav apgrūtinoši, labprāt kādus stāstus uzzinātu.
23.janvāris 2017, 18:12 | links
 
Protams vedzeles butu forsak.oktobri cali pa kadai ari dabuja.diemzel lietuviesus jakekse biezak.tikko lasiju Delfos ka sestdien pecpusdiena atkal vienu izkeksejusi.tikai tautiba nav mineta.ja kadu interese dazus interesantus gadijumus varu ierakstit.
23.janvāris 2017, 13:37 | links
 
ja par nirsanu,tad pie mums Liepaja ar to regulari nodarbojas lietuviesi.gan no ledus,gan piestatnes,gan Ziemelu mola.spej tik vilkt lauka. tas vpniem nacionalais sporta veids.

Bjorgvins, 23.janvāris 2017, 09:09


Spēj tik vilkt ārā? Lietuviešus vai vēdzeles? :)
23.janvāris 2017, 11:14 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers