Makšķerēšana jūrā

Tur kur es dzīvoju vārdu plaudis neviens nelieto un iespējams daudzi nemaz nezina , kas tā par zivi, ta vietā lieto vārdu breksis . Ķer jūrā viņus tikai praktiski pašā Liepājā , jo tie viena daļa iziet ārā no ostas un vasarā uzturās gan seklumos gan dziļumos. Nu jau kādu mēnesi butes manā pusē nav manītas ne lielas ne mazas (izņemot dažus gadījumus), lielākā nelaime ir pliči(plaķi) kas nograuž visu kas ir ēdams :)) Breksi tŗāpās praktiski katru reizi sēžot uz zušiem , citreiz pa 5 un vairāk gabaliem vienā reizē un izmēri arī ap 1kg un spēcīgi uz augšu- bet tas arī kā kuro gadu . Uz zušiem parasti ņemu divas ēsmas garnele un tārpi , uz garnelēm kaut kā tomēr lielāki eksemplāri ir trāpījušies, zušus var ķert arī no krasta - principā tagad šis aktīvi uzbarojās pirms ziemas miega ....
18.augusts 2011, 20:41 | links
 
Roli-ja precīzi tas bija Plaudis, jo bija jau kļuvis tāds iekš bronzas nokrāsas.Cik noprotu luielākus brekšus, kas mīt jūras apkaimē dēvē par plaužiem, bet nu, katram makšķerniekam savs lexikons. Vietas izvēle-tu domā tālāk no jūras??? Jo kā jau teicu tuvāk jūrai mazās butes nograuž ēsmu nespēj ar viņām cīnīties. Vai zuši ķeras arī uz garneli-vai tomēr labaki ir nakteņi??? Nekad neesmu speciāli sēdējis uz zuti, gribētos pamēģināt!!!
18.augusts 2011, 17:41 | links
 
Plaķis tas ir plicis, tādus uz 2 kg vari droši rekordos pieteikt, laikam tas būs bijis Tev breksis. Plaķi un brekši tā man ir vienkārši piezveja ejot uz zuti, kaut gan var speciali arī šos ķer. Praktiski šie ir katru reizi ejot uz copi, ja uzliek mazākus āķus var kilogramiem šos vilkt, tikai jāzina vieta kur un kad ....Bez tā visa trāpās arī vimbas, pa retam kāds ālants, pat raudas.
18.augusts 2011, 15:36 | links
 
Roli-pastaasti labaak kaa tu tos plakjus zvejo, man viens taads ap 2Kg piekjeeraas uz bushu sisteemas, uz garneli, bet es taa visu laiku praatoju, ka taa droshvien bija taada bobene. Pavadinjai droshi vien jaabuut tievaakaakai un eesmai arii citai. Pietam ir taada lieta ka taas mazaas butes nepartraukti nograuzj eesmu...???
17.augusts 2011, 22:19 | links
 
kas ar pleksti notiek?
17.augusts 2011, 21:52 | links
 
Starp citu:Spožie jau gar piekrasti sāk rosīties.Esot manīti ari upē.
16.augusts 2011, 11:12 | links
 
urmaas, sapratu..:)))
Paldies.

...kad jūra līdz ceļiem tad jau tālu var iemest..D)
16.augusts 2011, 08:39 | links
 
Šovakar vienu maziņu zutīti izcīzēju, vēl bija pāris plaķi...Njā, skatdrībai iepriekš rakstītājiem, strimala (reņge) nav brētliņa.
16.augusts 2011, 02:53 | links
 
ko ta man ierakstīt? es tik sēdēju un skatījos kā prō ķer zivis :D
16.augusts 2011, 00:40 | links
 
Šodien esmu slinks.Vari ierakstīt manā vietā!
:DD
15.augusts 2011, 23:47 | links
 
urmass, kur atskaite? :))
15.augusts 2011, 23:30 | links
 
Spura
Tu tam "spečukam" var''eji uzjautāt kāpēc Tūjas iedzīvotāji brauc butēs uz kurzemi.Līcī butes ir,tik ar pīcku nedasnieksi!!!Ja nu vienīgi ar tīklu.
:))
15.augusts 2011, 22:25 | links
 
Melekos ķerot asarus ir trāpijusies maza butīte.
15.augusts 2011, 21:31 | links
 
Man šodien viens "specs" teica, ka-a kāpēc visi brauc uz butēm rudenī uz Kurzemi...viņas pa pilno esot Tūjas-Ainažu piekrastē!!!

Nekad dzīvē neesmu vēl bijis uz krasta butēm, tāpēc godīgi jautāju???
Gribu izbaudīt pirmo reizi..:))))
15.augusts 2011, 21:18 | links
 
da viss tur varēja viņus trenkāt-Butes, asari, mencas, līdakas, zandarti
15.augusts 2011, 12:08 | links
 
Butes noķert var izmēram arī nav ne vainas, bet nu tādas plānas vēl...vakar ventspilī līdz tumsai kādu kilo pa stundu svilku, tad sāka parādījās mazie un nolēmu, ka vēl drusku par agru nopietnai coei!

Vel vakar pie mola redzēju intresantu skatu, vesels bars ar brētliņām kāda pus stadiona rādiusā gozējas pēc pusdienas saulītē, tad uz ap rieta laiku, kāds šīs sāka trenkāts pēc stundas jau riktīgs slaktiņš gāja vaļā, nekādi netiku skaidŗbā, kas tās strimalas tur gaiņāja. Nodomāju, ka varbūt asari, bet vai šie jau laikam tikai līci medī vai atklātaja jūrā arī???
15.augusts 2011, 12:03 | links
 
Mhm, un vēl divi spaiņi ar mencām. Aizmirsi pieminēt? :DD
15.augusts 2011, 10:48 | links
 
Naktī Užavā pils spainis ar plekstēm,Mazo nav
15.augusts 2011, 10:30 | links
 
vakar ovisos no22 lidz o8 16 butes.un tas visas no 01 lidz kadiem triiem un atkal klusums
13.augusts 2011, 16:37 | links
 
Nav jau tā, ka galīgi nav!
13.augusts 2011, 08:25 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager