Veidosim saturu kopā!
  • Jūsu novadā gaidāmas vai jau aizvadītas copmaņus saistošas aktivitātes?
  • Jums ir viedoklis par copmanim aktuālu tematu?
  • Esat izbaudījis aizraujošu copes piedzīvojumu?

Rakstiet mums! Pievienojiet attēlus (vai uzticiet tos piemeklēt CL redaktoram) un mēs nodosim Jūsu vēstījumu visai Latvijas copmaņu saimei!

Seko līdzi

Seko līdzi jaunākām ziņām sev ērtākā veidā izmantojot CopesLietas.lv ziņu sadaļas RSS barotni.
D.A.P | 8.novembris 2018, 18:12 | 3 komentāri | 3270 skatījumi

Gaujas Nacionālajā parkā aiztur kārtējos maluzvejniekus

Dabas aizsardzības pārvaldes vides inspektori ceturtdien, 8.novembrī Gaujas Nacionālajā parkā netālu no Priekuļiem aizturējuši nu jau kārtējos divus maluzvejniekus ar visu guvumu – diviem taimiņiem, kuri nogalināti ar žebērkli.

Inspektori, turpinot pastiprinātu kontroli lašupēs, ceturtdien devās reidā gar Raunas upi un uz nomaļas taciņas upes krastā satika divus aizdomīgus vīrus ar maisiem. Pēc inspektoru pamanīšanas viņi metās bēgt pāri upei un centās atbrīvoties no loma, to iemetot krūmos.

Abi maluzvejnieki tika aizturēti un pie viņiem atrasts žebērklis – nelegāls zvejas rīks, ar kuru acīmredzot nogalinātas zivis. Konfiscētie taimiņi tiks nodoti Līgatnes dabas taku lāčiem.

Vīriešiem sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols un viņiem būs jāatlīdzina zivju resursiem nodarītie zaudējumi – 715 eiro par katru zivi. Dabas aizsardzības pārvalde izskatīs administratīvo lietu un lems par soda noteikšanu par zivju iegūšanu ar aizliegtiem rīkiem lašveidīgo zivju lieguma laikā. Turklāt nodarījums pastrādāts aizsargājamā dabas teritorijā – Gaujas Nacionālajā parkā.

Pārvalde izsaka pateicību Latvijas Makšķernieku asociācijai un īpaši mobilās grupas pārstāvim Uldim Lencbergam par atbalstu kontrolēm lašveidīgo zivju nārsta laikā.

Atgādinām, ka žurnālistiem ir iespēja piektdien, 9. novembrī plkst. 10.00 doties lašveidīgo zivju nārsta vērošanas pārgājienā kopā ar vides inspektoriem, kura laikā varēs uzzināt par šosezon veiktajām kontrolēm un aizturēšanām, kā arī vērot zivju nārstu. Tikšanās pārgājienam plkst. 10.00 Smiltenes novadā, Grundzāles pagastā pie brīvdabas estrādes. Pārgājiena garums – apmēram 3 kilometri gar Vecpalsas upi, to vadīs biologs un vides inspektors Jānis Pērle. Lūdzam pārgājienam iepriekš pieteikties, zvanot pa tālruni 29272365 vai rakstot uz e-pastu maija.rena@daba.gov.lv

Saskaņā ar Makšķerēšanas noteikumiem Latvijas iekšējos ūdeņos paturēt lomā lašus un taimiņus ir aizliegts visu gadu, izņemot atsevišķas, īpaši norādītas teritorijas un licencētās makšķerēšanas vietas, savukārt nārsta laikā no 1. oktobra arī šajās īpaši norādītajās vietās lašus ķert nedrīkst. Lašupēs periodā no 1. oktobra līdz novembra vai decembra beigām aizliegts spiningot. Ar šo upju sarakstu un citiem nosacījumiem var iepazīties šeit.

Dabas aizsardzības pārvalde aicina ievērot makšķerēšanas noteikumus un tajos noteiktos ierobežojumus. Der atcerēties, ka par zivju iegūšanu īpaši aizsargājamā teritorijā saudzēšanas laikā normatīvie akti paredz arī kriminālatbildību, kā arī jāatlīdzina zivju resursiem nodarītais zaudējums.

a v o t s

 
 
[3] Komentāri | dilst | aug
 
Jurasasaris

Tādi sīki Salacas galā 10 niekus tirgo lētāk kā maksima

08.11.18 Atbildēt | Ziņot 0
udo733

Līgatnē brakari smeļ daudz lielakus un ļoooti daudz.

09.11.18 Atbildēt | Ziņot 0
Brusis

Būtu pateikuši,ka duršana notika cēlu mērķu labā,zivju pavairošanai in ikri tūliņ tiks nesti uz BIOR,nekādu sodu nebūtu.DD

09.11.18 Atbildēt | Ziņot 0
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager