Jaunākais sadaļā

Sākoties siltam laikam, palielinājusies zivju aktivitāte un Daugavā ir sācies nārsts. Biedrības „Mēs zivīm” pārstāvji aprīlī izgatavotās 400 mākslīgās zivju nārsta ligzdas ir izvietojuši Daugavā pie Kaibalas un Ikšķiles. Aizvadītajās brīvdienās, 7.un 8.maijā, tajās ir iznārstojušas raudas un brekši.
 
AS „Latvenergo” zivju resursu atjaunošanas programmas ietvaros šajā nedēļā Daugavā pie Mangaļsalas notiek lašu un taimiņu mazuļu ielaišana. Šogad plānots ielaist vairāk nekā 600 tūkstošu viengadīgu lašu un taimiņu mazuļu (smolts), kas izaudzēti z/i „BIOR” Tomes un Doles zivjaudzētavās.
 
Veicot makšķerēšanas, vēžošanas un zvejas noteikumu ievērošanas kontroli Babītes ezerā, Valsts vides dienesta Jelgavas reģionālās vides pārvaldes (Jelgavas RVP) inspektori izņēma 1500 metrus tīklu un aizturēja divus vīriešus.
 
Maija pēdējā sestdienā Lucavsalā. Nolikumu skatīt sacensību sadaļā.
 
Talsu novada sacensības pludiņmakšķerēšanā 1. posms, Sabile, Abava, 16.04. 2016. Pavisam piedalījās divdesmit seši makšķernieki,starp tiem piecas meitenes.No dalībnieku viedokļa ,tas ir sacensību rekords.Tālākie viesi bija no Valmieras,Liepājas.
 
19. aprīļa vakarā policijas darbinieki patrulējot pamanīja, ka 1956. gadā dzimis vīrietis Pļaviņās, no Aiviekstes upes, velk ārā tīklus. Noformēts administratīvā pārkāpuma protokols.
 
Lai popularizētu novada iedzīvotāju veselīgu atpūtu brīvā dabā un makšķerēšanai novadā piešķirtu nelielu sacensību garu, aizgājušajā gadā Krustpils novada pašvaldība organizēja konkursu “Par lielāko zivi”. Konkurss uzņēma apriezienus un guva necerētu atsaucību.
 
Līvānu novadā Daugavā ielaidīs 9300 zandartu mazuļu, bet Dubnā - 300 000 līdaku kāpuru Zivju fonda padome apstiprinājusi divus Līvānu novada domes iesniegtos zivju resursu pavairošanas projektus, kas paredz ielaist Daugavas upes baseinā 9300 zandartu mazuļu, bet Dubnas upes baseinā pirmo reizi - 300 000 līdaku kāpuru, aģentūru LETA informēja Līvānu novada pašvaldībā.
 
Kādam kuldīdzniekam par divām nelikumīgi noķertām vimbām pie rumbas piespriests 290 eiro liels sods. Makšķerniekiem jārēķinās, ka nārsta laikā var nepietikt tikai ar makšķernieka karti. Ventā vimbas ķert aizliegts otrdienās, bet, lai copētu Mūsā un Mēmelē, jāiegādājas speciālas licences.
 
Sākoties makšķerēšanas sezonai, AS "Sadales tīkls" aicina ikvienu iedzīvotāju - gan bērnus, gan pieaugušos - rīkoties atbildīgi un ievērot drošības noteikumus, makšķerējot gaisvadu elektrolīniju tuvumā, īpašu uzmanību pievēršot gaisvadu elektrolīnijas attālumam no izvēlētās makšķerēšanas vietas.
 
Uz augšu
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers