Kūpinātavas

mitrums uz žāvētavas vāka no iekšpuses rodas no kondensāta - tas arī ir galvenais iemesls kāpēc žāvētavu izkurinu pirms zivju iekšā likšanas. Ja kurina bez sildīšanas tad uz zivīm tas kondensāts uzkrājas un pēc tam protams nožūst bet zivis būs melnākas, garša ar izmainās ne uz labo pusi.
25.maijs 2011, 12:14 | links
 
valdi - var arī maziņās ķekavas no maximas kūpināt, tikai nemarinē pārāk ilgi un drošības pēc paņem 2, lai nav mazuma piegarša :)
25.maijs 2011, 11:43 | links
 
dīvaini, man jau ar tā caurplūde nav liela. Jātrenējas, jāsēž jāvaktē :)
25.maijs 2011, 11:33 | links
 
eerglis
Nē nemazgāju bet domāju, ka bija par mazu gaisa apmaiņa un mitrums neizgāja ārā, kā tas būtu kūpinātavā ar dūmu caurplūdi, bet galvenais laikam ir pieredzes trūkums.
Gribu pamēģināt nokūpināt vistu pēc buma receptes, tikai jāatrod lielas vistas.
25.maijs 2011, 11:29 | links
 
valdi, veseļojies!
Varbūt, ka Tu zivis mazgāji pirms kūpināšanas, un tur uzņēma par daudz mitruma? Es tikai noslaucīju.
25.maijs 2011, 11:18 | links
 
eerglis, ziņu par zandartu copi saņēmu, par ko liels paldies, bet esmu spiests atturēties no piedalīšanās veselības problēmu dēļ (ceru ka tikai šoreiz), bet sirdī esmu ar jums un lasu katru ziņu šai sakarā.
Par kūpināšanu: kopā kūpināju 1st. kaut ieteikums bija 40min. jo gaidīju ka zivs paliks sausāka, sākumā 20 min turēju vāku ar pavērtu spraugu, tad aizvēru, un beigās atkal pavēru.
25.maijs 2011, 11:15 | links
 
vislabāk tomēr no koka,iebetonē pamatni,cik nu katrs lielu grib,uzmūrē kādas četras rinda ķieģelīti,virsējo daļu gatavo no koka kā parastu kasti ar durtiņām pa vienu plakni,var arī ar šahtu taisīt,man labāk patīk ka kurina apakša,iekurina lai ceplis uzsildas pie viena veidojas ogles uz kurām uzmet mitras skaidas(pa druskai)var šķeldu vai vēl labāk pērnos priežu čiekurus,pa to laiku zivs ir apžuvusi,apvītusi un ir gatava iekšā šaušanai,(mitru nav lāgu ,būs mitra pļockaina,ja karina var nokrist)tālākais process lēnā garā pa pagalītei skaidiņas čiekuri kas nu kuram pa rokai,tikai nevar pārforsēt,kāpēc koks vislabāk???vot to jūs dabus zinat pēc kāda laika,tā foršā cepliša smarža(izteikti siltā laikā),koks kurš pievilcies ar dūmu un kūpinātas zivs smaržu,ja kāds to apšauba tad višš nav to procesu baudijis,nav bijs klāt kad man vecfāč darbojās ar no jūras vestajām žuvēm,gadijas arī nosvilinat pa kādam ceplitim,bet tas jau tas štengrais brendiņš vainigs,lai veicas un labu apetīti...
24.maijs 2011, 19:38 | links
 
Es jau iepriekš rakstiju:
Manā albumā ir bildes kā taisīt kūpinātavu un ir arī komentāri.
24.maijs 2011, 18:07 | links
 
Pa manam vis vieglāk kontrolēt temperatūru ir kūpinātavās kurām dūms un siltums pienāk pa trubu(mums trubas garums ir apm. 2metri)
Un pašas kūpinātavas apakšā ir sakrauti akmeņi,siltums un dūmi iet caur viņiem.
Akmeņi nodrošina vienmērīgāku temperatūru.
Vistai,zivij,gaļai katram cits karstums un kūpināšanas laiks,bet pie tā var piešauties.
24.maijs 2011, 16:51 | links
 
Es ziemā ar uzcirtu dūmotavu pēc Buma k-ga ieteikumiem un padomiem. Iekš vienas kastes otra, no nerūstošā. Pa vidu ugunsdrošais drapējums no Isover...
Gaļa arī tāda sanāca, kā Valdis saka - izvārīta. Ieliku jumtpusē šīberi un ar karstumu vairs neaizrāvos. Neteikšu ka sanāca laba, bet ciešama. Manuprāt ir jāliek vēl viens restots šīberis, jo ja "uzdod" lielāku karstumu, tad iekšā rodas kondensāts nepajokam...
24.maijs 2011, 15:30 | links
 
tontons7 - "Ābele manām kūpinātajām zivtelēm piedeva nelielu skābuma garšu, vismaz tā likās. Kur probļema?" - nevajag kurināt vis ar antonovku, bet gan balto dzidro vai bumbierābeli... :DD

valdis687 - vajag vairāk ventilācijas, lai zivtiņa apžūst, citādi skapī tiešām sanāks kā sautēta.

ērgli - es ar mucā tieši tā visu daru. Šādā siltā laikā pēc zivs ielikšanas kurinu ar zaļu alksni, ja liek arī sausu malku tad ir par karstu manuprāt
24.maijs 2011, 12:05 | links
 
valdis687, info par zandartu sezonas atklāšanu saņēmi?

valdis687 cik ilgi gala beigās kūpināji? varbūt vajadzēja vienkārši ilgāk pakūpināt?
24.maijs 2011, 10:50 | links
 
Es tāpat kūpinu metāla skapī, tipa kā mucā pēc buma projekta. Bet turot ap grādiem 70, tās zivis sanāca kā vārītas un ņemot nost juka ārā. Pie kam turēju arī vāku vaļā. Laikam tomēr tas ir par karstu un vēl, zivis nežūst bet mitras izvārās. Varbūt slēgtā mucā nav vajadzīgās vilkmes (gaisa plūsmas)?
Nākošā reizē turēju vairāk vaļā un it kā labāk bija, bet līdz OK tālu.
24.maijs 2011, 10:20 | links
 
Es zivis ar sāls/cukura maisījumu+ķiplociņš zem sloga noturu ap 2,5 stundām, tad vēl pustunda kamēr uzsilst žāvētava(no groda). Zivij vajag laiku lai iesālas. Grādus nezinu bet princips tas pats - uzdod temperatūru ar pirmo gājienu, ar otro malkas likšanu kurinu mierīgāk.
24.maijs 2011, 10:08 | links
 
kad atdzisa līdz 70 grādiem liku vāku atpakaļ.
24.maijs 2011, 09:48 | links
 
svētdien iemēģināju mucu. Beigu beigās sanāca garšīgi, bet ir daži jautājumi.
Varbūt kāds var aprakstīt kūpināšanas procesu mucā no a-z?

Es darīju sekojoši:

iekurināju, lai uzsilst un pa to laiku notīrīju zivi.

Ieliku iekšā, (ap 60 gr), ar puspaceltu vāku. Tad ieliku dūmpagales un iemetu ugunī vienu pagalīt.

Pēc desmi minūtēm temperatūra mucā bija 90 - 95 grādi , palūrēju uz zivi, skatos, ka tā jau gatava :DDD

rāvu vaļā vāku, un kurināju prātīgāk, turēju ap 70 grādiem.

pēc stundas ņēmu nost. atdzesēju un stūmu iekšā :D


Jautājums, vai tā uzvārīšana kaut ko dod vai nē?
24.maijs 2011, 09:47 | links
 
reņģes bij resnas un treknas ar ikriem!
24.maijs 2011, 08:12 | links
 
reņģei vajag 1,5 stundu un namiņā Jākūpina tik ilgi kamēr paliek sausa -nosacīti Atšķirība ir starp līča reņģi un jūras Atklātās jūras reņģei process vēl ilgāks
Mucā kūpinān neiesaku ,kau gan ar vaļēju vāku var mēģināt
23.maijs 2011, 23:02 | links
 
vajag padomu!!
Kā pareizi kūpināt reņģes??? cik grādos, cik ilgi???
uzrubīju uz 60gradiem, sāka birt, nometu uz 35-40gradi, un sapratu ka process būs ilgs! tagad atstāju lai žarījās :)
23.maijs 2011, 22:35 | links
 
savaa laikaa pie zvejniekiem tuujas pusee noskatiiju un bikin uztjuuneeju un pa smuko...
daraas taa...no kiegeliem uzmuuree zaaveetavu cik katrs lielu grib un ieriiko apaksaa kurtuvi liesmas slaapeejot ar akmens kraavumu(tie uzlikti uz rezgja),kuri savukaart uzsilst un ziemaa ir nenoveerteejams paliigs pie -20*c..zivis 40-60min atkariibaa kaadu temp padod,vistas un cuucinjas peec gabalu lielumiem..tas pirmais variants..otrs..tai pasai zaaveetavai ir saanos izbuuveets kanaals,truba un viss notiekaas tikai ar duumu..kaa smejies ..divi vienaaa...nu kau kaa taa!!!
21.maijs 2011, 21:56 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager